Νέα

Τί θα κάνατε εσείς;;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα troubaman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 42
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τί θα κάνατε σε περίπτωση προκλητικού οδηγού;

  • Θα του γαμούσα το σπίτι

    Ψήφοι: 4 11,1%
  • Θα τον αγνοούσα

    Ψήφοι: 21 58,3%
  • Θα καλούσα την τροχαία

    Ψήφοι: 7 19,4%
  • Θα έκλανα μέντες και θα παρέλυα από το φόβο

    Ψήφοι: 4 11,1%
  • Θα έκανα στην άκρη να δω τι θέλει

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    36
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.421
Πόντοι
3.296
Μου κανει εντυπωση το ποσο ευκολα μπορει να σου την πεσει ο αλλος

Και μαλιστα να φταιει πχ να εχει περασει με κοκκινο και να ζητα τα ρεστα

Κανω πολεμικες τεχνες και ειμαι 1,86 104 κιλα.

Δεν.εχω βεβαια τρομακτικη μουρη και ειμαι πολυ ευγενικος

Παντως αλλο στο ρινγκ αλλο στο δρομο μαγκες

Στο δρομο το παραδεχομαι κοταω
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.421
Πόντοι
3.296
Τρεις τυποι ανθρωπων εχω δει που ειναι επικυνδινοι

-ο τυπος "τουμπανο" γεματος τατουαζ και αλητεια.

Ειναι τρομακτικος αλλα μπορει να γινει αρνακι αν φαει τις πρωτες φαπες και δει οτι χανει εδαφος

-ο τυπος "πλουσιο μαγκας" με φιμε τζαμια και πισω του συνοδεια 2 ντουλαπες σεκιουριτυ

-ο μαφιοζος εγκληματιας που σκοτωνει για πλακα.Εκει καλυτερα μην μπλεξεις.Ακομη και να τον σαπισεις δε θα ησυχασει μετα αν δε σε βρει.Και θα σε ψαξει σα λυσσασμενος σκυλος.
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
48.322
Like
44.136
Πόντοι
6.256
παλια μανουριαζα με τους μαλακες...
τα τελευταια 2-3 χρονια δινω τοπο στην οργη γιατι στην στραβη εγω εχω να χασω και οχι ο αλλος ο τελειωμενος.
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
69
Πόντοι
16
Τρεις τυποι ανθρωπων εχω δει που ειναι επικυνδινοι

-ο τυπος "τουμπανο" γεματος τατουαζ και αλητεια.

Ειναι τρομακτικος αλλα μπορει να γινει αρνακι αν φαει τις πρωτες φαπες και δει οτι χανει εδαφος

-ο τυπος "πλουσιο μαγκας" με φιμε τζαμια και πισω του συνοδεια 2 ντουλαπες σεκιουριτυ

-ο μαφιοζος εγκληματιας που σκοτωνει για πλακα.Εκει καλυτερα μην μπλεξεις.Ακομη και να τον σαπισεις δε θα ησυχασει μετα αν δε σε βρει.Και θα σε ψαξει σα λυσσασμενος σκυλος.
Μου κανει εντυπωση το ποσο ευκολα μπορει να σου την πεσει ο αλλος

Και μαλιστα να φταιει πχ να εχει περασει με κοκκινο και να ζητα τα ρεστα

Κανω πολεμικες τεχνες και ειμαι 1,86 104 κιλα.

Δεν.εχω βεβαια τρομακτικη μουρη και ειμαι πολυ ευγενικος

Παντως αλλο στο ρινγκ αλλο στο δρομο μαγκες

Στο δρομο το παραδεχομαι κοταω
πολυ σωστα τα λες,πολλα ατομα κανουν το λαθος να θεωρουν οτι θα πεσουν μερικες ψηλες και ο αλλος θα σταματησει,δεν συμβαινει ετσι,οποτε δυο ειναι οι περιπτωσεις ή δινεις τοπο στην οργη ή αν πιαστεις στα χερια τον αλλον θα πρεπει να τον παρουν τεσσερεις
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.381
Πόντοι
2.786
Με μαλάκες δεν χρειάζεται να μπλέκεις. Θα συναντήσεις στην ζωή σου πολλούς!

Α) Γιατί να χαλάσεις την ζαχαρένια σου για ένα μαλάκα?
Β) Δεν ξέρεις τι κουβαλάει ο κάθε μαλάκας... όχι μόνο πάνω του, αλλά και στο μυαλό του.

Αν λοιπόν έχεις ζωή, δουλειά, οικογένεια, γκόμενα και γενικά ζεις σαν άνθρωπος, δεν έχει νόημα να ρισκάρεις για ένα μαλάκα. Αν είσαι κάνα ρεμάλι που δεν έχει τίποτα να χάσει, του χώνεσαι κι ότι γίνει! Τι είχες τι έχασες!!! :grin:
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.340
Κριτικές
1
Like
6.320
Πόντοι
2.356
Με μαλάκες δεν χρειάζεται να μπλέκεις. Θα συναντήσεις στην ζωή σου πολλούς!

Α) Γιατί να χαλάσεις την ζαχαρένια σου για ένα μαλάκα?
Β) Δεν ξέρεις τι κουβαλάει ο κάθε μαλάκας... όχι μόνο πάνω του, αλλά και στο μυαλό του.

Αν λοιπόν έχεις ζωή, δουλειά, οικογένεια, γκόμενα και γενικά ζεις σαν άνθρωπος, δεν έχει νόημα να ρισκάρεις για ένα μαλάκα. Αν είσαι κάνα ρεμάλι που δεν έχει τίποτα να χάσει, του χώνεσαι κι ότι γίνει! Τι είχες τι έχασες!!! :grin:
Σωραιος Μπαρμπα και οικογενεια και γκομενα μαζι,θεουλης!
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.381
Πόντοι
2.786
Σωραιος Μπαρμπα και οικογενεια και γκομενα μαζι,θεουλης!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ όχι ρε δεν το εννοούσα έτσι, εννοούσα αν έχει οικογένεια ή αν είναι σε σχέση τέλος πάντων! Βέβαια το ένα δεν αναιρεί το άλλο, μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι! :tooth:
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
Α Γ Ν Ο Ε Ι Σ! Δε ξέρεις τι παρανοικοί κυκλοφορούν εκεί έξω. Λίγα έχεις ακούσει να βγάζει ο άλλος πιστόλι στη ψυχρα και να πυροβολεί;
 

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
21
Like
6.823
Πόντοι
6.745
οσο ημουν νεωτερος μανουριαζα πιο ευκολα :2funny: οχι οταν ο αλλος εκανε μαλακια.αλλα οταν ηθελε να την βγει και απο πανω...3 περιπτωσεις που θυμαμαι..η πρωτη μου βγαινει ο αλλος απο αριστερα,παραλιγο να τρακαρουμε,τον γραφω στα αρχιδια μου και συνεχιζω..ακολουθει απο πισω,φωτα κορνες κλπ,σταματαω αταραχος και περιμενω..βγαινει εξω τσαμπουκαλεμενος και ερχεται διπλα μου και μου λεει-ξερεις ποιος εχει προτεραιοτητα?..του απαντω ξερα -αυτος που ερχεται απο δεξια..με κοιταει σαν ροφος,κανει μεταβολη και φευγει  :2funny: 2η περιπτωση στο ιδιο στυλ,εγω απο δεξια,πρωι αλλα να εχω και ζοχαδες..ταριφας βγαινει απο αριστερα,ερχομαστε στο τσικ,εγω τον γραφω ,αυτος απο πισω κορνες,φωτα κλπ..εκει τα παιρνω σταματαω βγαινω εξω οπως και αυτος και του λεω,εκανες την μαλακια,τωρα θα σου βγαλω τα αντερα με το κατσαβιδι..ο τυπος μπηκε σφαιρα μεσα και την εκανε :2funny:
ενα αλλο πρωινο,γυναικα οδηγος μπαινει σε στενο μονοδρομο αναποδα-εγω πηγαινα κανονικα..της λεω πατε αναποδα-δεν με νοιαζει απαντα,να πας πισω και σβηνει την μηχανη και καθεται.. :S να την πλακωσω δεν μπορω αφου ειναι γυναικα,παω διπλα της και με κινηση..γατας της αρπαζω τα κλειδια απο το καντραν,μπαινω σφαιρα στο δικο μου και φευγω με οπισθεν  :2funny:
 

an16817

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Αυγ 2019
Μηνύματα
277
Κριτικές
13
Like
1.255
Πόντοι
1.071
Αγνοείς και συνεχίζεις τον δρόμο σου. Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μπορεί να μπλέξεις και τι κουβαλάει επάνω του ο καθένας.
 

mefedlos

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2006
Μηνύματα
304
Like
46
Πόντοι
1
Όποτε γυρνάω απο το εξωτερικό στην Αθηνα αντιμετωπίζω παρόμοιες συμπεριφορές σπρωξίματα στον δρομο στο τρένο σφήνες απο αμάξια βρισίματα απο αλλους οδηγους κλπ οσο ειμαι στην Αθηνα τα συνηθίζω και δεν δινω σημασία. Παντα σκέφτομαι οτι γυρω μου κυκλοφορούν 100αδες καταπιεσμενοι η βλαμμένοι η ψυχακηδες με το να καθομαι να χαλάω την καθε πολύτιμη ωρα της ζωης μου να βρω το δίκιο μου απο ενα ηλιθιο προτιμώ να περιμένω να του το ανταποδώσει η μοίρα του. Γιατι καπου παρακάτω τον περιμένει
 

kostis76

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
579
Like
375
Πόντοι
26
Αν ασχοληθείς μπορεί να μετανιώνεις για μια ζωή. Κυκλοφορούν πολλοί τρελοί εκεί έξω.
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.454
Πόντοι
216
οταν πρωτοπηρα διπλωμα καυγαδιζα πολυ ευκολα και  κανεις δεν μου εκανε μαγκιες γιατι ειχα πολλους μυωνες. καποια φορα κατεβηκε καποιος κατι σαν παλιος αρσιβαριστας η παλαιστης ετσι εκρινα απο τον σωματοτυπο του.
ε, κατα τυχη γλυρωσα το ξυλο αλλα προλαβα να βαλω μυαλο και δεν ξανακαυγαδισα ποτε μου. τωρα οτι και να γινει εγω κανω την παπια και δεν ειμαι ποτε προκλητικος
βεβαια τωρα ειμαι και κατι σαν χοντρος πατσοκοιλος.....
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.080
Πόντοι
456
Να παίξεις ξύλο με τον πρώτο τυχόντα στο δρόμο δεν θα έχει κανένα όφελος. Άστο να πάει, κατάπιε το θυμό σου και άμα σε ενοχλεί τόσο βγάλτον αργότερα εκεί που σε παίρνει.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Ότι έκανες εσύ θα κάναμε κι εμείς. Θα συνεχίζαμε το δρόμο μας. Και στο λέει κάποιος που δε δίσταζε να τις παίξει γιατί το θεωρούσε μαλακία να αφήσει κάτι αναπάντητο και που μπορούσε να ανταποκριθεί εντός κάποιων ορίων πάντα. Ώσπου με τα χρόνια κατάλαβε ότι με τους καυγάδες δε λύνεται κάτι, ίσα-ίσα κινδυνεύει όποιος μπλέκεται να την πληρώσει πολύ άσχημα είτε άμεσα είτε έμμεσα. Κι έτσι πλέον θα φύγει όσο πιο ήρεμα γίνεται και θα μαλώσει μόνον αν δεν υπάρχει οδός διαφυγής. Που πρακτικά αν κάποιος δεν πέσει θύμα της πληγωμένης περηφάνειάς του, πάντα βρίσκεται.
 

demosmet

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2016
Μηνύματα
556
Like
78
Πόντοι
6
αφήστε τη φυσική επιλογή να κάνει δουλειά της. Η φύση ξέρει. Τέτοιοι κάγκουρες αργά ή γρήγορα θα έρθουν αντιμέτωποι με το είδος τους και θα αλληλοεξεντωθούν. Το ίδιο ισχύει κ για γονείς που κυκλοφορούν με μωρά αγκαλιά στη θέση του συνοδηγού ή και του οδηγού ακόμα. Αργά η γρήγορα θα γίνει η στραβή και η φύση μέσω της φυσικής επιλογής θα μας απαλλάξει απο μερικούς βλαμμένους ακόμη.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.988
Κριτικές
1
Like
680
Πόντοι
96
Ποτέ μην αντιπαρατίθεσαι με αγνώστους.
Και εγώ εκνευρίζομαι αφάνταστα με τύπους που κορνάρουν που βρίζουν που σε κλείνουν και κάνουν κάθε μαλακία, αλλά να σκέφτεσαι ως εξής:
Μπορεί να του έχει πεθάνει το παιδί του, να του γαμιέται η γυναίκα του, να έχει χάσει την δουλειά του, να του έχουν πάρει το σπίτι,  να χρειάζεται ψυχίατρο, και πολλά άλλα,
 
και για όλα αυτά θα πληρώσεις εσύ είτε με τρακάρισμα, είτε με κανένα μαχαίρι ή όπλο αν έχει.

Έχω δει:  Να πλακώνονται και να χτυπιούνται μέχρι να μην τους έχει μείνει δόντι γέμισε αίματα ο τόπος, έχω δει να κλείνει ο άλλος μηχανάκι και να το πετάει στα κράσπεδα ούτε ξέρω αν έζησε ο άλλος και πολλές άλλες καταστάσεις.

Να κάνεις ακριβώς ότι θα σου πω αν σου κολλάει σαν τρελός κάποιος για οποιοδήποτε λόγο:

Πας σιγά σιγά είτε σε ένα βενζινάδικο, ώστε να αναγκαστεί να βρίσκεται σε κάμερες και μάρτυρες, είτε στο αστυνομικό τμήμα, και βλέπεις πως ο "τρελος"και ο "μάγκας" ξαφνικά του φεύγει και η μαγκιά και η τρέλα μόλις βρεθεί σε περιβάλλον με αστυνομία, με κάμερες, με μάρτυρες. Λογικεύεται από μόνος του...!
Για αυτό σου λέω μουσικούλα και χαλαρά. Δεν είναι ανάγκη να πληρώσεις εσύ τα σπασμένα.
Τα ειπες ολα μορτη!!
Κ εμενα μου εχει τυχει πολλες φορες παρομοια μαλακια... εχεις νευρα εκεινη την ωρα αλλα πρεπει να μαθεις να τους γραφεις ολους σταρχιδια σου!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ  :s&m_2:
 

sargiris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2006
Μηνύματα
723
Κριτικές
8
Like
756
Πόντοι
366
Οδηγούσα σήμερα πρωί σε κεντρικό δρόμο της Αθήνας όταν ένας παπάρας μου κόλλησε τη μουτσούνα του αυτοκινήτου του πηγαίνοντας με τις μπάντες

Σκέφτηκα να ακινητοποιήσω το αμάξι και να κατέβω κκάτω να του ρίξω 2 ψιλές

Αλλά κάτι μέσα μου μου είπε απλά να τον αγνοήσω κλανοντας στροφή δεξια σε αλλο δρομο

Το επραξα

Κατι ειπε ο πουτανας γιος κι εξαφανιστηκε

Μεσα μου θα θελα πολυ να του γαμησω οτι εχει και δεν εχει

Τι θα κανατε εσεις η τι κανατε σε αναλογες περιπτωσεις μαγκες;
Εγω παντως φιλε, ειχα το πιο ωραιο σκηνικο:

Παρόμοια περιπτωση, σταματαω κλεινοντας του τον δρομο, κατεβαινει αυτός, και παιρνω τον ασυρματο που εχω στο αυτοκίνητο (ραδιοερασιτεχνης) και το παιζω μπατσος.

"Κεντρο, ειμαι στην ταδε οδο κι εχω ενα 213" (τυχαιος κωδικος)

"Πινακιδα ταδε, απειλή συναδέλφου, ζητω αμεσα ενισχυσεις"

Ο τυπος μονο κωλο δεν μου εδωσε!!!!!
:takethis: :takethis: :takethis: :takethis:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom