Νέα

Θα αγοραζατε / Εχεται αγορασει ρουχα απο κινεζικα ?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgos568
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 43
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.135
Κριτικές
81
Like
7.211
Πόντοι
6.265
τυπε,αφου κλεινουν μαγαζια και ξεπουλανε τα προιοντα στους παζαρτζηδες,εγω ειχα παρει ναικ αυθεντικα με 20ευρω απο 100 που τα δινε στο μαγαζι

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
Ξέρεις πόσα κατοστάρικα έχεις δώσει στην Intersport για Nike απο Αγία Βαρβάρα...??
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
467
Πόντοι
36
Στον Κινέζο ότι πληρώνεις παίρνεις.Κάνοντας χρόνια βόλτες στα χοντρεμποράδικα του Μεταξουργείου έχω δεί πολύ καλά σχέδια και πάρα πολύ καλή ποιότητα,πάντα σύμφωνα με το ποσό που επενδύεις.Μην περιμένεις να δώσεις 5 ευρώ για παπούτσια και να συγκρίνεις την αντοχή,την άνεση ή ότιδήποτε άλλο με κάποιο σαφώς ακριβότερο,όπως π.χ. Boxer.Και σε κάποιες περιπτώσεις οι τιμές είναι επιπέδου Bershka,με την διαφορά ότι τα προϊόντα των Κινέζων είναι πολύ καλύτερα ποιοτικά.Λογικό,βέβαια,επειδή δεν έχουν μαγαζάρες στην Ερμού και διαφημίσεις,υπαλλήλους και τόσα έξοδα να συντηρήσουν.Και μην εξαπατάσθε απο μάρκες και ταμπέλες και ότι μαλακίες μας πλασάρουν πολλοί μαγαζάτορες...Βλέπεις ένα Made in Italy και δεν σου περνάει απο το μυαλό ότι έχουν έρθει ολόκληρες καραβιές με κομμάτια ρούχων που έχουν κοπεί στην Κίνα,τα οποία συναρμολογούνται εν συνεχεία στην Ιταλία απο Κινέζες ράφτρες,υπο την προστασία της Ιταλικής μαφίας και με τις ευλογίες της Ε.Ε. βατίζονται ιταλικά προϊόντα τα κινέζικα.Και για να μην έχουν δασμούς,έφερναν κομμάτι κομμάτι την καραβιά τους και καλά για δειγματισμό,δηλαδή ένα καράβι με δεξιά μανίκια,ένα με αριστερά,ένα με το πίσω μέρος κτλ κτλ κτλ...Λόγω COSCO εν Ελλάδι αυτές οι μαλακίες δεν παίζουν πια,γιατι κάνουν ότι θέλουν.Οι τοπικοί μαγαζάτορες,λοιπόν,πάνε στα χοντρεμποράδικα,παίρνουν κινέζο,με ιταλικές ή και ελληνικές ταμπέλες προέλευσης,σου το σερβίρουν ως τέτοιο και στην ουσία παίρνεις μια μαλακία που κόστισε σε αυτόν ένα τάλιρο το κομμάτι,περί τα 40€ και είσαι και χαρούμενος γιατί ήταν και φτηνό,άσχετως με την ποιότητα που έχει.
στο στουντιο απεναντι απο το πρακτικερ,στο ισογειο υπαρχει αναλογη χονδρεμπορικη επιχειρηση με την επωνυμια "αριστερο-δεξι"
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Λογο οικονομικης κρισης ανεργιας κλπ αναγκαζομαι να στραφω προς μεταξουργειο μερια οχι μονο για ερωτα αλλα και για ρουχα !!!
Η ερώτηση μου ειναι αν εχει κανεις παρει ρουχα καθημερινης χρησης πχ τζιν παντελονι τζιν , μπλουζα , μπουφαν  κλπ απο κινεζικα μαγαζια.
Μιλαω για ρουχα κυριως που φοριονται καθημερινα εξω , που θα μπορουσες να τα φορεσεις ακομη και σε βολτα
Επισης αν ξερει κανεις που κυμαινονται οι τιμες τουςκαι  κανενα καλητερο μαγαζι   απο αυτα που υπαρχουν στους δρομους του μεταξουργειου .
Αν αξιζει τον κοπο ή θα πανε χαμενα τα λεφτα εστω και λιγα, γιατι λενε ο φτωχός πρεπει να αγοράζει μια και καλη απο το καλο και ακριβό ειδος γιατι το φθηνο το ξαναπληρωνεις . :rockon: :rockon: :rockon:

αν είσαι άνεργος δεν έχεις εισοδήματα και καταθέσεις χαμηλή ακίνητη περιουσία κάτω τον 90.000€ και δεν έχεις και κινητή περιουσία (δηλαδή όχημα  μονο μηχανή εως 125 κυβικα ) πήγαινε στην πρόνοια του δήμου σου και αρκετοί δήμοι έχουν βγάλει πρόγραμμα ένδυσης για τους απόρους ρούχα από ελληνικές βιοτεχνίες και καλά)

αν θες να αγοράσεις ρούχα τότε λαική έχει πολύ καλά και φτηνά κομμάτια κινέζικα άριστης ποιότητας παπούτσι από μεταξουργείο αθηνάς πολύ καλά κομμάτια το πολύ έως 20€ που σε βγάζουν άνετα 1 με 2 έτη
 

kariptru_01

Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2015
Μηνύματα
185
Like
12
Πόντοι
1
αν είσαι άνεργος δεν έχεις εισοδήματα και καταθέσεις χαμηλή ακίνητη περιουσία κάτω τον 90.000€ και δεν έχεις και κινητή περιουσία (δηλαδή όχημα  μονο μηχανή εως 125 κυβικα ) πήγαινε στην πρόνοια του δήμου σου και αρκετοί δήμοι έχουν βγάλει πρόγραμμα ένδυσης για τους απόρους ρούχα από ελληνικές βιοτεχνίες και καλά)

αν θες να αγοράσεις ρούχα τότε λαική έχει πολύ καλά και φτηνά κομμάτια κινέζικα άριστης ποιότητας παπούτσι από μεταξουργείο αθηνάς πολύ καλά κομμάτια το πολύ έως 20€ που σε βγάζουν άνετα 1 με 2 έτη
Στο Μεταξουργειο βρισκεις παντα σε πληθωρα αλλα και σε διαφορα μεγεθη δωρεαν μεταχειρισμενες καποτες και χωρις πολυ-πολυ ψαξιμο.
Απο αυτο μπορεις να εξοικονομησεις αρκετα χρηματα και να μην τα στερεις απο τα 657434556879880 που παιρνεις. :hi:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
Λογο οικονομικης κρισης ανεργιας κλπ αναγκαζομαι να στραφω προς μεταξουργειο μερια οχι μονο για ερωτα αλλα και για ρουχα !!!
Η ερώτηση μου ειναι αν εχει κανεις παρει ρουχα καθημερινης χρησης πχ τζιν παντελονι τζιν , μπλουζα , μπουφαν  κλπ απο κινεζικα μαγαζια.
Μιλαω για ρουχα κυριως που φοριονται καθημερινα εξω , που θα μπορουσες να τα φορεσεις ακομη και σε βολτα
Επισης αν ξερει κανεις που κυμαινονται οι τιμες τουςκαι  κανενα καλητερο μαγαζι   απο αυτα που υπαρχουν στους δρομους του μεταξουργειου .
Αν αξιζει τον κοπο ή θα πανε χαμενα τα λεφτα εστω και λιγα, γιατι λενε ο φτωχός πρεπει να αγοράζει μια και καλη απο το καλο και ακριβό ειδος γιατι το φθηνο το ξαναπληρωνεις . :rockon: :rockon: :rockon:

Η μάνα μου παίρνει μπλούζες και τζιν για κάθε μέρα. Έχουν και συμπαθητικά πράγματα.
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.674
Πόντοι
4.655
τα παζάρια τα βρίσκω σαφώς πιο καλά από τα κινέζικα..δεν ξέρω γνώμη μου..Μία φορά έχω πάρει πάρει τζιν από παζάρι πριν από 5 χρόνια ..Ακόμα κρατάει και είναι γαμώ το άτιμο..(και ήταν και επώνυμο όντως όπως ανέφεραν κάποιοι...το κακό είναι πώς δεν παίζουν πολλά παζάρια Αθήνα
 
Εγγρ.
2 Ιουλ 2015
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα! γενικά προτιμώ τα μαγαζιά που πουλάνε ρούχα με το κιλό, εκεί βρίσκεις και καλής ποιότητας και φθηνά!
 

ROUSSEAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
225
Κριτικές
10
Like
9
Πόντοι
11
:headbang: Αγόρασα το 2011 μια κοντή φόρμα κατάδυσης η οποία μου προκάλεσε αλλεργία και έλαβα ενέσεις κορτιζόνης για 4 ημέρες καθώς και χάπια MEDROL. Ομως με πολύ μυημένους στο εμπόριο που έχω μιλήσει δεν φταίνε οι κινέζοι αλλά οι δικοί μας έμποροι που αγοράζουν κατωτάτης ποιότητας εμπόρευμα. Το ηλεκτρολογικό τους υλικό ( εδώ αναφέρομαιότι στο 1ης κατηγορίας) για παράδειγμα μπορεί να είναι και 40% φθηνότερο απο το καλύτερο γερμανικό όμως δεν έχει πρακτικά τίποτα να ζηλέψει απο αυτό σε προδιαγραφές. Εχοντας και εγώ ψάξει πολύ σε sites βρίσκω απίστευτα κινητά και tablet σε τιμές τουλάχιστον απο 50% και κάτω για τις δυνατότητες τους απο αντίστοιχα της Samsung και της Apple και φυσικά έχω αγοράσει και έχουν βγεί λίρα εκατό.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
αν είσαι άνεργος δεν έχεις εισοδήματα και καταθέσεις χαμηλή ακίνητη περιουσία κάτω τον 90.000€ και δεν έχεις και κινητή περιουσία (δηλαδή όχημα  μονο μηχανή εως 125 κυβικα ) πήγαινε στην πρόνοια του δήμου σου και αρκετοί δήμοι έχουν βγάλει πρόγραμμα ένδυσης για τους απόρους ρούχα από ελληνικές βιοτεχνίες και καλά)

αν θες να αγοράσεις ρούχα τότε λαική έχει πολύ καλά και φτηνά κομμάτια κινέζικα άριστης ποιότητας παπούτσι από μεταξουργείο αθηνάς πολύ καλά κομμάτια το πολύ έως 20€ που σε βγάζουν άνετα 1 με 2 έτη

πάλι στην τράκα είσαι ρε λαμόγιο .... ???
 

sonapgr

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2005
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
Τα Κινεζικα είναι μιας χρησης....
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Ψώνισα απ'εδώ
ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ
Βάζουν φωτο του γνήσιου προιόντος και σου στέλνουν τελικά μια απομίμηση που δεν έχει καμία σχέση
Σκέτη απάτη
ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
60
Πόντοι
166

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
κιλοτακια πηρες  :erection:

και απ'αυτά
τα κινέζικα κιλοτάκια πάνω μου, μου φτάνουν ίσα με το γόνατο
τα μόνα που ήταν πιστά των φωτο τους και μου έκαναν ήταν κάτι μαγιό που έχω βάλει και σε μια φωτογράφηση που έχει κυκλοφορήσει
 

altgreek74

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
496
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
1
Ισως η λαικη της γειτονιας σου να ειναι καλυτερη απο τα Κινεζικα...
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Ισως η λαικη της γειτονιας σου να ειναι καλυτερη απο τα Κινεζικα...

σίγουρα
αλλά θα προτιμήσω bershka, stradivarius , h&m , τα γνωστά οικονομικά αλλά και αρκετά ποιοτικά ρουχαλάκια που παίρνω πάντα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom