Νέα

Θετικοί στον ιό HIV 5 στους 100 «πελάτες» των ιερόδουλων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikbel2000
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 75
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

topkouzoulos84

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2011
Μηνύματα
210
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Παίδες, σωστά βάζετε ερωτήματα και αμφιβολίες για το όλο αυτό θέμα, αλλά στο μεταξύ, θα ήθελα να σας πω πού αποσκοπεί αυτή η ιστορία. Ποιο είναι το διακύβευμα; Λοιπόν, όλη αυτή η βαβούρα έχει ένα και μοναδικό στόχο:
Την σταδιακή απομάκρυνση όλων των μπουρδέλων από την περιοχή του κέντρου.
Το πολιτικό κατεστημένο εδώ και καιρό, τα έχει πάρει στο κρανίο με την άνοδο της Χρυσής Αυγής και τώρα δεν θα κωλώσει να κάνει όλες τις απαραίτητες παρεμβάσεις στα ζητήματα του κέντρου της Αθήνας. Και αναβάθμιση του κέντρου με μπουρδελογειτονιές γύρω-γύρω, δεν γίνεται. Το ζητάνε και οι κάτοικοι βέβαια.
Πρώτα θα κλείσουν τα παράνομα σπίτια που έδιναν φακελάκι για να λειτουργούν. Πού το έδιναν; Μαντέψτε.
Στην συνέχεια, θα γίνει ανασύνταξη του νόμου για την λειτουργία των σπιτιών. Λειτουργικοί χώροι και συνολική κατάσταση κτιρίου θα τεθούν σε νέες βάσεις. Γενικά, οι προδιαγραφές θα είναι σε επίπεδο στούντιο. Τέρμα τα ετοιμόρροπα. Κάποια δεν θα αντέξουν το κόστος της ανακαίνισης και θα κλείσουν μόνα τους. Κάποια απλά θα χάσουν την άδεια. Επίσης, τέρμα και στις κοπέλες που εργάζονται παράνομα μέσα σε σπίτια (άλλο η άδεια λειτουργίας του χώρου, άλλο η άδεια εργασίας της κοπέλας). Και κει έπεφτε φακελάκι στις ίδιες τσέπες. Τέλος και σ' αυτά τα φακελάκια. Όλη αυτή η αυστηροποίηση, που συνεπάγεται αυξημένα κοστολόγια, θα οδηγήσει από μόνη της σε κλείσιμο σπιτιών ή σε μεταφορά τους αλλού, όπου θα μπορούν να δουλεύουν σαν στούντιο, με ακριβότερη βέβαια τσρίφα. Σε όλα αυτά προσθέστε και την τρομοκρατία προς τους λιγότερο τακτικούς πελάτες, που είναι πιο "ευαίσθητοι". Ήδη η δουλειά έχει πέσει.
Εννοείται ότι άλλου είδους μέτρα, θα ληφθούν και για τις πιάτσες. Υπόψη, στις πιάτσες θα συλλαμβάνονται επ' αυτοφόρω και πελάτες, όπως γινόταν και παλιά, από το τμήμα Ηθών. Όλα αυτά δεν θα γίνουν σε μία ημέρα. Αλλά τα παράνομα σπίτια και οι πιάτσες έχουν μπει ήδη στο στόχαστρο. Περιμένετε εξελίξεις.
έτσι ακριβώς θα γίνει! όπως γίνεται σε όλη την ευρωπη και μονο εμεις οι ταλιμπαν δεν το είχαμε κάνει. κατα τη γνωμη μου καλυτερα να γινουν έτσι τα πράγματα. τέλος στα ερειπια και τα βρωμικα σεντόνια. τέλος σε κάθε καρυδιας καρυδι που έρχεται από το πουθενα και δεν ξέρουμε τι έχει. ιδιως οι αλβανίδες έκαναν μεγαλη ζημιά. τα πρωτα χρόνια που ερχόντουσαν εδώ έβλεπαν συσκευασία προφυλακτικού και την πέρναγαν για τσίχλα, δεν ήξεραν τι έιναι!!! επίσης έκαναν τα πάντα για τα λεφτά, μέχρι και τη μανα τους πωλουσαν (που λέει ο λόγος). τωρα θα στεναχωρηθουν μερικοι νταβάδες, δουλέμποροι και οι μπάτσοι που τους καλύπτουν τόσα χρόνια με το αζημίωτο αλλά δεν πειράζει, έχουν βγάλει πολλά. τους φτάνουν για 10 ζωές ακόμα!!
 

stronzo

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
244
Κριτικές
31
Like
0
Πόντοι
11
ποσα φραγκα , ετσι ενημερωτικα τυπε μου  ? Το μονο ακαποτοειδες που εχω κανει ποτε ειναι μια πιπα 10 δευτερολεπτων πριν φορεσω το προφυλακτικο , πριν 2 χρονια σε ενα στουντιο στο Γκαζι . Δε μου ειχε περασει ποτε απο το μυαλο τιποτα αλλα ετσι για να ξερω .

Οι εξετασεις είναι ΔΩΡΕΑΝ και γίνονται ανωνυμα
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Πρώτα θα κλείσουν τα παράνομα σπίτια που έδιναν φακελάκι για να λειτουργούν. Πού το έδιναν; Μαντέψτε.
Στην συνέχεια, θα γίνει ανασύνταξη του νόμου για την λειτουργία των σπιτιών. Λειτουργικοί χώροι και συνολική κατάσταση κτιρίου θα τεθούν σε νέες βάσεις. Γενικά, οι προδιαγραφές θα είναι σε επίπεδο στούντιο. Τέρμα τα ετοιμόρροπα. Κάποια δεν θα αντέξουν το κόστος της ανακαίνισης και θα κλείσουν μόνα τους. Κάποια απλά θα χάσουν την άδεια. Επίσης, τέρμα και στις κοπέλες που εργάζονται παράνομα μέσα σε σπίτια (άλλο η άδεια λειτουργίας του χώρου, άλλο η άδεια εργασίας της κοπέλας). Και κει έπεφτε φακελάκι στις ίδιες τσέπες. Τέλος και σ' αυτά τα φακελάκια. Όλη αυτή η αυστηροποίηση, που συνεπάγεται αυξημένα κοστολόγια, θα οδηγήσει από μόνη της σε κλείσιμο σπιτιών ή σε μεταφορά τους αλλού, όπου θα μπορούν να δουλεύουν σαν στούντιο, με ακριβότερη βέβαια τσρίφα. Σε όλα αυτά προσθέστε και την τρομοκρατία προς τους λιγότερο τακτικούς πελάτες, που είναι πιο "ευαίσθητοι". Ήδη η δουλειά έχει πέσει.


Brother θα χαρώ αν γίνουν όλα αυτά που γράφεις μόνο και μόνο για να δω πως θα αντιδράσουν οι παραλήπτες των φακέλων σε μια κοινωνία που τα πάντα εξαρτώνται από το πάχος εκάστου φάκελου και τη συχνότητα με την οποία αυτός αλλάζει χέρια.

Κατά τα άλλα η παρακμή που αναδύουν τα μπουρδέλα δεν νομίζω να είναι απόρροια της οικονομικής κατάστασής τους αλλά της ανέχειας των πελατών τους.
Όσον αφορά για την τιμή αυτή θα πρέπει να εξαρτάται από το επίπεδο των υπηρεσιών της κοπέλας και της προσφοράς και της ζήτησης και όχι από το επίπεδο της βρώμας και της δυσωδίας του χώρου στοιχεία που από μόνα τους αποτελούν λόγο κλεισίματος τους.
 

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.516
Like
143
Πόντοι
16
Οι εξετασεις είναι ΔΩΡΕΑΝ και γίνονται ανωνυμα

νομιζα οτι μονο για τον HIV ειναι δωρεαν και μαλιστα η απλη εξεταση οχι το rapid test . Δηλαδη παει καποιος και κανει rapid test και γνωριζει σε μιση ωρα για HIV και ηπατιτιδα ? Μπραβο...
 

Valeria_ath

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2011
Μηνύματα
1.324
Like
0
Πόντοι
16
ρε σεις τι λετε μια μερα πριν την πρωτομαγια πηγα για συμπαρασταση με ενα παιδι και μας ειπαν αποτελεσματα σε 20 μερες!ρωτησε το παιδι.
 

topkouzoulos84

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2011
Μηνύματα
210
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
νομιζα οτι μονο για τον HIV ειναι δωρεαν και μαλιστα η απλη εξεταση οχι το rapid test . Δηλαδη παει καποιος και κανει rapid test και γνωριζει σε μιση ωρα για HIV και ηπατιτιδα ? Μπραβο...
παιδια 24ωρες κάνει αν πάς ιδιωτικά σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο. όσο για το rapid tesτ καλό είναι όποιος έχει κάνει να ξανακάνει και ένα κανονικό κάποια στιγμή έτσι για σιγουρια...
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
παιδια 24ωρες κάνει αν πάς ιδιωτικά σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο. όσο για το rapid tesτ καλό είναι όποιος έχει κάνει να ξανακάνει και ένα κανονικό κάποια στιγμή έτσι για σιγουρια...

τι κοστος εχει σε ιδιωτικο ;
 

MIKADOXXX

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
153
Like
63
Πόντοι
1
To 0,05% και οι 5 στους 100 δε συμβαδιζουν με την καμια.
0,05% πρακτικα σημαινει καμια πιθανοτητα. Οπως πχ το 2% εγκυμοσυνης με προφυλαξη που ειναι ασυγκριτα μεγαλυτερο.
Εκτος και αν εχουν γκαστρωθει ολες οι πουτανες και δε το ξερω.

Η κολησαν με αλλο τροπο, η ο ιος μεταδιδεται πανευκολα.

Εννοειται οτι οποιος εχει τετοια συμπεριφορα ειναι ζωο και πολυ θα ηθελα να δω και τις δικες τους φατσες διπλα σε αυτες των κοριτσιων.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
κατά τη γνώμη μου πάντως μεγάλη προπαγάνδα αν σκεφτεί κανείς τη μικρή πιθανότητα που έχει να κολλήσει κάποιος με ενεργητική επαφή με κάποια που είναι σίγουρα οροθετική...
Να βάλω εγώ 0,1% πιθανότητα και όχι ο,οο5%-0,05%-0,06% που είναι για το ενεργητικό σεξ ( στοματικό,κολπικό,πρωκτικο αντιστοιχα )
για να έχουν κολλήσει 5 άτομα σημαίνει ότι πήγαν μαζί τους ακάπωτα 5000 άτομα...είναι δυνατόν να πήγαν 5000 άτομα ακάπωτα με αυτές? και όσο για το 5 στους 100 καταλαβαίνετε ότι από μόνο του το ποσοστό είναι εξωπραγματικό...
Προς Θεού δε λέω να πηγαίνει κανείς ακάπωτα, αλλά δε θα μας κάνουν να ξεχάσουμε και τα μαθηματικά που ξέρουμε
απ'τα πιο σωστά ποστ

πετάνε έτσι ανευθυνα ένα ποσοστό 5/100 προκαλώντας εξάπλωση αγχωδών συνδρόμων στους "υγιείς ανησυχούντες" .

μήπως πρέπει να διερευνήσουμε καλύτερα τις περιπτώσεις αυτών των 5 ατόμων ?
 

explosedtank

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2012
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
απ'τα πιο σωστά ποστ

πετάνε έτσι ανευθυνα ένα ποσοστό 5/100 προκαλώντας εξάπλωση αγχωδών συνδρόμων στους "υγιείς ανησυχούντες" .

μήπως πρέπει να διερευνήσουμε καλύτερα τις περιπτώσεις αυτών των 5 ατόμων ?

Εχουμε μικρή μνήμη για το πως λειτουργούν οι μηχανισμοί, είχα ξαναγράψει οτί είναι μήνας επιδημιών.
Κάθε χρόνο αρχές μαίου δεν ξέσπαγαν και οι επιδημίες τύπου γρίπης των χοίρων;
Η μπογιά ξεθώριασε και βγάλαν πάλι απο το συρτάρι το aids.


Επίσης αυτό μπορεί να είναι απλώς μια προπαγάνδα, χωρίς καν ένα κρούσμα, θα μπορουσαν να πουν και για 2 ή και για 10
και σε καμία περίπτωση δεν λέω να αρθεί το απόρρητο.
Επίσης και απο ποίες κόλλησαν είναι σημαντικό να μαθευτεί.

Εγώ και να είχα σοβαρές υποψίες, εαν έκανα εξετάσεις παρόλλο που δεν έχω κάνει περίεργα πράγματα, κεελπνό και σε εξεταστήρια τύπου ΜΚΟ δεν θα πήγαινα, όλα αυτά με κάνουν να πιστεύω πως η υπόθεση ειτζ και το ίδιο το κεελπνό είναι μια τεράστια παραϊατρική φούσκα κοινωνικοπολιτικων προεκτάσεων μέσα στην πραγματική ιατρική, διαπλεκόμενη με πολιτικά και δημοσιογραφικά κίνητρα.
Δεν μου κάθετε καλά, φαίνεται τόσο ψευτικο.
 

gagarin

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.966
Κριτικές
10
Like
4.769
Πόντοι
4.895
thanks rigormortis...απλά είναι και το αντικείμενο της δουλείας μου να ασχολούμαι με ... νούμερα

από την άλλη επειδή όλοι εδώ μέσα δεν έχουν phd και δεν χρειάζεται να παίζουν με πιθανότητες τονίζουμε ότι φοράμε σκουφάκι πριν καλά καλά ο μεγάλος ''εγερθητι'' για να είμαι επίκαιρος

αλλά σόρρυ την προπαγάνδα των μμε σ αυτό το θέμα δεν την τρώμε εμείς που ξέρουμε κάπως καλύτερα τι παίζει
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Εχουμε μικρή μνήμη για το πως λειτουργούν οι μηχανισμοί, είχα ξαναγράψει οτί είναι μήνας επιδημιών.
Κάθε χρόνο αρχές μαίου δεν ξέσπαγαν και οι επιδημίες τύπου γρίπης των χοίρων;
Η μπογιά ξεθώριασε και βγάλαν πάλι απο το συρτάρι το aids.



Επίσης αυτό μπορεί να είναι απλώς μια προπαγάνδα, χωρίς καν ένα κρούσμα, θα μπορουσαν να πουν και για 2 ή και για 10
και σε καμία περίπτωση δεν λέω να αρθεί το απόρρητο.
Επίσης και απο ποίες κόλλησαν είναι σημαντικό να μαθευτεί.

Εγώ και να είχα σοβαρές υποψίες, εαν έκανα εξετάσεις παρόλλο που δεν έχω κάνει περίεργα πράγματα, κεελπνό και σε εξαιταστήρια τύπου ΜΚΟ δεν θα πήγαινα, όλα αυτά με κάνουν να πιστεύω πως η υπόθεση ειτζ και το ίδιο το κεελπνό είναι μια τεράστια παραϊατρική φούσκα κοινωνικοπολιτικων προεκτάσεων μέσα στην πραγματική ιατρική.
Δεν μου κάθετε καλά, φαίνεται τόσο ψευτικο.
συμφωνώ απολύτως χωρίς αμφιβολία

thanks rigormortis...απλά είναι και το αντικείμενο της δουλείας μου να ασχολούμαι με ... νούμερα

από την άλλη επειδή όλοι εδώ μέσα δεν έχουν phd και δεν χρειάζεται να παίζουν με πιθανότητες τονίζουμε ότι φοράμε σκουφάκι πριν καλά καλά ο μεγάλος ''εγερθητι'' για να είμαι επίκαιρος

αλλά σόρρυ την προπαγάνδα των μμε σ αυτό το θέμα δεν την τρώμε εμείς που ξέρουμε κάπως καλύτερα τι παίζει
πάντα προφυλάξεις και στο σέξ αλλά και στις επιδημίες φοβίας.

εξάλλου όσοι είστε της στατιστικής επιστήμης , αντιλαμβάνεστε ότι είναι δύσκολο να διευκρινισθούν οι συνθήκες και το ακριβές ιστορικό αυτών των 5 ατόμων , παρά μόνο διαμορφώνεται ένα ανεύθυνο και εκφοβιστικό 5%  που ίσως
το εκμεταλευτούν με κάποιο τρόπο , όπως συνέβη και στο παρελθόν σε παρόμοιες καταστάσεις.

υγ: ακόμα και για τα εμβόλια της εποχιακής γρίππης δεν έχω καταλάβει την χρησιμότητα
τους εκτός απο τις πάρα πολύ ευπαθείς ομάδες
 

magaret

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
3
Like
1.068
Πόντοι
216
soulbrother και rigormortis τα παν ολα.Ηρεμια και προφυλαξη σε καθε μας ενεργεια κυριοι και μην πιστευετε παντα αυτο που βλεπουν τα ματια σας..[και εν τω μεταξυ κυριε soulbrother,kαποιοι αγοραζουν σε υποβαθμισμενες περιοχες του κεντρου ακινητα τον τελευταιο καιρο,σε τιμες ακομα πιο υποβαθμισμενες  ;)]
 

deepthroat

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2005
Μηνύματα
196
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
1
Tα πρώτα στοιχεία είναι συγκλονιστικά! Με τρόμο αντίκρυσαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων που έκαναν οι υπεύθυνοι του ΚΕΕΛΠΝΟ, σε 100 άνδρες που είχαν συνευρεθεί ερωτικά ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ με τις ιερόδουλες με AIDS.

Σύμφωνα με αυτά, οι 5 στους 100 αποδείχθηκε ότι είχαν κολλήσει τη νόσο. Και το πιο συγκλονιστικό ακόμα είναι ότι δεν έχουν στα χέρια τους τις εξετάσεις που έγιναν για AIDS στον ιδιωτικό τομέα και οι οποίες δεκαπλασιάστηκαν!

πσεματα λενε

αφτη η 5 ηνε κριφογκει πρεζακια το ηπε και η παπαγιανιδου

εγο χορισ καποτα θα γαμαο τισ κσεκολιαρεσ να το φχαριστιεμε  :knockinb:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom