Νέα

τι πλιντιριο-κοθζινα κ ψηγειο να παρει μια φίλη μοθ ποθ αραβονιάζετε ?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giasou
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 51
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
25 Απρ 2015
Μηνύματα
110
Κριτικές
1
Like
17
Πόντοι
1
τι πλιντιριο-κοθζινα κ ψηγειο να παρει μια φίλη μοθ ποθ αραβωνιαζετε σε μερικεσ μέρεσ?

επειδη αφτη δεν ξέρει καλά ανέλαβα να την βοηθήσω λιγακι κ θέλω την βοηθεια σασ οσα μελη
ξερετε κ απο την εμπειρια σασ με τισ σισκεβεσ!
θα τισ παρει με δοσεισ να μην ειναι κ πολι ακριβα
κ να ειναι καλεσ να κρατισοθν μην χαλασοθν αμεσωσ! :orchestra: :orchestra: :orchestra:
καλύτερα κάνε τη μετάφραση σε Google translate
 
Εγγρ.
25 Απρ 2015
Μηνύματα
110
Κριτικές
1
Like
17
Πόντοι
1
Το παρακατω το παραθετω για να θυμουνται οι παλαιοτεροι και να μαθαινουν οι νεοτεροι τι εστι giasou και γιατι εχει ασυλια στο φορουμ.
Απολαυστε το
08/05/2009


Ναι εννοείται Θεός


η κοπέλα ειναι η ΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄βικυ    
δεν λεω πολυ καλη κοπέλα και ευγενική και εχει και τύπο !!και βυζιά επίσης για ισπανική υποχώρηση!!ολεέε  

μπαίνει μέσα (τα ξένα ειναι η βικύ και τα ελληνικά εγω τα γραμματα!)

-gia so!
-ελα μαναρι μ
-pos lene esena?
-γεια σοθ!
-esi ekgi megalo kavli!
-ναι τρωω δημητριακα καθε πρωι και μεγαλωνει!
-na sto glipso xoris kapota?
-οχι βαλτε καποτα.παρακαλω!
-xmxmx  
σε ολη τη διαρκει της πιπας της χαιδευα την κλειτορίδα και εκανε μμμμμμμ μμμμμ!
-esi kalo paidi !!oloi theloyn tsimpouki xoris kapota!
-oraia ela gamisi tora
-θα στο βάλω λιγο μουνι και μετα κωλο οκ?
-yes !
τι να σας πω μιλαμε για πολυ ωραιο μουνακι!!ηρθε απο πανω και καβαλησε το αλογακι!!
επιανα τις βυζάρες και μου χαιδευε παράλληλα τουθς ορχεις!γιναμε ιππικος ομιλος!!!
-ελα τώρα κωλο !!
-esi megalo poutso ogki vali!!
-μην φοβασε οταν θα στο βαλω στο κωλο θα μικρυνει !!ετσι κανει παντα!
-ok vale poutso kolo!!
γυριζει και στηνει την κωλαθρα!!ολο το καυλιδι μεσα απο πανω προς τα κατω  
-oxi oxi sto kolos mou!! esi gamisi poli!
αρχιζοθμε την συνευρεση απο πισω και μου λεγε
-ne ne gama me gama me pio mesa!
-μηπως μπορεις να τα παρεις στο στομα μετα?
-ne ela tora me kapota!
το βγαζω και τινα δω?  η καποτα ηταν γεματη απο ........σοκολατα υγειας χωρις αμυγδαλα!
λεω καλυτερα να βγαλω καποτα και νατα παρεις λιγο στη μαπα αν δεν σε πειράζει!!
αφουθ την βγαλαμε προσεκτικα με χαρτι!μου το παιζει λιγο και τα περνει στη μαπα και στα βυζια(πηγε λιγο και στη γαμπα)  
--stop stop esi xinis poli!!
-δεν εχει κουμπι για να σταματησει!!
η αλήθεια ειναι οτι ουτε τον εχω μεγαλο αλλα ουτε χυνω και πολυ!! :think:ηταν λιγο υπερβολική θα ελεγα !
παντως περασαμε καλα και ειχαμε μια ομοργη και στοργική βραδιά με την βικυ απο κολοκυνθους 38!!  
επισης να σας πω οτι τα σεντονια ηταν αλλαγμένα απο προπερσι που ειχα ξαναπαει και ειχε και αλλο μαξιλάρι ανατομικό!!
και ο χωρος ηταν καθαρός!
παλια ειχε ανεβει στο κρεββατι μια κατσαριδα ενω γαμαγα την ποθτανα και μας κοιταγε !!!



ΘΕΟΣ???
 

amilo

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2010
Μηνύματα
409
Κριτικές
1
Like
98
Πόντοι
1
έΧω ανάλογο πρόβλημα. Τα έφτυσε το πλυντήριο μας,miele,30 χρονών και εντοιχισμένο γιατί λέει κάτι έπαθε ο "προγραμματιστής".

Λέτε να βρεθεί ανταλλακτικό, αν όχι τι μάρκα να προτιμήσουμε? Θέλουμε εντοιχισμένο

Δες στην πορτα του πληντυριου αν εχει το ENR νουμερο (αν εχει γιατι στα παλια δεν εβαζαν τετοιο νουμερο) και ψαξε στο google να βρεις το ανταλλακτικο αν υπαρχη, εναλλακτικα με την μαρκα και μοντελο σιγουρα ομως φταιει ο προγραμματιστης και οχι κατι αλλο;
 
OP
OP
giasou

giasou

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2006
Μηνύματα
2.866
Κριτικές
5
Like
150
Πόντοι
16
έΧω ανάλογο πρόβλημα. Τα έφτυσε το πλυντήριο μας,miele,30 χρονών και εντοιχισμένο γιατί λέει κάτι έπαθε ο "προγραμματιστής".

Λέτε να βρεθεί ανταλλακτικό, αν όχι τι μάρκα να προτιμήσουμε? Θέλουμε εντοιχισμένο
Γιατί δεν φοναζης ένα μάστορα να στο φτιαξη?
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Τύπε! Πάρε Μόρρισ μια για πάντα.
Όλα κομπλέ.
Μην ξεχάσεις το μηχάνημα της αφύγρανσης!

.

:shit: :shit:
 

Johnny Red

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2011
Μηνύματα
655
Κριτικές
10
Like
113
Πόντοι
236
Πιτσος-Siemens-Bosch ίδια εταιρία και παραγωγή.Στις κουζίνες,ταμπελάκι και χερούλι φούρνου είναι διαφορετικά.Μέγα μειονέκτημα(προσωπικά) η έξοδος του ατμού μπροστά στα κουμπιά !!!!!! Αν υπάρχει μικρό παιδί θέλει προσοχή.Η M;iele έχει ΜΟΝΟ εντοιχιζόμενες(πανάκριβες!!!).
Εγώ χτύπησα πρόσφατα αυτήwww.skroutz.gr/s/1668965/AEG-30006-VL-WN.html]https://www.skroutz.gr/s/1668965/AEG-30006-VL-WN.html,μετά[/URL] από αρκετό ψάξιμο.
Ούτε βυθιζόμενοι διακόπτες,ούτε ψηφιακές οθόνες.Ένα λαμπάκι κόκκινο ( :rockon: :rockon: :rockon:) για να δείχνει πως είναι αναμμένος ο φούρνος....
Η AEG εξαγοράστηκε από την Electrolux και έτσι και οι 2 μάρκες έχουν μεγαλύτερο φούρνο από τις υπόλοιπες (74lt!!!).Οι άλλες στα 66lt.

Από πλυντήριο,πας σε LG και μόνο LG !!!!!!!! Direct drive λέμε...
Και σ'αυτό,βλέπεις τουλάχιστον στα 7Kg και όσο γίνεται λιγότερα ηλεκτρονικά.Προσοχή στις καταναλώσεις πλύσιμο-στέγνωμα.
Έχω δει Crown με Β' στο πλύσιμο και Ε'(!!!) στο στέγνωμα.....

Για ψυγείο δεν έχω ψαχτεί αλλά οποσδήποτε να είναι "no frost".Κορυφαία μάρκα θεωρείται η Liebherr αν και εγώ πρώτα τα LG θα κοιτούσα.  :wanker:

Υ.Γ. Πήρα κουζίνα AEG γιατί δεν υπάρχουν LG.......Κορεάτες και Τζαπόνια δεν χρησιμοποιούν κουζίνες. Μια φωτιά και ένα βαθύ τηγάνι (γουόκ) έχουν!
 

nimertis

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2009
Μηνύματα
2.049
Κριτικές
1
Like
51
Πόντοι
16
Δες στην πορτα του πληντυριου αν εχει το ENR νουμερο (αν εχει γιατι στα παλια δεν εβαζαν τετοιο νουμερο) και ψαξε στο google να βρεις το ανταλλακτικο αν υπαρχη, εναλλακτικα με την μαρκα και μοντελο σιγουρα ομως φταιει ο προγραμματιστης και οχι κατι αλλο;

οκ ευχαριστώ για την απάντηση, θα το κοιτάξω :)
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.310
Κριτικές
10
Like
1.619
Πόντοι
5.975
τι πλιντιριο-κοθζινα κ ψηγειο να παρει μια φίλη μοθ ποθ αραβωνιαζετε σε μερικεσ μέρεσ?

επειδη αφτη δεν ξέρει καλά ανέλαβα να την βοηθήσω λιγακι κ θέλω την βοηθεια σασ οσα μελη
ξερετε κ απο την εμπειρια σασ με τισ σισκεβεσ!
θα τισ παρει με δοσεισ να μην ειναι κ πολι ακριβα
κ να ειναι καλεσ να κρατισοθν μην χαλασοθν αμεσωσ! :orchestra: :orchestra: :orchestra:
Παιχταρά μου, πες στη λεγάμενη να πάρει miesens, τώρα που θα πέρνει και ο Κούλης τα πάνω του θα γίνει της μοδός!!!  :grin: :grin: :grin:
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Τύπε αυτά με τη miesens δεν είναι τωρινά και δεν τελειώνουν ποτέ.
Απόκομμα από εφημερίδα το 1956 περί λαδωμάτων το επιβεβαιώνει.
Για αυτό λέω Μόρρισ. Αμοιρίδης Σαββίδης. Πέντε χρόνια γκαραντί!

:shit: :shit:

 

Συνημμένα

  • siemens.jpg
    siemens.jpg
    346,9 KB · Εμφανίσεις: 70

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.310
Κριτικές
10
Like
1.619
Πόντοι
5.975
Προσωπικά, έχω miesens πλυντήριο (με ηλεκτρονική λειτουργία) σχεδόν 10 χρόνια τώρα και μου λειτουργεί άψογα με χαμηλή κατανάλωση ενέργειας!  :rockon: :rockon: :rockon:
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Εγώ έχω τρία πλυντήρια siemens τα οποία λειτουργούν τέλεια. Το ένα μάλιστα είναι 20 χρονών. Άσχετο αυτό και δεν κάνω πλάκα.
Απλά αυτό των 20 ετών δεν έχει γρήγορο πρόγραμμα του 20λεπτου και αυτό μου την σπάει ειδικά μετά το γυμναστήριο.

:cheesy:
 
OP
OP
giasou

giasou

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2006
Μηνύματα
2.866
Κριτικές
5
Like
150
Πόντοι
16
σας εφχαριστω όλοθς σας για την. Βοιθια σας! Με έχετε σιγκινιση ρε πδια!κ επιδη θα ειμε κομπαρος εγώ κ μια φιλη μ στα πδια ποθ παντρβοντε θα τοθς τα καμοθμε δορο επιδη εινε ανεργοι !θα το κανοθμε με δοσεις κ γιαφτο ζήτησα την βοιθια σας στις γνοσης σας κ τις εμπιριεσσας μη μας κάμοθν αγκαποτο τσιμοθκι με γκαποτα κ μπισο ντριπα!,
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    75,3 KB · Εμφανίσεις: 49

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
κι αφτο το ντρολ τι ινε παλι?
εχεισ φαντασιοσεισ με τον αρχοντα τον διακτιλιδιονε?


Να προσλάβεις γραμματέα κανένα Πόκεμον να σου γράφει τα μηνύματα.

Μην το κουράζεις....
 
OP
OP
giasou

giasou

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2006
Μηνύματα
2.866
Κριτικές
5
Like
150
Πόντοι
16
Να προσλάβεις γραμματέα κανένα Πόκεμον να σου γράφει τα μηνύματα.

Μην το κουράζεις....
άσε τα μποκεμον κ τις παρλαπιπες  κ πες μας γνώμη για καμμία σισκεβη καλιτερα να κανοθμε τη δουλειά μας!
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.310
Κριτικές
10
Like
1.619
Πόντοι
5.975
σας εφχαριστω όλοθς σας για την. Βοιθια σας! Με έχετε σιγκινιση ρε πδια!κ επιδη θα ειμε κομπαρος εγώ κ μια φιλη μ στα πδια ποθ παντρβοντε θα τοθς τα καμοθμε δορο επιδη εινε ανεργοι !θα το κανοθμε με δοσεις κ γιαφτο ζήτησα την βοιθια σας στις γνοσης σας κ τις εμπιριεσσας μη μας κάμοθν αγκαποτο τσιμοθκι με γκαποτα κ μπισο ντριπα!,
Γειά σου ρε giasou ψυχάρα που σκέφτεσαι τα νιόπαντρα παιδιά!  :hi: :hi: :hi:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.861
Κριτικές
1
Like
32.651
Πόντοι
6.256
Γειά σου ρε giasou ψυχάρα που σκέφτεσαι τα νιόπαντρα παιδιά!  :hi: :hi: :hi:
Του γαμπρου, του εκανε μπατσελορ ενα γαμησι του δεκαρικου στο μεταξι, ειναι κιμπαρης ο γιασου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom