Νέα

Τι θα ψηφίσετε τη Κυριακή 5/7/2015 στο δημοψήφισμα;;;;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι θα ψηφίσετε;

  • OXI

    Ψήφοι: 346 44,6%
  • NAI

    Ψήφοι: 355 45,8%
  • ΑΠΟΧΗ

    Ψήφοι: 74 9,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    775
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.914
Πόντοι
8.006
Το κύριο θέμα δεν είναι να απαλλαγούμε από αυτούς, αυτό νομίζω πως επίκειται.
Είναι το ποιος θα διαχειριστεί μετά την τεράστια ζημιά που θα αφήσουν πίσω τους και το αν ο κόσμος θα έχει κατανόηση για τα όσα είναι αναπόφευκτο να συμβούν, που δεν είμαι καθόλου σίγουρος πως έχει.

Αλλά από το να πεθάνουμε ως κράτος μεθαύριο ας κρατήσουμε μια ελπίδα κι ας κάνουμε μια προσπάθεια με το ΝΑΙ!
Αφου ξεκουμπιστουν λοιπον Κυριακη βραδυ οι καραγκιοζηδες, πρεπει οι ξενοι να παρεμβουν ευθεως στις επικειμενες εκλογες.
Και να πουν οτι αν βγει παλι ο Συριζα δεν γινεται καμια συμφωνια.
Αντιθετως να πουν οτι αν βγουν οι αλλοι, θα δοθει ευνοικοτερη συμφωνια.
Ετσι να τελειωνουμε.
Επιθυμω παρεμβαση απροκαλυπτη και ανερυθριαστη. Χωρις κανενα προσχημα.
 

trlover2008

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2014
Μηνύματα
78
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
0
Εμετος και σπέκουλα.
Κλασικες συριζαίικες τακτικές.

Βαζουμε κατω απο ενα κειμενο της Κουμουνδουρου την υπογραφη ενος δεκαχρονου και πουλαμε συγκινηση.
Δεν ντρεπεσαι λιγο ρε φιλε?

ΣΥμφωνώ μαζί σου σε όλα. Δεν ντρέπομαι γιατί το είπα και πριν. Πείτε μου εαν κάτι δεν είναι σωστό.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.914
Πόντοι
8.006
Στο ειπα και πριν. Σίγουρα δεν το έγραψε ένα παιδί. Δεν μας ενδιαφέρει αυτό. Μας ενδιαφέρει αυτό που γράφει ότι είναι αλήθεια. ]

Ελπίζω να συμφωνείς σε αυτό/
Οχι δεν ειναι αληθεια. Παμε παρακατω.
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
www.7imeres.gr/dichasmo-tis-kinonias-ke-dinamiki-tou-ne-dichnoun-i-protes-dimoskopisis/]Διχασμό της κοινωνίας και δυναμική του ΝΑΙ δείχνουν οι πρώτες δημοσκοπήσεις[/url].

Όπως αναφέρει ο Τάκης Χατζής σε σημερινό σχόλιό του στο newpost.gr, σύμφωνα με δημοσκόπηση της GPO, που έγινε την Τρίτη σε δείγμα 1000 ατόμων, το ποσοστό όσων είναι βέβαιοι ή θεωρούν πιθανότερο να επιλέξουν το «ναι» είναι 47,1%, ενώ οι πιθανοί και σίγουροι ψηφοφόροι του «όχι» φτάνουν στο 43,2%.

Αξιοσημείωτο ότι και εδώ, σ' αυτό το topic, μέχρι στιγμής είναι ΝΑΙ 47.4% και όχι 43.8%.
Για να δούμε μακάρι  :rockon:
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
Αφου ξεκουμπιστουν λοιπον Κυριακη βραδυ οι καραγκιοζηδες, πρεπει οι ξενοι να παρεμβουν ευθεως στις επικειμενες εκλογες.
Και να πουν οτι αν βγει παλι ο Συριζα δεν γινεται καμια συμφωνια.
Αντιθετως να πουν οτι αν βγουν οι αλλοι, θα δοθει ευνοικοτερη συμφωνια.
Ετσι να τελειωνουμε.
Επιθυμω παρεμβαση απροκαλυπτη και ανερυθριαστη. Χωρις κανενα προσχημα.
τοχασαμε εντελως ρε??  :2funny: :2funny:
 

trlover2008

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2014
Μηνύματα
78
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
0
χαχαχααχαχαχα τι μαλακας εισαι?

Δυστηχώς φίλε δεν είναι μαλάκας.... Απλά δεν θέλει να ακούσει και να σκεφτεί.... Μετά απο τόση ώρα ακόμα δεν έχω ακούσει μια δικαιολογία γιατι κάποιος πρέπει να πει ναι ή οχι........

δεν σκεφτόμαστε σαν λαός..... και το χειρότερο δεν έχουμε ηγέτες να σκέφτονται για μας....

 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
Δυστηχώς φίλε δεν είναι μαλάκας.... Απλά δεν θέλει να ακούσει και να σκεφτεί.... Μετά απο τόση ώρα ακόμα δεν έχω ακούσει μια δικαιολογία γιατι κάποιος πρέπει να πει ναι ή οχι........

δεν σκεφτόμαστε σαν λαός..... και το χειρότερο δεν έχουμε ηγέτες να σκέφτονται για μας....
συμφωνω μαζι σου
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
¨ολα λάθος δεν μπορεί να είναι. Απλά πες μου ποια είναι λάθος..... και γιατί
μην του πολυκολας...ειναι χρονια μαλακας....και εχει λιγο παραπανω "εγω"  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
αλλωστε ειναι στρατηγος της μεγαλης δεξιας ....κατι...
απο το δωματιο του φραφει με την απειλη της παντοφλας της μαμας...
 

trlover2008

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2014
Μηνύματα
78
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
0
Αυτό δεν ξέρω εαν είναι αλήθεια. Αλλα αν είναι είμαστε για κλάματα

Ο ίδιος ο Γερμανός αντικαγκελαριος, Sigmar Gabriel, παραδέχθηκε ότι «Για τη σημερινή κατάσταση στην Ελλάδα δεν φταίει ούτε ο λαός της ούτε η σημερινή κυβέρνηση.
Το λάθος που κάναμε και δεν υπολογίσαμε σωστά, είναι ότι δεν λάβαμε υπόψη μας ότι στη χώρα υπάρχει μια διεφθαρμένη οικονομική ολιγαρχία, που την λυμαίνεται χρόνια τώρα, ακόμα και με την κρίση.


Τα προγράμματα στην Ελλάδα απέτυχαν, γιατί τα δυο διεφθαρμένα κόμματα που κυβέρνησαν την Ελλάδα, ΠΑΣΟΚ και ΝΔ, εξυπηρέτησαν και εξυπηρετούν αυτά τα συμφέροντα» .

Ομιλία βόμβα από τον αντικαγκελάριο της Γερμανίας, Sigmar Gabriel, μέσα στη γερμανική Βουλή. Επί της ουσίας, ο αντικαγκελάριος παραδέχθηκε ότι ουδεμία ευθύνη φέρει ο ελληνικός λαός και ότι η ίδια η Γερμανία συνεργάστηκε τόσα χρόνια με μια δειφθαρμένη πολιτική και οικονομική ελίτ, υποθηκεύοντας το μέλλον της χώρας.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.129
Like
5.756
Πόντοι
1.206
Αφου ξεκουμπιστουν λοιπον Κυριακη βραδυ οι καραγκιοζηδες, πρεπει οι ξενοι να παρεμβουν ευθεως στις επικειμενες εκλογες.
Και να πουν οτι αν βγει παλι ο Συριζα δεν γινεται καμια συμφωνια.
Αντιθετως να πουν οτι αν βγουν οι αλλοι, θα δοθει ευνοικοτερη συμφωνια.
Ετσι να τελειωνουμε.
Επιθυμω παρεμβαση απροκαλυπτη και ανερυθριαστη. Χωρις κανενα προσχημα.

Τι δουλειά έχουν οι ξένοι ρε σύ;
Εγώ λέω πως η όποια κυβέρνηση σχηματισθεί μετά θα αντιμετωπίσει το χάος που έφερε ο Σύριζα.
 
Αν ήμουν κομματόσκυλο θα έλεγα να βγει το ΟΧΙ να μην πληρωθούν ποτέ ξανά μισθοί και συντάξεις για να τους λυντσάρουν οι δικοί του!
Αλλά είναι αυτό λύση για την χώρα;
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
Δίκιο έχει, αυτός μας χρειάζεται
Ο πιο άχρηστος και ο πιο ηλίθιος λαός στην ιστορία της ανθρωπότητας μόνο έτσι σώνεται
επειδη το ακουω συνεχεια....(βεβαια ο ελληναρας αφηνει παντα εξω την παρτη του) να μας ριξουν βομβα ρε πουστη να μας εξοντοσουν...
 

EnglandRules

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2013
Μηνύματα
2.376
Like
1
Πόντοι
16
επειδη το ακουω συνεχεια....(βεβαια ο ελληναρας αφηνει παντα εξω την παρτη του) να μας ριξουν βομβα ρε πουστη να μας εξοντοσουν...

Ο Μπένι ο Αόματος και ο Στουρνάρας με τον Παπαδήμο θα μας σώσουν με το κούρεμα των 22δις στα αποθεματικά. :2funny:

Ναι σε όλα και 5-6 πυρηνικές βόμβες μετά! :rockon:
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
Τι δουλειά έχουν οι ξένοι ρε σύ;
[size=30pt]Εγώ λέω πως η όποια κυβέρνηση σχηματισθεί μετά θα αντιμετωπίσει το χάος που έφερε ο Σύριζα.[/size]
 
Αν ήμουν κομματόσκυλο θα έλεγα να βγει το ΟΧΙ να μην πληρωθούν ποτέ ξανά μισθοί και συντάξεις για να τους λυντσάρουν οι δικοί του!
Αλλά είναι αυτό λύση για την χώρα;
εδω μου τα χαλας ρε.....την αλλη φορα βαλε το χάος που έφερε ΜΟΝΟ ο Σύριζα.
 

topgun83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2010
Μηνύματα
2.085
Κριτικές
8
Like
2.874
Πόντοι
736
Δυστυχως για αυτα τα πουλημενα κορμια και τα τομαρια τιμωρειται τωρα ολος ο λαος. Κουμαντο κανουν παντου οι τραπεζες, οι πολιτικοι παντου ειναι τα πιονια τους. Η λαικη βουληση και η δημοκρατια εχουν τελειωσει προ πολλου χωρις ελπιδα επαναφορας  :(
 

bieber

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2014
Μηνύματα
161
Κριτικές
4
Like
44
Πόντοι
1
ειναι αληθεια αυτα,αλλα η διετια σαμαρα ειχε σημαντικη αναπτυξη η ελλαδα,απλα επεσε λογω ενφια,που ο τσιπρας το κραταει κανονικα κ με το νομο.το μειλ χαρδουβελη ειχε μετρα 950 εκ κ ο τσιπρας προτεινε 8 δις,τον κραξανε κ μετα το παιζει ηρωας με το δημοψηφισμα..
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.129
Like
5.756
Πόντοι
1.206
ειναι αληθεια αυτα,αλλα η διετια σαμαρα ειχε σημαντικη αναπτυξη η ελλαδα,απλα επεσε λογω ενφια,που ο τσιπρας το κραταει κανονικα κ με το νομο.το μειλ χαρδουβελη ειχε μετρα 950 εκ κ ο τσιπρας προτεινε 8 δις,τον κραξανε κ μετα το παιζει ηρωας με το δημοψηφισμα..

Καρτάκη σου απαντάει ο άνθρωπος εδώ!
Το ούτε ένα δις ο Τσίπρας το έκανε οχτώ και το χειρότερο ΟΠΟΙΟΣ και να αναλάβει τώρα θα του ζητήσουν ακόμα περισσότερα ΓΙΑ ΤΙΣ MAΛAKIEΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΤΣΙΠΡΑΣ!

Τα χρέη και τα μέτρα δεν αφορούν την εκάστοτε κυβέρνηση, αφορούν την χώρα συνολικά ασχέτως του ποιος είναι ο υπεύθυνος για την δημιουργία τους...
 

EnglandRules

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2013
Μηνύματα
2.376
Like
1
Πόντοι
16
ειναι αληθεια αυτα,αλλα η διετια σαμαρα ειχε σημαντικη αναπτυξη η ελλαδα,απλα επεσε λογω ενφια,που ο τσιπρας το κραταει κανονικα κ με το νομο.το μειλ χαρδουβελη ειχε μετρα 950 εκ κ ο τσιπρας προτεινε 8 δις,τον κραξανε κ μετα το παιζει ηρωας με το δημοψηφισμα..

Και το καμάρι της Ευρώπης η Ισπανία έχει ανάπτυξη και βγήκε απο μνημόνιο.
Με 25% ανεργία βέβαια και δεν πέφτει η πουτάνα γιατί οι μόνες δουλειές είναι με κοινοτικά κονδύλια και περιορισμένου χρόνου, με ρεκορ αστέγων επειδή κατάσχονται οι πρώτες κατοικίες.
Και αν κάτι μας δίδαξε η Ελλάδα και η Ευρώπη ότι δεν μαγειρεύουν νούμερα...Σημίτης για να μπούμε στο ευρώ, Μεγάλωμα του χρέους απο τον ΓΑΠ, λάθος συντελεστές τους ΔΝΤ, έδωσαν 200δις 30 χρόνια η Ευρώπη χωρίς να ελέγχουν!

Ναι σε όλα!!! :rockon:
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom