Νέα

Θα πληρώσετε τη σακούλα στο ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΦΑΚΙΡΗΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 482
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.181
Κριτικές
35
Like
4.509
Πόντοι
2.046
Τυπε από κάπου ξεκινάνε όλα.Εγω έζησα στην εποχή που δεν φόραγαν ζώνη στο αμάξι ούτε στο μπλόκο.Απο κάποιο σημείο και μετά τα πράγματα έστρωσαν και σήμερα αυτοί που δεν φοράνε ζώνη τους ψάχνεις με το κυαλι.
Aυτο ομως δε θα λυσει τιποτα ειναι καθαρα εισπρακτικο και πιστεψε με καθολου με το κυαλι δε τους ψαχνεις αυτους που δε φορανε ζωνη καθε μερα βλεπω πολλους
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.245
Κριτικές
49
Like
22.248
Πόντοι
24.596
θα την πληρωσης αλιως παρε πανινη απο το σπιτι πολον χρησεων. και λιγο την βαλαν 1 εβρω να την βαλουν :rockon: :rockon: :rockon:
εσενα Αλεκο οταν στον δινουν πιπα τα τραβελια σου περνανε σακουλα στην μαπα να μην βλεπουν την σκατοφατσα σου :think: :S :S :S
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.181
Κριτικές
35
Like
4.509
Πόντοι
2.046
θα την πληρωσης αλιως παρε πανινη απο το σπιτι πολον χρησεων. και λιγο την βαλαν 1 εβρω να την βαλουν :rockon: :rockon: :rockon:
Τυπε αν καταλαβαινες οτι ειναι εισπρακτικο μετρο δε θα ελεγες αυτη τη μπουρδα που ειπες
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.229
Κριτικές
1
Like
33.314
Πόντοι
6.256
Η βαλαβάνη προκαλεί εμετο?
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.245
Κριτικές
49
Like
22.248
Πόντοι
24.596

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.181
Κριτικές
35
Like
4.509
Πόντοι
2.046
Τπτ χοντροκοματα ειναι τύπε μου αυτοί που δεν χωράνε στο αμάξι καν και τους σφίγγει η ζώνη η κάτι παππούληδες που ξαφνικά μπήκαν από το κάρο στο αμάξι και δεν κατάλαβαν ακόμα την χρησιμότητα της!!  :2funny:
Οι νέοι πάντως κάτω των 40 βλέπω να είναι πιο σωστοί..
Νομιζεις 30αρηδες 35αρηδες 40αρηδες εκει μεσα και ειναι παρα πολλοι στο ειπα και πριν νοοτροπια και παιδια ολα τα αλλα ειναι μπουρδες σαν την εισπρακτικη μπουρδα που περασαν για περιβαλοντικη και τσιμπισαν παρα πολλοι μετα δεν ειναι να απορεις πως περνανε ολα τα μετρα αφου μας θεωρουν και μαλλων ειμαστε ποιο χαζοι και απο τις πετρες
 

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16
εσενα Αλεκο οταν στον δινουν πιπα τα τραβελια σου περνανε σακουλα στην μαπα να μην βλεπουν την σκατοφατσα σου :think: :S :S :S

τυπε εχη σκεση η μαλακια που εγραψες με αυτο που σηζηταμε εδω :think:    μηπως να κοψης για λιγο το μπουρδελο.κομ και να πας να γαμησης κανα μουνι η εστω τον ιακοβο :rockon: :rockon:
 

mefedlos

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2006
Μηνύματα
304
Like
46
Πόντοι
1
Τύπε λες μπαρούφες..Σορυ κιόλας.Αλλα υπάρχουν κανόνες στις συσκευασίες τροφίμων που ισχύουν σε παγκόσμια επίπεδα.Δλδ τα προϊόντα που έρχονται από εξωτερικό έπρεπε να τα φέρνουν χύμα και μη αεροστεγώς συσκευασμένα;;; Να τα αφήνουν να εκτίθενται σε διάφορους παράγοντες;;;
Υπάρχει και η ανακύκλωση ξέρεις για αυτά.
Αλλη βαρύτητα έχει το προϊόν που θα καταναλωθεί από το στόμα και άλλο η σακούλα που είναι για να κουβαλάς ψώνια δεν νομίζεις;;;
Απλά νομίζω ότι σας πείραξε.Ειναι σαν να μου λες να κλείσουν εργοστάσια γιατί απαγορεύτηκε το κάπνισμα εφόσον τα εργοστάσια βγάζουν πιο πολύ καυσαέριο ας πούμε.
Οκ ας πουμε οτι λεω μπαρουφες εγω και εσυ δεν λες. Τα αναψυκτικα και το γαλα δεν μπορουν να μπουν σε γυαλινα μπουκαλια και να επιστρεφονται ? Και μη μου πεις για κοστος γιατι θα σου πω για θεσεις εργασειας και αλλα μπλα μπλα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.101
Κριτικές
1
Like
30.808
Πόντοι
8.006
Ακουω χρονια τους οικολογους να λενε τις μαλακιες τους (μια για υπερθέρμανση του πλανητη μια για ακραία καιρικά φαινομενα, μια οτι μας τελειώνει  το νερο και μια οτι λιώνουν οι παγοι) και τωρα βλεπω οτι αρχιζουν να κανουν πράξη αυτα στην Ελλαντα που ακομα οπως θα πουν καποιοι ...ειμαστε πολυ πισω. Τι θα κανει ρε τυποι μια σακουλα 1,5 γραμμ πλαστικο στο περιβάλλον των τρισεκατομυριων των εκατομμυρίων κυβικων μετρων πλαστικων που μας εχουν επιβάλλει τα αφεντικά σας? Το γαλα δεν ειναι σε πλαστικοαλουμινενια συσκευασια οι μπυρες δεν ειναι σε αλουμινιο τα σκατοαναψυκτικα σας του καρκινου δεν ειναι σε πλαστικα μπουκάλια που ισοδυναμούν με 20 σακουλες ? Αυτα γιατι δεν τα αντικαταστουμε με χυμα ? Γιατι εκει κονομά η 3ε η 3μ η τετραπακ κλπ κλπ. Αυτα δεν μολύνουν αυτα ομορφαίνουν . Αυτα δεν ειναι σκουπιδια που για ανακυκλωθουν θελουν χρονο 50 φορες απο τις απλες σακουλες που μαλιστα τελευταία ειχα ακούσει μια προσπάθεια που χε γινει για σακουλες απο πατατες πληρως  ανακυκλωσιμες. Αυτο το μετρο για εμενα ειναι φτύσιμο στα μουτρα του κοσμου , ειναι μυνημα οτι εσεις οι πολιτες δεν αξίζετε ουτε μια τριχα απο τα αρχιδια των πολυεθνικών . Αντιδραση βεβαια δεν περιμένω. Μετα τοσα μετρα και μνημόνια εχουμε γινει γιουσουφακια. Το επομενο μετρο προβλέπω να ειναι να σου βαζουν κολοδαχτυλο οταν μπαινεις μεσα στο σουπερ μαρκετ μηπως εισαι τρομοκράτης και κρύβεις στο κολο σου  εκρηκτικά.
Αστο καλυτερα ρε τύπε.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.119
Like
1.914
Πόντοι
216
Ακουω χρονια τους οικολογους να λενε τις μαλακιες τους (μια για υπερθέρμανση του πλανητη μια για ακραία καιρικά φαινομενα, μια οτι μας τελειώνει  το νερο και μια οτι λιώνουν οι παγοι) και τωρα βλεπω οτι αρχιζουν να κανουν πράξη αυτα στην Ελλαντα που ακομα οπως θα πουν καποιοι ...ειμαστε πολυ πισω. Τι θα κανει ρε τυποι μια σακουλα 1,5 γραμμ πλαστικο στο περιβάλλον των τρισεκατομυριων των εκατομμυρίων κυβικων μετρων πλαστικων που μας εχουν επιβάλλει τα αφεντικά σας? Το γαλα δεν ειναι σε πλαστικοαλουμινενια συσκευασια οι μπυρες δεν ειναι σε αλουμινιο τα σκατοαναψυκτικα σας του καρκινου δεν ειναι σε πλαστικα μπουκάλια που ισοδυναμούν με 20 σακουλες ? Αυτα γιατι δεν τα αντικαταστουμε με χυμα ? Γιατι εκει κονομά η 3ε η 3μ η τετραπακ κλπ κλπ. Αυτα δεν μολύνουν αυτα ομορφαίνουν . Αυτα δεν ειναι σκουπιδια που για ανακυκλωθουν θελουν χρονο 50 φορες απο τις απλες σακουλες που μαλιστα τελευταία ειχα ακούσει μια προσπάθεια που χε γινει για σακουλες απο πατατες πληρως  ανακυκλωσιμες. Αυτο το μετρο για εμενα ειναι φτύσιμο στα μουτρα του κοσμου , ειναι μυνημα οτι εσεις οι πολιτες δεν αξίζετε ουτε μια τριχα απο τα αρχιδια των πολυεθνικών . Αντιδραση βεβαια δεν περιμένω. Μετα τοσα μετρα και μνημόνια εχουμε γινει γιουσουφακια. Το επομενο μετρο προβλέπω να ειναι να σου βαζουν κολοδαχτυλο οταν μπαινεις μεσα στο σουπερ μαρκετ μηπως εισαι τρομοκράτης και κρύβεις στο κολο σου  εκρηκτικά.

Τοσες μπαρουφες μαζεμενες ειχα καιρο να ακουσω.
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.659
Κριτικές
34
Like
4.409
Πόντοι
7.195

Comilfo

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
241
Like
27
Πόντοι
1
Φιλοξενούσα δυο φίλες από τη Δανία .
Στο μικρό μου καμπριο η κοπέλα του πίσω καθίσματος έψαχνε τη ζώνη ασφαλείας και αφού δεν την βρήκε μου ζήτησε να κατέβει και να πάρει το λεωφορείο . .
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.119
Like
1.914
Πόντοι
216
Φιλοξενούσα δυο φίλες από τη Δανία .
Στο μικρό μου καμπριο η κοπέλα του πίσω καθίσματος έψαχνε τη ζώνη ασφαλείας και αφού δεν την βρήκε μου ζήτησε να κατέβει και να πάρει το λεωφορείο . .
Μπραβο της καλα εκανε.Μπορει να μην σου αρεσε αλλα αυτο ηταν το σωστο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom