Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 72K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.119
Πόντοι
206
Εχεις μυστικές δημοσκοπήσεις τύπε?
Οχι τωρα αυτη τη στιγμη δεν εχω.
Σου ειπα ουτε οι κρυφες ουτε οι φανερες αποτυπωνουν τη καλπη,οι ψηφοφοροι και η ψυχολογια ειναι εντελώς διαφορετική την ωρα της κάλπης.
Η δηλωση κατρουγκαλου μας στερησε μινιμουν 5 μοναδες ισως και παραπανω.
Οποτε μη κολλας στις δημοσκοπησεις
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.132
Like
11.768
Πόντοι
3.656
Παλι απο την υπουργαρα η απαντηση στην ερωτηση οτι στοχευετει τους μικρους και οχι τους μεγάλους ..

Η ΥΠΟΥΡΓΑΡΑ ΕΙΠΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ

Περσι μονο με την εκτακτη φορολογηση των 2 διυλιστηρίων επιβάλαμε ένα φόρο ο οποιος ειναι μεγαλυτερος απο τα παραπανω εσοδα που θα εισπράξουμε απο ΟΛΟΥΣ τους ελευθερους επαγγελματίες ..

Οποτε καταλαβατε , περσι πληρωσαν τα διυλιστήρια και του ειπαν ακου να δεις μουνοπανο Κουλη , μια και τελευταια φορά σε εμας γιατι θα σου γαμησουμε ..
Οποτε και ο Κος Κυριάκος την έπεσε στους ΕΕ ..

:rockon::rockon::rockon::rockon:
ο τύπος τα διαβάζει από οθόνη και κάνει και λάθος στην ανάγνωση :confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.085
Like
68.572
Πόντοι
12.756
Σας κατουρησε στην μάπα ο φαλακρος αεργος υπουργος και σας πειραξε μουνόπανα ;;;;

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ , ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΣΑΣ ..

Το ειπε και ξεκαθαρα οταν τον ρωτησαν γιατι δεν ειχαν μιλησει γι αυτο πριν τις εκλογες ..
Και απαντησε η τυπαρα ολοσωστα

-Οταν λεγαμε στο προγραμμα μας φορολογικη αναμορφωση εννοούσαμε και αυτο μεσα στα μέτρα :rockon::rockon::rockon:

Αλλα που να παρετε χαμπαρι εσεις τι σας λενε στα προεκλογικα προγράμματα , εδω νομιζεται οτι ειστε μεσαία ταξη .. το προγραμμα θα καταλαβαίνατε ;;;;


ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΥΠΟΥΡΓΑΡΑ , ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ :rockon::rockon::rockon:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.085
Like
68.572
Πόντοι
12.756

:tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:

Οι διαδηλωτές φώναζαν συνθήματα όπως:

Κυριάκο Μητσοτάκη άλλαξε στάση, θα την βρεις μπροστά σου την μεσαία τάξη.
Δίκαιο σύστημα φορολογικό και όχι νομοσχέδιο φοροληστρικό.
Στο μεγάλο πλούτο κλείνετε το μάτι, αυτό το νομοσχέδιο είναι μια απάτη.
Τα εισοδήματα δεν είναι τεκμαρτά, αυτό το νομοσχέδιο θα μείνει στα χαρτιά.
Ξέρεις να βάζεις τεκμήρια, δεν που πέφτουν τα δικαστήρια.
Είσαστε παιδιά κομματικού σωλήνα, ελάτε να σας μάθουμε πως βγάζουμε τον μήνα.

Τα παράνομα σας τα τεκμήρια , θα πέσουν όλα στα δικαστήρια.



Αυτοι νομιζουν με 10Κ το χρόνο οτι ειναι και μεσαία ταξη ... :tooth::tooth::tooth:
Υπαρχει μεγάλο πρόβλημα κατανόησης των λεξεων σε αυτη την χώρα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.132
Like
11.768
Πόντοι
3.656
Σας κατουρησε στην μάπα ο φαλακρος αεργος υπουργος και σας πειραξε μουνόπανα ;;;;

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ , ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΣΑΣ ..

Το ειπε και ξεκαθαρα οταν τον ρωτησαν γιατι δεν ειχαν μιλησει γι αυτο πριν τις εκλογες ..
Και απαντησε η τυπαρα ολοσωστα

-Οταν λεγαμε στο προγραμμα μας φορολογικη αναμορφωση εννοούσαμε και αυτο μεσα στα μέτρα :rockon::rockon::rockon:

Αλλα που να παρετε χαμπαρι εσεις τι σας λενε στα προεκλογικα προγράμματα , εδω νομιζεται οτι ειστε μεσαία ταξη .. το προγραμμα θα καταλαβαίνατε ;;;;


ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΥΠΟΥΡΓΑΡΑ , ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ :rockon::rockon::rockon:
τον ρώτησε στην αρχή ο δημοσιογράφος της ερτ τι θα γίνει με αυτούς που έχουν πραγματική ζημιά και δεν απάντησε ποτέ

έτσι γαμάει η Νέα Κουμουνιστοκρατία
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.085
Like
68.572
Πόντοι
12.756
τον ρώτησε στην αρχή ο δημοσιογράφος της ερτ τι θα γίνει με αυτούς που έχουν πραγματική ζημιά και δεν απάντησε ποτέ

έτσι γαμάει η Νέα Κουμουνιστοκρατία
Απαντησε τυπε
Ειπε :
Αν εχεις ενα χρονο ζημιά οκ , 2 χρόνια οκ , αλλα 5 χρόνια ζημιά γιατι μένεις ακόμα ανοιχτός ;
Και του απανταει ο δημοσιογραφος , μπορει να εισπραττεις ενοικια και να ζεις απο αυτα
Εκει εκανε τον Παυλοπουλο ο Καράφλας και κοιταγε το κενό
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.131
Κριτικές
1
Like
30.858
Πόντοι
8.006
Αυτο σε πειραξε υποκριτουλη !

Για την ταμπακιερα θα μας πεις!

Οτι είναι γίδι και εβγαλε εσενα το γιδοπρόβατο !
Δεν ξερω αν ο πατερας μου ειναι γίδι,
αλλά εσυ εισαι τοσο γελοίος που δεν μπορω ούτε να σου θυμωσω, ούτε αναφορά να σου κάνω. Δεν θα σου δωσω αξία. Τραγούδα μόνος σου.
 

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.087
Κριτικές
4
Like
7.214
Πόντοι
1.336
Kάποια γίδια επισης χρησιμοποιουν μια λεξη (αναβαλώμενος) που δεν υφισταται στην ελληνικη γλωσσα
Ασχολουμαι με τα ηλεκτρονικα , και η γλωσσα που χρησιμοποιω κυριως ειναι τα Αγγλικα
Την ελληνικη ορθογραφια τη γραφω στα αρχειδια μου, ουτως η αλλιως δεκα εκατομμυρια νοματαιοι τη μιλανε στον πλανητη
Προσεχω περισσοτερο το νοημα και την ορθογραφια την αφηνω στους μασσωνους τυπου Μπαμπινιωτη
Εγγλεζοι , Γερμανοι , Γαλλοι που εχουν πιο απλη γλωσσα , φτιαχνουν , αυτ/τα , αεροπλανα , πλοια, εμεις εχουμε την ορθογραφια και τη βαζουμε στον κωλο μας και εισαγουμε τα παντα, σαν σκλαβακια
ΥΓ Και προσοχη λιγο στις τσοντες γιατι καινε το μυαλο σαν την ορθογραφια
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.131
Κριτικές
1
Like
30.858
Πόντοι
8.006
Το ότι βεβαια καποιο νούμερο αποκαλεσε μελος της οικογενειας μου "γιδι", τον υπεργηρο πατέρα μου, ειναι αδιάφορο για τα υπολοιπα μέλη εδω μεσα.
Κανενας δεν σχολιασε τιποτα.

Αν ομως εγω πώ κατι, το ο,τιδηποτε δεν αρεσει στην γνωστη παρεούλα, σπευδουν ολοι να σχολιαζουν μετ' αγανακτήσεως.

Η σιωπή ξερετε, μερικες φορες ειναι συνενοχή.

Γιατι ειμαι σιγουρος οτι αν αποκαλέσω ΕΓΩ "γιδι" τον πατέρα καποιου μέλους, την επομενη στιγμη θα υπαρχουν 20 αρνητικα σχολια σε βαρος μου, ενω τωρα ειναι απλως Τετάρτη?

Η απαντηση ειναι ευκολη. Γιατι πολυ απλα η παρεούλα και οι κολαούζοι ειναι απλως κομπλεξικοι μαζι μου. Το βλεπει καθε μερα, οποιος δεν εχει τσιμπλα στα ματια. Ποιος να παει κοντρα στον αρχιμασόνο? Οποιος τολμησε να πει κατι θετικο για μενα εδω μεσα, έσπευσε ο συγκεκριμενος να τον "μαλωσει". Η κατάντια εδω μεσα ορισμενων ειναι απιστευτη.

Θα πρεπει να ντρεπεστε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.131
Κριτικές
1
Like
30.858
Πόντοι
8.006
Ασχολουμαι με τα ηλεκτρονικα , και η γλωσσα που χρησιμοποιω κυριως ειναι τα Αγγλικα
Την ελληνικη ορθογραφια τη γραφω στα αρχειδια μου, ουτως η αλλιως δεκα εκατομμυρια νοματαιοι τη μιλανε στον πλανητη
Προσεχω περισσοτερο το νοημα και την ορθογραφια την αφηνω στους μασσωνους τυπου Μπαμπινιωτη
Εγγλεζοι , Γερμανοι , Γαλλοι που εχουν πιο απλη γλωσσα , φτιαχνουν , αυτ/τα , αεροπλανα , πλοια, εμεις εχουμε την ορθογραφια και τη βαζουμε στον κωλο μας και εισαγουμε τα παντα, σαν σκλαβακια
ΥΓ Και προσοχη λιγο στις τσοντες γιατι καινε το μυαλο σαν την ορθογραφια
Ασε μας ρε φιλε....
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.085
Like
68.572
Πόντοι
12.756
Ακολουθει ποστ γροθιά στο στομάχι και ταυτοχρονο τσεκάρισμα αν ειμαι ignore list απο Αλεξ , γιατι κανονικα θα πρεπει να παρω λαικ :rockon::rockon:

Όσοι ανήκουν στην μεσαία τάξη ή είναι μικρομεσαίοι στα εισοδήματα και χαίρονται για το φορολογικό νομοσχέδιο και τους "βρωμοδικηγόρους" που φοροδιαφεύγουν πρέπει να μάθουν το εξής:

Αν κλείσουν τα γραφεία τους οι free lancers δικηγόροι
και πάνε υπάλληλοι στις μεγάλες δικηγορικές εταιρίες αυτοί θα πάθουν το ακόλουθο:

δεν θα έχουν καμία πρόσβαση στη δικαιοσύνη,
καθώς το «σπορ» αυτό με τις δικηγορικές εταιρίες και τις αμοιβές που θα απαιτούν ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ θα είναι πανάκριβο και θα τους κόβεται η μιλιά.

Τώρα έχουν τον δικηγόρο τους, που τον απασχολούν ό,τι ώρα τους καπνίσει
και κρατάει και τεφτέρι όταν δεν μπορούν να πληρώσουν όλα τα λεφτά που τους γυρεύει σαν αμοιβή, για να του τα δώσουν λίγα-λίγα.

Ας το πάρουν χαμπάρι ότι δεν θα έχουν δυνατότητα να διεκδικήσουν το δίκιο τους.
Όποτε ας μη χαίρονται.
Όταν πάρει φωτιά το σπίτι του γείτονα, κοντοζυγώνουν οι φλόγες και στο δικό τους.



:rockon::rockon::rockon::rockon:
 

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.087
Κριτικές
4
Like
7.214
Πόντοι
1.336

Αθήνα: Πρεμιέρα για τα μεγάλα ονόματα της νύχτας - Οι 4.500 κλήσεις για ένα τραπέζι, ο «πόλεμος» των λουλουδιών και οι κερδισμένοι​



Να σκασει η ομαδα ραμπο ελεγχων να βαράει σε κανα κομπιουτερ πινακίδες εξω απο τα μπουζουκια και οποιο αυτοκινητο ειναι απο ΕΕ με 10Κ δηλωμένο εισόδημα
να τσεκάριστει για φορολογικο ελεγχο :rockon::rockon::rockon::rockon:

Στοχευμενες λυσεις :rockon::rockon:

Επισης , απαγορεύση μετρητων στα μπουζουκια , ολα καρτα , να σκαει ελεγχος και οποιος εχει χαρτονομισμα
εκει μεσα να τρωει προστιμο :rockon::rockon::rockon:
Ρε φιλε , εδω ολη τη ΝΔ την κρατανε ο Φουρθιωτης και ο Κοκλωνης απο τα α.....δια, που τους στελνουν βιζιτες , και θα κατσουν να δουλεψουν τιμια ?????
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.131
Κριτικές
1
Like
30.858
Πόντοι
8.006
Έλα τώρα, σαν μωρό παιδί κάνεις που μόλις ανακάλυψες το Μπου … :babycry:
Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια σου σέρνουν και κάνεις λες και συμβαίνει πρώτη φορά
Και η κλασικη απαντηση...
"Ελα μωρε, πώς κάνεις ετσι αν σου πουν κατι".
Οταν ομως πω εγω κατι, ξεσηκωνεται το συμπαν.
Αρα δεν σε πειραζει να πω τη μανα σου κατσικα ή γουρούνα, έτσι?
Στο μπου ειμαστε. Ολα καλα?
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.968
Πόντοι
6.955
Το ότι βεβαια καποιο νούμερο αποκαλεσε μελος της οικογενειας μου "γιδι", τον υπεργηρο πατέρα μου, ειναι αδιάφορο για τα υπολοιπα μέλη εδω μεσα.
Κανενας δεν σχολιασε τιποτα.

Αν ομως εγω πώ κατι, το ο,τιδηποτε δεν αρεσει στην γνωστη παρεούλα, σπευδουν ολοι να σχολιαζουν μετ' αγανακτήσεως.

Η σιωπή ξερετε, μερικες φορες ειναι συνενοχή.

Γιατι ειμαι σιγουρος οτι αν αποκαλέσω ΕΓΩ "γιδι" τον πατέρα καποιου μέλους, την επομενη στιγμη θα υπαρχουν 20 αρνητικα σχολια σε βαρος μου, ενω τωρα ειναι απλως Τετάρτη?

Η απαντηση ειναι ευκολη. Γιατι πολυ απλα η παρεούλα και οι κολαούζοι ειναι απλως κομπλεξικοι μαζι μου. Το βλεπει καθε μερα, οποιος δεν εχει τσιμπλα στα ματια. Ποιος να παει κοντρα στον αρχιμασόνο? Οποιος τολμησε να πει κατι θετικο για μενα εδω μεσα, έσπευσε ο συγκεκριμενος να τον "μαλωσει". Η κατάντια εδω μεσα ορισμενων ειναι απιστευτη.

Θα πρεπει να ντρεπεστε.
Δυστυχώς θα συμφωνήσω με το δικηγόρο του νοθου και δολοφόνου συνάμα.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.215
Κριτικές
3
Like
10.662
Πόντοι
3.936
Το ότι βεβαια καποιο νούμερο αποκαλεσε μελος της οικογενειας μου "γιδι", τον υπεργηρο πατέρα μου, ειναι αδιάφορο για τα υπολοιπα μέλη εδω μεσα.
Κανενας δεν σχολιασε τιποτα.
Σκ@σε ρε καραμητρο. Που θίχτηκες τωρα κουραδα του βοθρου.

Οταν αραδιαζεις τις παπαριες σου ειναι καλα. Τωρα σε επιασε η καουρα.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.085
Like
68.572
Πόντοι
12.756
Έλα τώρα, σαν μωρό παιδί κάνεις που μόλις ανακάλυψες το Μπου … :babycry:
Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια σου σέρνουν και κάνεις λες και συμβαίνει πρώτη φορά
Τον βριζει ο αλλος και φταιω εγω ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ :tooth::tooth::tooth:

Επειδη δεν μαλωσα τον αλλον που τον εβρισε ..
Να τον κυνηγάω δηλαδή απο νήμα σε νήμα μην τυχόν και τον βρίσει κανείς με τις μαλακιες που γραφει και να πουλάω τσαμπουκαδες .. :coffee:
Εδω ουτε "οι δικοι του" δεν λένε κάτι , κοιτα να δεις που και για τους δικους του θα φταιω εγω πάλι ..

Που φτασαμε ρε μαλάκα εδω μέσα .. Να θεωρει και θύμα τον εαυτό του ο Αλεξ .. και οτι δεν τον υποστηρίζει κανεις ..
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
78.407
Κριτικές
40
Like
19.239
Πόντοι
26.096
Το ότι βεβαια καποιο νούμερο αποκαλεσε μελος της οικογενειας μου "γιδι", τον υπεργηρο πατέρα μου, ειναι αδιάφορο για τα υπολοιπα μέλη εδω μεσα.
Κανενας δεν σχολιασε τιποτα.

Αν ομως εγω πώ κατι, το ο,τιδηποτε δεν αρεσει στην γνωστη παρεούλα, σπευδουν ολοι να σχολιαζουν μετ' αγανακτήσεως.

Η σιωπή ξερετε, μερικες φορες ειναι συνενοχή.

Γιατι ειμαι σιγουρος οτι αν αποκαλέσω ΕΓΩ "γιδι" τον πατέρα καποιου μέλους, την επομενη στιγμη θα υπαρχουν 20 αρνητικα σχολια σε βαρος μου, ενω τωρα ειναι απλως Τετάρτη?

Η απαντηση ειναι ευκολη. Γιατι πολυ απλα η παρεούλα και οι κολαούζοι ειναι απλως κομπλεξικοι μαζι μου. Το βλεπει καθε μερα, οποιος δεν εχει τσιμπλα στα ματια. Ποιος να παει κοντρα στον αρχιμασόνο? Οποιος τολμησε να πει κατι θετικο για μενα εδω μεσα, έσπευσε ο συγκεκριμενος να τον "μαλωσει". Η κατάντια εδω μεσα ορισμενων ειναι απιστευτη.

Θα πρεπει να ντρεπεστε.
κ. συνάδελφε,
υπάρχουν και χειρότερα! Υπάρχει/ουν μέλος/η που υβρίζουν την μητέρα μου, που εγώ δεν την θυμάμαι ζωντανή. Την έχω γνωρίσει μόνο από φωτογραφίες.
Είχα εκραγεί τις προάλλες και είχα αναρτήσει σχετικά εις το δικό μας Νήμα ... Το μετάνιωσα μετά ...
Υπομονή! Εμείς επιλέξαμε να μετέχουμε των εργασιών του παρόντος ιστοτόπου.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.131
Κριτικές
1
Like
30.858
Πόντοι
8.006
Οποιος λοιπον εχει κριση, ας κρινει.
Αφου δεν πειραζει λοιπον να βριζουμε πατεραδες και μητερες και δεν υπαρχει προβλημα, μπορω να το κάνω κι εγω.
Ετσι?
Στο μπου ειμαστε.
Και δεν δικαιουται κανενας σας να σχολιασει αρνητικα.
 

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.087
Κριτικές
4
Like
7.214
Πόντοι
1.336
"Αναβαλλόμενος" λέξη υπάρχει.
"Αναβαλώμενος" προφανώς οχι.

Τι εννοείς για τον πατέρα μου?
Πηγαινε σε καναν τραπερ η σε καναν καγκουρα και πεστου αυτα τα αναβαλωμενα , και μετα μετρα τις σφαλιαρες που θα φας χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.131
Κριτικές
1
Like
30.858
Πόντοι
8.006
Πριν λίγες μέρες έβριζες στεγνά και ωμά τον λάκη και εμένα αλλά δεν το κάναμε θέμα για να βλέπεις τι μεγάλη καρδιά που έχουμε :smiling-face-with-heart-eyes:
Εισαι ελεεινος ψευτης, γιατι πολυ απλα τον Λακη τον εχω ιγκνορ και δεν ξερω τι γραφει, ούτε ασχολουμαι μαζι του.
Αν ζητησω το σχετικο λινκ, θα το βαλεις? Για να σε δω.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Πηγαινε σε καναν τραπερ η σε καναν καγκουρα και πεστου αυτα τα αναβαλωμενα , και μετα μετρα τις σφαλιαρες που θα φας χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα
Εισαι πανω απο 10 χρονων?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom