Νέα

Θόδωρος Αγγελόπουλος - Ψάχνω ταινίες του & OSTs...Έχουμε κάτι?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ZTOD
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 43
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ZTOD

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
898
Κριτικές
14
Like
8
Πόντοι
1.997
Καλησπέρα παίδες
Καθότι είμαστε και κουλτουρογαμιάδες θα ήθελα την βοήθεια σας
Ψάχνω να κατεβάσω τις ταινίες και τα OSTs του Θόδωρου Αγγελόπουλου.Είτε torrents είτε links δεν με πειράζει(αυτό έλειπε να με πείραζε κιόλας τον κουλτουριάρη...)
Οποιαδήποτε βοήθεια ή πληροφορία θα εκτιμηθεί

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Υ.Γ.: Ευχαριστώ τον μαν foot_employer για την βοήθεια του στο άνοιγμα του νέου θέματος!
 
OP
OP
Z

ZTOD

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
898
Κριτικές
14
Like
8
Πόντοι
1.997
Και φυσικά δεν θα μπορούσα να μην κάνω μαλακία
Αγαπητοί Mods ναι...Μπέρδεψα την κουλτουρα με το πήδημα και έβαλα το θέμα -κατα λάθος- στις ιερόδουλες!!!
Ισως γιατι οι ταινίες του Αγγελόπουλου γαμάνε!!!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :headbang2: :headbang2: :headbang2:
Συγνώμη!!!!!
Μπορείτε παρακαλώ να το μεταφέρετε στην κατηγορία που ανήκει???
Ευχαριστώ και συγνώμη!!
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
επίσης συντονιστής είναι ο πιτσι; χμμμμ....
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
Καλησπέρα παίδες
Καθότι είμαστε και κουλτουρογαμιάδες θα ήθελα την βοήθεια σας
Ψάχνω να κατεβάσω τις ταινίες και τα OSTs του Θόδωρου Αγγελόπουλου.Είτε torrents είτε links δεν με πειράζει(αυτό έλειπε να με πείραζε κιόλας τον κουλτουριάρη...)
Οποιαδήποτε βοήθεια ή πληροφορία θα εκτιμηθεί

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Υ.Γ.: Ευχαριστώ τον μαν foot_employer για την βοήθεια του στο άνοιγμα του νέου θέματος!

φίλε οι ταινίες του αγγελόπουλου κάνουν κανα 20άρικο  ... εδώ τα σκάμε σε γκόμενες που δεν αξίζουν και τα τσιγκουνευόμαστε στον αγγελόπουλο που κάνει και τέχνη στο τέλος τέλος;; ...  αν πας στο μετρόπολις στην πανεπιστημίου θα τις βρεις ... στο internet πάντως δεν νομίζω να τις βρεις

ΥΓ: έχω μεγάλη περιέργεια να μάθω τι απήχηση έχουν σε αυτό το site οι ταινίες του theo ... μάλλον μόνο σε μένα και στο παληκάρι που άνοιξε το thread πρέπει να αρέσουν ... τέλος πάντων
 

Επισκέπτης
ΥΓ: έχω μεγάλη περιέργεια να μάθω τι απήχηση έχουν σε αυτό το site οι ταινίες του theo ... μάλλον μόνο σε μένα και στο παληκάρι που άνοιξε το thread πρέπει να αρέσουν ... τέλος πάντων
οποιος αντεξει να δει ολο τον μεγαλεξανδρο & στο τελος μου εξηγησει,τι ηθελε να πει ο ποιητης,τον κερναω οποια τουριστρια γουσταρει..
 
OP
OP
Z

ZTOD

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
898
Κριτικές
14
Like
8
Πόντοι
1.997

Επισκέπτης
πότε και που να σου στείλω την ιστορία με επεξήγηση ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ? (δώσε μου 2 μέρες να το δω πρώτα)!

κέρασμα σε στριπ...1 σαμπάνια...για πάρτη μας...όχι για τα τρυπάκια..
τι να την κανω την δικη σου επεξηγηση ρε μαλεα???σε τι θα διαφερει απο την δικη μου???
το κερασμα οπου & οποτε θες..
 

planitarhis

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
80
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Ας μην είχε διευθυντή φωτογραφίας τον Κώστα Αρβανίτη και θα ήταν εντελώς για κλωτσιές λέμε . Όλη η φιλμογραφία του αποτελεί  κακέκτυπο του Ταρκόφσκι .
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Ας μην είχε διευθυντή φωτογραφίας τον Κώστα Αρβανίτη και θα ήταν εντελώς για κλωτσιές λέμε . Όλη η φιλμογραφία του αποτελεί  κακέκτυπο του Ταρκόφσκι .
Γιώργος Αρβανίτης
 

Επισκέπτης
Όλη η φιλμογραφία του αποτελεί  κακέκτυπο του Ταρκόφσκι .
& λιγα λες..
οπως εγραψα σε pm σε αλλο μελος,μου αρεσουν τα εργα διχως αρχη-μεση-τελος-ξεκαθαρο νοημα αλλα ο αγγελοπουλος ειναι εντελως ντεμεκ..
χυνω για ιαπωνικα-ιρανικα-μεξικανικα-πολωνικα φιλμ..
μην με ρωτησεις ποια..
παντως η νετ & η ερτ3,μεταμεσονυχτια εχουν αρκετα διαμαντια..
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
οχι άλλο καρβουνο παίχτη  ;)
έχεις δίκιο δεν αξιζει/αξιζουν :headbang: :headbang:

 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Υπερτιμημένος σίγουρα ο Αγγελόπουλος ιδίως μετά το 80.Τα τελευταία του δεν βλέπονται.Ο Θίασος είναι πάρα πολύ καλή ταινία.Μετά την είδε ο μέγας καλλιτέχνης και βυθίστηκε στην υπερβολή και την ανακύκλωση θεμάτων,εικόνων,συμβολισμών.
Για αντιγραφέας του Ταρκόφσκι έχετε εν μέρει δίκιο.Αντιγράφει την προσπάθεια να μιλήσει σεναριακά με παραβολές.Οπτικά η μεγάλη του αγάπη είναι ο Μικελάνζτελο Αντονιόνι(τα τελευταία σενάρια του Τεό ήταν σε συνεργασία με τον Τ.Γκουέρα ιταλό σεναριογράφο του Αντονιόνι).Αν δείτε την "περιπέτεια", περιλαμβάνει όλη τη φιλμογραφία του δικού μας.Απλά ο Ιταλός ήταν πάρα πολύ μεγάλος,στο τοπ 10 όλων των εποχών του κινηματογράφου.Κατά κόρον τον έχει αντιγράψει κι ο άλλος μεγαλομανής Βιμ Βέντερς.(επίσης υπερτιμημένος).Ολοι αυτοί βασικό τους μέλημα είναι να κινηματογραφήσουν τον χώρο, είτε εσωτερικό είτε εξωτερικό.Κάπου εκει μέσα "πετάνε" και τους χαρακτήρες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom