Νέα

Τεστοστερόνη ολική-ελεύθερη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Gianis klavdios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 68
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.588
Κριτικές
24
Like
9.730
Πόντοι
4.746
Υπάρχει ένας εξειδικευμένος Γιατρός (Τουλιατος) που συσχετίζει την τεστοστερόνη με πολλά προβλήματα υγείας ....
Δεν ειναι μονο αυτος τυπε απλα εχει ριξει αρκετη διαφημιση και οταν πας απο εκει σε βαραει στο ψαχνω οικονομικα .
 

vladgr

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
564
Like
174
Πόντοι
6
Ναι τυπε τα λεει καλα αυτος.
Απλα μόνιμη χορηγηση τεστο σε υπογανιδικους ποσο θα αντεξει ο οργανισμός?
πολλεσ φορεσ προβληματα στον θυροειδη ριχνουν την τεστοστερονη επισησ και η παχυσαρκια ριχχει την τεστοστερονη
 

vladgr

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
564
Like
174
Πόντοι
6
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.588
Κριτικές
24
Like
9.730
Πόντοι
4.746
Πόσα σου πήρε?
Πήγες?
οχι αλλα εχω ακουσει οτι ειναι ακριβος σε σχεση με τους αλλους παιρνει 70 .Υπαρχουν τοσοι γιατροι και αυτος δεν ειναι ενδικρινολογος ειναι βιοπαθολογος μικροβιολογος
 
OP
OP
Gianis klavdios

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
οχι αλλα εχω ακουσει οτι ειναι ακριβος σε σχεση με τους αλλους παιρνει 70 .Υπαρχουν τοσοι γιατροι και αυτος δεν ειναι ενδικρινολογος ειναι βιοπαθολογος μικροβιολογος
Ναι βιοπαθολογος ειναι αλλα εχει ασχοληθει πολυ με τη τεστοστερονη
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.588
Κριτικές
24
Like
9.730
Πόντοι
4.746
Ναι βιοπαθολογος ειναι αλλα εχει ασχοληθει πολυ με τη τεστοστερονη
Γιατι δεν εχει ασχοληθει ενας ενδικρινολογος με τον υπογοναδισμο ;;; μονο ο συγκεκριμενος μην τρελαθουμε απλα αυτος εχει κατεβει σε αγωνες εχει κανει συνεντευξεις Ελλαδα , Αμερικη εχει βγαλει και βιβλια για την σωματικη διαπλαση και αναγνωριστηκε παραπανω απλα
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Υπάρχει ένας εξειδικευμένος Γιατρός (Τουλιατος) που συσχετίζει την τεστοστερόνη με πολλά προβλήματα υγείας ....
Έχει πει όμως ο ίδιος ότι θέλει ιδιαίτερη προσοχή. Οι μουσάτοι φουσκωτοί των γυμναστηρίων που παίρνουν τεστοστερόνη επί της ουσίας υποκαθιστούν την φυσιολογική παραγωγή της με ό,τι αυτό συνεπάγεται όταν σταματήσεις να τη παίρνεις εξωγενώς.
Ο Τουλιάτος δεν λέει πουθενά ότι για όλα λύση είναι η τέστοστερόνη.

Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει κάποιος απλά λόγω χαμηλής τεστο να πηγαίνει να αναζητάει την τεστοστερόνη στα φαρμακεία. Χρειάζεται πάντα καθοδήγηση από ιατρούς ουρολόγους και να λαμβάνεται υπόψη οπωσδήποτε όλο το ιστορικό της υγείας του ασθενούς.

Σημείωση - οι χρήστες εξωγενούς τεστοστερόνης έχουν πολύ σοβαρές πιθανότητες αύξησης PSA - καρκίνος στο προστάτη. Κάπου διάβαζα, στο PubMed, ότι οι πιθανότητες αν λαμβάνεις testo να αναπτύξεις issues με το προστάτη πολλαπλασιάζονται με γεωμετρικό βαθμό.
 
OP
OP
Gianis klavdios

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
Γιατι δεν εχει ασχοληθει ενας ενδικρινολογος με τον υπογοναδισμο ;;; μονο ο συγκεκριμενος μην τρελαθουμε απλα αυτος εχει κατεβει σε αγωνες εχει κανει συνεντευξεις Ελλαδα , Αμερικη εχει βγαλει και βιβλια για την σωματικη διαπλαση και αναγνωριστηκε παραπανω απλα
Γιατι οι περισσότεροι ενδοκρινολογοι μαλακιζονται.
Κοιτανε και δινουν εμφανση στο θυροειδη και το διαβήτη.
Αν πας σε ενδοκρινολόγο και του πεις εχω πεσμενη λιμπιντο ουτε καν θα κοιταξει τη τεστοστερονη.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.588
Κριτικές
24
Like
9.730
Πόντοι
4.746
Γιατι οι περισσότεροι ενδοκρινολογοι μαλακιζονται.
Κοιτανε και δινουν εμφανση στο θυροειδη και το διαβήτη.
Αν πας σε ενδοκρινολόγο και του πεις εχω πεσμενη λιμπιντο ουτε καν θα κοιταξει τη τεστοστερονη.
Μαζαρακης ΝΙκολας ενδικρινολογος πολλοι αθλητες σωματικης διαπλασης πηγαινουν σ αυτον.Υπαρχουν και αλλοι ,αλλα δεν κανουμε διαφημιση ,αρκετα.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Γιατι οι περισσότεροι ενδοκρινολογοι μαλακιζονται.
Κοιτανε και δινουν εμφανση στο θυροειδη και το διαβήτη.
Αν πας σε ενδοκρινολόγο και του πεις εχω πεσμενη λιμπιντο ουτε καν θα κοιταξει τη τεστοστερονη.
Η λίμπιντο δεν είναι μόνο θέμα τεστοστερόνης πάντως.
 

θανος_38

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2018
Μηνύματα
88
Like
147
Πόντοι
0
Πολύ σωστά, η λίμπιντο επηρεάζεται και από άλλους παράγοντες, άγχος,κ λ π
 

vladgr

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
564
Like
174
Πόντοι
6
Γιατι οι περισσότεροι ενδοκρινολογοι μαλακιζονται.
Κοιτανε και δινουν εμφανση στο θυροειδη και το διαβήτη.
Αν πας σε ενδοκρινολόγο και του πεις εχω πεσμενη λιμπιντο ουτε καν θα κοιταξει τη τεστοστερονη.
αν εχεισ προβληματα στον θυροιδη Τ3 Τ4 TSH ειναι πιθανο να εχεισ και χαμηλη τεστοστερονη . αν ρυθμιστει ο θυροειδης τοτε ανεβαινει και η τεστοστερονη σε φθσιολογικα επιπεδα
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Γενικότερα, η υγεία, και το κάθε πρόβλημα υγείας, είναι πολυπαραγοντικό και έχει μεγάλη σημασία να το εξετάζει κάποιος μέσω ιατρών και να κοιτάζει όλα τα ενδεχόμενα - μεταξύ αυτών και την κληρονομικότητα.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.588
Κριτικές
24
Like
9.730
Πόντοι
4.746
Γενικότερα, η υγεία, και το κάθε πρόβλημα υγείας, είναι πολυπαραγοντικό και έχει μεγάλη σημασία να το εξετάζει κάποιος μέσω ιατρών και να κοιτάζει όλα τα ενδεχόμενα - μεταξύ αυτών και την κληρονομικότητα.
Τυπε με το μπαρδον τα εμβολια δεν τα βαραγαμε χυμα στο κυμα ;;; χωρις εξεταση ιατρου ,τι να σου κανει η τεστο ισα ισα που θα σε ανεβαζει σε ολα (ψυχολογια,σωματικα κλπ) ,αν εισαι ανω των σαραντα φευγα .
 
Τελευταία τροποποίηση:

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Τυπε με το μπαρδον τα εμβολια δεν τα βαραγαμε χυμα στο κυμα ;;; χωρις εξεταση ιατρου ,τι να σου κανει η τεστο ισα ισα που θα σε ανεβαζει σε ολα ,αν εισαι ανω των σραντα φευγα .
Όχι αδερφέ, δεν βαράμε χύμα στο κύμα τα εμβόλια. Μας παίρνουν φουλ ιστορικό. Τουλάχιστον σήμερα αυτό έγινε που έκανα το αντιγριπικό.
Και δεν σε κάνει "καλά" η τεστοστερόνη. Για παράδειγμα ξέρω έναν 40αρη που πήρε τεστο και τώρα εδώ και μήνες είναι ένα μεγάλο σπυρί ο τύπος...
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.588
Κριτικές
24
Like
9.730
Πόντοι
4.746
Όχι αδερφέ, δεν βαράμε χύμα στο κύμα τα εμβόλια. Μας παίρνουν φουλ ιστορικό. Τουλάχιστον σήμερα αυτό έγινε που έκανα το αντιγριπικό.
Και δεν σε κάνει "καλά" η τεστοστερόνη. Για παράδειγμα ξέρω έναν που πήρε και τώρα εδώ και μήνες είναι ένα μεγάλο σπυρί ο τύπος...
Δεν σου γραφω για σημερα αλλα περσι προπερσι που σε αναγκασαν να το κανεις πηγαινες φαρμακειο και τελος εδινες τα στοιχεια σου εκλεινες ραντεβου και μπαμ .Τωρα ολα τα φαρμακα εχουν παρενεργειες ειναι αναλογα τον οργανισμο ο αλλος βαραει ενα γραμμαριο τεστο καθε εβδομαδα που λεει ο λογος και δεν παθαινει τιποτα ο αλλος με μικρη δοση κανει γυναικομαστια.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Δεν σου γραφω για σημερα αλλα περσι προπερσι που σε αναγκασαν να το κανεις πηγαινες φαρμακειο και τελος εδινες τα στοιχεια σου εκλεινες ραντεβου και μπαμ .Τωρα ολα τα φαρμακα εχουν παρενεργειες ο αλλος βαραει ενα γραμμαριο τεστο και εβδομαδα που λεει ο λογος και δεν παθαινει τιποτα ο αλλος με μικρη δοση κανει γυναικομαστια
Κακώς που το κάνανε - αλλά για αυτό υπήρχε ΔΙΕΘΝΗΣ ΟΔΗΓΙΑ να γίνει έτσι. Για την χορήγηση testo δεν έχει υπάρξει διεθνής οδηγία: μετά τα 40 βαράτε αβέρτα ή 1 mg πχ.

Η οποιαδήποτε δόση testo μπορεί να πολλαπλασιάσει ένα πρόβλημα το οποίο προυπάρχει για παράδειγμα όγκος πχ ή κάτι άλλο. Σου λέω κάτι απλό. Ακμή. Και επίσης η testo από μόνη της δεν σώζει - χρειάζεται πραγματικά μια καθοδήγηση ΤΕΡΜΑ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΗ. Αυτή είναι η γνώμη μου - και η οποία μπορεί να είναι λάθος.

Σε προσωπικό επίπεδο, όσους γνωστούς μου έχω που έκανν χρήστη testo έχουν προβληματάκια κ τρέχουν κάθε τρεις και λίγο σε ιατρούς και σε διαγνωστικά εργαστήρια. Φυσικά δεν ήταν τίποτα 90χρονοι όπως λέει ο κος Τουλιάτος αλλά κάτι τύποι που νόμιζαν ότι θα γίνουν φουσκωτοί (πολλοί έγιναν) και μετά τους βγήκε και εξακολουθεί να τους βγαίνει ξινό.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Πάντως μιας και μιλάμε για εμβόλια, εγώ όταν έκανα τις τελευταίες δόσεις για την covid μου κάνανε κανονική ανάκριση με πλήρες ιατρικό ιστορικό.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Τωρα οχι περσι και προπερσι επαναλαμβανω που σε αναγκασαν
Τυπε και το εμβολιο ειναι ιδιο με την τεστο ειναι ΦΑΡΜΑΚΟ και εκαναν χοντρη μαλακια διεθνως να πιεσουν τον κοσμο χωρις εξετασεις ,ιστορικο να παρει το συγκεκριμενο σκευασμα .Ετσι οταν σου δινει ενα φαρμακο αε παρακολουθουυν να δουν πως σε παει .
Εγω απο το εμβολιο και μετα παιρνω οτι φαρμακο μου γουσταρει αν δω κατι ανησυχητικο το σταματαω, απλα.
Σαφώς και έχεις δίκιο. Καλά κάνεις και κάνεις αυτό που κάνεις. Απλά να ξέρεις η Googlασθένεια - Googlοιατρική και η αυτο-άσκηση ιατρικής μέσω sites δεν είναι λύση. Φυσικά μπορείς να πάρεις ό,τι φάρμακο θες - απλά συγκεκριμένα τα για Αναβολικά Ανδρογόνα Στεροειδή όλοι κάνουν τους γνώστες και μετά οι ίδιοι έχουν πολύ σοβαρά προβλήματα. (Και το αθλητικό αισθητικό αποτέλεσμα που έχουν είναι προσωρινό)

Στην Ελλάδα γενικά πολύ εύκολα σχετικά όλοι προσφέυγουν στα φάρμακα. Θυμάμαι το 2011 εργαζόμουν σε ιδιωτικό ασφαλιστικό φορέα με ιατρεία και διαγνωστικά εργαστηρια και έβλεπα ότι η πολυφαρμακία στην Ελλάδα είναι σε αστρικά επίπεδα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom