Νέα

Τι μισθους παιρνουν οι υπαλληλοι των ΔΕΚΟ (ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΟΣΕ, ΕλληνικαΠετρελαια,κτλ)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johngeorgie
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 235
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
"Golden boy" τραπεζοκόμοι στα ΕΛΠΕ με μισθό 74 χιλ. ευρώ


«Τοίχο» συναντά η διοίκηση των Ελληνικα Πετρελαια στις πρώτες συναντήσεις που έγιναν για τη νέα συλλογική σύμβαση καθώς για πρώτη φορά επιχειρείται να θιγούν προνόμια που απολαμβάνουν οι εργαζόμενοι στην εταιρεία.

Χαρακτηριστικά αναφέρονται παραδείγματα όπως:
* Κλητήρας - μισθός συν υπερωρίες 52 χιλιάδες ευρώ
* Πυροσβέστης οδηγός - μισθός συν υπερωρίες 88 χιλιάδες ευρώ
* Φύλακας βάρδιας - μισθός συν υπερωρίες 110 χιλιάδες ευρώ
* Κλητήρας - μισθός συν υπερωρίες 67 χιλιάδες ευρώ
* Εργάτης - μισθός συν υπερωρίες 55 χιλιάδες ευρώ
* Αποθηκάριος - μισθός συν υπερωρίες 78 χιλιάδες ευρώ
* Τραπεζοκόμος - μισθός συν υπερωρίες 74 χιλιάδες ευρώ

Επιδόματα

Στα Ελ.Πε. δίνονται μετρημένα 100 επιδόματα, μεταξύ των οποίων περιλαμβάνεται το περίφημο επίδομα κυλικείου 200 ευρώ παρότι το φαγητό στο κυλικείο είναι δωρεάν. Επίσης στην ΕΚΟ υπάρχει επίδομα 15% «μη γάμου», για όσους δεν έχουν παντρευτεί και έχουν ξεπεράσει το 35ο έτος ηλικίας.

Το βασικότερο πρόβλημα στο σύστημα αμοιβών σύμφωνα με πηγές της διοίκησης είναι ότι πριμοδοτεί την αρχαιότητα και όχι την απόδοση. Δηλαδή αυτόματα οι εργαζόμενοι στα 15 χρόνια φτάνουν στο καταληκτικό κλιμάκιο.
εχω ενα γνωστο που ειναι χημικος στα ελλ.πετρελαια.αυτος δηλαδη ποσα να παιρνει αν ο φυλακας παιρνει 90.000 το χρονο?
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
Κι ποια είναι ι λύση για αυτούς που τα τρώνε και που θα τα τρώνε ακόμα;άμα δεν μαζευτεί κόσμος άνω του μυριου στο σύνταγμα να πέσουν οι κοματαδες τα κοματοσκυλα όλοι τους.   :pipa3: :pipa3: :pipa3:
υπαρχει λυση πιο γρηγορη...να απογειωθουν δυο μαχητικα απο την 110 πτερυγα μαχης κ οταν εχει ολομελεια η κωλοβουλη να πανε να τα γ@$%#@! ολα...να μη μεινει τιποτα ορθιο...οτι δεν λυνεται κοβεται κυριοι...σπαθι :grin: :grin: :grin:
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
εχω ενα γνωστο που ειναι χημικος στα ελλ.πετρελαια.αυτος δηλαδη ποσα να παιρνει αν ο φυλακας παιρνει 90.000 το χρονο?
Λιγότερα. Αδυνατείτε να καταλάβετε εδώ μέσα ότι οι φύλακες στις ΔΕΚΟ αμοίβονται περισσότερο διότι δουλεύουν ΣΚ, αργίες, γιορτές κλπ (κυκλικό ωράριο).

 

Επισκέπτης

Ο φυλακας στα Ελληνικα Πετρελαια παιρνει 17 μισθους το χρονο με 100.000 ευρω εισοδημα το χρονο

Και τι σε νοιάζει εσένα;Το Ελληνικό κράτος έχει μόνο το 35,48% των μετοχών.Το υπόλοιπο 41,25% το έχει η Paneuropean Oil and Industrial Holdings S.A και το 23,27% το έχει το ευρύ επενδυτικό κοινό.
Πηγή:
Κατά συνέπεια είναι πρόβλημα των μετόχων ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ αυτά που γράφεις.Και τουλάχιστον ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ φορολογείται για το σύνολο των χρημάτων αυτών.Για ρώτα πόσα παίρνουν οι διοικητές των ΔΕΚΟ και πόσα πληρώνουν στην εφορία.Για ρώτα πόσα δηλώνουν και πόσα παίρνουν οι μεγαλοεπιχειρηματίες και οι κατασκευαστές που έχουν φάει ένα σκασμό χρήματα
 

Επισκέπτης

Εδω ο αποφοιτος δημοτικου κλειδουχος στον ΟΣΕ παιρνει καθαρα 3.000 ευρω το μηνα!

Πηγή;Επίσημη μισθοδοσία μπορείς να μας δείξεις;Και να μας πεις πόσα χρόνια δουλεύει,πόσα νυχτερινά έχει,πόσα παιδιά,πόσες αργίες δουλεύει;
Να σε πληροφορήσω επειδή σίγουρα δεν το ξέρεις,ο κλειδούχος δεν κρατάει κλειδιά σταθμών ή τραίνων,τρώει τη βροχή,το χιόνι,τον καύσωνα για να δέσει βαγόνια μεταξύ τους,και σε συνεργασία με άλλους να φτιάξει το ρημάδι το τραίνο που θα πάρει τον επιβάτη από το σταθμό και θα τον πάει με ασφάλεια στον προορισμό του.Και πάει με ασφάλεια...
 

tsiki-tsiki

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2009
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
Πηγή;Επίσημη μισθοδοσία μπορείς να μας δείξεις;Και να μας πεις πόσα χρόνια δουλεύει,πόσα νυχτερινά έχει,πόσα παιδιά,πόσες αργίες δουλεύει;
Να σε πληροφορήσω επειδή σίγουρα δεν το ξέρεις,ο κλειδούχος δεν κρατάει κλειδιά σταθμών ή τραίνων,τρώει τη βροχή,το χιόνι,τον καύσωνα για να δέσει βαγόνια μεταξύ τους,και σε συνεργασία με άλλους να φτιάξει το ρημάδι το τραίνο που θα πάρει τον επιβάτη από το σταθμό και θα τον πάει με ασφάλεια στον προορισμό του.Και πάει με ασφάλεια...
Ρε μεγαλε κι αλλοι τρωνε βροχη και χιονια....Ειναι σοβαρο επιχειρημα αυτο??
 

tsiki-tsiki

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2009
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
Και τι σε νοιάζει εσένα;Το Ελληνικό κράτος έχει μόνο το 35,48% των μετοχών.Το υπόλοιπο 41,25% το έχει η Paneuropean Oil and Industrial Holdings S.A και το 23,27% το έχει το ευρύ επενδυτικό κοινό.
Πηγή:
Κατά συνέπεια είναι πρόβλημα των μετόχων ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ αυτά που γράφεις.Και τουλάχιστον ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ φορολογείται για το σύνολο των χρημάτων αυτών.Για ρώτα πόσα παίρνουν οι διοικητές των ΔΕΚΟ και πόσα πληρώνουν στην εφορία.Για ρώτα πόσα δηλώνουν και πόσα παίρνουν οι μεγαλοεπιχειρηματίες και οι κατασκευαστές που έχουν φάει ένα σκασμό χρήματα
Το 35% δεν ειναι μετοχοι????
Τι σχεση εχουν οι επιχειρηματιες??Μιλαμε για ΔΕΚΟ που τις πληρωνουμε ολοι μας ρε κεφτε...
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
στον δρομο να μεινουν τα κοπροσκυλα ολα αυτα..
να πεινασουν..και αυτοι και η οκογενεια τους.
καρφι δεν μου καιγεται..να βρουν μια δουλιτσα με 450 ευρω που τους αξιζει βαση ικανοτητων και να συμβιβαστουν.
δυστυχως στην ελλαδα θα εχουμε πολλα επεισοδια κυριως μεταξυ πολιτων..κι αυτο γιατι απουσιαζει εντελως το αισθημα του δικαιου..
ο αμορφωτος του δημοτικου, ο αγραμματος απο το χωριο να παιρνει 50, χιλιαρικα το ετος και ο μορφωμενος να δουλευει για 800 και να σκεφτετε να μεταναστευσει για ενα καλυτερο αυριο..
 

Επισκέπτης
Το 35% δεν ειναι μετοχοι????
Τι σχεση εχουν οι επιχειρηματιες??Μιλαμε για ΔΕΚΟ που τις πληρωνουμε ολοι μας ρε κεφτε...

Σε μια Α.Ε η χρηματοδότησή της γίνεται μέσω Α.Μ.Κ και οι μέτοχοι εισφέρουν ανάλογα τον αριθμό των μετοχών.Αναλόγως εισπράττουν και το κέρδος.Και τα ΕΛΠΕ είναι κερδοφόρα επιχείρηση.Άρα ο προϋπολογισμός του Ελληνικού κράτους δεν πληρώνει ούτε 0,01€ στα ΕΛΠΕ.Άρα δεν πληρώνεις τίποτα κολοκυθοκεφτέ...

Βάλε το μυαλό σου να δουλέψει,αν έχεις φυσικά,να δεις αν πληρώνεις ή όχι τους επιχειρηματίες περισσότερο από τις ΔΕΚΟ και τι σου προσφέρουν.

 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Πηγή;Επίσημη μισθοδοσία μπορείς να μας δείξεις;Και να μας πεις πόσα χρόνια δουλεύει,πόσα νυχτερινά έχει,πόσα παιδιά,πόσες αργίες δουλεύει;
Να σε πληροφορήσω επειδή σίγουρα δεν το ξέρεις,ο κλειδούχος δεν κρατάει κλειδιά σταθμών ή τραίνων,τρώει τη βροχή,το χιόνι,τον καύσωνα για να δέσει βαγόνια μεταξύ τους,και σε συνεργασία με άλλους να φτιάξει το ρημάδι το τραίνο που θα πάρει τον επιβάτη από το σταθμό και θα τον πάει με ασφάλεια στον προορισμό του.Και πάει με ασφάλεια...
εσυ ειτε εισαι δημοσιος-δεκο ειτε εχεις συγγενη α' βαθμου εκει ειτε χασισωνεσε.
οπως και να εχει σταματα να προκαλεις σαυρα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.712
Κριτικές
1
Like
29.404
Πόντοι
8.006
τι ωρα περιπου ;

να προλαβουμε να δουμε τον αναγνωστακη
Ξερω γω? Εσυ πες μου. Εσεις κυβερνατε. Μην αργειτε μονο και πολυ, γιατι η τρόικα αρχιζει και εκνευριζεται. Και οι δικαιολογιες στερεψανε.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Ξερω γω? Εσυ πες μου. Εσεις κυβερνατε. Μην αργειτε μονο και πολυ, γιατι η τρόικα αρχιζει και εκνευριζεται. Και οι δικαιολογιες στερεψανε.
τι κανουν ?????????????


κυβερνουν??????????????????????


γραψε μας τωρα οτι ο λιπαρος γλυφτης εδιωξε την τροικα μετα απο εντολη του αποφασιστικου-δυναμικου-ευστροφου GAP και τους ειπε ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ!!!!!!!!!ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ!!!!!Καοποιοι εσπευσαν να πουν οτι ο ΤΟΥΡΚΟΓΛΟΥ εχει λεει αρχιδια..μοσχαρια

 

Επισκέπτης
εσυ ειτε εισαι δημοσιος-δεκο ειτε εχεις συγγενη α' βαθμου εκει ειτε χασισωνεσε.
οπως και να εχει σταματα να προκαλεις σαυρα


Ναι αυτό είμαι.Είσαι πολύ έξυπνος.Θα πας μπροστά σίγουρα.Μην ανησυχείς,θα έρθει και η ανάπτυξη ξανά,και θα φας κι εσύ δημόσιο χρήμα από αναπτυξιακούς νόμους,ΤΕΠΜΕ,ΟΑΕΔ κλπ.Μέχρι τότε όμως θα πέσεις σε χειμερία νάρκη...Αρκούδα!

Αν έχεις κανά μαγαζάκι τύπου ψιλικατζίδικο-και το παίζεις μπρούκλης-,να μην παρακαλάς να μειωθούν οι μισθοί των υπαλλήλων των ΔΕΚΟ ή να απολυθούν,διότι θα είσαι ο πρώτος που θα το κλείσει με φαλιμέντο.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Ναι αυτό είμαι.Είσαι πολύ έξυπνος.Θα πας μπροστά σίγουρα.Μην ανησυχείς,θα έρθει και η ανάπτυξη ξανά,και θα φας κι εσύ δημόσιο χρήμα από αναπτυξιακούς νόμους,ΤΕΠΜΕ,ΟΑΕΔ κλπ.Μέχρι τότε όμως θα πέσεις σε χειμερία νάρκη...Αρκούδα!

Αν έχεις κανά μαγαζάκι τύπου ψιλικατζίδικο-και το παίζεις μπρούκλης-,να μην παρακαλάς να μειωθούν οι μισθοί των υπαλλήλων των ΔΕΚΟ ή να απολυθούν,διότι θα είσαι ο πρώτος που θα το κλείσει με φαλιμέντο.
TI γραφεις ρε κοκοβιε..εγω καθε μερα ξυπναω 6.30 κι επιστρεφω σπιτι μου 8..κοκοβιε..που θα μου γραψεις οτι παιρνω κι λεφτα απο πργραμματα..

πουστρακια ζεχνατε απο την πεινα και λαδωσε τ αντερακι σας..
 

Επισκέπτης
TI γραφεις ρε κοκοβιε..εγω καθε μερα ξυπναω 6.30 κι επιστρεφω σπιτι μου 8..κοκοβιε..που θα μου γραψεις οτι παιρνω κι λεφτα απο πργραμματα..

πουστρακια ζεχνατε απο την πεινα και λαδωσε τ αντερακι σας..

Εντάξει,με 1,5 ώρα που δουλεύεις,και εξαντλείσαι,αξίζεις πολλά λεφτά.  :2funny:
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.111
Κριτικές
3
Like
1.379
Πόντοι
496
Πηγή;Επίσημη μισθοδοσία μπορείς να μας δείξεις;Και να μας πεις πόσα χρόνια δουλεύει,πόσα νυχτερινά έχει,πόσα παιδιά,πόσες αργίες δουλεύει;
Να σε πληροφορήσω επειδή σίγουρα δεν το ξέρεις,ο κλειδούχος δεν κρατάει κλειδιά σταθμών ή τραίνων,τρώει τη βροχή,το χιόνι,τον καύσωνα για να δέσει βαγόνια μεταξύ τους,και σε συνεργασία με άλλους να φτιάξει το ρημάδι το τραίνο που θα πάρει τον επιβάτη από το σταθμό και θα τον πάει με ασφάλεια στον προορισμό του.Και πάει με ασφάλεια...

Τι λες ρε μεγαλε...ο κλειδουχος ειναι δηλαδη ιδιος ο Βασιλακης Καιλας... :2funny:
Εγω, και πολλοι αλλοι εκει εξω,  την ιδια δουλεια την καναμε και με τα μισα και θα λεγαμε και ευχαριστω...
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Τι λες ρε μεγαλε...ο κλειδουχος ειναι δηλαδη ιδιος ο Βασιλακης Καιλας... :2funny:
Εγω, και πολλοι αλλοι εκει εξω,  την ιδια δουλεια την καναμε και με τα μισα και θα λεγαμε και ευχαριστω...
ξερεις τι ειναι να εχεις το 5% του αγχους που θα ειχες σ αντιστοιχη εταιρεια του ιδιωτικου τομεα και να βγαζεις 5πλασια?

για αυτο τα βλεπεις τα κοπροσκυλα και τα διακατειχε μια απιστευτη ηρεμια....τωρα καπως εχουν αγχωθει γιατι εχουν ανοιχτει με σπιτια σε β.π 2 αυτοκινητα διακοπες ιδιωτικα σχολεια, πανεπιστημια εξωτερικου και σου λενε τι θα γινει εαν μας παρει κανας γερμανος..
το ν αποχωριστεις την καλη ζωη ειναι οτι χειροτερο.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
εχω ενα γνωστο που ειναι χημικος στα ελλ.πετρελαια.αυτος δηλαδη ποσα να παιρνει αν ο φυλακας παιρνει 90.000 το χρονο?
δεν ξέρω πόσα παίρνει ο φιλαράκος σου
αλλά ο φύλακας όντως παίρνει τόσα
μου τα έχουνε πει οι ίδιοι κάθε φορά που έμπαινα εκεί μέσα
και βασικά όχι ο φύλακας - ο οδηγός του λεωφορίου που σε πάει από την πύλη στα γραφεία
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom