Νέα

Θεσσαλονίκη – Παραδέχθηκε στο Instagram το βιασμό 24χρονης σε πάρτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 298K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

venyamin

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2022
Μηνύματα
12
Like
16
Πόντοι
0
Μεγάλη η χάρη μου τυπε αφού έφτιαξες λογαριασμό, να μου πεις τη χαζομάρα περι Μενιδίου και να δικαιολογήσεις κάποιον που χαρακτηρίζει θύμα βιασμού τσουλί, που τα 'θελε ο κώλος του και καλά να πάθει. Χωρίς να έχει ιδέα τι και πως έγινε.
Το αυτονοητο είναι πως αυτό λεγεται victim blaming και είναι γνωστή τακτική σκουπιδαριων. Αντε νούμερο που έφτιαξες και λογαριασμό να μας πεις πως φταίει η κοπελίτσα.
Ε είσαι μεγάλος μπαγλαμάς αν απ'οσα είπα εσύ κατάλαβες πως κατηγορώ το θύμα.
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
591
Like
1.269
Πόντοι
206
Πάντως ξέρω ότι ξεκίνησαν οι μηνύσεις ειδικά σε όσους γράφουν δημόσια με το όνομα τους. Γιατί καλά είναι να λες κάποιον βιαστή αλλά σε δημοκρατίες πρέπει να έχεις και αποδείξεις. Αυτός είναι ο λόγος που κανένας δεν μιλάει για αυτά σε κανάλια. Διάβασα ότι η Σίσσυ Χρηστίδου προσπαθεί να βρει την κοπέλα να την βγάλει στην εκπομπή της αλλά εκείνη αρνείται προς το παρών. Αλλά και η Σίσσυ έβγαλε ανακοίνωση γιατί την κράζει όλο το τουιτερ
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.800
Κριτικές
18
Like
15.484
Πόντοι
4.546
όταν πάει κανείς σε χοτέλ με άνδρες, ποτά κλπ, ξέρει ότι θα γαμηθεί. Τα υπόλοιπα είναι αρχιδιές για να γβγάλει λεφτά η πόρνη στην ψυχή. Είδε φραγκάτους και σου λέει εδώ είμεθα. Με τους τωρινούς νόμους θα βγάλψ φράγκα γερά. Αν δεν θες να σε ταίσουν κόκες και ποτά για να γαμηθείς χωρίς αντίσταση, δεν πας απλά σε αυτά. Δεν είναι σχολείο, ή εκκλησία τα χοτέλς και τα πάρτυ. Μαλακισμένα πουτάνες στην ψυχή. Αλλά και αυτοί να μάθουν άλλη φορά, να βάζουν το χέρι στην τσέπη τα καβούρια να παίρνουν επαγγελματίες βίζιτες. Έχω βρεθεί κι εγώ αρκετές φορές σε τέτοια θέση πριν κάνω και αυτή τη δουλειά και δεν μου φταίνε οι μαλάκες που θέλουν να πηδήξουν χωρίς μα μου. Να μη πήγαινα. Οι άνδρες αυτό σκέφτονται μόνο σε τέτοιες φάσεις.
Δεν σε ξέρω Έλενα-Ναόμι, αλλά σε εκτίμησα ακόμη περισσότερο για την προσωπική σου άποψη και το θάρρος να εκφράζεσαι ελεύθερα. Μεγάλο σχολείο ο δρόμος τελικά.
Σίγουρα είναι πολύ χρήσιμη η γυναικεία οπτική σε τέτοιες υποθέσεις.
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
Πάντως ξέρω ότι ξεκίνησαν οι μηνύσεις ειδικά σε όσους γράφουν δημόσια με το όνομα τους. Γιατί καλά είναι να λες κάποιον βιαστή αλλά σε δημοκρατίες πρέπει να έχεις και αποδείξεις. Αυτός είναι ο λόγος που κανένας δεν μιλάει για αυτά σε κανάλια. Διάβασα ότι η Σίσσυ Χρηστίδου προσπαθεί να βρει την κοπέλα να την βγάλει στην εκπομπή της αλλά εκείνη αρνείται προς το παρών. Αλλά και η Σίσσυ έβγαλε ανακοίνωση γιατί την κράζει όλο το τουιτερ
Την Σίσσυ γιατι ακριβως την βριζουν?
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
591
Like
1.269
Πόντοι
206
Την Σίσσυ γιατι ακριβως την βριζουν?
Γιατί έχει στήσει όλη την καριέρα της πάνω σε me too κλπ και τώρα δεν μιλάει καθόλου.
Όπως κ σήμερα πήγαν και έβαψαν το Αχίλλειον διαβάζω.
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
Γιατί έχει στήσει όλη την καριέρα της πάνω σε me too κλπ και τώρα δεν μιλάει καθόλου.
Όπως κ σήμερα πήγαν και έβαψαν το Αχίλλειον διαβάζω.
Ποοο τι γινεται ρε φιλε.Οι αναρχες και οι αριστεροι ζουνε τα καλυτερα χρονια της ζωης τους....ουτε στα πιο τρελα τους ονειρα δεν περιμενανε οτι με το metoo θα γαμησουν γονους,κεφαλαιο,λεφταδες,ψωλαδες κτλ.... :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.650
Like
1.917
Πόντοι
216
μηπως κανει τον αυτοφορακια?..σε αλλες ειδησεις,τη πεσαν κουκουλοφοροι στον Σεμεδο ,ο Κουγιας μιλαει για κοκες στο ατυχημα της Φεραρι,στα πανεπιστημια παλι τραμπουκοι και γενικα υπαρχει μια αισθηση νομου και ταξης με τον Κούλη,να τα λέμε κι αυτά
δεν είπε για κόκες ο κούγιας, είπε πώς γίνεται να εκρήγνυται αμάξι που πάει με 70 χλμ. Διάβαζα αλλού οτι είναι μοντέλο που είχε ανακληθεί από τη φεράρι γιατί έβγαζε ρωγμή στο ρεζερβουάρ. Βλέπω να τραβάει αγωγή στη φεράρι ο κοντός.
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.718
Like
29.174
Πόντοι
6.056
271828512_918373616290449_7476862067659157574_n.jpg


Δημήτρης Φιντιρίκος
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.935
Κριτικές
161
Like
5.815
Πόντοι
37.127
Αλητακο, διάβασε καθαρά τι έχω γραψει.Στα αρχιδια μου γράφω τον φιντιρικο και τον κάθε φιντιρικο. Αναφερομαι γενικότερα για τους αερητζιδες της εστίασης. Αλλά άστα αυτά και πες τίποτα για τα φιλαράκια σου που κανονίζουν πιτσιρίκες και στο τέλος επειδή είναι τόσο άχρηστοι καταφέρνουν αντί να τις πηδηξουν να τις βιάσουν. Πες μας φιλιπινεζα των γόνων πως γίνεται τα αφεντικά σου να είναι τόσο μπουληδες και ανίκανοι... Ε???
η γραφικότητα σου ειναι τοσο διασκεδαστική όσο η ανυπαρξία σου… το νου σου ομως γιατι ο συγκεκριμενος ειναι μέγας χορηγός του υπουργειου προστασιας του πολιτη και αν συνεχισεις ετσι μπορει και να σου χτυπησουν την πορτα ενα πρωι … τραβα τωρα να διαβασεις τα τουιτ καμμιας καμένης αδερφης και βγες μετα να βρισεις τους «μπαμπάδες»σας μούλε
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.935
Κριτικές
161
Like
5.815
Πόντοι
37.127
271828512_918373616290449_7476862067659157574_n.jpg


Δημήτρης Φιντιρίκος
στο Αμπου Ντάμπι με την μάνα του ήταν ο άνθρωπος 15 μέρες , γιατι ο συγχωρεμενος την άφησε μόνη και έχει μόνο τον Δημήτρη .
Ουτε τανες ειχε μαζι ουτε φιλους
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.935
Κριτικές
161
Like
5.815
Πόντοι
37.127
δεν είπε για κόκες ο κούγιας, είπε πώς γίνεται να εκρήγνυται αμάξι που πάει με 70 χλμ. Διάβαζα αλλού οτι είναι μοντέλο που είχε ανακληθεί από τη φεράρι γιατί έβγαζε ρωγμή στο ρεζερβουάρ. Βλέπω να τραβάει αγωγή στη φεράρι ο κοντός.
μεχρι τον Ντανιελ που του την πούλησε το πολύ να φθασει…
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
η γραφικότητα σου ειναι τοσο διασκεδαστική όσο η ανυπαρξία σου… το νου σου ομως γιατι ο συγκεκριμενος ειναι μέγας χορηγός του υπουργειου προστασιας του πολιτη και αν συνεχισεις ετσι μπορει και να σου χτυπησουν την πορτα ενα πρωι … τραβα τωρα να διαβασεις τα τουιτ καμμιας καμένης αδερφης και βγες μετα να βρισεις τους «μπαμπάδες»σας μούλε
Χαζουλη...μαθε να διαβαζεις καλυτερα.Το αφεντικο σου το εχω γραμενο στα αρχιδια μου.Ουτε καν εγραψα κατι γι'αυτον για το σκηνικο που εγινε στην θεσσαλονικη.Αλλα γραφω εγω και αλλα καταλαβαινει το πιθηκισιο κεφαλι σου.
 

DJ Aristarxos

Μέγας
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
6.364
Like
16.035
Πόντοι
3.556
όσοι διοργανώνουν τέτοια πάρτυ, για να έχουν ξεκάθαρη τη θέση τους, ας λένε από την αρχή στις κοπέλες που καλούν, ότι αν τελικά παραστούν στην "κοσμική εκδήλωση" , θα πρέπει να ικανοποιήσουν σεξουαλικά τους παρευρισκόμενους και ότι οι ίδιες τους δεν έχουν δικαίωμα άρνησης..
το να τις καλούν με ψήσιμο και να τις ποτίζουν ουσίες και μετα (ενώ αυτές είναι υπό την επήρεια) να γίνεται ότι γίνεται, μου φαίνεται εντελώς psycho κατάσταση..
άνθρωποι με τόσο χρήμα έχουν άνετη πρόσβαση στο γυναικείο φύλο... ΑΝ φέρονται με τέτοιο τρόπο, αυτό φανερώνει ΠΟΛΥ σοβαρά προβλήματα ψυχοπαθολογίας που σταδιακά θα τους οδηγήσουν στην πλήρη παραφροσύνη..
 

Jjese

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2021
Μηνύματα
45
Κριτικές
1
Like
133
Πόντοι
0
Αφού δεν ξέρω τα πραγματικά γεγονότα δεν το μεταφράζω καθόλου, σε αντίθεση με σένα που έβγαλες και πόρισμα.
Σαν κάτι άλλους που μας έλεγαν ότι η γυναίκα που δολοφονήθηκε στη Φολέγανδρο καλά να πάθει αφού πήγε διακοπές με τύπο σαν το φονιά της. Λες και γρα΄φει στο κούτελο του καθενός προσοχή φονιάς.
Αυτούς βέβαια τους έστειλε για μπάνιο ο Αντισθένης.
Το θέμα στην όλη συζήτηση δεν είναι αν φταίνε οι βιαστές η ή κοπέλα. Μερίδιο ευθύνης έχουν και οι δύο. Οι μεν βιαστές είναι κατάπτυστοι και φταίνε για αυτό που έκαναν. Ξεκάθαρο. Δν υπάρχει σχολιασμός επ αυτού. Αυτό που θέλει να πει το μέλος @roughfucker είναι ότι στον σημερινό κόσμο η κοπέλες και (ακόμα περισσότερο συγκεκριμένη) έπρεπε να είναι περισσότερο πονηρεμενη και περισσότερο προσεκτική στις επιλογές της. Εκεί έχει ένα μερίδιο ευθύνης. Και όλοι μας οφείλουμε είτε στις φίλες μας, είτε στις αδερφές μας είτε στις κόρες μας να τους εφιστησουμε την προσοχή και να τις συμβουλεύουμε/καθοδηγούμε/προειδοποιουμε ώστε τέτοιες περιπτώσεις να εκλείψουν. Ο κόσμος δν είναι αγγελικά πλασμένος και μέχρι να πλαστει έτσι οφείλουμε να προστατεύουμε τους ανθρώπους μας δίνοντας τους τα κατάλληλα εφόδια για να αποφυγουν η να αντιμετωπίσουν τους κινδύνους...
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
στο Αμπου Ντάμπι με την μάνα του ήταν ο άνθρωπος 15 μέρες , γιατι ο συγχωρεμενος την άφησε μόνη και έχει μόνο τον Δημήτρη .
Ουτε τανες ειχε μαζι ουτε φιλους
Ρε μαλακα στα αρχιδια μας για το αφεντικο σου.Βλεπεις κανεναν εδω μεσα να γραφει τιποτα γι'αυτον για το σκηνικο που εγινε στην Θεσσαλονικη?Ποσο στοκος εισαι ρε πανιβλακα?Κανενας δεν ειπε οτι ο δικος σου ηταν στην Θεσσαλονικη.Αλλα ονοματα εμπλεκονται στο σκηνικο βλακα ε βλακα.Μην μας ζαλιζεις τα αρχιδια γαμημενη φιλιπινεζα....τραβα στο twitter να τα γραψεις αυτα στους social justice warrior και στους αριστερους λοατκι...αντε βλακα ε βλακα.
 

Count Montechristo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2021
Μηνύματα
405
Κριτικές
4
Like
1.668
Πόντοι
481
Επειδή διαβάζω χοντρές μαλακίες εδώ μέσα, καλά θα κάνετε να ξεκαθαρισετε κάποια πράγματα στο κεφαλάκι σας μερικοί και μερικές. Ακόμη κι αν σου έρθει κοπέλα επί πληρωμή στο χώρο που θέλεις και για οποιονδήποτε λόγο στραβωσει η φάση, νομικά και ανθρώπινα την αφήνεις να φύγει. Αν είσαι μάγκας, άντρας και γαμιάς ΠΟΤΈ δεν επιβάλλεις δια της βίας τον εαυτό σου σε ένα πιο αδύναμο πλάσμα. ΚΑΘΕ ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΤΟ ΞΈΡΕΙ ΑΥΤΌ.
ΥΓ Σε αυτή τη χώρα υπάρχει το τεκμήριο αθωότητας κάθε κατηγορούμενου. Η δικαιοσύνη θα αποφασίσει αν είναι ένοχος της πράξης ή όχι...
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.935
Κριτικές
161
Like
5.815
Πόντοι
37.127
Χαζουλη...μαθε να διαβαζεις καλυτερα.Το αφεντικο σου το εχω γραμενο στα αρχιδια μου.Ουτε καν εγραψα κατι γι'αυτον για το σκηνικο που εγινε στην θεσσαλονικη.Αλλα γραφω εγω και αλλα καταλαβαινει το πιθηκισιο κεφαλι σου.
ενταξει μην τρεμεις είπαμε,μαλάκας είσαι και κομπλεξικος με την Αθήνα και την καλή ζωή…χθες έγραφες σεντονια και σήμερα κωλοτουμπιάζεις και το σκατό πάει κάλτσα…
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
ενταξει μην τρεμεις είπαμε,μαλάκας είσαι και κομπλεξικος με την Αθήνα και την καλή ζωή…χθες έγραφες σεντονια και σήμερα κωλοτουμπιάζεις και το σκατό πάει κάλτσα…
:tooth: :tooth: :tooth: :tooth:Τα εχω κανει πανω μου με τους νουδουληδες τυπε δεν βλεπεις φοβαμαι :tooth::tooth::tooth::tooth:

Τραβα τωρα σαν φιλιπινεζα που εισαι να παρεις κανα τσιμπουκι απο τα αφεντικα σου πουτανακι ε πουτανακι :alivedick::alivedick::alivedick:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Το θέμα στην όλη συζήτηση δεν είναι αν φταίνε οι βιαστές η ή κοπέλα. Μερίδιο ευθύνης έχουν και οι δύο. Οι μεν βιαστές είναι κατάπτυστοι και φταίνε για αυτό που έκαναν. Ξεκάθαρο. Δν υπάρχει σχολιασμός επ αυτού. Αυτό που θέλει να πει το μέλος @roughfucker είναι ότι στον σημερινό κόσμο η κοπέλες και (ακόμα περισσότερο συγκεκριμένη) έπρεπε να είναι περισσότερο πονηρεμενη και περισσότερο προσεκτική στις επιλογές της. Εκεί έχει ένα μερίδιο ευθύνης. Και όλοι μας οφείλουμε είτε στις φίλες μας, είτε στις αδερφές μας είτε στις κόρες μας να τους εφιστησουμε την προσοχή και να τις συμβουλεύουμε/καθοδηγούμε/προειδοποιουμε ώστε τέτοιες περιπτώσεις να εκλείψουν. Ο κόσμος δν είναι αγγελικά πλασμένος και μέχρι να πλαστει έτσι οφείλουμε να προστατεύουμε τους ανθρώπους μας δίνοντας τους τα κατάλληλα εφόδια για να αποφυγουν η να αντιμετωπίσουν τους κινδύνους...
Τους το λέμε και τους εφιστούμε συνεχώς την προσοχή. Οταν συμβεί το κακό είναι τσουλια που τα ήθελε ο κώλος τους και καλά το έπαθαν;
Γιατί για ενα περιεργο λόγο βλεπω ότι σε αυτά τα σχόλια δεν αισθάνεστε την αναγκη να απαντήσετε.
Σε ενα βιασμό φταίει μονον ο βιαστής τυπε. Τα άλλα ειναι ανοησίες.
 
Τελευταία τροποποίηση:

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.935
Κριτικές
161
Like
5.815
Πόντοι
37.127
:tooth: :tooth: :tooth: :tooth:Τα εχω κανει πανω μου με τους νουδουληδες τυπε δεν βλεπεις φοβαμαι :tooth::tooth::tooth::tooth:

Τραβα τωρα σαν φιλιπινεζα που εισαι να παρεις κανα τσιμπουκι απο τα αφεντικα σου πουτανακι ε πουτανακι :alivedick::alivedick::alivedick:
μωρη αριστερή απόκληρη, η μποχα σου συγκρίνεται μόνο με αυτή απο τους κουβάδες στους νιπτήρες της φυλής …
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom