Νέα

Τι κανουμε με τις κλησεις απο ενοχλητικους απο τραπεζες, δικηγορικα γραφεια ????

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα urlauber
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 308
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Εμένα πάλι δύο τράπεζες μου αφαίρεσαν ποσά για οφειλές προς την εφορία από ταμιευτήριο και η μία μόνο μου έστειλε χαρτί μετά από κανένα μήνα, αλλά τα λεφτά είχαν πετάξει. Γραμμένους μας έχουν και δεν κολλάνε πουθενά.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.892
Κριτικές
1
Like
29.570
Πόντοι
8.006
"Ξόδεψα το 90% των χρημάτων μου σε ποτά, κορίτσια και γρήγορα αυτοκίνητα. Τα υπόλοιπα απλώς τα σπατάλησα."
Φιλοδοξω παντως να εχω καλυτερα γεραματα απο τον Μπεστ τύπε


Το ποτό παντως ειναι μεγαλος διαολος
Προσωπικα δεν πινω σχεδον ποτέ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.892
Κριτικές
1
Like
29.570
Πόντοι
8.006
Εμένα πάλι δύο τράπεζες μου αφαίρεσαν ποσά για οφειλές προς την εφορία από ταμιευτήριο και η μία μόνο μου έστειλε χαρτί μετά από κανένα μήνα, αλλά τα λεφτά είχαν πετάξει. Γραμμένους μας έχουν και δεν κολλάνε πουθενά.
Σου ειχαν στειλει και πριν ατομικη ειδοποιηση, ειναι βεβαιο
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.201
Like
21.152
Πόντοι
5.506
Φιλοδοξω παντως να εχω καλυτερα γεραματα απο τον Μπεστ τύπε


Το ποτό παντως ειναι μεγαλος διαολος
Προσωπικα δεν πινω σχεδον ποτέ


Ως προς το ποτό συμφωνώ και γω, ας κρατήσουμε τα άλλα δυο.  ;)
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.892
Κριτικές
1
Like
29.570
Πόντοι
8.006
Ως προς το ποτό συμφωνώ και γω, ας κρατήσουμε τα άλλα δυο.  ;)
Και τα αυτοκινητα αδιαφορα μου ειναι εδω που τα λεμε

Επαναλαμβανω το τετραπτυχο μου
ΑΕΚ, Νομικη, Γυναικες, Πολιτικη
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Σου ειχαν στειλει και πριν ατομικη ειδοποιηση, ειναι βεβαιο
Δεν έχω άποψη γιαυτό. Παρέλαβα μόνο από τη μία και λίγο καιρό αργότερα από τη ΔΟΥ. Από την άλλη, που έκανε και τη μεγαλύτερη κατάσχεση, από ποσό πάγιας εντολής για εξόφληση δανείου κιόλας, ποτέ. Όταν διαμαρτυρήθηκα μου απάντησαν πως θα έπρεπε να τα βάζω μια μέρα μετά για να είναι απαιτητά από την τράπεζα και να προηγείται αυτή έναντι της ΔΟΥ. Μύλος πραγματικός.

Σε ειχα υπερεκτιμησει.. Δυστυχως απο οτι διαβαζω,ποτε δεν θα υπερβεις το επιπεδο του μετριου.

Το προβλημα που αδυνατεις να αντιληφθεις ειναι :

1) Το προστυχο της υποθεσης που δεν ειχες ιδιες ευκαιριες να εξαγορασεις το δανειο σου στα ιδια η' καλυτερα επιπεδα απο τα κορακια.

2) Τα κορακια δεν εχουν ηθικους φραγμους και δεν εφαρμοζουν κοινωνικες πολιτικες.. Συνεπεια αυτου,ειναι οτι θα στειλουν ακομα και την μανα σου να κανει το call-girl, μεχρι να τους ξοφλησεις το 100% του δανειου σου, και οχι το 100% του κοστους αγορας του δανειου σου.!

Αν καταλαβα καλα, εισαι διkηγορος ??? Αν ναι, λυπαμαι για τους πελατες σου.

END.
Over & OUT.
Το κοράκι φίλε είναι η προσευχή μου. Ούτε καν ασχολούνται με το 100%. Ο Άλεξ τα λέει σωστά. Κάνουν το 6 με μια λογική κουβέντα 12 και όλοι ευχαριστημένοι. Η τράπεζα για εφάπαξ συμβιβαστική εξόφληση μου έδωσε έκπτωση 25% και μου το παρουσίασε ως μεγάλη ευκαιρία κιόλας. Για ένα τμήμα του δανείου που δεν έχει εξασφάλιση έχουμε περάσει όλα τα στάδια. Από τις ωμές απειλές ως την επίκληση της ηθικής μου ως δανειζόμενου. Αλλά εδώ και χρόνια ουδέν άλλο. Στο εξασφαλισμένο βαριά πεπόνια οι τύποι. Και να σκεφτείς ότι για κάποιο λόγο δε μπορεί να περάσει το τελικό ποσο το 120% του αρχικού, αυτοί φουσκώνουν αβέρτα, παρόλο που γνωρίζουν ότι δεν υπάρχει δυνατότητα εξόφλησης και έχουν πάρει πίσω ποσό αντίστοιχο του κεφαλαίου, όσο ήμουν συνεπής.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom