Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Sakiso19 μπορείς να μας πει΄ς πόσο κόστιζε το ξενοδεχείο και πόσων αστέρω είναι.

Διότι έχω δεί πολύ υψηλές τιμές στα 5άστερα στο Κίεβο.
 

SAKIS019

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2008
Μηνύματα
34
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
0
Το ξενοδοχείο που έμενα λεγότανε (dnipro****) και ήτανε το καλύτερο το 2002 που πήγα. Στην πορεία εμφανιστήκανε και άλλα premier palace ***** κλπ. Το δωμάτιο ξεκίναγε από 140 $ έως  160 $ στους 3 πρώτους ορόφους που τα δωμάτια δεν είναι ανακαινισμένα και έχουν το παραδοσιακό σοβιετικό στυλ. Από τον 4ο όροφο και μετά που ήταν super τα δωμάτια είχανε από 155$ έως 185$. Υπάρχουν και η προσφορές 3ήμερο. Παρασκευή  Σάββατο Κυριακή που είναι ακόμα καλύτερες η τιμές που το προτείνω κιόλας για κάποιον που ενδιαφέρεται να πάει γι 2-3 μέρες. Το καλό που έχει αυτό το ξενοδοχείο είναι ότι βρίσκεται στην κεντρικότερη λεωφόρο της πόλης (κριτσιάτικ) και είσαι την πηγή για όλα.
Δεν χρειάζεται να πάρεις ταξί αν θες να πάς για καφέ. Έξω από το ξενοδοχείο υπάρχει πιάτσα από ταξί και επειδή τα ταξί βαράνε όταν ανακαλύψουν ότι είσαι ξένος. Τι κάνεις … συνεννοείσαι  με τι reception του ξενοδοχείου λες θέλω να πάω εκεί και σου λένε εκ των προτέρων πόσο θέλουν. Το ίδιο και κατά την επιστροφή σας αν διασκεδάζεται κάπου νύχτα. Με λίγα λόγια όλα θα τα κάνετε σε συνεννόηση με την reception του ξενοδοχείου σας.

Το δεύτερο καλό που έχει αυτό το ξενοδοχείο που έμένα (dnipro) στον 1ο όροφο υπάρχει το millennium strips show που  κατά την γνώμη μου είναι το πιο καλό strip του Κίεβου. Απίστευτα όμορφες  γυναίκες που τις έπαιρνες από το μαγαζί με 200 δολάρια και έλεγες απλά το αριθμό του δωματίου σου και τις είχες 3,4 ώρες και όλη την νύχτα αν ήθελες. Και το σημαντικότερο δεν είσαι υποχρεωμένος να κάνεις λογαριασμό για να έρθει στο δωμάτιο.

Όσα και αν γύρισα όλες τις φορές που πήγα δε βρήκα καλύτερες γυναίκες συνολικά πουθενά. Ασφάλεια απόλυτη διότι η γυναίκες έρχονται στο δωμάτιο σου γνωρίζοντας εκ των προτέρων από την reception τι σόι ρόλο βαράς εσύ από πού είσαι κλπ. Σημείωση η γκόμενες έρχονται μόνο για το ξενοδοχείο dnipro και πουθενά αλλού.

Επίσης στο λόμπι του ξενοδοχείου  υπάρχουν γυναίκες που ναι μεν είναι καλές αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι επιπέδου strip. Αν δεν κάνετε κέφι καμία γυναίκα από το strip που το αποκλείω ρωτάτε τον ντένις που είναι στην είσοδο του ξενοδοχείου και είναι τεράστιος ο τύπος  2,15 270κιλά (ντουλάπα) και σας καθοδηγεί για όλα. Απλά δώστε του 10 $ και θα γίνει χαλί να τον πατήσετε.

Στα club που βρίσκονται στο ποτάμι και είναι μέσα στα καράβια η περιοχή ονομάζεται dnipro υπάρχουν αφενός πολλά club και αφετέρου εκεί η γυναίκες είναι κάτι σαν κονσομασιόν. Έρχονται και παρακαλάνε αλλά μην τις πάρετε από την αρχή διότι άλλη τιμή θα σας πει αρχικά και όσο περνάει η ώρα θα πέφτουν η τιμές. Εκτός  και αν τρελαθείτε και την πάρετε αμέσως  Από 500 κρίβνα 80 $ και ανεβαίνουν. Όπου σας πιάσουν. Καλό θα είναι να πάρετε τον ταξιτζή που θα σας πάει μαζί σας έτσι ώστε να διαπραγματευτεί αυτός τις τιμές. Μη σας φαίνετε περίεργο η ταξιτζήδες εκεί κάνουν τα πάντα και πιστέψτε με θα σας έρθει πολύ πιο φτηνά από ότι θα σας στοίχιζε αν ήσασταν μόνοι σας.

Φίλε εσύ που μου έστειλες το pm θα σου πω λεπτομέρειες γα άλλα ξενοδοχεία  και μην ανησυχείς υπάρχει διακριτικότητα.
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Ακριβώς για το premier palace είχα ζητήσει τιμές και ήταν πολύ ακριβό.

Οι πληροφορίες σου έιναι πάρα πολύ χρήσιμες.

Περιμένουμε με ανυπομονεσία τα υπόλοιπα 7 ταξίδια σου.
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Απίστευτα όμορφες  γυναίκες που τις έπαιρνες από το μαγαζί με 200 δολάρια και έλεγες απλά το αριθμό του δωματίου σου και τις είχες 3,4 ώρες και όλη την νύχτα αν ήθελες.

Πάντως αν το 2002 ήθελαν 200$, πολύ φοβάμαι ότι τώρα θα θέλουν 400$.

Μακάρι να κάνω λάθος.
 

SAKIS019

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2008
Μηνύματα
34
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
0

Πέρυσι ήθελαν 300$ αλλά πίστεψε με νέαρχε αξίζουν τα λεφτά τους και με το παραπάνω η γυναίκες. Το premier palace ήταν ανέκαθεν πανάκριβο ξενοδοχείο αλλά υπάρχουν καλύτερα από άποψης εξυπηρέτησης και για όλα τα γούστα.

Θα συνεχίσω να γράφω σε κάθε ταξίδι τι μου συνέβαινε.

 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Το σκηνικό από το 2003 έχει αλλάξει κατά πολύ.Εκείνη την εποχή στο River Palace έβρισκες απίστευτα μουνιά που γαμούσες με 100$ όλη νύχτα.Τώρα είναι εκεί συνηθισμένες(για Ουκρανία) γκόμενες που ζητάνε 300$ για μία μόνο ώρα.
Ντάξει τώρα δεν έχει νόημα να λέμε τι γινόταν τότε.Τώρα για Κίεβο θες λεφτά,όχι αστεία.Αμα ξέρεις και ρωσικά,είσαι στον παράδεισο,πρέπει όμως να ξοδέψεις.
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Το σκηνικό από το 2003 έχει αλλάξει κατά πολύ.Εκείνη την εποχή στο River Palace έβρισκες απίστευτα μουνιά που γαμούσες με 100$ όλη νύχτα.Τώρα είναι εκεί συνηθισμένες(για Ουκρανία) γκόμενες που ζητάνε 300$ για μία μόνο ώρα.
Ντάξει τώρα δεν έχει νόημα να λέμε τι γινόταν τότε.Τώρα για Κίεβο θες λεφτά,όχι αστεία.Αμα ξέρεις και ρωσικά,είσαι στον παράδεισο,πρέπει όμως να ξοδέψεις.

Και εγώ αυτά έχω ακούσει ρε γαμώτο. Ότι θέλεις πολλά λεφτά για Ουκρανία.

Έχουν φτάσει στο σημείο να μου πουν ότι στην τελική η Αγία Πετρούπολη κοστίζει λιγότερο από το Κίεβο αν θέλεις να γαμήσεις.

Περίεργο μου φαίνεται.
 

SAKIS019

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2008
Μηνύματα
34
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
0

Στο ποστάρισμα  που έκανα εχτές για το Κίεβο σας ανέφερα μόνο την πρώτη ημέρα και έμεινα συνολικά 12 μέρες  με εξαίρεση τις 7 ημέρες που ήμουνα Γιάλτα και θα τις καταθέσω στο ανάλογο θρεντ κάποια άλλη στιγμή.

Κάθε βράδυ μετά τις 8 άκουγα μουσική στον 1ο όροφο του ξενοδοχείου και δεν ήξερα τη ακριβώς είχε εκεί πάνω ώσπου κάποια στιγμή ανακάλυψα ότι είναι το περίφημο strip  millennium.  Έλεγα του φίλου μου πάμε ρε να δούμε τι γίνεται αλλά αυτός μου έλεγε είναι χάλια κλπ και ότι δεν αξίζει. Η μέρες περνάγανε είχαμε πολλά τυχερά (γνωριμίες) στο δρόμο που νομίζω ότι δεν αξίζουν να τα αναφέρω ώσπου το τελευταίο βράδυ του λέω πάμε ρε μαλάκα  millennium να δω τι γίνεται γιατί βλέπω να κατεβαίνει  πολύ καλός κόσμος και ήθελα να πάω.

Ήξερε ότι είμαι επιρρεπής και τελικά μου λέει πάμε διότι το πρωί επιστρέφαμε Αθήνα και ήξερε ότι δεν πρόκειται να κολλήσω. Αυτός είχε πάει ένα βράδυ και είχε δει τι γινότανε και σου λέει μη μπει αυτός εδώ (εγώ) γιατί δεν θα ξεκολλήσουμε ποτέ. Όλα αυτά βέβαια συζητήθηκαν εκ των υστέρων.

Μπαίνουμε μέσα μάγκες σε ένα ψιλό μπαρόκ χώρο υπερπολυτελείας στριπτιζάδικο με τραγικά όμορφες γυναίκες. Γυναίκες που λες…. <<παιδεία μην τσακώνεστε εμένα δώστε μου την χειρότερη>> χωρίς υπερβολές ασύλληπτες για τα δικά μου γούστα.
Καθόμαστε από τα πολλά και έρχονται σιγά σιγά η γκόμενες αλλά από αγγλικά γρι δεν ήξεραν με εξαίρεση 3,4 γκόμενες οι οποίες και αυτές καθόντουσαν αλλού και ερχόντουσαν απλά να συνεννοηθούμε  με αυτές που ήταν παρέα μας.

Έρχεται τελικά η γκόμενα η οποία εγώ είχα δει όταν μπήκα στο μαγαζί αλλά εκείνη την στιγμή χόρευε και την έλεγαν sveta  από την σινθηρούπολη. Κουτσά στραβά συνεννοηθήκαμε αλλά η γυναίκα για τα μάτια τα δικά μου ήτανε από άλλον πλανήτη.

Υπήρχε χημεία από την αρχή και για να μην κουράζω μου λέει ότι μπορούμε να πάμε στο δωμάτιο αρκεί να δώσεις 200$ και να μείνω μαζί σου μέχρι το πρωί. Έχασα την μπάλα παιδεία με την συγκεκριμένη γκόμενα που έκανε τα πάντα στο σεξ.

Η ώρα πέρναγε και έπρεπε να ετοιμάσω τα πράγματα διότι το πρωί επιστρέφαμε συνεπώς εγώ τρελαινόμουνα που είχα ένα θεόμουνο δίπλα μου και έπρεπε να το αφήσω. Τι πουτάνα είναι η ζωή καμία φορά. Αυτή οι γκόμενα παιδεία ήτανε η αφορμή να ξανάπαω στο Κίεβο μετά από 2 περίπου μήνες και να μείνω κοντά στον μήνα όπου εκεί πλέον άρχισα να μαθαίνω καλά το Κίεβο.



 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Αυτή οι γκόμενα παιδεία ήτανε η αφορμή να ξανάπαω στο Κίεβο μετά από 2 περίπου μήνες και να μείνω κοντά στον μήνα όπου εκεί πλέον άρχισα να μαθαίνω καλά το Κίεβο.


Καλά, εσένα σε χρειαζόμαστε.
Μην τολμήσεις και φύγεις πό το site !
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Δεν χρειάζεται να πάρεις ταξί αν θες να πάς για καφέ. Έξω από το ξενοδοχείο υπάρχει πιάτσα από ταξί και επειδή τα ταξί βαράνε όταν ανακαλύψουν ότι είσαι ξένος. Τι κάνεις … συνεννοείσαι  με τι reception του ξενοδοχείου λες θέλω να πάω εκεί και σου λένε εκ των προτέρων πόσο θέλουν. Το ίδιο και κατά την επιστροφή σας αν διασκεδάζεται κάπου νύχτα. Με λίγα λόγια όλα θα τα κάνετε σε συνεννόηση με την reception του ξενοδοχείου σας.
......... Καλό θα είναι να πάρετε τον ταξιτζή που θα σας πάει μαζί σας έτσι ώστε να διαπραγματευτεί αυτός τις τιμές. Μη σας φαίνετε περίεργο η ταξιτζήδες εκεί κάνουν τα πάντα και πιστέψτε με θα σας έρθει πολύ πιο φτηνά από ότι θα σας στοίχιζε αν ήσασταν μόνοι σας.
Είναι σωστό και εξαιρετικά σημαντικό αυτό που λέει ο σύντροφος για τους ταξιτζήδες.
Να χρησιμοποιείτε αν είναι δυνατόν ΜΟΝΟ ταξιτζήδες από εταιρείες ράδιο-ταξί. Οι κούρσες καταγράφονται, τα αυτοκίνητα είναι καλύτερα και οι τιμές στάνταρ και κατά πολύ χαμηλότερες από τα ταξί που θα πάρετε από το δρόμο ή τις πιάτσες. Ο κανόνας αυτός ισχύει για όλες σχεδόν τις χώρες της Αν. Ευρώπης.
Και με ένα 10δόλλαρο έχετε εξασφαλίσει πρόσβαση στις πιό κρυφές γωνιές της πόλης. 
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Το άλλο κόλπο είναι να πέρνετε τα πιο ελεεινά ταξί,κάτι παλιά λάντα που κυκλοφορούν,μερικές φορές δεν είναι καν ταξί,απλώς πειρατικά.Λάντα=ταξί.Κανένας οδηγός λάντα δεν θα τολμήσει να σας κουρέψει με τις τιμές.Επίσης να διαλέγετε μοναχικά ταξί γιατί όταν είναι πολλοί μαζί έχουν προσυννενοηθεί για την τιμή που θα ζητήσουν και δεν την κατεβάζουν με τίποτα.π.χ.
Αυτά όταν δε γίνεται να καλέσετε ταξί από εταιρία.Αρα πρέπει να αγοράσετε αμέσως κάρτα κινητού από μόλις φτάσετε στην Ουκρανία για να κάνετε τοπικές κλήσεις.
 

SAKIS019

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2008
Μηνύματα
34
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
0
Πρώτο 10ήμερο Οκτωβρίου επιστροφή στο Κίεβο παρέα πάλι με το φιλαράκι μου. 2ο ταξίδι σε σύντομο χρονικό διάστημα και παρόλο που έχουνε περάσει 50 ημέρες περίπου από εκείνο το βράδυ δε λέει να ξεκολλήσει με τίποτα από το μυαλό μου αυτή η γυναίκα. Ξενοδοχείο dnipro υποχρεωτικά διότι ήθελα καθημερινώς το μωρό ώσπου αρχίσαμε να βγαίνουμε και κατά την διάρκεια τις ημέρας αρκεί να μη μας έβλεπε κανά μάτι από το ξενοδοχείο και τότε θα είχε (είχα) πρόβλημα διότι απαγορευόντουσαν η προσωπικές σχέσεις.

Η μέρες περνάγανε το μωρό ήτανε παρέα μου την ημέρα αλλά την νύχτα δε μπορούσα να είμαι κάθε βράδυ εκεί γιατί αφενός σου λένε αυτός πάει χάζεψε με την γκόμενα και αφετέρου θα μας περνάνε και χαμπάρι. Άσε που όταν την έπαιρνα στο δωμάτιο την κράταγα όλη νύχτα και αυτό δεν ήταν η πρώτη φορά που συνέβαινε συνεπώς είχαν αρχίσει πλέον να καταλαβαίνουν τι παίζει.

Αυτό ήταν καλό για εμένα διότι άρχισα να τριγυρνάω στην πόλη που ναι μεν πήγαινα σε 2,3 μέρη που ένοιωθα καλά αλλά και πάλι δεν ήξερα τίποτα. Με λίγα λόγια γυρνάγαμε σας τις άδικες κατάρες. Ένα βραδάκι πάμε για φαγητό στα Fridays παρέα με τον φίλο μου και θα ερχότανε για λίγο και το μωρό. Το μαγαζί ήτανε γεμάτο και υπήρχαν 2 τραπέζια που βλέπαμε άδεια όλα και όλα εκ των οποίων κολλητά στο ένα ήτανε και 2 γκόμενες μόνες τους πολύ κυριλέ. Καλοντυμένες ρολόγια Rolex  κλπ.

Εξυπακούεται ότι κάτσαμε σε αυτό δίπλα από τις γκόμενες και αρχίσαμε να λέμε τα δικά μας. Αυτές κατάλαβαν ότι ήμασταν τουρίστες και αρχίσανε και αυτές να μιλάνε είτε αγγλικά είτε ρώσικα είτε γαλλικά μεταξύ τους. Σημασία καμία δεν μας δώσανε ώσπου ήρθε το μωρό για κάνα 45 λεπτό. Το μωρό επαναλαμβάνω ήτανε μούναρος χωρίς υπερβολές. Κάπου εκεί αρχίσανε να μας ψιλό κοιτάζουν αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.

10 μέτρα περίπου πίσω από την κάθε μία  γκόμενα ήτανε 2 φουσκωτοί η οποίοι μας κοιτάγανε από την πρώτη στιγμή που κάτσαμε καλά καλά.

Κάποια στιγμή το μωρό έφυγε και αρχίσανε να μας κοιτάνε κάπως περισσότερο. Άλλο που δεν ήθελε και το φιλαράκι μου και άρχισε να τους μιλάει. Ήτανε  ευγενέστατες οι γκόμενες μας ρώτησαν από πού είμαστε και όλα τα σχετικά. Έφτασε η κουβέντα στο ότι ήμαστε εδώ και 13 ημέρες και δεν ξέρουμε που να διασκεδάσουμε και ότι έχουμε πάει εδώ έχουμε πάει εκεί και μας κοιτάγανε λες και είχαμε κατέβει από τον Άρη.

Μας λένε η νυχτερινή διασκέδαση του Κίεβου δεν είναι αυτή που εσείς πηγαίνετε και επειδή σας συμπαθήσαμε σε λίγο θα πάμε σε ένα club και αν θέλετε να έρθετε θα χαρούμε πολύ. Όση ώρα συζητάγαμε ο ένας ο φουσκωτός που έβλεπα εγώ με κοίταγε λες και του σκότωνα την μάνα δεν έδινα σημασία ώσπου λέω κάποια στιγμή ρε κορίτσια αυτός εκεί πίσω με κοιτάει επίμονα από την ώρα που μπήκαμε και καθίσαμε.

Μου λέει η μία η ναταλύ και τις δύο τις λέγανε ναταλύ αλλά η πιο όμορφη ότι μη δίνης σημασία είναι η ασφάλεια μας και θα του πω να σταματήσει να σε κοιτάω. Πράγματι σταμάτησε αυτό το επίμονο κοίταγμα αλλά λέω μέσα μου ρε πούστη μου τι σόι ρόλο βαράνε και έχουν ασφάλεια τα πιτσιρίκια. 21 ετών η μία 23 η άλλη.

Είχε σπάσει πλέον ο πάγος τις γνωριμίας και κατά τις 12 την νύχτα μας λένε πάμε να διασκεδάσουμε και να δείτε την άλλη όψη τις πόλης μας την (καλή).

Εγώ για να είμαι ειλικρινής φοβήθηκα και λέω του φίλου μου που θα μας πάνε ρε μαλάκα μη μπλέξουμε είχα και τον καργίολη το φουσκωτό που με είχε γαμήσει στο κοίταγμα και είχα μασήσει. Από τα πολλά βγαίνουμε έξω από το μαγαζί τρέχανε η φουσκωτή να ανοίξουν πόρτες κλπ και μας λένε μπείτε στο αυτοκίνητο να πάμε.

Συνειδητοποιώ ξαφνικά ότι υπάρχουν και τρία αυτοκίνητα επιπλέον που ήτανε παρέα μας με φάρους.

Είπα του φίλου μου μαλάκα μπλέξαμε με αυτές εδώ. Μου ρωτάει γιατί του λέω τρία αυτοκίνητα μας ακολουθούν εκ των οποίων το ένα όταν φτάναμε σε φανάρι έκλεινε τον δρόμο. Είχαμε και κατεύθυνση από εκεί που δεν είχαμε πάει ποτέ συνεπώς λέω την πατήσαμε μεγάλε.

Φτάνουμε μετά από 5 λεπτά σε ένα club (ανακούφιση απίστευτη) και που όταν βγήκαμε από το αυτοκίνητο ανοίγανε η πόρτες λες και πέρναγε ο πρόεδρος τις Ουκρανίας. Μπαίνουμε μέσα το club λεγότανε 111 και εκεί κύριοι το μαγαζί ήτανε όλα τα λεφτά. Τον κόσμο το καλό μοντέλα  και όλες μα όλες ήτανε πολύ κυριλέ γκόμενες.

Κάτσαμε μέχρι το πρωί διότι ήτανε πραγματικά υπέροχα με λίγα λόγια ήτανε μακράν το κορυφαίο μαγαζί που είχαμε πάει έως εκείνη την στιγμή. Εμένα με είχε φάει η περιέργεια ποία είναι αυτή που 8/10 ερχόντουσαν και τις μιλάγανε. Κάποια στιγμή γίναμε ντέφι από τα ποτά και ρωτάω έναν μπάρμαν ποια είναι αυτή που καθόμαστε παρέα ρε φίλε γιατί σήμερα την γνωρίσαμε.

Μου λέει την μικρή η την μεγάλη πες μου και για τις δύο του λέω. Και τι μου λέει!!
Είναι η κόρη του υπουργού ………. Τις Ουκρανίας!!!!! η μικρή και η μεγάλη μη την κοιτάς καθόλου γιατί ο γκόμενος της είναι από τους πιο πλούσιους ανθρώπους του Κίεβου και αληταράς. Ένταξη μεγάλε είπα τώρα την κάτσαμε. Να δω που θα κρυφτούμε από τον αληταρά.

Λέω του φίλου μου τα καθέκαστα φυσικά το φιλαράκι αδιαφόρησε τελείως και την είχα δει να γαμήσει την κόρη του υπουργού. Ρε καλέ μου ρε χρυσέ μου ξεκόλλα και άσε τις μαλακίες πάμε να φύγουμε όσο είναι καιρός μην έχουμε τρεχάματα τίποτα αυτός. Κάποια στιγμή λέμε κορίτσια εμείς θα φύγουμε. Όχι ότι ασχοληθήκανε και ιδιαίτερα μαζί μας αλλά μας λένε θα σας πάμε εμείς στο ξενοδοχείο. Μας πήγαν μας αφήσανε στο ξενοδοχείο και μας λένε πάρτε τα κινητά μας και αύριο θα τα πούμε.

Θα συνεχίσω άλλη στιγμή τι έγινε από εκεί και πέρα. Βαρέθηκα να γράφω.














 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Το 111 ήταν το κλασσικό κλαμπ για one-night stand.Οι γκόμενες μέσα αυτό ψάχνανε.Πήγαινες και φόρτωνες στάνταρ και μετά σου φέρνανε και φίλες τους.
Εγώ πήγα εκεί την τρίτη μέρα που ήμουνα στο Κίεβο το 2003.Ούτε που ήξερα τίποτα.Απλά ρώτησα έναν ταξιντζή να με πάει σε κλαμπ και αυτός μου είπε οτι το καλύτερο είναι το 111.Η πρώτη γκόμενα που μίλησα έκατσε.Βασικά όπου και να πήγαινες τότε γαμούσες κι έδερνες.Είτε 111,είτε 49,είτε Τσαικόφσκι,κυριολεκτικά όπου πήγαινες έβγαινες με γκόμενα.Ηταν όλο πάρτυ,μεθύσι και γυναίκες μέχρι τελικής πτώσεως με λίγα λεφτά.
Τώρα για να κάνεις το ίδιο θες 5 φορές περισσότερα και αν.Ακόμα και να πας σε κλαμπ όπως Carribean,PatiPa,Decadence,Avalon,Azur,δεν είναι εύκολα τα πράγματα.
Παραδόξως όμως οι γκόμενες τώρα είναι πολύ πιο εμφανίσιμες από ό,τι το 2003.Εχει μαζευτεί το καλύτερο μουνί της Ουκρανίας στο Κίεβο.Αν πας Decadence σου έρχεται να λιποθυμήσεις από τα μοντέλα που κυκλοφορούν.Μιλάμε εκεί οι γκόμενες τρώνε πόρτα αν δεν είναι πάνω από 1.80,λεπτές και κάτω από 22 χρονών.Οπότε μαζεύονται τα απίστευτα.
 

t4444

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
160
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε kman όταν λές πιο δύσκολα εννοείς ότι πιο δύσκολα κάθονται στο εκκάστοτε καμάκι, η από θέμα χρημάτων ότι θέλει περισότερα;
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Φίλε t444 το θέμα είναι στατιστικό.Παλιά σου κάθονταν μία στις δύο γκόμενες στα κλαμπ ή μία στις 3.Οπότε αν πήγαινες σε 2-3,έβρισκες σίγουρα.Τώρα κάθονται μία στις 20-30 και σε συγκεκριμένα πιο λαικά κλαμπ,όχι σε όλα.Εχεις κουράγιο να πας σε 30 γκόμενες?Αν είσαι έμπειρος δεν σε πειράζει,κάποιος όμως μπορεί μετά τις 5 πρώτες αποτυχίες να εγκαταλείψει.

Είναι και οικονομικό.Το 2003 με 15$ κυκλοφορούσες άνετα γκόμενα και τις φίλες της.Οπότε με 50$ μπορούσες να κυκλοφορείς 3 διαφορετικές παρέες κάθε μέρα,ουσιαστικά όλη μέρα έπινες έτρωγες,χούφτωνες και γαμούσες.
Τώρα για να βγάλεις γκόμενα σε εστιατόριο στο κέντρο θες τουλάχιστον 50 ευρώ.Αν την πας στο κλαμπ,μπορεί και να σκάσεις πάνω από 150 ευρώ σε ποτά.Αν την πας σε καφέ,θες 15 ευρώ αλλά άντε να την εντυπωσιάσεις επειδή πήγε σε καφέ.Αμα φέρει και τη φίλη της και αρχίσει να πίνει κοκταίηλς μπορεί το καφέ να κοστίσει και 30-40 ευρώ.Και με ένα γεύμα πλέον καμία δεν κάθεται.Θέλουν και 2 και 3.Οπότε αν έχεις 3 ραντεβού την ημέρα σου φεύγουν γύρω στα 150 ευρώ.Βάλε και το ξενοδοχείο που έχει πάει τώρα πάνω από 50 ευρώ την ημέρα,θες τουλάχιστον 200 ευρώ ημερησίως και τα Σαβ/κα με το κλάμπινγκ,300 ευρώ ημερησίως.Αμα θες και πουτάνες(που θα θες γιατί γίνεται χαμός) άστα να πάνε.Φεύγουν τα λεφτά σαν τραπουλόχαρτα.

Ενώ παλιά έκανες την ίδια και καλύτερη δουλειά με 50-100 ευρώ την ημέρα μάξιμουμ.Τώρα είναι καλά για τους επιχειρηματίες που έχουν δουλειά στο Κίεβο ή στελέχη εταιριών που έχουν ακριβά ξενοδοχεία και έξοδα πληρωμένα ή αν έχεις 1500 ευρώ και θες να περάσεις σα βασιλιάς ένα Σαβατοκύριακο εφ'όσον έχεις κάνει και κάποια προεργασία φυσικά στο μέρος.

Είναι κι άλλα.Τώρα έχουν πλακώσει πολλοί ξένοι στο Κίεβο και πολλές κοπέλες ματσώνονται γερά βγαίνοντας με τον έναν και τον άλλο χωρίς να κάθονται αλλά ζητώντας δώρα κτλ.Αυτά παλιά δεν υπήρχανε.Οπότε άντε να αποφύγεις να πέσεις σε αυτές άμα δεν έχεις εμπειρία.Κατά βάση σε αυτές θα πέσεις και οι τύπισσες είναι επαγγελματίες,σε παίζουν στα δάχτυλα.
Ας πούμε το 2003 ο μέσος μισθός στο Κίεβο ήταν 150$.Τώρα είναι 650$.Οπότε καταλαβαίνεις πόσο έχουν αυξηθεί οι απαιτήσεις από τις γκόμενες.Τώρα όλες έχουν δουλειά και βγάζουν γύρω στα 300-600$.Οπότε εσένα σε θέλουν για συμπλήρωμα,να αγοράζεις δώρα,κοσμήματα,να τις πας σε ακριβά μαγαζιά κτλ.Δεν είναι οτι θέλουν να φύγουν από το Κίεβο ή σε βλέπουν σα θεό όπως παλιά.
Επίσης τώρα υπάρχουν πολλοί πλούσιοι Ουκρανοί και οι περισσότεροι είναι συγκεντρωμένοι στο Κίεβο.Βλέπεις πιο πολλά αμάξια πολυτελείας από ό,τι στην Αθήνα.Οι γκόμενες άλφα κλάσης που παλιά συναγωνίζονταν για ξένους τώρα πάνε με αυτούς(τους φραγκάτους Ουκρανούς και Ρώσους που μένουν εκεί) και μένουν οι δεύτερης διαλογής που εντάξει για τα ελληνικά δεδομένα είναι μουνάρες,είναι καλύτερες από αυτές που βλέπεις στα στριπτηζάδικα στην Ελλάδα(οι δεύτερης διαλογής στην Ουκρανία).
 

t4444

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
160
Like
0
Πόντοι
1
Άν είναι όπως τα λές τότε είναι χάλια τα πράγματα,βασικά είναι όπως είναι στην Ελλάδα.Τότε όλα αυτά που ακούμε για παράδεισο και όλες αυτές οι περιγραφές για τρέλες  ίσχειαν  5 χρόνια πρίν. Τώρα δηλαδή έχουν γίνει δύσκολες;Αρα δεν λέει πλέον να πας.Ας ενημερώσει και κάποιος άλλος σας παρακαλώ αν όντως ισχύουν τα παραπάνω ή αν υπάρχει και μια διαφορετική άποψη.Γιατί το έχω θέσει πρώτη προτεραιότητα το ταξίδι στο Κίεβο και εννοείτε πως θα ήθελα να περάσω καλά , και όχι να ξοδέψω ένα κάρο λεφτά και να χτυπάω μετά το κεφάλι μου.Παρακαλω όποιος θέλει και ξέρει τι συμβαίνει τώρα στο Κίεβο ας ενημερώσει .Ευχαριστώ.
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Οχι ρε k4444,δεν είναι όπως στην Ελλάδα.Βγαίνεις στην Ελλάδα με 3 διαφορετικές γκόμενες κάθε μέρα,τη μία μετά την άλλη και κάθε μέρα άλλες?Υπάρχουν στην Ελλάδα μαγαζιά όπου οι γκόμενες κάτω από 1.80,χοντρές και πάνω από 22 χρονών να τρώνε πόρτα και να μπαίνεις και να είναι όλες θεικά μοντέλα?Δεν υπάρχουν στην Ελλάδα αυτά που υπάρχουν στο Κίεβο.Απλά είναι μεγάλο πλέον το έξοδο συν οτι όλοι σε γδέρνουν(από ταξιτζήδες μέχρι γκόμενες).
Για πουτάνες οι τιμές είναι όπως στην Ελλάδα αλλά το δείγμα είναι καλύτερο.
 

SAKIS019

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2008
Μηνύματα
34
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
0
Εγώ εν μέρει θα διαφωνήσω  με τον kman. Καταρχήν να διαχωρίσουμε 2,3 πράγματα.

1. ξενοδοχεία υπάρχουν φτηνά – ακριβά – πανάκριβά.

2. εστιατόρια φτηνά – ακριβά – πανάκριβά.

3. αν πάς για καμάκι πιθανόν δε σου φτάνουν 5 ίσως και 10 μέρες για να κάνεις αυτά που θα ήθελες.  Άρα σε αυτή την περίπτωση εξαρτάτε το κόστος διαβίωσης διασκέδασης διαμονής.

4. αν πάς για να πεις θα πάρω 2 –3  μουνάρες και μένω  κάπου καλά και όχι ακριβά τότε το κόστος περιορίζεται πάρα πολύ. Και μη κοροϊδευόμαστε  δεν πάς εκεί για να πιάσεις γκόμενα. Πάς για άλλο λόγο με σαφείς προορισμό τι θέλεις.

5. με 200$ η και 300$ τις κρατάς ώρες τις πουτάνες ενώ εν αντιθέσει στην Ελλάδα άντε για μία ώρα το πολύ και 300 ευρώ παρακαλώ. Και μάπα το καρπούζι πολλές φορές  Μεγάλη διαφορά πλέον ευρώ δολαρίου.

6. υπάρχουν γραφεία escort που και με 500 –700 $ τις έχεις όλη μέρα και όλη νύχτα. Συνεπώς τι σηκώνει η τσέπη του καθενός.

7. τα club έχουν και αυτά φυσιολογικές τιμές.

Κατά την ταπεινή μου άποψη αν θέλεις να σου δώσει είτε ο kman είτε εγώ η και οποιασδήποτε άλλος μία εικόνα πες μας πόσες μέρες θα μείνεις που θέλεις να μείνεις τι περίπου αναζητάς 1,2,3,13,20 γυναίκες για να σου δώσουμε μια τάξη μεγέθους χρημάτων που ενδεχομένως να χρειαστείς.

Αν τώρα πάλι θέλεις να γαμήσεις ότι κινείται στην πόλη θα το πληρώσεις και το πιο πιθανό είναι να ζητάς έμβασμα από Ελλάδα. 

Τέλος η κούκλα  γυναίκα τις Ελλάδας είναι μια μέση ουκρανέζα. Είναι και αυτό μια τάξη μεγέθους.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom