Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 852 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 169 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 499 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 320 11,0%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 313 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 99 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 557 19,2%
  • αλλο

    Ψήφοι: 89 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.898
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
δεν εχεις την παραμικρη επαφη με την πραγματικοτητα
Άλεξ,για να λέμε την αλήθεια,ένα 20χρονο 4άρι-5άρι,φυσικά και επειδή δεν έχει ανταπόκριση σε καλοβαλμένους της ηλικίας της,
δεν έχει κανέναν ηλικιακό ταμπού.
Έχουμε και μία άλλη μικρή ομάδα πιπινιών ποικίλης εμφάνισης με daddy issues και
μας μένει η πλειοψηφία των πιπινιών,που για να πάει με κανάν θείο,πρέπει ο θείος να μετράει πολύ,
αλλιώς πηγαίνουν με άτομα της ηλικίας τους ή με max +5χρόνια

Για την Ελλάδα μιλάμε,όχι για την Ουκρανία...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.115
Κριτικές
1
Like
30.846
Πόντοι
8.006
Άλεξ,για να λέμε την αλήθεια,ένα 20χρονο 4άρι-5άρι,φυσικά και επειδή δεν έχει ανταπόκριση σε καλοβαλμένους της ηλικίας της,
δεν έχει κανέναν ηλικιακό ταμπού.
Έχουμε και μία άλλη μικρή ομάδα πιπινιών ποικίλης εμφάνισης με daddy issues και
μας μένει η πλειοψηφία των πιπινιών,που για να πάει με κανάν θείο,πρέπει ο θείος να μετράει πολύ,
αλλιώς πηγαίνουν με άτομα της ηλικίας τους ή με max +5χρόνια

Για την Ελλάδα μιλάμε,όχι για την Ουκρανία...
Εισαι βεβαιος οτι αν αφαιρεσουμε 4-5αρια και αυτες με τα daddy issues, απομενει...πλειοψηφια?
 

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.418
Πόντοι
216
2 περιπτωσεις απο Αλβανιδες συναδελφισες.

Μια, 45 ετων, παντρεμενη με παιδια. Ωραια εμφανιση. Απλη κοπελα. Μας λεει οτι οταν την επισκεπτονται συγγενεις, αδερφια, στο σπιτι, της φωναζουν να ετοιμασει φαγητα, ποτα. Πεφτει αγρια φωνη. Μπορει και τιποτα παραπανω. Κι εκεινη τρεχει να τα προλαβει.
Αλλη, μου λεει Θα ερθει ο αδερφος μου σπιτι για Σαββατοκυριακο που δουλευει σε αλλη πολη. Εχω ετοιμασει 2 διαφορετικα φαγητα για να παρει μαζι, και γλυκο.
Οταν ειχε πρωτοερθει στη δουλεια, με προσεγγισε και αρχισε τις προσωπικες ερωτησεις. Που μενεις, σε τι σπιτι, που εχεις το εξοχικο, ο ανθρωπος δε πρεπει να μενει μονος, πρεπει να παντρευεται. Τη μια μερα μου φερνει στη δουλεια να δοκιμασω απο τη πιτα που εφτιαξε. Αλλη μερα μου φερνει κεικ. Αλλη μου εφερε ενα κεικ που λεει το φτιαχνουν στην Αλβανια ειδικα στις γιορτες, γιατι εχει ακριβα υλικα και δεν ειχαν. Ωραιο ειναι, της λεω. -Πως το λενε; -Ασε πως το λενε. Μου ειπε το ονομα αλλα ουτε το θυμαμαι. Ουσιαστικα μοιαζει με μια ωραια καρυδοπιτα. Αλλη μερα που μιλαγαμε, της λεω Ξερεις τι εχω καιρο να φαω και το χω επιθυμησει. Γιουβετσι. Με κριθαρακι, κοτοπουλο, ωραιο πραγμα. Την αλλη μερα μου φερνει ενα μικρο ταπερ σαν κυβο. -Φατο στο διαλλειμα, και πες μου αν σ αρεσει., μου λεει. Τρωω, μονο κριθαρακι λεω απο μεσα μου εχει. Σκετο το εκανε. Πεντανοστιμο ηταν ομως. Κατω κατω ηταν και το κοτοπουλο τελικα. Πολυ συμπυκνωμενο, ωραιο. Εμενα ομως δε μου αρεσε εμφανισιακα η κοπελα, ουτε σε θεμα χαρακτηρα, πολυ κουτσομπολα, το παραμικρο να γινοταν το τηλεφωνουσε σε φιλες, αδερφες της, ξαδερφες, να το μαθουν κι εκεινες. Και πολυ μιρλα, γκρινια, ακομη και για τα πιο απλα πραγματα. Ωσπου σιγα σιγα ξεκοψε απο μονη της.

Αυτο που αποκομισα, ειναι οτι οι Αλβανιδες ειναι απλες, ειναι για σπιτι.
περιεγραψες και στα θετικα και στα αρνητικα ολες τις αλβανιδες που εχω παρει.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.707
Πόντοι
606
δεν εχεις την παραμικρη επαφη με την πραγματικοτητα

30+ οι μόνοι που 'γαμάνε' στην Ελλάδα είναι όσοι έχουν μια σταθερή μακροχρόνια σχέση και οι παντρεμένοι.Το γαμάνε το βάζω σε εισαγωγικά γιατί παίζει και να τους έχουν κόψει το σεξ οι δικές τους αλλά τις κρατάνε από συνήθεια γιατί 'πού να βρίσκουμε άλλη τώρα'
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.115
Κριτικές
1
Like
30.846
Πόντοι
8.006
30+ οι μόνοι που 'γαμάνε' στην Ελλάδα είναι όσοι έχουν μια σταθερή μακροχρόνια σχέση και οι παντρεμένοι.Το γαμάνε το βάζω σε εισαγωγικά γιατί παίζει και να τους έχουν κόψει το σεξ οι δικές τους αλλά τις κρατάνε από συνήθεια γιατί 'πού να βρίσκουμε άλλη τώρα'
Την γνωση αυτη απο που την αντλεις ηθελα να ηξερα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.115
Κριτικές
1
Like
30.846
Πόντοι
8.006
Απ'όσους ξέρω

Όσοι δεν έχουν σχέση,είναι όλοι αγάμητοι
Σου εχω νεα
Ο κοσμος δεν ειναι οι τρεις φιλοι σου
Οσο για τους τυχον γνωστους σου, ειμαι βεβαιος οτι δεν καθονται να σου δωσουν λογαριασμο αν γαμανε
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.707
Πόντοι
606
Σου εχω νεα
Ο κοσμος δεν ειναι οι τρεις φιλοι σου
Οσο για τους τυχον γνωστους σου, ειμαι βεβαιος οτι δεν καθονται να σου δωσουν λογαριασμο αν γαμανε

Οι δικοί σου 3 φίλοι δηλαδή γαμάνε όλοι 18χρονες;
 

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.418
Πόντοι
216
Βασικα ας ειμαστε δικαιοι. Κανουμε παρεα με ανθρωπους που ειναι κοντα στις ιδεες/αποψεις μας.

Συνεπως αν ο Σαντμαν δεν γαμαει, οι φιλοι του, μιας και ειναι παρομοιοι ανθρωποι δε θα γαμανε.

Απο την αλλη ο Αλεξ, αν εχει καποια επιτυχια στις μικρουλες, θα κανει παρεα με παρομοιυς με αυτον.

Κανενας απο τους δυο δεν εκπροσωπει την κοινωνια.

Εγω βλεπω τις μικρες 20-25 να ειναι πολυ λιγοτερο ξυνισμενες και πολυ πιο ευκολες απο το πως ηταν οι 30-35 πριν δεκα χρονια.

Οι δε 30-35 ειναι επισης ευκολες γιατι ψαχνονται σαν λυσασμενες για μονιμοτητα.

Οποτε δε καταλαβαινω γιατι να μη γαμαει καποιος, εκτος αν ειναι αφραγκος, μαμακιας η σχετικα ασχημος (η σε κλειστη κοινωνια, αλλο Αθηνα αλλο Σερρες -εχοντας ζησει και στις δυο).
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
81
Like
7.241
Πόντοι
6.265
Εχω μεινει και σε αλλες χωρες του εξωτερικου και διαπιστωσα οτι η ελλαδα ειναι η πιο ατυχη χωρα για τους άντρες και πιο τυχερη για τις γυναικες.
Υπαρχει αγραφος νομος που λεει οποια χωρα εχει αγοραιο ερωτα σε μεγαλη έκταση εχει θεμα ανευρεσεις εταιρου ημιση.
Γερμανια ολλανδια αυστρια και εκει ειναι δυσκολες να προσεγγιστουν οι γυναικες οπως και εδω.
Ενω ο ελληνας αντρας αν παει σε λατινικη αμερικη ασια ν.ασια αφρικη γινεται αναπαρστος στην ελλαδα δυσκολευευται πολυ.
Ο λογος ειναι οτι δυστηχως οι ελληνιδες ειναι πολυ καλομαθημενες πρωτα απο την οικογενεια δευτερον απο τη κοινωνια τριτον απο τους ιδιους τους άντρες.
Η ελευθερια η ανεξαρτησία και συγχρονος τροπος ζωης εκαναν την καθε βλαμμενη απαιτητικη.
Αυτο εχει βεβαια συνεπειες και στους αντρες και σαυτες.
Δεν ειναι τυχαιο οτι πολλες ξενες στη χωρα μας αν εχουν ερθει ανυπαντρες παντρευονται ελληνα και περνανε καλα.
Οταν η γυναικα δεν εκτιμα τον άντρα τελείωσε δείτε την ως λεσβια η αντρακι.
Ο ελληνας ειχε την ατυχια στη χωρα του να πρεπει να συμβιωση με τις ψωναρες και απαιτητικες μετριες ελληνιδες,αλλα και την τυχη οτι τα βαλκανια ειναι διπλα του και σε χωρες οπως βουλγαρια αλβανια ρουμανια γινεται περιζήτητος.
Γενικά εδώ το λάθος ξεκινάει απο την οικογένεια,μετά απο την κοινωνία και απογαμιέται απο εμάς τους άνρες που εκθειάζουμε την κάθε μαλακισμένη έτσι,οπότε ακομα και μπάζα να νομίζουν ότι κάτι είναι επειδή έχουν ένα μουνί.Βλέπεις αγράμματες,άξεστες,χωρίς να ξέρουν να μιλήσουν ή να φερθούν και το παίζουν ντίβες.Μην πώ για το ντελαμαγκεν στυλάκι νταλικιέρη που έχουν κάποιες,που σου έρχεται να τους αστράψεις ένα χαστούκι για να δουν τι εστί βερύκοκο.Σε άλλες εποχές αυτές θα ήταν κοινωνικά αποκλεισμένες,τύποι.Πλέον έχουν και περισσότερες απαιτήσεις.Θέλουν το χρήμα,θέλουν εμφάνιση,θέλουν καβλί 30 πόντους και δεν είνια απαραίτητο ότι θα τα στερηθούν και μετά τον γάμο,καθώς και πάλι θα πηδιούνται σαν καριόλες,επειδή αυτές οι συνήθειες δεν κόβονται.Και μετά λένε για τα νέα τα παιδιά ότι δεν χώνονται και είναι φλώροι.Καλά κάνουν και δεν χώνονται και είτε πάνε με πουτάνες ή κάνουν παιχνίδι με τουρίστριες.Η νέα γενιά μας δείχνει το δρόμο εδώ,σε σχέση με τους σημερινους 45-65 που καταχρεώθηκαν για ένα μουνί και μετά άντε γειά.Έχω πεί πως η απαξίωση είναι το κλειδί της ελλεινίδας.Ας δούν ότι οι καριόλες πάνε στα σκουπίδια και ότι οι γυναίκες ακόμα και με μια μέτρια εμφάνιση,αλλα καιλίγο μυαλό και μπέσα προχωράνε και θα δείς πως θα αλλάξουν τα πράγματα.Προς το παρόν μια κάποια γυναίκα που είνια και λίγο νοικοκυρά και έχει αρχές παραγκωνίζεται για την κάθε τσουρκα που πετάει το μουνί της έξω.Δηλαδή κάπου έλεος.Μπερδέψαμε το γαμήσι με την οικογένεια και την καθημερινότητα μας.
 

farmerjim

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2021
Μηνύματα
199
Like
436
Πόντοι
21
30+ οι μόνοι που 'γαμάνε' στην Ελλάδα είναι όσοι έχουν μια σταθερή μακροχρόνια σχέση και οι παντρεμένοι.Το γαμάνε το βάζω σε εισαγωγικά γιατί παίζει και να τους έχουν κόψει το σεξ οι δικές τους αλλά τις κρατάνε από συνήθεια γιατί 'πού να βρίσκουμε άλλη τώρα'
Ουτε καν. Οσους παντρεμενους ξερω ειναι χριστουγεννα/πασχα/επετειος. Ειδικα κατι 50αρηδες εχουν ν'ακουμπησουν τη συζυγο 3ετιες και.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.707
Πόντοι
606
Ουτε καν. Οσους παντρεμενους ξερω ειναι χριστουγεννα/πασχα/επετειος. Ειδικα κατι 50αρηδες εχουν ν'ακουμπησουν τη συζυγο 3ετιες και.

Γι'αυτό κι εγώ είπα 'γαμάνε'.

Εξάλλου οι άντρες πλέον έχουν γίνει γυναίκες,σχέση ψάχνουν αντί για σεξ
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Η συντριπτική πλειοψηφία των πιπινακίων προτιμά τους 20χρονους κι ας είναι μπατίρηδες και σπυριάρηδες.

Οι 30χρονοι και οι 35χρονοι παλεύουν μπας και βρουν κανα μπάζο σε τίντερ /fb κι έχουν λιώσει στη μαλακία
στην εποχη που ζουμε πλεον ναι και γω προς τα εκει κλεινω (αν μιλαμε για την αναλογια 20ρας-30ρη μονο ομως...)σε γενικες γραμμες ενας 30ρης εχει περισσοτερες επιτυχιες και μεγαλυτερο ηλικιακο ευρος να χτυπησει απο εναν 20ρη
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Γι'αυτό κι εγώ είπα 'γαμάνε'.

Εξάλλου οι άντρες πλέον έχουν γίνει γυναίκες,σχέση ψάχνουν αντί για σεξ
δε ψαχνει κανεις σχεση,απλα οι περισσοτεροι συμβιβαζονται με τους γυνακειους "κανονες" που ειναι η δεσμευση.Κατα βαθος ολοι θελουν να γαμανε απο δω και απο κει
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.707
Πόντοι
606
δε ψαχνει κανεις σχεση,απλα οι περισσοτεροι συμβιβαζονται με τους γυνακειους "κανονες" που ειναι η δεσμευση.Κατα βαθος ολοι θελουν να γαμανε απο δω και απο κει

Συμβιβάζονται γιατί αλλιώς μένουν μπακούρια ή βλέπουν μουνί μόνο σε μπουρδέλο
 

Loukoumi

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2021
Μηνύματα
100
Like
112
Πόντοι
1
Και εχουν και κατι περιεργα επαγγελματα.
"influencer" λεει. "Δημιουργος κειμενου στα social media"(αυτο το τελευταιο το δηλωνει η Μπομπα του Τανιμανιδη).
Φαντασου δηλαδη να εχεις κορη, και να σου φερει για γαμπρο εναν συνομηλικο με κλαρινομουσι, τατουαζ και σκουλαρικι στις ρωγες και στη γλωσσα, και να τον ρωτησεις τι δουλεια κανει και να σου πει "influencer".
Αλλά μας χαλαει η κορη μας να βρει κανεναν 35αρη-40αρη με στρωμενη δουλεια και πηγμενο μυαλο, θα την πουν βιζιτου.
Συνελθετε καποιοι
Ξέρεις και τώρα και νέα παιδιά σπουδάζουν και γιατροί και μηχανικοί και ηλεκτρολόγοι από όλα τα επαγγέλματα απλά βγήκαν και κάποια καινούργια. Εγώ πάντως θα προτιμούσα να μου φέρει κάποιον τέτοιον οπωσ λες,πάρα έναν άντρα 15-20 χρόνια μεγαλύτερο.Γιατί κακά τα ψέματα έτσι θα λένε η βίζιτα και ο πορνογερος!και δεν μου αρέσει οπτικά έμενα κιόλας.όπως και να κάνεις παιδιά μετά τα 40 άποψη μου έτσι!
 
  • Like
Αντιδράσεις: ave.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom