Νέα

Τί θα κάνατε αν κερδίζατε το Τζόκερ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα savvass
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 307
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.940
Κριτικές
10
Like
1.343
Πόντοι
506
το ερωτημα ειναι και δωρεαν διαφυμιση στον ξενο οπαπ

βιντεο που υπαινισσεται οτι το τζοκερ ειναι απατη, αξιζει να το δουμε

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ρε στο τζογο χρειαζεται και απατη?????
αφου ο ιδιος ο τζογος είναι απατη.
γιατι να στησουν απατη για να φανε 3 μυρια από τα 15 που παιζονται, αμα θελουν δινουν μικροτερο ποσοστο και σε 2 κληρώσεις που θα δωσουν 1 αντι για 3 ηδη εχουν βγαλει 4 χωρις απατη.
συνεργάζονται δηλαδή 100 ατομα να κανουν την παπια??? τι άλλη μαλακια θα ακούσουμε, σαν τις ιστοριες για το φεγγαρι που δεν πηγε η nasa, αλλα εστησε ισα με 50.000 κοσμο να δουλευει 10 χρονια για να προσποιηθεί ότι πηγε, ότι να 'ναι μαλακιες.

ο ιδιος λεει για ιστορια στην  αυστραλια που μπηκε καποιος με οπλο και η ιστορια αυτή ν δεν εγινε ποτέ για αυτό δεν δειχει και βιντεο. από τα 1000 λαθη που εγινα σταν νουμερα από την τηλεοραση παγκοσμίως, στην σερβια στο 1 βγηκε ο ενας από του 50 αριθμούς και το δειχνου  ως δηθεν αποδειξη, εγω θα περιμενα στατιστικα πιο συχνα τετοια λαθη.
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.057
Κριτικές
7
Like
3.761
Πόντοι
736
Αν κερδιζα τα 9εκ θα πηγαινα στην τραπεζα με την επιταγή θα τους προσπερναγα ολους στην ουρα και θα πεταγα τον πουτσο μου στον παγκο...
Και φωναχτα θα ελεγα "ηρθα να κανω μια καταθεση"
:thumbsup:
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.853
Πόντοι
3.556
το να παει σε τραπεζα και να ανοιξει θυριδα δεν είναι μεγαλυτερος μπελας από το να παει στον ΟΠΑΠ και να παρει την επιταγή?
στην συνεχεια παει στην κοντινοτερη τραπεζα και απλα την καταθετει σε έναν δικο του λογαριασμο. όπως και τελικα θα εκανε οταν παρει το δελτιο από την θυριδα. γιατι να υπαρχει ενδιάμεσος χρονος και να φυγει το δελτιο από τα χερια του??????

Αν εισαι Αθηνα και σου δινουν την επιταγη επιτοπου, ναι ειναι καλυτερη λυση αυτη
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.453
Κριτικές
22
Like
6.611
Πόντοι
3.346
Θα παντρευομουν!
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.391
Πόντοι
2.786
Καταρχήν το καθαρό τσεπάτο είναι γύρω στα 7.600.000

Τα 6 μύρια λοιπόν έξω στο Λουξεμβούργο (και ουχί Ελβετία). Θα δημιουργούσα ένα συνταξιοδοτικό πρόγραμμα που σε 20 χρόνια από σήμερα να μου αποφέρει ισόβια σύνταξη 10.000 ευρώ μηνιαίως, έτσι ώστε ότι και να γίνει να μείνουν αυτά τα λεφτά και να ζήσω άνετα ακόμα κι αν με πιάσει η μαλακία και τα ξοδέψω όλα! Σύμφωνα με πρόχειρους υπολογισμούς μου με ένα απλό συνταξιοδοτικό των 80.000 ανά έτος και με ένα χαμηλό επιτόκιο 2%-3% θα έχω βάλει κεφάλαιο περίπου 1μιση μύριο σε αυτά τα 20 χρόνια και θα βγει σύνταξη περίπου στο 10άρικο που θέλω.

Το υπόλοιπο 1.500.000 εδώ για τα πρόχειρά μου έξοδα "σπασμένο" στις 4 τράπεζες!

Α! Μένει κι ένα κατοστάρικο χιλιάρικα με τα οποία θα αγόραζα ένα Audi S5 3.2lt (το αγαπημένο μου αυτοκίνητο,όχι Porsche, Ferrari, Lambo... τι να τα κάνεις αυτά εδώ στην Ελλάδα?) και τα υπόλοιπα ξέρετε... πουτάνες, CGs, City Tours, κτλ, κτλ, κτλ!!! Να αγοράσω βίλες στην Εκάλη και τέτοια ούτε λόγος, το σπίτι που έχω είναι μια χαρούλα, το προάστιο που μένω είναι μια χαρούλα και δεν θέλω ούτε μεγαλύτερο σπίτι ούτε πιο πολυτελές ούτε σε άλλη περιοχή!

Όταν θα χόρταινα από όλα αυτά, σίγουρα ταξιδάκια παντού στον κόσμο, first class εννοείται και 5άστερο ξενοδοχείο. Θα πήγαινα σε όλο τον κόσμο πλην Αφρικής, Ινδίες και Β. Κορέα!

By the way, την δουλειά μου δεν θα την άφηνα, θα συνέχιζα να δουλεύω (έτσι κι αλλιώς ελεύθερος επαγγελματίας είμαι) απλά με τους δικούς μου ρυθμούς και όπως θέλω εγώ, χωρίς πίεση και άγχος! :grin:

To παραπάνω πλάνο είναι έτοιμο, μένει τώρα να κερδίσω το τζόκερ!!!!  :cheesy:

 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.853
Πόντοι
3.556
Καταρχήν το καθαρό τσεπάτο είναι γύρω στα 7.600.000

Τα 6 μύρια λοιπόν έξω στο Λουξεμβούργο (και ουχί Ελβετία). Θα δημιουργούσα ένα συνταξιοδοτικό πρόγραμμα που σε 20 χρόνια από σήμερα να μου αποφέρει ισόβια σύνταξη 10.000 ευρώ μηνιαίως, έτσι ώστε ότι και να γίνει να μείνουν αυτά τα λεφτά και να ζήσω άνετα ακόμα κι αν με πιάσει η μαλακία και τα ξοδέψω όλα! Σύμφωνα με πρόχειρους υπολογισμούς μου με ένα απλό συνταξιοδοτικό των 80.000 ανά έτος και με ένα χαμηλό επιτόκιο 2%-3% θα έχω βάλει κεφάλαιο περίπου 1μιση μύριο σε αυτά τα 20 χρόνια και θα βγει σύνταξη περίπου στο 10άρικο που θέλω.

Το υπόλοιπο 1.500.000 εδώ για τα πρόχειρά μου έξοδα "σπασμένο" στις 4 τράπεζες!

Α! Μένει κι ένα κατοστάρικο χιλιάρικα με τα οποία θα αγόραζα ένα Audi S5 3.2lt (το αγαπημένο μου αυτοκίνητο,όχι Porsche, Ferrari, Lambo... τι να τα κάνεις αυτά εδώ στην Ελλάδα?) και τα υπόλοιπα ξέρετε... πουτάνες, CGs, City Tours, κτλ, κτλ, κτλ!!! Να αγοράσω βίλες στην Εκάλη και τέτοια ούτε λόγος, το σπίτι που έχω είναι μια χαρούλα, το προάστιο που μένω είναι μια χαρούλα και δεν θέλω ούτε μεγαλύτερο σπίτι ούτε πιο πολυτελές ούτε σε άλλη περιοχή!

Όταν θα χόρταινα από όλα αυτά, σίγουρα ταξιδάκια παντού στον κόσμο, first class εννοείται και 5άστερο ξενοδοχείο. Θα πήγαινα σε όλο τον κόσμο πλην Αφρικής, Ινδίες και Β. Κορέα!

By the way, την δουλειά μου δεν θα την άφηνα, θα συνέχιζα να δουλεύω (έτσι κι αλλιώς ελεύθερος επαγγελματίας είμαι) απλά με τους δικούς μου ρυθμούς και όπως θέλω εγώ, χωρίς πίεση και άγχος! :grin:

To παραπάνω πλάνο είναι έτοιμο, μένει τώρα να κερδίσω το τζόκερ!!!!  :cheesy:

Σε ποια περιοχη μενεις και τι δουλεια κανεις και εισαι τοσο ικανοποιημενος και απο τα δυο;
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.391
Πόντοι
2.786
Σε ποια περιοχη μενεις και τι δουλεια κανεις και εισαι τοσο ικανοποιημενος και απο τα δυο;

Ελεύθερος επαγγελματίας είμαι και κάνω μια δουλειά η οποία μου αρέσει πολύ και μου αφήνει ένα εισόδημα που μπορώ να ζήσω καλά, δηλαδή να πάω έξω να φάω, να πάω στο σινεμά, να πάω διακοπές το καλοκαίρι, να πάω Φυλής/CG αν πέφτει ξηρασία, να μπορώ να κάνω τέλος πάντων κάποια πράγματα χωρίς πολλές πολυτέλειες. Μέση τάξη που λένε! Δεν θα σταματούσα ποτέ να δουλεύω αφενός μεν γιατί είναι δικό μου "παιδί" και το έχτισα μόνος μου κι αφετέρου γιατί δεν μπορώ να κάθομαι, έστω κι αν είχα τα άπειρα λεφτά. Η απραγία και το "σάπισμα" είναι κάτι που σιχαίνομαι.

Όσο για το που μένω, δεν θα πω πέραν του ότι δεν ζω κέντρο, είμαι κάπου στα Β.Π. (όχι Εκάλη, Κηφισιά, Πολιτεία και τέτοια) σε ένα προάστιο ήσυχο που έχω μεγαλώσει εδώ, εδώ είναι το σπίτι μου, και δεν το αλλάζω με τίποτα.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Εννοείται το νο1

ΦΕΥΓΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.853
Πόντοι
3.556
Ελεύθερος επαγγελματίας είμαι και κάνω μια δουλειά η οποία μου αρέσει πολύ και μου αφήνει ένα εισόδημα που μπορώ να ζήσω καλά, δηλαδή να πάω έξω να φάω, να πάω στο σινεμά, να πάω διακοπές το καλοκαίρι, να πάω Φυλής/CG αν πέφτει ξηρασία, να μπορώ να κάνω τέλος πάντων κάποια πράγματα χωρίς πολλές πολυτέλειες. Μέση τάξη που λένε! Δεν θα σταματούσα ποτέ να δουλεύω αφενός μεν γιατί είναι δικό μου "παιδί" και το έχτισα μόνος μου κι αφετέρου γιατί δεν μπορώ να κάθομαι, έστω κι αν είχα τα άπειρα λεφτά. Η απραγία και το "σάπισμα" είναι κάτι που σιχαίνομαι.

Όσο για το που μένω, δεν θα πω πέραν του ότι δεν ζω κέντρο, είμαι κάπου στα Β.Π. (όχι Εκάλη, Κηφισιά, Πολιτεία και τέτοια) σε ένα προάστιο ήσυχο που έχω μεγαλώσει εδώ, εδώ είναι το σπίτι μου, και δεν το αλλάζω με τίποτα.

:thumbsup:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Ελεύθερος επαγγελματίας είμαι και κάνω μια δουλειά η οποία μου αρέσει πολύ και μου αφήνει ένα εισόδημα

Ρε φίλε θα μας σκάσεις ;;;
ΑΝΕΧΕΣΑΙ

1)να δίνεις προκαταβολή φόρου 100% , που η δεξιά προοδευτική νέα κυβέρνηση της ΝΔ το μείωσε στο .... 95% ;;;;;;;;
2)να δίνεις ΦΟΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ;;; Τοπ ΦΟΡΟ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΑ λέω. Που η Δεξιά ΝΔ του Σαμαρά
τον αύξησε από 500€ σε 650€ , για συμμετοχή σε επιχειρήσεις 1000€ και για κάθε επιπλέον έδρα 350€ ;;;;

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΕΖΙΛΙΚΙ ;;;;;

3)Ανέχεσαι να μην έχεις αφορολόγητο ;;;;;;
Η ΔΕΞΙΑ ΝΔ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ , ΤΟ ΜΗΔΕΝΙΣΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΕΛΗ ΤΟΥ 2012.


Δεν αισθάνεσαι μαλάκας δηλαδή ;;;;;;
Δεν αισθάνεσαι πουτάνα θύμα τράφικινγκ, που τη γαμάνε παρά τη θέλησή της και της τα παίρνουν ;;;;;;;


Είχες προγόνους επαγγελματίες ;;;
Το ξέρεις ότι όταν το κλείσεις ..... ΕΣΥ ΩΣ ε.ε , ΘΑ ... ΠΟΥΛΉΣΕΙΣ τον εξοπλισμό σου στον ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ, ΩΣ ΙΔΙΩΤΗ (υποχρεωτικά)
και θα .... ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΦΠΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΩΛΗΣΗ ;;;;;;;

Και φόρο ;;;;;;;;;


ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΑΥΤΑ ;;;;;;;;;;;

ΠΕΘΑΝΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΤΟ 2013
ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ 2016 ΤΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΦΟΡΟΣ .......

Ενώ τα τελευταία 2 χρόνια είχε ζημιές ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣ ΑΝΑΛΩΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΝΩ ΤΩΝ 150.000€ ......

Έλεος δηλαδή
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.391
Πόντοι
2.786
Με το να γκρινιάζεις, δεν πετυχαίνεις τίποτα.

Εγώ έχω μια άλλη φιλκοσοφία: Στον (μ)πούτσο μου οι φόροι. Εγώ το βλέπω αλλιώς. Δουλεύω για να βγάζω όσα γίνεται πιο πολλά έτσι ώστε να ζω όσο καλύτερα γίνεται με αυτά που μένουν. Αν π.χ. βγάζεις 50.000 ευρώ το χρόνο κι η εφορία σου τρώει ένα 60% μένεις με 20.000 ευρώ το χρόνο. ΟΚ, λίγο στριμόκωλα. Αν όμως βγάλεις 100 χιλιάρικα κι η εφορά σου φάει τα 60 μένεις με 40. Καλό εισόδημα! Αυτό ισχύει όποιο ποσοστό βάλεις, είτε 10% είτε 80%.

Εγώ επέλεξα να κάτσω στην χώρα, είδα μια ευκαιρία, την στάθμισα και την άρπαξα! θα μπορούσα να πάω σε άλλη χώρα, να έκανα κάτι άλλο και να μου έμεναν περισσότερα στο τέλος της χρονιάς. Θα έκανα όμως λιγότερα πράγματα! Η ζωή στην Ελλάδα δεν συγκρίνεται με καμιά άλλη χώρα. Τουλάχιστον για μένα.

Είσαι τόσο φανατισμένος που αναδημοσιεύεις αυτά που ακούς, χωρίς να ξέρεις όλο το πακέτο. Παράδειγμα:

Την προκαταβολή φόρου (παρόλο που δεν με αφορά, δεν εμπίπτει στην ειδικότητά μου) η προοδευτική δεξιά όπως λες τον μείωσε 5% (για τον πούτσο δηλαδή!) αλλά κάτσε και σκέψου ποιος την πήγε από 50% σε 100% (για να έρθει μετά η προοδευτική δεξιά να τον πάει στο 95%).

Λογικό να έχεις θυμό μιας κι έχασες τον πατέρα σου, αλλά έχε υπόψη σου ότι οι μεγαλύτεροι φόροι έπεσαν επί προοδευτικής αριστεράς. Πίστεψέ με, το ένιωσα στο κωλοτρυπίδι μου! :grin: Και όχι, δεν ήταν μνημονιακή δέσμευση. Εξάλλου οι ίδιοι οι προοδευτικοί αριστεροί λένε ότι βγήκαμε από το μνημόνιο τον Αύγουστο του '18! Μην τρως όλα όσα σου σερβίρουν, το κάνουν πολύ καλά ;) Για να μην αναφέρω τα capital controls που κατέστρεψαν άπειρο κόσμο... κι αυτά επί προοδευτικής αριστεράς ήρθαν... ή μάλλον επί ηλιθίου Μπαρουφάκη!

Με λίγα λόγια, μην κάθεσαι να κλαίγεσαι και να γκρινιάζεις και κάνε κάτι, ευκαιρίες σίγουρα υπάρχουν. Ιδιαίτερα σε μια χρεοκοπημένη χώρα. Για τον εαυτό σου θα το κάνεις και για την οικογένειά σου (αν έχεις, δεν ξέρω). Ξέρεις τι χρειάζεσαι? Έναν ΚΑΛΟ λογιστή! Όχι απατεώνα, έναν ΚΑΛΟ! Στον κλάδο που είμαι έχω βρει έναν τύπο ο οποίο γνωρίζει ΟΛΑ τα παραθυράκια του νόμου και ελίσσεται ανάλογα. Του σκάω ενάμιση χιλιάρικο το χρόνο για τις υπηρεσίες του αλλά έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Δεν κάνει τίποτα παράνομο, υπογράφει κανονικά στα πάντα (πράγμα που σημαίνει ότι δεν θα έβαζε τον κεφάλι του στον ντορβά) και μου κάνει την δουλειά.


 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.853
Πόντοι
3.556
Εγω πιστευω οτι ποτε δεν υπηρξε καλυτερη περιοδος για το επιχειρειν απ οτι τωρα.
Μπορει ολα να φαινονται εναντιον οπως φοροι, δηθεν κριση και χαμηλη αγοραστικη δυναμη, γραφειοκρατια, κλπ αλλα ουσιαστικα υπαρχουν ασσυληπτες ευκαιριες στην Ελλαδα του σημερα.
Οι λογοι ειναι οι παρακατω:

1. Χαμηλοι μισθοι υπαλληλων
2. Χαμηλα ενοικια επαγγελματικων χωρων
3. Δυνατοτητα και αποδοχη για μαυρα απο τους πελατες και δυνατοτητα και αποδοχη για μαυρα απο τους υπαλληλους. Αυτο το βαζω σε παρενθεση γιατι και παρανομο και κατακριτεο
4. Ενας λαος που εχει πληρη αγνοια για το επιχειρειν σε βαθμο φοβιας, αφου λατρευει και γαλουχειται στο υπαλληλικι απο μικρος, επομενως μηδεν ανταγωνισμο
5. Τρομακτικες δυνατοτητες που δινει το διαδικτυο
6. Πολυ καλα ανεπτυγμενο οδικο δικτυο και μεταφορες στη χωρα μας με καλους δρομους κλπ
7. Τρομερη πρωτογενη παραγωγη με πολυ χαμηλες τιμες παραγωγου
8. Περιθωριο κερδους σε ολους σχεδον τους κλαδους για εναν νεοεισερχομενο που θα μπει να διεκδικησει πιτα. Πολλοι κλαδοι βιωνουν τοπιο μετα απο πτωση πυρηνικης βομβας, λογω πολλων κλεισιματων στην κριση
9. Πελατεια που ναι μεν κλαιγεται αλλα αρεσκεται στην καταναλωση και εχει πολυ λιπος ακομη να καψει
10. Τρομακτικη εισαγωγη χρηματος απο τουριστες με απειρες ακομα δυνατοτητες
11. Δωρεαν εξτρα κεφαλαια μεσω προγραμματων, ΕΣΠΑ κλπ
12. Τεραστια περιθωρια δανειοδοτησης απο τις τραπεζες, εφοσον πληρεις τα κριτηρια ενος κερδοφορου και καλου επιχειρηματικου πλανου

Και πολλα αλλα

Λιγο μυαλο χρειαζεται και ορεξη για δουλεια και ευκαιριες υπαρχουν πραγματικα απειρες αυτη τη στιγμη στη χωρα μας. Οποιος χτισει σημερα εξυπνα τις επιχειρησεις του, αυριο θα εισπραξει πολυ καλες αποδοσεις
 

giasou

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2006
Μηνύματα
2.866
Κριτικές
5
Like
150
Πόντοι
16
θα αιμπερνα κενοθργιο κομπιοτερ
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.714
Like
3.826
Πόντοι
506
Οτανε ξερεις τι θελεις απο την ζωη σου....
Χαλαρα μελος του μπου...
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.853
Πόντοι
3.556
αγοραστική δύναμη πληθυσμού κοντά στο μηδέν,
γραφειοκρατία στο άπειρο,
κρατικός μηχανισμός που δεν βοηθάει - το αντίθετο μάλιστα,
φορολογία/φπα/ασφ. εισφορές κλπ κλπ κλπ στο άπειρο,
ταχύτητα απόδοσης δικαιοσύνης όπου απαιτηθεί για να λυθούν προβλήματα μηδέν,
μηχανισμοί μηδέν,
κράτος-ληστής σε όλα,
συνδικαλιστές γάμα τα και άλλα πολλά....
ειδικά οποιαδήποτε επιχείρηση εντάσεως εργασίας είναι να την κλαιν οι ρέγγες...

Να το πιασουμε λιγο απ την αναποδη. Ας πουμε οτι εχεις δικιο σε ολα αυτα.
Απ την αλλη ομως, υπαρχει καποιος τζιρος που θα γινει υποχρεωτικα. Δηλαδη καποια Χ εκατομμυρια θα πεσουν ουτως η αλλως για να κουρευτει κοσμος, να σφραγιστουν δοντια, να διορθωθουν τεντες, να μεταφερθουν καφασια, να πουληθει κρεας και ψαρια στα σπιτια της Αθηνας, να επισκευαστουν ηλεκτρικες συσκευες, να αποσυρθουν παλια κινητα, κλπ, κλπ, κλπ

Αυτος ο τζιρος σημαινει και κερδος ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ και ΝΟΜΟΤΕΛΕΙΑΚΑ για τους περισσοτερους

Στο υποθετικο παραδειγμα που εχεις απολυτο δικιο σε ολα και θα συμφωνησουν ολοι μαζι σου και δεν θα επιχειρησει κανενας, παρα μονο ελαχιστοι σε καθε κλαδο, τοτε για αυτους τους ελαχιστους ειναι επιχειρηματικη ευκαιρια ναι η οχι;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom