Νέα

Θεσσαλονίκη αυτή την περίοδο (τραβεστί/τρανς)

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

19cm_top

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2006
Μηνύματα
84
Κριτικές
3
Like
260
Πόντοι
0

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
25
Like
2.715
Πόντοι
3.246
Εβαζε παλαιοτερα εγγελιες χωρις πρόσωπο με ονομα "Tsimpoyki"
αποκλειστικα ενεργητικη, ευγενεστατη και εξαιρετικη στον αγωνα!
ενδιαφερον....για στειλε μου ενα πμ με περισοτερες λεπτομερειες...η αν δεν μπορεις πες μας και αλλα...δημοσια για εμας τους ασχετους που δεν γνωριζουμε....
 
  • Like
Αντιδράσεις: lia(1)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
πανω στο γενικοτερο θεμα.
εγω το δηλωνω εξαρχής ότι θαυμαζω τις τραβεστί, τις τρανσεξουαλ κλπ γιατι είναι ομορφες και εχουν καταφερει να είναι πολύ γυναικες σε εμφανιση.
στην ταυτοτητα τωρα... είναι θεμα ταυτοποίησης όχι δικαιωμάτων αυτοπροσδιορισμού.
ή θα πρεπει να αναγραφεται το βιολογικο φυλο το οποιο με εξετασεις φαινεται σε κάθε μας κυτταρο από τοτε που γεννιομαστε μεχρι όταν πεθανουμε ή κανενα φυλο αφου πλεον αλλαγες μπορουν να γινουν πολύ γρηγορα πχ σε 6 μηνες ορμονοθεραπεια ή και επεμβαση οποτε δεν είναι πλεον μεσο ταυτοποίησης. είναι σαν να λεμε το χρωμα μαλλιων. παλιοτερα πριν εκατο χρονια ειχε νοημα να αναγραφεται στις ταυτότητες, σημερα και ειδικα στις γυναικες που μπορουν και βαφουν αμα θελουν κάθε βδομαδα τα μαλλια τους άλλο χρωμα δεν εχει κανενα νοημα να λεει η ταυτοτητα μελαχροινη και όταν με αυτό το χαρτι παει να την ταυτοποιησει (αυτος είναι ο ρολος της αστυνομικης ταυτότητας). ενας αστυνομικος ή ενας υπάλληλος σε τραπεζα ή αεροδρομιο να βλεπει ξανθια.
επισης άλλη λυση είναι να καταργηθουν οι αστυνομικες ταυτότητες και για ταυτοποιηση όπως στην μεγαλη βρεττανια να χρησιμοποιηται πχ το διπλωμα οδηγησης ή η καρτα του φοιτητη ή το διαβατηριο ειδικα αν είναι για εξοδο από την χωρα και επισης σε αυτά να αναφέρεται μονο ονομα χωρις βιολογικο φυλο αν δεν το θελει ο κατοχος του χαρτιου.

δεν είναι θεμα ρατσισμου είναι θεμα λειτουργικότητας. αν καποιος χωρις χειρουργειο δηλωσει το κοινωνικο φυλο γυναικα αλλα εχει εξωτερικα τα γεννετικα οργανα του ανδρα και την άλλη μερα ντυθεί αντρας πως θα τον ταυτοποιησει ενας ελεγκτης ότι ηταν η γυναικα που μπορει να εκανε πχ μια παραβαση ή μια παρανομια χθες? ακομη και τα οργανα του θα μπορει να του δειξει για να αποφυγει πχ την συλληψη ή το προστιμο.

υγ. γυναικαρα η νικολετα
 
  • Like
Αντιδράσεις: TZOYLI

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
25
Like
2.715
Πόντοι
3.246
Γιατο θεμα της αλλαγης φυλου ο καθενας εχει και μια αποψη.Το πως το προσεγγιζει ο καθενας ειναι δικο του θεμαΔεν μπορεις να μην καταλαβεις εναν γονεα αν το παιδι του εχει διαταραχη φυλου οπως λεγεται επιστημονικα να θελει να βρεθει μια λυση για να βοηθηθει το παιδι του η αν καποιος εκφραζει μια συντηριτικη αποψη του στυλ οτι πρεπει να υπαρχουν μονο αντρες και γυναικες.Ολες οι αποψεις δεκτες....αρκει να μην υπαρχει υπερβολη στην εκφραση των αποψεων.Η νικολ εκτος οτι ειναι μια κατηγορια μονη της ειναι και εξαιρετικο παιδι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: TZOYLI

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
25
Like
2.715
Πόντοι
3.246
Καλησπερα σας...αποφασισα σημερα να σχολιασω κατι που πεφτει στην αντιληψη μου συχνα.
Ξεκιναω λεγοντας πως πολυ τακτικα μου στελνουν φωτο μελη του σαιτ η βιντεο με τρανς η κρος και ειναι απο την εποχη που κυκλοφορουσαν ως αγορια.Τα σχολια συνηθως για να το πω κομψα :grin: :grin: :grin: ειναι βρισιδια και κραξιμο.Το τι λενε ας μη το μεταφερω αλλα θα κανω την εξης παρατηρηση.Ενα ομορφο αγορι κατα κανονα θα γινει και ωραια τρανς οπως παλι ενα ωραιο αγορι θα γινει ωραια κρος.
Αντιστοιχα ενα ασχημο αγορι χοντρο με στραβα ποδια σιγουρα φεν θα γινει ωραια τρανς-κρος.Απορω με μερικα ατομα.Εφοσον ρε φιλε αναμεσα στα ποδια εχει πραμα που σαλευει....ας μιλησουμε πρωτα για τις κρος...γιατι σοκαρεσαι οταν τον -την βλεπεις ντυμενο με αντρικα ρουχα;Γιατι σοκαρεσαι οταν βλεπεις σε βιντεο καποιος πρωτου ξεκινησει ορμονοθεραπεια και βαλει στηθος η προχωρησει σε αλλαγη φυλου;;;;
Το συγκεκριμενο αθλημα για να το ασκεις εκτος οτι χρειαζεται χρημα πρεπει να σου προκαλει καυλα και να εχεις γερο στομαχι...
Αν δεν μπορεις ασχολησου με κατι αλλο...δεν θα σου πει κανεις κατι.
Υ.Γ...στελνω τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους στον αθηναιο φιλο μου....ξερεις εσυ.. :happy: :happy: :happy:
 

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
25
Like
2.715
Πόντοι
3.246
Εχω αναφερθει για την νικολ πολλες φορες...ας το πω αλλη μια.Δεν εβαζε αγγελιες δεν εκανε βιζιτες και προς το παρον δεν σκοπευει να το κανει απο οσο γνωριζω.Ειναι πλεον τοσο γνωστη στον χωρο που μολις θα παει να κανει κατι θα το μαθουμε αμεσως ολοι....
 

batraxomouris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2012
Μηνύματα
10.386
Κριτικές
5
Like
4.113
Πόντοι
606
Εχω αναφερθει για την νικολ πολλες φορες...ας το πω αλλη μια.Δεν εβαζε αγγελιες δεν εκανε βιζιτες και προς το παρον δεν σκοπευει να το κανει απο οσο γνωριζω.Ειναι πλεον τοσο γνωστη στον χωρο που μολις θα παει να κανει κατι θα το μαθουμε αμεσως ολοι....

παντως τ 15 τ βλεπω κ γω λιγα για ολο τ σαλο ....αν φανταστει κανεις οτι
κ γω στα 17 καταλαβα τ πραγματηκα ειμαι εκτος αν ειμαι φαντασμα
 

Glykomoutsounos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.718
Like
2.388
Πόντοι
456
Καλησπερα σας...αποφασισα σημερα να σχολιασω κατι που πεφτει στην αντιληψη μου συχνα.
Ξεκιναω λεγοντας πως πολυ τακτικα μου στελνουν φωτο μελη του σαιτ η βιντεο με τρανς η κρος και ειναι απο την εποχη που κυκλοφορουσαν ως αγορια.Τα σχολια συνηθως για να το πω κομψα :grin: :grin: :grin: ειναι βρισιδια και κραξιμο.Το τι λενε ας μη το μεταφερω αλλα θα κανω την εξης παρατηρηση.Ενα ομορφο αγορι κατα κανονα θα γινει και ωραια τρανς οπως παλι ενα ωραιο αγορι θα γινει ωραια κρος.
Αντιστοιχα ενα ασχημο αγορι χοντρο με στραβα ποδια σιγουρα φεν θα γινει ωραια τρανς-κρος.Απορω με μερικα ατομα.Εφοσον ρε φιλε αναμεσα στα ποδια εχει πραμα που σαλευει....ας μιλησουμε πρωτα για τις κρος...γιατι σοκαρεσαι οταν τον -την βλεπεις ντυμενο με αντρικα ρουχα;Γιατι σοκαρεσαι οταν βλεπεις σε βιντεο καποιος πρωτου ξεκινησει ορμονοθεραπεια και βαλει στηθος η προχωρησει σε αλλαγη φυλου;;;;
Το συγκεκριμενο αθλημα για να το ασκεις εκτος οτι χρειαζεται χρημα πρεπει να σου προκαλει καυλα και να εχεις γερο στομαχι...
Αν δεν μπορεις ασχολησου με κατι αλλο...δεν θα σου πει κανεις κατι.
Υ.Γ...στελνω τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους στον αθηναιο φιλο μου....ξερεις εσυ.. :happy: :happy: :happy:

:P :P :P
 

Glykomoutsounos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.718
Like
2.388
Πόντοι
456
Εχω αναφερθει για την νικολ πολλες φορες...ας το πω αλλη μια.Δεν εβαζε αγγελιες δεν εκανε βιζιτες και προς το παρον δεν σκοπευει να το κανει απο οσο γνωριζω.Ειναι πλεον τοσο γνωστη στον χωρο που μολις θα παει να κανει κατι θα το μαθουμε αμεσως ολοι....
να μου το πείτε και μένα να ανέβω Θεσσαλονίκη
 

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
25
Like
2.715
Πόντοι
3.246
Μετα απο αρκετο καιρο αποφασισα να γραψω....για προσωπικουςλογους απεχω διακριτικα αλλα μερικες φορες τα γεγονοτα τρεχουν και ειμαι υποχρεωμενος να τα ακολουθω.
Στον χωρο της λοτκι κοινοτητας υπαρχουν πολλα πραγματα που με ενοχλουνε αλλα κανω τα στραβα τα ματια.
Σημερα λεω να αλλαξω τροπαριο.Εχω πει κατα επαναληψη οτι οταν καποιος λεει μια πληροφορια σε καποιον  αλλο πρωτα την ακους μετα την φιλτραρεις και μετα κρατας την πληροφορια για τον εαυτο σου.
Σε περιπτωση που χρειαστει να πεις κατι πρωτον δεν αποκαλυπτεις την πηγη σου και δευτερον αν το αποκαλυψεις βαιβαιωνεσαι πως δεν θα βγει παρα εξω.
Οταν κανεις μονο το ενα και απλα καρφωνεις αυτων που σου δινει την πληροοφορια και μετα ο αλλος σε δινει στεγνα τοτε υπαρχει προβλημα.
Για να μην το κουραζω επειδη ξερω πως μπαινεις στο σαιτ και διαβαζεις και γνωριζω πως παρακολουθεις αυτα που γραφω σου λεω πως ειναι η πρωτη και τελευταια φορα.
Την επομενη θα σου παρω το κεφαλι χωρις πολλες διατυπωσεις.
 
  • Like
Αντιδράσεις: lia(1)

TRANS_NINA

Trans
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
9.192
Like
8.065
Μετα απο αρκετο καιρο αποφασισα να γραψω....για προσωπικουςλογους απεχω διακριτικα αλλα μερικες φορες τα γεγονοτα τρεχουν και ειμαι υποχρεωμενος να τα ακολουθω.
Στον χωρο της λοτκι κοινοτητας υπαρχουν πολλα πραγματα που με ενοχλουνε αλλα κανω τα στραβα τα ματια.
Σημερα λεω να αλλαξω τροπαριο.Εχω πει κατα επαναληψη οτι οταν καποιος λεει μια πληροφορια σε καποιον  αλλο πρωτα την ακους μετα την φιλτραρεις και μετα κρατας την πληροφορια για τον εαυτο σου.
Σε περιπτωση που χρειαστει να πεις κατι πρωτον δεν αποκαλυπτεις την πηγη σου και δευτερον αν το αποκαλυψεις βαιβαιωνεσαι πως δεν θα βγει παρα εξω.
Οταν κανεις μονο το ενα και απλα καρφωνεις αυτων που σου δινει την πληροοφορια και μετα ο αλλος σε δινει στεγνα τοτε υπαρχει προβλημα.
Για να μην το κουραζω επειδη ξερω πως μπαινεις στο σαιτ και διαβαζεις και γνωριζω πως παρακολουθεις αυτα που γραφω σου λεω πως ειναι η πρωτη και τελευταια φορα.
Την επομενη θα σου παρω το κεφαλι χωρις πολλες διατυπωσεις.
:coffee: :coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom