Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 848 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 169 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 496 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 319 11,0%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 312 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 98 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 557 19,3%
  • αλλο

    Ψήφοι: 88 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.887

paparoupas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.177
Κριτικές
7
Like
1.612
Πόντοι
496
Δεν είναι τόσο εύκολο
Ειναι σου λεω, εχω κανει κονε σε γνωστο - οχι φιλο - που ανελαβα επειδη ηταν κατα τα λεγομενα κοινων φιλων '''ναυαγιο'', τελικα δεν ηταν τοσο, αναδειξαμε μαζι τα καλα του στοιχεια-υπαρξη δικου του διαμερισματος, δουλεια μετρια, αμαξι μετριο, παρακαμψαμε καποιες αδυναμιες - 1.55 υψος, 50+ ετων , καραφλα και κατι ψυχαναγκαστικα θεματακια, και τα βρηκε, με καποια προσπαθεια οντως, με μια που γνωρισε στο vk. Αλλα με παιδι αυτη. Αλλα τωρα μενουν μαζι.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.119
Like
15.699
Πόντοι
3.656
Ειναι σου λεω, εχω κανει κονε σε γνωστο - οχι φιλο - που ανελαβα επειδη ηταν κατα τα λεγομενα κοινων φιλων '''ναυαγιο'', τελικα δεν ηταν τοσο, αναδειξαμε μαζι τα καλα του στοιχεια-υπαρξη δικου του διαμερισματος, δουλεια μετρια, αμαξι μετριο, παρακαμψαμε καποιες αδυναμιες - 1.55 υψος, 50+ ετων , καραφλα και κατι ψυχαναγκαστικα θεματακια, και τα βρηκε, με καποια προσπαθεια οντως, με μια που γνωρισε στο vk. Αλλα με παιδι αυτη. Αλλα τωρα μενουν μαζι.

Αφού βρήκε γυναίκα αυτός,όλοι θα βρούνε :2funny: :2funny: :2funny:
 

paparoupas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.177
Κριτικές
7
Like
1.612
Πόντοι
496
Αφού βρήκε γυναίκα αυτός,όλοι θα βρούνε :2funny: :2funny: :2funny:
Ναι μαν, αυτο σου λεω. Απλα θελει εμπειρια να τονιστουν τα δυνατα σου σημεια. Ε, του εβγαλα και μερικες γαματες ειναι η αληθεια φωτος, και believe me χρειαστηκε προσπαθεια, και εγινε η δουλεια
 

Rdeliaris23

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2022
Μηνύματα
272
Κριτικές
6
Like
353
Πόντοι
21
Δηλαδή να'χεις μια ξένη,να τη γαμάς κάθε μέρα,να περνάτε καλά,ούτε αυτό σ'αρέσει;

Αν θες να μείνεις περιθωριακός,μόνο μπουρδέλα,όχι γκόμενες,όχι παρέες,οκ είναι επιλογή σου.Αλλά όπως σου είπαν κι άλλοι εδώ,χάνεις χρόνο που δεν ασχολείσαι καθόλου στο πως να κοινωνικοποιηθείς
οχι αμα ειχα μια ξενη καλη κοπελα θα ηθελα αλλα που να σου τυχει τωρα φαση με ξενη?μονο αν πας εξωτερικο και μεινεις εκει μονιμα,εγω ελληνιδες δε θελω,ξενες μια χαρα θα ηθελα να εχω
 

cv119

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2022
Μηνύματα
37
Κριτικές
15
Like
435
Πόντοι
290
Το πρόβλημα δεν είναι στο φύλλο αλλα σε ολόκληρη την γενιά πιστεύω. Όντας μέλλον της «νέας γενιας» βλέπω φίλους και φίλες να έχουν χάσει κάθε ενδιαφέρον για την ζωή. Πηγαινε σε ένα μπαρ στην Ελλάδα και ένα στην Ιταλία, Ισπανία, Αμερική. Όσο γλεντζέδες ήταν οι πατεράδες μας (αυτοι που τώρα είναι 70+ χρόνων) τόσο δεν είμαστε εμείς. Αντιθέτως στο εξωτερικό όταν βγαίνουν να διασκεδάσουν διασκεδάζουν. Έχουμε γεμίσει τεμπέληδες που απ το να βάλουν το μυαλό τους να σκεφτεί και να πιάσουν μια κάποια δουλειά με ευθύνες που σου καλλιεργεί την σκέψη και τις ικανοτητες προτιμούν να δουλεύουν σε μπαρ καφέ delivery ισα ισα για να βγάζουν προς το ζην και λεφτά για να δείχνουν για κάποιες μέρες ότι ανήκουν στο υπόλοιπο 20%. Όταν το 80% του πληθυσμού της Ελλάδας κάνει αυτό λογικό λοιπόν και οι Ελληνίδες να έχουν νουθετηθεί απο την οικογένεια τους και τον κυκλο τους να πάνε με το υπόλοιπο 20% που «θα τους εξασφαλίσει μια άνετη ζωή χωρίς να κάνουν τίποτα» Βέβαια και η οικογένεια αλλα και αυτεσ αγνοεί ή αδύνατη να καταλάβει πως το υπόλοιπο 20% που δουλεύει πραγματικα δεν θέλει για γυναίκα μια γλάστρα να της κάνει παιδί και να του ζαλίζει τα αρχιδια όλη μέρα.
 

Rdeliaris23

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2022
Μηνύματα
272
Κριτικές
6
Like
353
Πόντοι
21
Το πρόβλημα δεν είναι στο φύλλο αλλα σε ολόκληρη την γενιά πιστεύω. Όντας μέλλον της «νέας γενιας» βλέπω φίλους και φίλες να έχουν χάσει κάθε ενδιαφέρον για την ζωή. Πηγαινε σε ένα μπαρ στην Ελλάδα και ένα στην Ιταλία, Ισπανία, Αμερική. Όσο γλεντζέδες ήταν οι πατεράδες μας (αυτοι που τώρα είναι 70+ χρόνων) τόσο δεν είμαστε εμείς. Αντιθέτως στο εξωτερικό όταν βγαίνουν να διασκεδάσουν διασκεδάζουν. Έχουμε γεμίσει τεμπέληδες που απ το να βάλουν το μυαλό τους να σκεφτεί και να πιάσουν μια κάποια δουλειά με ευθύνες που σου καλλιεργεί την σκέψη και τις ικανοτητες προτιμούν να δουλεύουν σε μπαρ καφέ delivery ισα ισα για να βγάζουν προς το ζην και λεφτά για να δείχνουν για κάποιες μέρες ότι ανήκουν στο υπόλοιπο 20%. Όταν το 80% του πληθυσμού της Ελλάδας κάνει αυτό λογικό λοιπόν και οι Ελληνίδες να έχουν νουθετηθεί απο την οικογένεια τους και τον κυκλο τους να πάνε με το υπόλοιπο 20% που «θα τους εξασφαλίσει μια άνετη ζωή χωρίς να κάνουν τίποτα» Βέβαια και η οικογένεια αλλα και αυτεσ αγνοεί ή αδύνατη να καταλάβει πως το υπόλοιπο 20% που δουλεύει πραγματικα δεν θέλει για γυναίκα μια γλάστρα να της κάνει παιδί και να του ζαλίζει τα αρχιδια όλη μέρα.
δε εχει λογικη ολο αυτο που λες να ξερεις,αλλα ακομα και να ειχε παλι οι ελληνιδες ειναι μαλακισμενες,γιατι θελουν καποιον γι ατο συμφερον δλδ τα λεφτα και οχι τη πραγματικη αγαπη αρα και παλι οι ελληνιδες ειναι φαουλ,επισης οταν το 80 τοις εκατο που λες οτι δουλευει ντελιβερι δε πειραζει κατι κανει δουλεια ειναι και αυτο αυτος παλι που δε δουλευει αλλα σπουδαζει παλι κατι κανει,η καταντια ειναι ο αλλος να μη σπουδαζει και να μη δουλευει,αυτη η κατηγορια αντρων ειναι η μονη αχρηστη που και παλι ακομα και αυτη η κατηγορια εχει το δικαιωμα τρυπας,τι δλδ επειδη ειναι τεμπεληδες?αμα εχουν καλη ψυχη και μπορουν να ερωτευτουν?στη τελικη και οι ελληνιδες δε θα τον παντρευτουν εναν τετοιο τυπο αλλα να ζησουν λιγο το παραμυθι μαζι του αλλα τετοιες που ειναι σκατοψυχες για να κανουν εστω μια μερα σχεση μαζι σου ρωτανε σπουδαζεις δουλευεις?αμα πεις τιποτα απο τα 2 παιρνεις τα αρχιδια μου,οι ελληνιδες λοιπον δε θελουν το 80 τοις εκατο λογω των καταραμενων σοσιαλ μιντια,οταν καθε μερα δεκαδες αντρες τους στελνουν νοιωθουν και οι πατσαβουρες μουναρες και ετσι αυξανονται οι απαιτησεις και θελουν μονο το 20 τοις εκατο και καπως ετσι το 80 τη πληρωνει και δε γαμαει εξαιτιας των σιχαμενων σοσιαλ μιντια.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.943
Πόντοι
3.346
Το πρόβλημα δεν είναι στο φύλλο αλλα σε ολόκληρη την γενιά πιστεύω. Όντας μέλλον της «νέας γενιας» βλέπω φίλους και φίλες να έχουν χάσει κάθε ενδιαφέρον για την ζωή. Πηγαινε σε ένα μπαρ στην Ελλάδα και ένα στην Ιταλία, Ισπανία, Αμερική. Όσο γλεντζέδες ήταν οι πατεράδες μας (αυτοι που τώρα είναι 70+ χρόνων) τόσο δεν είμαστε εμείς. Αντιθέτως στο εξωτερικό όταν βγαίνουν να διασκεδάσουν διασκεδάζουν. Έχουμε γεμίσει τεμπέληδες που απ το να βάλουν το μυαλό τους να σκεφτεί και να πιάσουν μια κάποια δουλειά με ευθύνες που σου καλλιεργεί την σκέψη και τις ικανοτητες προτιμούν να δουλεύουν σε μπαρ καφέ delivery ισα ισα για να βγάζουν προς το ζην και λεφτά για να δείχνουν για κάποιες μέρες ότι ανήκουν στο υπόλοιπο 20%. Όταν το 80% του πληθυσμού της Ελλάδας κάνει αυτό λογικό λοιπόν και οι Ελληνίδες να έχουν νουθετηθεί απο την οικογένεια τους και τον κυκλο τους να πάνε με το υπόλοιπο 20% που «θα τους εξασφαλίσει μια άνετη ζωή χωρίς να κάνουν τίποτα» Βέβαια και η οικογένεια αλλα και αυτεσ αγνοεί ή αδύνατη να καταλάβει πως το υπόλοιπο 20% που δουλεύει πραγματικα δεν θέλει για γυναίκα μια γλάστρα να της κάνει παιδί και να του ζαλίζει τα αρχιδια όλη μέρα.

φίλε έγραψες, απλά respect :hi::respect:
αν υπήρχε super like ως μπόνους, αυτό το post για την τοποθέτηση σου αυτή αξίζει super like
 

cv119

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2022
Μηνύματα
37
Κριτικές
15
Like
435
Πόντοι
290
δε εχει λογικη ολο αυτο που λες να ξερεις,αλλα ακομα και να ειχε παλι οι ελληνιδες ειναι μαλακισμενες,γιατι θελουν καποιον γι ατο συμφερον δλδ τα λεφτα και οχι τη πραγματικη αγαπη αρα και παλι οι ελληνιδες ειναι φαουλ,επισης οταν το 80 τοις εκατο που λες οτι δουλευει ντελιβερι δε πειραζει κατι κανει δουλεια ειναι και αυτο αυτος παλι που δε δουλευει αλλα σπουδαζει παλι κατι κανει,η καταντια ειναι ο αλλος να μη σπουδαζει και να μη δουλευει,αυτη η κατηγορια αντρων ειναι η μονη αχρηστη που και παλι ακομα και αυτη η κατηγορια εχει το δικαιωμα τρυπας,τι δλδ επειδη ειναι τεμπεληδες?αμα εχουν καλη ψυχη και μπορουν να ερωτευτουν?στη τελικη και οι ελληνιδες δε θα τον παντρευτουν εναν τετοιο τυπο αλλα να ζησουν λιγο το παραμυθι μαζι του αλλα τετοιες που ειναι σκατοψυχες για να κανουν εστω μια μερα σχεση μαζι σου ρωτανε σπουδαζεις δουλευεις?αμα πεις τιποτα απο τα 2 παιρνεις τα αρχιδια μου,οι ελληνιδες λοιπον δε θελουν το 80 τοις εκατο λογω των καταραμενων σοσιαλ μιντια,οταν καθε μερα δεκαδες αντρες τους στενουν νοιωθουν και οι πατσαβουρες μουναρες και ετσι αυξανονται οι απαιτησεις και θελουν μονο το 20 τοις εκατο και καπως ετσι το 80 τη πληρωνει και δε γαμαει εξαιτιας των σιχαμενων σοσιαλ μιντια.
Πρώτον είναι η γνώμη μου. Δεν ξέρω σωστή λαθος αυτό έχω καταλάβει. Σίγουρα δεν γίνεται να την αναπτύξω μέσα σε 10 γραμμές. Δεν με ενδιαφέρουν οι χαρακτηρισμοι. Το μαλακισμενες δε μου λέει κάτι. Έτσι καταλαβαίνουν και έτσι κάνουν. Δεν θυμώνω με αυτό απλά πράττω ανάλογα. Δηλαδή για να καταλαβαινόμαστε δεν τις παίρνω σοβαρά όταν έχουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά. Τώρα για το 80% που λες αν έχει δικαίωμα στο σεξ φυσικά και έχει και πάλι δεν αναφέρθηκα σε αυτό.
 

Rdeliaris23

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2022
Μηνύματα
272
Κριτικές
6
Like
353
Πόντοι
21
Πρώτον είναι η γνώμη μου. Δεν ξέρω σωστή λαθος αυτό έχω καταλάβει. Σίγουρα δεν γίνεται να την αναπτύξω μέσα σε 10 γραμμές. Δεν με ενδιαφέρουν οι χαρακτηρισμοι. Το μαλακισμενες δε μου λέει κάτι. Έτσι καταλαβαίνουν και έτσι κάνουν. Δεν θυμώνω με αυτό απλά πράττω ανάλογα. Δηλαδή για να καταλαβαινόμαστε δεν τις παίρνω σοβαρά όταν έχουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά. Τώρα για το 80% που λες αν έχει δικαίωμα στο σεξ φυσικά και έχει και πάλι δεν αναφέρθηκα σε αυτό.
ναι αλλα οι ελληνιδες το περιθωριοποιει το 80 τοις εκατο και ναι σεβαστη η γνωμη σου αλλα δε εχει να κανει με θεμα δουλειας,γιατι αμα ο αλλος σπουδαζει ή δουλευει μια χαρα κανει κατι,απλα το ζητημα ειναι οτι λογω των σοσιαλ γαμηθηκε η κατασταση τελος αυτη ειναι η γνωμη μου γιαυτο οι γκομενες πανε μονο με το 20 τοις εκατο λογω των κωλοσοσιαλ που καθε μερα 1000αδες τις παρακαλανε και επισης βλεπουν στα σοσιαλ τους λεφταδες και νομιζουν πως το 80 τοις εκατο πρεπει να ειναι ετσι κουνια που τις κουναγε τα σοσιαλ τα καταστρεψαν ολα τελος
 

cv119

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2022
Μηνύματα
37
Κριτικές
15
Like
435
Πόντοι
290
ναι αλλα οι ελληνιδες το περιθωριοποιει το 80 τοις εκατο και ναι σεβαστη η γνωμη σου αλλα δε εχει να κανει με θεμα δουλειας,γιατι αμα ο αλλος σπουδαζει ή δουλευει μια χαρα κανει κατι,απλα το ζητημα ειναι οτι λογω των σοσιαλ γαμηθηκε η κατασταση τελος αυτη ειναι η γνωμη μου γιαυτο οι γκομενες πανε μονο με το 20 τοις εκατο λογω των κωλοσοσιαλ που καθε μερα 1000αδες τις παρακαλανε και επισης βλεπουν στα σοσιαλ τους λεφταδες και νομιζουν πως το 80 τοις εκατο πρεπει να ειναι ετσι κουνια που τις κουναγε τα σοσιαλ τα καταστρεψαν ολα τελος
Οι σπουδές είναι ένα άλλο κεφάλαιο. Τώρα μου είπες κάτι νέο. 1000αδες τις παρακαλάνε. Άρα έχουν μεγάλη ζήτηση, άρα γιατί να αλλάξουν κάτι;
 

Rdeliaris23

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2022
Μηνύματα
272
Κριτικές
6
Like
353
Πόντοι
21
Οι σπουδές είναι ένα άλλο κεφάλαιο. Τώρα μου είπες κάτι νέο. 1000αδες τις παρακαλάνε. Άρα έχουν μεγάλη ζήτηση, άρα γιατί να αλλάξουν κάτι;
οι σπουδες γιατι ειναι αλλο κεφαλαιο?αμα σπουδαζεις ή δουλευεις αυτα τα 2 κοιτανε,γιατι αν δε τις παρακαλαγαν αυτοι οι χιλιαδες θα ηταν μια χαρα καλες τωρα εξαιτιας των σοσιαλ που τις παρακαλανε γιναν ετσι σαπιες
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
σοβαρεψου.....:undecided::undecided::undecided:

η μοναδικη τους διαφορα ειναι η διαφορετικη εποχη και μοδα-αρα και τα διαφορετικα σημεια αναφορας- που εκπροσωπουν....
η στοχευση ειναι ιδια... η κανονικοποιηση ενος παρασιτικου lifestyle,ενος παρτακισμου και μιας νοοτροπιας περι αδικης κοινωνιας στην οποια φταινε ΠΑΝΤΑ οι αλλοι και οχι εμεις. μια νοοτροπια που συγγενευει σε πρωτο βαθμο με τον σκοταδισμο της αριστεριλας.

τα ραπ σκουπιδια της γενιας του Λεξ (1984) "διαπαιδαγωγησαν" πολλα αθωα νεανικα μυαλα της γενιας τους με την "antifa" παιδεια της μολοτωφ,του μπαφου,της αντιδρασης χωρις αιτια,της τεμπελιας,μεσα απο ενα ψευδεπιγραφο .. ιδεολογικο περιτυλιγμα,κανοντας κανονικοτητα ενα ΤΕΛΕΙΩΣ παρανομο lifestyle..... :headbang:
στιχοι οπως "μπουκαλι και βενζινη,η μονη αντιδραση που εχει μεινει","και συ λυπασαι για ενα μπατσο νεκρο"...ειναι ενδεικτικοι :confused:

τα ραπ σκουπιδια της γενιας του Light(1994) AΠΛΩΣ ηρθαν και το τερματισαν σχετικα με την παρανομια...στην εποχη της τραπ :jerking:
μοστραραν ναρκωτικα- οπλα-βλαχομαγκια φορα παρτιδα στα τραγουδια και τα κλιπ τους.....χωρις να το παιζουν ιδεολογοι. αυτοι διαπαιδαγωγουν ΑΚΟΜΗ αθλιοτερα τους συνομηλικους και ΔΥΣΤΥΧΩΣ τους ακομη μικροτερους....γεννηθεντες τη δεκαετια του 2000(πολλα κοριτσακια αναμεσα τους).

ειναι οι δυο οψεις του ιδιου νομισματος....η απολυτη παρακμη σε μια ελληνικη ραπ σκηνη που ξεκινησε με TXC , ΖΝ & Going Through..
οχι οτι γουσταρα ποτε φουλ τα ραπ τραγουδια,δηλωνω ομως ντροπιασμενος που καποτε επηρεαζομουν και εγω απο μαλακες σαν τον Λεξ...ασχετα αν μεσα μου ηξερα την αληθεια.

ουδεποτε τον ακουγα φανατικα..αλλα επηρεαζομουν με μερικα....μηνυματα που περνουσε. ευχυχως καταλαβα οτι οι δρομοι μας δε θα συναντηθουν ποτε, οταν ειδα ποσοι μιζεροι-λουζερ-αμπαλοι-χασικληδες τον ακουγαν στα λαιβ του.
ΕΛΕΓΑ οτι εγω δεν ανηκω εδω,παρολο που μ αρεζαν κανα-δυο τραγουδια του πρωην συγκροτηματος του.
οταν στα τραγουδια τους αρχισαν να πολιτικοποιουν στιχους,εφαγαν ΑΚΥΡΟ.
και το πιο χυδαιο ειναι οτι το επαιζαν ανεξαρτητοι...τα ανθελληνικα συριζοσκυλα του κερατα..!

το ανησυχητικο ειναι οτι υπαρχουν 30 χιλιαδες ναυαγια της ελληνικης νεολαιας που ταυτιζονται και παρηγορουνται με εναν αποτυχημενο τυπο, που το μονο που κανει ειναι να ψιθυριζει τσιτατα μικροαστικης, αριστερης σκατοψυχιας μεσα απο τα κομματια του....εκτος αν νομιζεις οτι ..τραγουδαει.
σε solo κομματια της προσφατης καριερας του μαλιστα ειρωνευεται αυτους που εγιναν γιατροι-φαρμακοποιοι-δικηγοροι ,ενω εμμεσως καυχιεται οτι αυτος δεν σπουδασε.. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ωρα μηδεν.....

μιλαμε για ενα ταξικο, βαθια κομπλεξικο παρταλι που μεταδιδει μηνυματα μισους προς οτιδηποτε ΔΕΝ καταφερε να γινει.
φτασαμε στο σημειο να ντρεπονται οσα παιδια ειναι καλοι μαθητες, μη τυχον θεωρηθουν...φλωροι απο τις ορδες ηλιθιων συνομηλικων που γαλουχηθηκαν με ακουσματα απο τετοια αποβρασματα. απο την αριστεια στην επαιτεια....
και αυτο το ονομαζουν ιδεολογια καποια σαπροφυτα...αντε απο τα 20χρονα το κατανοω....αλλα απο 40 χρονων ανθρωπους???

....και για να μεταφερω την κουβεντα ξανα εκει απ 'οπου ξεκινησε....οτι οι Ελληνιδες ειναι δυσκολες...
με τοση αριστεριλα-απλυσια-κοινωνικη αμορφωσια και αικιου ραδικιου στην ελληνικη κοινωνια, θα ηταν αδιανοητο να μην εβρισκες καμια απελπισμενη-κινηματικη -antifa 35αρα στη συναυλια του "Λεξαρου"....! χαχαχα
......ΓΕΛΑΩ φιλε....αλλα η κατασταση ειναι για κλαμα και οδυρμο.... ΚΑΤΑΝΤΙΑ!
μαγκια ,κλανια,χασισια και ονειρα ξεχαρβαλωμενα.....
ποινικοποιηση της επιτυχιας προς την αφελη νεολαια απο ενα τσουρμο αμορφωτων κομπλεξικων ραπερς που ηδη πηραν πολλα περισσοτερα απ οτι αξιζουν στη μιζερη ζωη τους...και μαλιστα πρωιμα.
και λιγα τους ειπε ο Πορτοσαλτε....ασχετα αν σπανια συμφωνω με το υφος που τα λεει!

ειναι μια φωνη λογικης...ομολογουμενως,
Τεράστιο ποστάρισμα φίλε :respect:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.119
Like
15.699
Πόντοι
3.656
Το πρόβλημα δεν είναι στο φύλλο αλλα σε ολόκληρη την γενιά πιστεύω. Όντας μέλλον της «νέας γενιας» βλέπω φίλους και φίλες να έχουν χάσει κάθε ενδιαφέρον για την ζωή. Πηγαινε σε ένα μπαρ στην Ελλάδα και ένα στην Ιταλία, Ισπανία, Αμερική. Όσο γλεντζέδες ήταν οι πατεράδες μας (αυτοι που τώρα είναι 70+ χρόνων) τόσο δεν είμαστε εμείς. Αντιθέτως στο εξωτερικό όταν βγαίνουν να διασκεδάσουν διασκεδάζουν.

Εξαρτάται.Σε μεγαλύτερες ηλικίες πολλοί χάνουν τον ενδιαφέρον επειδή είναι και μόνοι τους.Μόνος σου πού να πας και που να βγεις στην Ελλάδα;Να πας στα κλαμπ με τα 20χρονα;Χωρίς γκόμενα/σχέση,ουσιαστικά είσαι περιθώριο.Όσοι έχουν,περνάνε σίγουρα καλύτερα απ'τους μόνους,πηγαίνουν τριήμερα,εκδρομές,διακοπές,χρήσιμα είναι κι αυτά για να αλλάζει η διάθεσή σου και να σπας τη ρουτίνα.

Αν υπήρχε νοοτροπία βγαίνω έξω να γνωριστώ,θα'ταν αλλιώς.Αλλά δεν υπάρχει αυτό στην Ελλάδα.Ο καθένας στην παρέα του.Γι'αυτό και πολλοί τελικά καταλήγουν να αποσυρθούν στο σπίτι ή να ζούνε σαν φαντάσματα.
 

cv119

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2022
Μηνύματα
37
Κριτικές
15
Like
435
Πόντοι
290
Εξαρτάται.Σε μεγαλύτερες ηλικίες πολλοί χάνουν τον ενδιαφέρον επειδή είναι και μόνοι τους.Μόνος σου πού να πας και που να βγεις στην Ελλάδα;Να πας στα κλαμπ με τα 20χρονα;Χωρίς γκόμενα/σχέση,ουσιαστικά είσαι περιθώριο.Όσοι έχουν,περνάνε σίγουρα καλύτερα απ'τους μόνους,πηγαίνουν τριήμερα,εκδρομές,διακοπές,χρήσιμα είναι κι αυτά για να αλλάζει η διάθεσή σου και να σπας τη ρουτίνα.

Αν υπήρχε νοοτροπία βγαίνω έξω να γνωριστώ,θα'ταν αλλιώς.Αλλά δεν υπάρχει αυτό στην Ελλάδα.Ο καθένας στην παρέα του.Γι'αυτό και πολλοί τελικά καταλήγουν να αποσυρθούν στο σπίτι ή να ζούνε σαν φαντάσματα.
Σε κλαμπ δεν πολυπαω δεν νομίζω ότι χάνω κάτι. Σε μπαρ πας με φίλους αλλα μην κολλάμε σε λογική του 90. Μπορείς να πας και με φίλες που δεν παίζει κάτι. Όσο για τα 2ημερα είναι το πιο εύκολο να πας με κάποια που δεν είναι η κοπέλα / γυναίκα σου και μάλλον θα περάσεις και καλύτερα. Το πιο σημαντικό είναι πως θα έχεις την επιλογή και θα σε βγάλει απ την ρουτίνα.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Έσπασε το Ελεηνιδομετρο μου χτες.
Παράτησε τον άντρα με τρία παιδιά και δηλώνει μασάζτζου, με πτυχίο νυχτερινού, φυσικοθεραπευτρια και έτσι, κάποτε ήταν ωραίο μουνι, τώρα μπαζο, θα την πάρω και εγώ θα είμαι ξαπλωμένος μπρούμυτα και θα γυρίσω με την πουτσα κοντάρι,
Δεν φταίω εγώ, που μεγαλώνει τα μαγικά σου χέρια φταίνε.....που έφτασε η πουτσα στο ταβάνι...

να εκδικηθώ για τον καημένο τον άντρα της που του είχε πρήξει τα συκώτια.....

Ρε ,μου είπε ο άλλος, κουβαλάει και το κρεβάτι μαζί, επαγγελματίας η πουτανα, έχει ένα φορητό για μασάζ.....
 

Drake88

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2018
Μηνύματα
888
Κριτικές
2
Like
2.408
Πόντοι
446
1500 με 2000 ευρώ το μήνα δεν είναι πολλά χρήματα για να μην εργάζεται η γυναίκα εάν φυσικά μπορεί ! Η πλειοψηφία θεωρώ ότι θα ήθελε πάντως να εργάζεται !!
δεν ειναι πολλα κοντα στα 2.000 στην ελλαδα ? :think: :think:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.237
Like
15.889
Πόντοι
3.656
Σε κλαμπ δεν πολυπαω δεν νομίζω ότι χάνω κάτι. Σε μπαρ πας με φίλους αλλα μην κολλάμε σε λογική του 90.
Η λογική του 90 ποιά ήταν ; Τα έσκαγε όλη η mainstream νεολαια σε καθίκια σκουπίδια μαγαζάτορες και παρατρεχάμενους, για να γίνονται ΕΚΕΙΝΟΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΜΑΓΚΕΣ ;; Γιατί μέσα από εκείνη τη νυχτερινή ζωή που είχε κυριαρχήσει σε όλους, πλην των περιθωριακών (που κι εκείνοι την κοιτούσαν με ζήλεια και αν άλλαζε η οικονομική τους κατάσταση στα ίδια έπεφταν) κονόμαγαν μόνο όσοι ήταν μέσα. Κανείς δεν έβγαζε κάτι μέσα από όλη εκείνη τη σαπίλα , που πότιζε υπερχρεωμένο διαλυτικό πινέλου ε' διαλογής τη νεολαία.

Μη μου πει κανείς "μα εγώ είχε βγάλει γκόμενα στο τάδε μαγαζί" .... όταν πέρναγες 1000 ώρες το χρόνο και ήσουν νέος , αναλογικά κάτι θα έβγαζες ... με τις ίδιες πιθανότητες έβγαζες και στο λεωφορείο ..... δεν σημαίνει ούτε ότι το λεωφορείο , ούτε τα νυχτερινά κωλομάγαζα πρόσφεραν μουνί .

ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ. ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ . Κάποια βαμπιρ, απομένουν στη μύκονο , αλλά όχι για πολύ ακόμη.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.876
Κριτικές
62
Like
40.305
Πόντοι
8.530
φίλε έγραψες, απλά respect :hi::respect:
αν υπήρχε super like ως μπόνους, αυτό το post για την τοποθέτηση σου αυτή αξίζει super like
Διαφωνώ στο θέμα της δουλειάς....πολλές φορές η δουλειά διαλέγει εσένα και όχι εσύ την δουλειά.Κατι τέτοια σκέφτονταν κάτι Αμερικανακια που μεγάλωσαν στο χα'ι'δεμα νομίζοντας ότι θα γίνουν εκατομμυριούχοι η έστω ότι θα πιασουν την καλή την άλλη μέρα και μετά από πολλά χρόνια δεν έχουν φύγει καν από το σπίτι τους γιατί...στοιχίζει!
Στα υπόλοιπα ξηγηθηκε ωραία ο παίκτης.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cv119

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.119
Like
15.699
Πόντοι
3.656
Σε κλαμπ δεν πολυπαω δεν νομίζω ότι χάνω κάτι. Σε μπαρ πας με φίλους αλλα μην κολλάμε σε λογική του 90. Μπορείς να πας και με φίλες που δεν παίζει κάτι. Όσο για τα 2ημερα είναι το πιο εύκολο να πας με κάποια που δεν είναι η κοπέλα / γυναίκα σου και μάλλον θα περάσεις και καλύτερα. Το πιο σημαντικό είναι πως θα έχεις την επιλογή και θα σε βγάλει απ την ρουτίνα.

Τύπε εμεις γυναίκες φίλες δε θέλουμε.Ή θα γαμιόμαστε ή τίποτα.

Να πας 2ημερο με γυναίκα και να μην γαμηθείτε;Και τί θα κάνετε,θα παίζετε τις κουμπάρες;
 

cv119

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2022
Μηνύματα
37
Κριτικές
15
Like
435
Πόντοι
290
Τύπε εμεις γυναίκες φίλες δε θέλουμε.Ή θα γαμιόμαστε ή τίποτα.

Να πας 2ημερο με γυναίκα και να μην γαμηθείτε;Και τί θα κάνετε,θα παίζετε τις κουμπάρες;
Δεν με κατάλαβες. Εννοώ να βγεις σε παρέα και να είναι και κοπέλα δεν το θεωρώ κάπως. Η ακόμα και να βγεις με φιλη που δεν θες να κανεις κάτι πάλι οκ είναι.
Να πας 2ημερο εννοείται πως θα ρίξεις φουλ. Αλλιώς τι να πας να κανεις. Απλά γνώμη μου την οποία εφαρμόζω είναι να ξεφύγουμε απ την λογική ζευγάρι / αντρόγυνο κάνει πράγματα αλλιως μονος στο σπίτι θα την βγαλεις. Προσωπικά για να στο πω χύμα πιο ωραία σε διημεράκια έχω περάσει με κοπέλες που τις ήξερα ελάχιστα (είχαμε βγει 2-3 φορες) παρα μέ μακροχρόνιες σχέσεις μου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom