Νέα

Τί θα κάνατε; Πρόβλημα με σεξ σε σχέση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kamenosentelws
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 108
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bratan2022

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2022
Μηνύματα
283
Like
877
Πόντοι
81
Σε πρώτη φάση νηματοθετη συνέχισε το έτσι αφού δε λέει να στείλεις μια γυναίκα που έχετε έντονα αισθήματα ο ένας για τον άλλο και αξίζει. Μου φαντάζει δύσκολο πως μια γυναίκα είναι μόνο γούτσου γούστου και στο σεξ δεν είναι πρόστυχη. Ίσως αν μου λες ότι έχει και λίγο κυτταρίτιδα δεν αισθάνεται τόσο άνετα με το σώμα της και γι'αυτό ψιλοντρεπεται και αυτό δεν την αφήνει να χαλαρώσει η να βγάλει ακομπλεξαριστα γούστα. Πρέπει να την κάνεις να νιώσει όσο μπορεί πιο άνετα με το σώμα της αν και θα είναι πολύ δύσκολο γτ οι γυναίκες είναι και κομολεξικα όντα απτή φύση τους. Αν βλέπει γύρω της και στα σοσιαλ μουναρες με κωλάρες αψεγάδιαστες μέσα σε κολάν φωτιά τους είναι ακόμα πιο δύσκολο οπότε ίσως έχει επενδύσει στα συναισθήματα αντί στη σαρκική επαφή. Δούλεψε το όπως και να χει σιγά σιγά ξεπουτανεψε τη εσύ γτ είναι κρίμα, όπως είπε και ένας φιλος παραπάνω, τη σήμερον εποχή που είναι τόσο δύσκολο να βρεις γυναίκα να την πάρεις στα σοβαρά, να τελειώσεις τη σχέση μόνο και μόνο γι'αυτό. Στο κάτω κάτω όπως είπες γι'αυτό υπάρχουν πουτανες, για να βγάζεις τα γούστα και να μη χρειαστεί να βρεις γκόμενα και να ρισκάρεις να τα διαλύσεις όλα.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.878
Like
23.217
Πόντοι
6.056
Έχω μια σχέση εδώ και σχεδόν 2 χρόνια. Εκπληκτικός άνθρωπος, με κοιτάει στα μάτια και λιώνει. Πολύ μορφωμένη και πολύ όμορφη. Όμως στο σεξ δεν μου βγάζει κάτι πρόστυχο. Ίσως το γεγονός πως είναι πολύ έρωτας και γούστου γούστου, να φταίει. Σκέφτομαι τις παρτουζες που έκανα στο παρελθόν με άλλες, σκέφτομαι άλλες πρώην μου (μόνο σεξουαλικα, δεν μιλάμε για συναισθήματα) και που και που πάω να γαμαω πουτανες, για να βγάλω τα γούστα μου.

Το πρόβλημά μου είναι πως αν τη χωρισω, δεν ξέρω αν θα βρω άλλη να με αγαπάει τόσο (και από την δική μου πλευρά υπάρχουν σοβαρά συναισθήματα αγάπης) και να μπορώ να τη δω σοβαρά για οικογένεια.

Τι θα κάνατε; Έχω κάνει συζητήσεις για το σεξ μαζί της, όμως δεν έχει βελτιωθεί το θέμα. Να χωρισω; Να συνεχίσω να πηδαω πουτανες (παράλληλη σχέση δεν μπορώ να έχω γιατί ζούμε μαζί και δεν υπάρχει χρόνος να βγω από το σπίτι μιας και δουλεύω από το σπίτι);
τυπε μου συνηθως ετσι παει αυτο

η θα παρεις κανενα ξερο να το πηγαινεις ταπα στα χωματα και στην αφαλτο δεν θα στριβει η θα παρεις το σκουτερακι για ευκολα ησυχα και βαρετα πανε ελα μεσα στην πολη

εχει και τα on/off road βεβαια που πανε παντου (αλλα απο λιγο)

βλεπεις τις αναγκες σου και ανολογα στην φαση που εισαι αγοραζεις

αυτα ...και παρακαλω :hi:
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
10
Like
2.086
Πόντοι
3.187
Έχω μια σχέση εδώ και σχεδόν 2 χρόνια. Εκπληκτικός άνθρωπος, με κοιτάει στα μάτια και λιώνει. Πολύ μορφωμένη και πολύ όμορφη. Όμως στο σεξ δεν μου βγάζει κάτι πρόστυχο. Ίσως το γεγονός πως είναι πολύ έρωτας και γούστου γούστου, να φταίει. Σκέφτομαι τις παρτουζες που έκανα στο παρελθόν με άλλες, σκέφτομαι άλλες πρώην μου (μόνο σεξουαλικα, δεν μιλάμε για συναισθήματα) και που και που πάω να γαμαω πουτανες, για να βγάλω τα γούστα μου.

Το πρόβλημά μου είναι πως αν τη χωρισω, δεν ξέρω αν θα βρω άλλη να με αγαπάει τόσο (και από την δική μου πλευρά υπάρχουν σοβαρά συναισθήματα αγάπης) και να μπορώ να τη δω σοβαρά για οικογένεια.

Τι θα κάνατε; Έχω κάνει συζητήσεις για το σεξ μαζί της, όμως δεν έχει βελτιωθεί το θέμα. Να χωρισω; Να συνεχίσω να πηδαω πουτανες (παράλληλη σχέση δεν μπορώ να έχω γιατί ζούμε μαζί και δεν υπάρχει χρόνος να βγω από το σπίτι μιας και δουλεύω από το σπίτι);
Αφού πάς με πουτάνες που είναι το πρόβλημα? Το χεις λύσει. Η γκόμενα σου κάνει το τραπέζι και οι πουτάνες σου κάνουν το κρεβάτι. Είσαι ολοκληρωμένος σα προσωπικότητα.
 

NeroMpesa

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2021
Μηνύματα
29
Like
50
Πόντοι
0
Τύπε, καταλαβαίνω ότι έχεις συναισθήματα για την κοπέλα, και εκείνη στο ανταποδίδει. Καταλαβαίνω ότι υπάρχει αγάπη. Όμως η σεξουαλική πράξη είναι σημαντική υπόθεση σε ένα ζευγάρι, αποτελεί μια απο τις σημαντικότερες συνιστώσες πάνω στην οποία δομείται η σχέση σας. Όσο δεν κάνετε τίποτα για να βελτιωθεί η κατάσταση, τόσο το χάσμα μέσα σου θα διευρύνεται και κάποια στιγμή αυτό θα είναι εμφανές πλεον και σε εκείνη (όχι μόνο σε έσενα). 2 χρόνια σχέσης είναι πολύ λίγα για να αντιμετωπίζεις τέτοια διλλήματα και επίσης είναι αρκετά λίγα για να μην διακόψεις μια σχέση. Να μου έλεγες είμαστε μαζί 7 χρόνια ή 5 χρόνια να σου έλεγα οκ, αλλά να ξέρεις στα 2 - 2,5 χρόνια είναι καλό χρονικό διάστημα για να διακόψεις μια σχέση, αν διακρίνεις τέτοιου είδους "δομικά" προβλήματα. Επίσης η δικαιολογία " δουλεύει όλη μέρα, δεν υπάρχει χρόνος για γυμναστήριο." λυπάμαι που θα το πω αλλα δεν έχει καμία σοβαρότητα. Αυτή τη στιγμή ζούμε σε μια χώρα, που οι περισσότεροι-ες εργαζόμενοι-ες εκτελούν υπερωρίες κάνοντας τουμπεκί για να τα βγάλουν πέρα, να πληρώσουν το νοίκι τους, τις βενζίνες τους, εν ολίγης δουλεύουν όλοι για την επιβίωσή τους (οι συνθήκες είναι γαμησετα) ωστόσο, ακόμα και 8 ή 9 η ώρα τα γυμναστήρια είναι γεμάτα. Και εγώ κάνω θυσία για να πηγαίνω γυμναστήριο όταν γυρνάω χώμα, απο ολη μερα γραφείο στις 8 και βάλε όπως και ένα σωρό άντρες- γυναίκες. Αλλά το σημαντικό είναι ότι δεν το κάνεις για τον άλλον, αλλ πρωτίστως για τον εαυτό σου.

Οπότε αγαπητέ συναγωνιστή, νομίζω ότι η κοπέλα σου έχει "αράξει στην πέτσα της" απολαμβάνοντας την αγάπη και την προσοχή που της δίνεις, δεν επιμελείται τον εαυτό της, δεν κάνει παραπάνω προσπάθεια στο σεξουαλικό κομμάτι, που πραγματικά σε ένα ζευγάρι πρέπει πάντα να υπάρχει το στοιχείο της εξερεύνησης και της διασκέδασης και όχι απλά της ρουτίνας. Σε έχει δεδομένο και την έχεις δεδομένη, διότι ντάξει με τόση εργασία και κυτταρίτιδα ποιος να την κοιτάξει και συγγώμη που στα εω έτσι, αλλά προσπαθώ να σε ταρακουνήσω λιγο. Πρώτον, κάποια διαλειμματα στη σχέση επιβάλλονται για να ξεβολεύονται και τα (2) μέρη και να βλέπουν καθαρά τι συμβαίνει. Μέσα στις σχέσεις πολλές φορές ξεχνάμε την μονάδα, και γινόμαστε ένα με το ζεύγος όμως στην πραγματικότητα είναι πάντα 1+1=2 όχι 2=2 ούτε 2=1. Δεύτερον, εσύ που λες ότι την αγαπάς και την σέβεσαι και πως σε αγαπάει και λιώνει για εσένα, είσαι οκ που πηγαίνεις με ιερόδουλες ακόμα μέσα σου? Δηλαδή το βρίσκεις πρωτα απο όλα δίκαιο μεταξύ σας? Το βρίσκεις οτι βοηθάει τη σχέση? Δεν νομίζω. Τρίτον, θέλω να σου πω ότι είναι σημαντικό να μας καυλώνει η γκόμενα μας, πέρα απο το εγκεφαλικό κομμάτι, είναι σημαντικό για να έχει μέλλον μια σχέση. Και μην ακους δεν θα βρεις αλλη να σε αγαπήσει κτλ. Και θα βρεις κι αλλη γκόμενα και θα σε καυλώνει και θα σε αγαπήσει πραγματικά, που σημαίνει ότι κάποιες επιθυμίες σου θα κάνει προσπάθειες όπως και εσύ αντίστοιχα για να τις ικανοποιεί. Της έχεις κάνει δώρο ποτέ κάποια πρόστυχα εσώρουχα ; Κάποια sex toy που θα ήθελες να δοκιμάσετε π.χ. χειροπέδες; Εχετε μιλήσει για φετίχ και φαντασιώσεις; Δηλαδή πως είναι η επικοινωνία σας σε αυτό το κομμάτι, αν είναι άβολη θα πρέπει με μικρές κινήσεις να αποκτήσει μια φυσικότητα. Αν δεν ειναι άβολη και επικοινωνούνται όλα τα παραπάνω τότε πολύ απλά δεν υπάρχει αρκετή βούληση και αμα δεν υπάρχει τώρα βούληση που είναι νωρίς, φαντάσου σε 5-6 χρόνια...
 
Τελευταία τροποποίηση:

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
10
Like
2.086
Πόντοι
3.187
Σύμφωνα με έρευνα που έχω κάνει, αν της έλεγες οτι πας με πουτάνες μπορεί να βελτιωνόταν η κατάσταση αλλά..... μπορεί και να χωρίσεις. Εδώ είναι ρίσκο.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.781
Πόντοι
3.786
Σύμφωνα με έρευνα που έχω κάνει, αν της έλεγες οτι πας με πουτάνες μπορεί να βελτιωνόταν η κατάσταση αλλά..... μπορεί και να χωρίσεις. Εδώ είναι ρίσκο.
Υπάρχει γυναίκα που θα δεχόταν ότι πας με πουτάνες;Ο τύπος πρέπει να κάνει πράγματα για να βελτιώσει το σεξ στη σχέση του.Δεν είναι λύση να πηγαίνει σε ιερόδουλες
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
786
Like
1.299
Πόντοι
206
Υπάρχει γυναίκα που θα δεχόταν ότι πας με πουτάνες;Ο τύπος πρέπει να κάνει πράγματα για να βελτιώσει το σεξ στη σχέση του.Δεν είναι λύση να πηγαίνει σε ιερόδουλες
Κι όμως. Υπάρχουν κάποιες λίγες που δείχνουν κατανόηση αλλά είναι μια πολύ μικρή μειοψηφία. Πάρα πολύ μικρή. Έχει τύχει να γνωρίσω μερικά κορίτσια που τους το είπα (γενικά στα πλαίσια του πειραματισμού πως θα το πάρουν το καλοκαίρι που δούλευα σαιζόν το έλεγα αβέρτα κουβέρτα) έτυχε 2/3 να δείξουν κατανόηση. Μια μου είπε και "καλά κάνεις".

Οι περισσότερες όμως στη twisted πραγματικότητα τους βλέπουν το ότι πας επι πληρωμή σαν να είσαι κάποιος ανώμαλος βιαστής.
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.553
Κριτικές
31
Like
3.873
Πόντοι
5.595
Τύπε, καταλαβαίνω ότι έχεις συναισθήματα για την κοπέλα, και εκείνη στο ανταποδίδει. Καταλαβαίνω ότι υπάρχει αγάπη. Όμως η σεξουαλική πράξη είναι σημαντική υπόθεση σε ένα ζευγάρι, αποτελεί μια απο τις σημαντικότερες συνιστώσες πάνω στην οποία δομείται η σχέση σας. Όσο δεν κάνετε τίποτα για να βελτιωθεί η κατάσταση, τόσο το χάσμα μέσα σου θα διευρύνεται και κάποια στιγμή αυτό θα είναι εμφανές πλεον και σε εκείνη (όχι μόνο σε έσενα). 2 χρόνια σχέσης είναι πολύ λίγα για να αντιμετωπίζεις τέτοια διλλήματα και επίσης είναι αρκετά λίγα για να μην διακόψεις μια σχέση. Να μου έλεγες είμαστε μαζί 7 χρόνια ή 5 χρόνια να σου έλεγα οκ, αλλά να ξέρεις στα 2 - 2,5 χρόνια είναι καλό χρονικό διάστημα για να διακόψεις μια σχέση, αν διακρίνεις τέτοιου είδους "δομικά" προβλήματα. Επίσης η δικαιολογία " δουλεύει όλη μέρα, δεν υπάρχει χρόνος για γυμναστήριο." λυπάμαι που θα το πω αλλα δεν έχει καμία σοβαρότητα. Αυτή τη στιγμή ζούμε σε μια χώρα, που οι περισσότεροι-ες εργαζόμενοι-ες εκτελούν υπερωρίες κάνοντας τουμπεκί για να τα βγάλουν πέρα, να πληρώσουν το νοίκι τους, τις βενζίνες τους, εν ολίγης δουλεύουν όλοι για την επιβίωσή τους (οι συνθήκες είναι γαμησετα) ωστόσο, ακόμα και 8 ή 9 η ώρα τα γυμναστήρια είναι γεμάτα. Και εγώ κάνω θυσία για να πηγαίνω γυμναστήριο όταν γυρνάω χώμα, απο ολη μερα γραφείο στις 8 και βάλε όπως και ένα σωρό άντρες- γυναίκες. Αλλά το σημαντικό είναι ότι δεν το κάνεις για τον άλλον, αλλ πρωτίστως για τον εαυτό σου.

Οπότε αγαπητέ συναγωνιστή, νομίζω ότι η κοπέλα σου έχει "αράξει στην πέτσα της" απολαμβάνοντας την αγάπη και την προσοχή που της δίνεις, δεν επιμελείται τον εαυτό της, δεν κάνει παραπάνω προσπάθεια στο σεξουαλικό κομμάτι, που πραγματικά σε ένα ζευγάρι πρέπει πάντα να υπάρχει το στοιχείο της εξερεύνησης και της διασκέδασης και όχι απλά της ρουτίνας. Σε έχει δεδομένο και την έχεις δεδομένη, διότι ντάξει με τόση εργασία και κυτταρίτιδα ποιος να την κοιτάξει και συγγώμη που στα εω έτσι, αλλά προσπαθώ να σε ταρακουνήσω λιγο. Πρώτον, κάποια διαλειμματα στη σχέση επιβάλλονται για να ξεβολεύονται και τα (2) μέρη και να βλέπουν καθαρά τι συμβαίνει. Μέσα στις σχέσεις πολλές φορές ξεχνάμε την μονάδα, και γινόμαστε ένα με το ζεύγος όμως στην πραγματικότητα είναι πάντα 1+1=2 όχι 2=2 ούτε 2=1. Δεύτερον, εσύ που λες ότι την αγαπάς και την σέβεσαι και πως σε αγαπάει και λιώνει για εσένα, είσαι οκ που πηγαίνεις με ιερόδουλες ακόμα μέσα σου? Δηλαδή το βρίσκεις πρωτα απο όλα δίκαιο μεταξύ σας? Το βρίσκεις οτι βοηθάει τη σχέση? Δεν νομίζω. Τρίτον, θέλω να σου πω ότι είναι σημαντικό να μας καυλώνει η γκόμενα μας, πέρα απο το εγκεφαλικό κομμάτι, είναι σημαντικό για να έχει μέλλον μια σχέση. Και μην ακους δεν θα βρεις αλλη να σε αγαπήσει κτλ. Και θα βρεις κι αλλη γκόμενα και θα σε καυλώνει και θα σε αγαπήσει πραγματικά, που σημαίνει ότι κάποιες επιθυμίες σου θα κάνει προσπάθειες όπως και εσύ αντίστοιχα για να τις ικανοποιεί. Της έχεις κάνει δώρο ποτέ κάποια πρόστυχα εσώρουχα ; Κάποια sex toy που θα ήθελες να δοκιμάσετε π.χ. χειροπέδες; Εχετε μιλήσει για φετίχ και φαντασιώσεις; Δηλαδή πως είναι η επικοινωνία σας σε αυτό το κομμάτι, αν είναι άβολη θα πρέπει με μικρές κινήσεις να αποκτήσει μια φυσικότητα. Αν δεν ειναι άβολη και επικοινωνούνται όλα τα παραπάνω τότε πολύ απλά δεν υπάρχει αρκετή βούληση και αμα δεν υπάρχει τώρα βούληση που είναι νωρίς, φαντάσου σε 5-6 χρόνια...
Πολυ ώριμο ποστ.
Να σημειωσω καποια πραγματα κι εγω για να βοηθησω :
το να πας με πουτανες, για να εκτονωσεις τα γουστα σου, το καταλαβαινω, ομως σου εγγυωμαι πως ΔΕΝ βελτιωνει τη σχεση.
Αν πας να βρεις και γκομενα που σε προτρεπουν αλλοι, αυτο θα ειναι ακομα χειροτερο, γιατι εκει θα την απατας ΚΑΙ συναισθηματικα.
Προσοχη : δεν μιλαω για ανηθικοτητα. Μιλαω πως το να εισαι αλλου σωματικα ή/και ψυχικα ΔΕΝ βοηθαει τη σχεση. Το νιωθει η αλλη/αλλος που ειστε μαζι.
Η καλυτερη συμβουλη ειναι να πατε απο τωρα σε ειδικο, ΠΡΙΝ αρχισεις κι εσυ να νευριαζεις μαζι της που δεν σου κανει ο,τι θες.
ΔΕΝ το εχω κανει και ειλικρινα θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος που εχει παει με συζυγο/συντροφο σε ειδικο, αν τους εχει αναψει καποια σπιθα καβλας. Δεν ξερω πως γινεται, δεδομενου οτι ολοι μας εχουμε μεγαλωσει με συγκεκριμμενα "τραυματα" και θελουμε συγκεκριμμενους τυπους γυναικας (οπως και αυτες καβλωνουν με συγκεκριμμενους τυπους αντρα).
Ειναι πολυ πιθανο να υπαρχει σεξουαλικη ασυμβατοτητα μεταξυ σας, πχ εμενα δεν με φτιαχνουν τα βρισιδια ή τα σεξυ εσωρουχα κλπ.
Σιγουρα να μιλατε. Μην κανεις το λαθος που κανουμε οι περισσοτεροι. Αν την εκτιμας πραγματικα, παλεψε το.
Αν ομως εισαι μαζι της γιατι θεωρεις οτι ειναι "πολυ καλη για σενα", πρεπει να δεις και το μεσα σου.
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.118
Κριτικές
148
Like
2.727
Πόντοι
6.925
Το ένα δεν αποκλείει το άλλο.Μετά τα γούτσου γουτσου μπορεί να ακολουθήσει και άγριο ξέσκισμα.Να κάνετε κάτι διαφορετικό,σε ξενοδοχείο με θεματικά δωμάτια και τζακουζι
Δεν συμφωνώ. Σχέση χρόνων που άρχισε άγρια και πήγε στην αγκαλίτσα συνεχίζει και μου βγάζει όρεξη για αγριάδα κι ας έχει πέσει η δικιά της. Εσένα σου βγάζει στην τελική ?
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.700
Κριτικές
15
Like
11.317
Πόντοι
3.846
Λοιπόν λόγια ξεκάθαρα δε θες;
Θα σε στεναχωρήσω, αλλά σχέση που δεν έχει καλό σεξ, αργά ή γ΄ρηγορα θα βουλιάξει.
Δεν αρκεί μόνο τα γούτσου γούτσου και τα φιλάκια, θέλει καλό κρεβάτι για να μείνουν οι 2 πλευρές μαζί.
Αν εσύ δε τη γουστάρεις για πούτσο τώρα, τι θα κάνεις μετά το γάμο; Ούτε να γυρνάς να την κοιτάς δε θα παίζει μετά από μερικά χρόνια.
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
943
Like
1.460
Πόντοι
206
Βαριέμαι να γράψω σεντόνια και δεν έχω διαβάσει τα πολλά που σου γράψαν άλλοι.
Ένα πράγμα θα πω... 95 στις 100 γυναίκες ακόμα και οι πιο "ντροπαλές" ακόμα και οι πιο "συντηρητικές" κρύβουν μέσα τους μια πουτ΄άνα ικανή να βγάλει τα γούστα που θες.
Είναι δική σου ευθύνη και πρόκληση να βρεις τον τρόπο να "ξεκλειδώσεις" αυτήν την πουτανιά και τότε όλα θα αλλάξουν
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
10
Like
2.086
Πόντοι
3.187
Υπάρχει γυναίκα που θα δεχόταν ότι πας με πουτάνες;Ο τύπος πρέπει να κάνει πράγματα για να βελτιώσει το σεξ στη σχέση του.Δεν είναι λύση να πηγαίνει σε ιερόδουλες
Α αααα είσαι ανιερος. Εδώ μέσα το λες αυτό? Στο άνδρο της ακολασίας?
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.815
Πόντοι
456
Έχω σκεφτεί την λύση ενός ειδικού, γιατί αν χάσω τέτοιον άνθρωπο και μετά το μετανιώσω, θα χτυπάω το κεφάλι μου
μου εχει τυχει..εγω χωρισα.Με πονεσε,ναι αλλα το σεξ ειναι απο τα πιο σημαντικα.Εχουμε κρατησει φιλικες επαφες 15 χρονια τωρα,μεχρι και τον αντρα της ξερω.Ξερει και αυτος για μενα.(τωρα αν τον ενοχλει η οχι δε ξερω..προς το παρον δε δειχνει να εχει θεμα)
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.673
Like
67.820
Πόντοι
12.756
τυπε μου συνηθως ετσι παει αυτο

η θα παρεις κανενα ξερο να το πηγαινεις ταπα στα χωματα και στην αφαλτο δεν θα στριβει η θα παρεις το σκουτερακι για ευκολα ησυχα και βαρετα πανε ελα μεσα στην πολη

εχει και τα on/off road βεβαια που πανε παντου (αλλα απο λιγο)

βλεπεις τις αναγκες σου και ανολογα στην φαση που εισαι αγοραζεις

αυτα ...και παρακαλω :hi:

Εισαι φίλος .. γιατι εγραψες με το πιο απλο παραδειγμα την έννοια του φτωχου :rockon::rockon:
Οπου φτωχος και η μοιρα του.

Πλουσιος παιρνει το ξερό για τα ΣΚ και κανα street για την καθημερινοτητα , και ξεμπερδεψε :coffee:
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.241
Κριτικές
95
Like
12.445
Πόντοι
18.036
Έχω μια σχέση εδώ και σχεδόν 2 χρόνια. Εκπληκτικός άνθρωπος, με κοιτάει στα μάτια και λιώνει. Πολύ μορφωμένη και πολύ όμορφη. Όμως στο σεξ δεν μου βγάζει κάτι πρόστυχο. Ίσως το γεγονός πως είναι πολύ έρωτας και γούστου γούστου, να φταίει. Σκέφτομαι τις παρτουζες που έκανα στο παρελθόν με άλλες, σκέφτομαι άλλες πρώην μου (μόνο σεξουαλικα, δεν μιλάμε για συναισθήματα) και που και που πάω να γαμαω πουτανες, για να βγάλω τα γούστα μου.

Το πρόβλημά μου είναι πως αν τη χωρισω, δεν ξέρω αν θα βρω άλλη να με αγαπάει τόσο (και από την δική μου πλευρά υπάρχουν σοβαρά συναισθήματα αγάπης) και να μπορώ να τη δω σοβαρά για οικογένεια.

Τι θα κάνατε; Έχω κάνει συζητήσεις για το σεξ μαζί της, όμως δεν έχει βελτιωθεί το θέμα. Να χωρισω; Να συνεχίσω να πηδαω πουτανες (παράλληλη σχέση δεν μπορώ να έχω γιατί ζούμε μαζί και δεν υπάρχει χρόνος να βγω από το σπίτι μιας και δουλεύω από το σπίτι);
Aκριβως το ιδιο θεμα αντιμετωπισα κι εγω.

Συναισθηματικά δεθηκα,αλλά σεξουαλικά τιποτα.Μερικές φορές με το ζορι και χωρίς να το ευχαριστιέμαι.
Όπως πρότεινε και αλλος φιλος,προσπάθησα να την δω "βρωμικα" και να αλλάξω το mindset αλλά τίποτα.
Η σωστη λύση ειναι ο χωρισμός,αφου δεν γινεται αλλιώς.Eκτός αν συνεχιστεί σχέση χωρίς σεξ,πράγμα 100% αδιέξοδο.

Δεν νομίζω να φταίνει οι πουτάνες.
Γιατί εκανα μια δοκιμη στον εαυτό μου και βρηκα πολλές κοπέλες του κύκλου μου που θα συνδύαζα και σχεση και συναίσθημα και σεξ.
Αρα φταίει η συγκεκριμένη.
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.222
Κριτικές
46
Like
3.627
Πόντοι
4.365
Ειπες μορφωμένη... αρα καλη δουλεια να φανταστω... αρα εχει τα λεφτουδακια της... δεν σου ζηταει να υποθεσω...
και ειπες κ ομορφη.... αρα μπορεις να την κυκλοφορείς σε κοινωνικές εκδηλώσεις.... χωρις να ντρέπεσαι...!
Αν ειναι κ νοικοκυρά.... παντρεψου την... χθες...!!!
Το σεξ (οσο εντονο κ παθιαρικο ειναι πριν...)μετα τον γαμο..χανεται ετσι κ αλλιως.... για αυτο ειμαστε ολοι εδω μεσα....
Οποτε παλι στα πουτανακια κ στις γκομενες θα καταληξεις.....!
Αμα την εχεις στειλει ομως... θα χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο....
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.878
Like
23.217
Πόντοι
6.056
Εισαι φίλος .. γιατι εγραψες με το πιο απλο παραδειγμα την έννοια του φτωχου :rockon::rockon:
Οπου φτωχος και η μοιρα του.

Πλουσιος παιρνει το ξερό για τα ΣΚ και κανα street για την καθημερινοτητα , και ξεμπερδεψε :coffee:
ε μας το ξεκαθαρισε ο μαν οτι ουτε μπορει ουτε θελει να παιξει ετσι...οποτε μονοδρομος ενα και να τα κανει ολα απο λιγο

μαλλον το χειροτερο ειναι αυτο αν με ρωτας :coffee:
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.382
Κριτικές
8
Like
11.110
Πόντοι
3.786
Ρε παίκτη δεν στέλνεις κανένα μήνυμα στις πρώην τις παρτουζιάρες να δεις τι κάνουν αυτή την περίοδο; (και μετά μας λες κι εμάς)

Στα σοβαρά:
1. Μεγαλώνοντας αλλάζουμε. Σοβαρευόμαστε, το σώμα φθίνει ,γινόμαστε αλλιώς. Άρα κάποιες αλλαγές στη σεξουαλική σου ζωή είναι φυσιολογικές.
2. Προσπάθησε να της εξηγήσεις ότι δε συζητάς τα προσωπικά σας με κανέναν ,ότι ξέρεις πολλά ζευγάρια που τα κάνουν αυτά και ότι είναι πολύ φυσιολογικό να έχετε κάποια ποικιλία στην προσωπική σας ζωή. Ρώτα την αν είχε πιο έντονες εμπειρίες με άλλους στο παρελθόν. Πάρτη να πάτε ΣΚ σε ξενοδοχείο για να αλλάξετε παραστάσεις. Ίσως να έχει θέμα με εσένα, ίσως νιώθει ανασφάλεια που εσύ είσαι πιο περπατημένος. Παίρνε πρωτοβουλίες στο σεξ ,χωρίς βέβαια ακρότητες.
3. Βλέπω ότι δε θες να χωρίσεις. Μην το κάνεις, αλλά δώστης να καταλάβει ότι έχεις ξενερώσει με το θέμα σεξ. Ίσως αυτό την ταρακουνήσει. Το σημαντικό όμως είναι ότι κάνει να το κάνει αυθόρμητα ,αν προσποιείται δεν είναι καλό σημάδι, θα βαρεθεί και θα σε σουτάρει.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.673
Like
67.820
Πόντοι
12.756
ε μας το ξεκαθαρισε ο μαν οτι ουτε μπορει ουτε θελει να παιξει ετσι...οποτε μονοδρομος ενα και να τα κανει ολα απο λιγο

μαλλον το χειροτερο ειναι αυτο αν με ρωτας :coffee:
εχει μπλεξει και στην εξίσωση την αγαπη :confused:
Τι σχεση εχει η αγαπη δεν μπορω να καταλαβω
Αντι να μας πει αν εχει κανα φραγκο αυτη , καμια προικα διαμερισματα και οικοπεδα και αν την χωρισει παιζει να μπλεξει με καμιά που εχει ενα βρακι πλυνε βαλε ..:coffee:

Και το καλυτερο μουνι του κοσμου να παρει μολις παντρευτει και περασουν λιγα χρόνια οχι απλα δεν θα θελει να την γαμαει , αλλα ουτε να την βλεπει ..

Γεμισε ο κοσμος ρομαντικους .. καταστραφηκαμε :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom