Νέα

Τέλος ο Φιντέλ Κάστρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα DARKSIDEOFTHEMOON
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 594
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.975
Like
10.405
Πόντοι
2.406
ρισπεκτ στον ΦΙΝΤΕΛ
σε μια πιθο αθωα εποχη ,εδιωξε ενα διεφθαρμενο καθεστως ,κι απο δουλους εδωσε σε μια φτωχη χωρα την ελευθερια της
βεβαια πονταρε στην ΕΣΣΔ δηλ σε κουτσο αλογο,αλλα τεσπα ,πεθανε κ κατι αφησε πισω του σε επιπεδο συμβιλισμου  :hi: :hi: :hi:
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.590
Πόντοι
4.765
πεθανε κ κατι αφησε πισω του σε επιπεδο συμβιλισμου  :hi: :hi: :hi:
απο συμβολισμο σιγουρα,οτι ο κομμουνισμος παράγει φτηνες πουτάνες για μας που ζουμε στο καπιταλισμό :grin:
μαλάκες τέτοια στεναχωρια ουτε με το τσαουσεσκου δε πρέπει να τραβηξατε μερικοί  :grin:
η υποκρισια στο πασιφανες οτι αυτοι οι κουμμουνες ειναι κάλοι σαν κάποιο αντιβαρο στους δικους μας αλλά να μας λείπει το να ζουμε στη χώρα τους και να απολαμβανουμε την ελευθερια που προσφέρουν στους λαούς τους,την οποια προσφέραμε αργοτερα και εμεις με ενα 20€ στη φυλής :grin:
 

Sexynhsioths

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2008
Μηνύματα
105
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
1
Επειδή εδώ μέσα έχει πολλά άπλυτα αναρχοκουμμούνια πάρτε να δείτε ο πολυεκατομμυριούχος γιος του φιντέλ πως ζούσε και κάντε μία σύγκριση με το πως ζούσε ο μέσος κουβανός των 20$ το μήνα.... ΚΟΥΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ=ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ._



 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.975
Like
10.405
Πόντοι
2.406
Μεγάλος μάγκας...εκανε επανασταση με μια χουφτα ξυπολητους και εμεινε στην εξουσια μισο αιώνα.Ας ειναι ελαφρύ το χώμα...
ακριβως
ΜΕΓΑΛΟς ΜΑΓΚΑς
μια κατηγορια μονος του
εστω κι αν απο ενα σημειο κ μετα δεν μπορεσε να καταφερει κατι περισσοτερο :hi: :hi: :hi:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.975
Like
10.405
Πόντοι
2.406
απο συμβολισμο σιγουρα,οτι ο κομμουνισμος παράγει φτηνες πουτάνες για μας που ζουμε στο καπιταλισμό :grin:
μαλάκες τέτοια στεναχωρια ουτε με το τσαουσεσκου δε πρέπει να τραβηξατε μερικοί  :grin:
η υποκρισια στο πασιφανες οτι αυτοι οι κουμμουνες ειναι κάλοι σαν κάποιο αντιβαρο στους δικους μας αλλά να μας λείπει το να ζουμε στη χώρα τους και να απολαμβανουμε την ελευθερια που προσφέρουν στους λαούς τους,την οποια προσφέραμε αργοτερα και εμεις με ενα 20€ στη φυλής :grin:
οπως ΔΕΝ  εχεις καταλαβει τα ρεκορ πορνειας δεν εγιναν επι σιδηρουν παραπετασματος,αλλα ΜΕΤΑ
που επεσε το τειχος κι εφαρμοστηκε η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΡΗς "ΕΛΕΥΘΕΡΗς ΑΓΟΡΑς"{αεριτζιδικης δηλαδη )
εξ ου κ δεν εχει μεινει ρουθουνι απο νεους στις χωρες αυτες επι καπιτα -ΛΗΣΤΙΚΗς ΕΠΟΧΗς  ;)
υγ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΜΟΥΝΙ ΡΕ ΤΥΠΕ εχεις μπλεξει τα μπουτια σου
απλα ο ΦΙΝΤΕΛ εκανε κατι το ακατορθωτο για την εποχη του,ανετρεψε ολοκληρο διεφθαρμενο  συστημα με 100 ξυπολητους ...
τι δεν σ αρεσει?
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.590
Πόντοι
4.765
οπως ΔΕΝ  εχεις καταλαβει τα ρεκορ πορνειας δεν εγιναν επι σιδηρουν παραπετασματος,αλλα ΜΕΤΑ
που επεσε το τειχος κι εφαρμοστηκε η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΡΗς "ΕΛΕΥΘΕΡΗς ΑΓΟΡΑς"{αεριτζιδικης δηλαδη )
εξ ου κ δεν εχει μεινει ρουθουνι απο νεους στις χωρες αυτες επι καπιτα -ΛΗΣΤΙΚΗς ΕΠΟΧΗς  ;)
υγ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΜΟΥΝΙ ΡΕ ΤΥΠΕ εχεις μπλεξει τα μπουτια σου
ελα ρε τύπε,δεν αναφερομουν σε σενα,εσυ εισαι παπανδρεοπασοκτζης, νοσταλγός των παλιών καλών ημερών ;)
το ρεκορ εγινε γιατι πριν η πορνεια ηταν για λίγους ξένους όπως ηταν στην κουβα,ο λαός στο κουμμουνισμό ειναι για πήδημα,πριν πέσει πρεπει να εισαι απο τους λίγους να πας εσυ εκει αλλα θα γαμησεις τσάμπα,αφου πέσει και με κατιτις παραπάνω ερχονται αυτοι σε σενα  κατα χιλιάδες για αυτο και τα ρεκόρ :grin:
απλα ο ΦΙΝΤΕΛ εκανε κατι το ακατορθωτο για την εποχη του,ανετρεψε ολοκληρο διεφθαρμενο  συστημα με 100 ξυπολητους ...
τι δεν σ αρεσει?
μηπως οτι εφερε τους δικους τους ακομα πιο διεφθαρμενους  :grin: ελα τύπε ας σοβαρευτουμε,δε μπορει να μη γνωριζεις οτι ο κουμμουνας θα διωξει τους διεφθαρμενους για να φερει ακομα χειρότερα τερατα δικα του,τελευταιο παραδειγμα η βενεζουέλα,εσεις οι νοσταλγοι του παπαντρέα πρέπει να παραδεχτείτε οτι οκ λέμε καμμια μαλακία για να κρατάμε τα μπόσικα οτι και καλα ειναι καλοι οι σταλινοκουμμουνες αλλά μακρυα απο το κωλο μας,και να μη το πειτε το αποδεικνυει η επιλογη σας να μνημονευεται τα καλά των Κάστρο απο την ασφάλεια καπιταλιστικών χωρών :grin:
 

Babouinos

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2015
Μηνύματα
326
Like
62
Πόντοι
1
Για εμενα ενας ακομη λατινοαμερικανος δικτατορας...
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.497
Πόντοι
216
Άξιος ο μισθός σου απο τα καινουρια γραφεια της οδού Πειραιώς,φίλε μπ-ανανία.Το να μιλας εδω μεσα για πουτανες κουβανες ειναι ανεκδοτο το καταλαβαινεις ετσι;

???

Στην Κουβα δεν εχει πουτανες? Σοβαρα τωρα, τυπε???

Τι γινεται στα γραφεια της Πειραιως, και που κολλαω εγω? επειδή αντιτίθεμαι στις σανοπαπαριες που μας πλασσαρουν σχετικα με έναν απεχθη δικτατορα που ετυχε να εχει εξαιρετικο marketing?

Δηλαδη επειδή διαφωνεις μαζι μου (δικαίωμα σου, όπως και δικαίωμα μου να αντιτίθεμαι) με κατατασσεις σε καποιο κουτακι που σου δωσαν?
Σοβαρα τωρα???
Αυτό είναι φασισμος τυπε, και αν μη τι άλλο σαχλο και παιδιαστικο...
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
:grin:
15094338_10209083557260323_1769540958271347643_n.jpg
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.975
Like
10.405
Πόντοι
2.406
ελα ρε τύπε,δεν αναφερομουν σε σενα,εσυ εισαι παπανδρεοπασοκτζης, νοσταλγός των παλιών καλών ημερών ;)
το ρεκορ εγινε γιατι πριν η πορνεια ηταν για λίγους ξένους όπως ηταν στην κουβα,ο λαός στο κουμμουνισμό ειναι για πήδημα,πριν πέσει πρεπει να εισαι απο τους λίγους να πας εσυ εκει αλλα θα γαμησεις τσάμπα,αφου πέσει και με κατιτις παραπάνω ερχονται αυτοι σε σενα  κατα χιλιάδες για αυτο και τα ρεκόρ :grin: μηπως οτι εφερε τους δικους τους ακομα πιο διεφθαρμενους  :grin: ελα τύπε ας σοβαρευτουμε,δε μπορει να μη γνωριζεις οτι ο κουμμουνας θα διωξει τους διεφθαρμενους για να φερει ακομα χειρότερα τερατα δικα του,τελευταιο παραδειγμα η βενεζουέλα,εσεις οι νοσταλγοι του παπαντρέα πρέπει να παραδεχτείτε οτι οκ λέμε καμμια μαλακία για να κρατάμε τα μπόσικα οτι και καλα ειναι καλοι οι σταλινοκουμμουνες αλλά μακρυα απο το κωλο μας,και να μη το πειτε το αποδεικνυει η επιλογη σας να μνημονευεται τα καλά των Κάστρο απο την ασφάλεια καπιταλιστικών χωρών :grin:
ΜΛΜ
εγω ειμαι κατα δηλωση μου εθνομπολσεβικος η εθνικοσολιαστης οτι σ αρεσει διαλεγεις
οι δυτ χωρες ΔΕΝ ηταν καπιταλιστικες οσο υπηρχε το τειχος
ηταν σοσιαλιστικες με προσταευομενη ελευθερη οικονομια εξ ου κ περναγε καλα ο κοσμος
αυτο ειναι το μοντελο
οταν επεσε το τειχος εγιναν καπιταλιστικες εξ ου τα χαλια τα σημερινα κι αυτα που θαρθουν στο μελλον ... :hi:
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.590
Πόντοι
4.765
ΜΛΜ
εγω ειμαι κατα δηλωση μου εθνομπολσεβικος η εθνικοσολιαστης οτι σ αρεσει διαλεγεις
οι δυτ χωρες ΔΕΝ ηταν καπιταλιστικες οσο υπηρχε το τειχος
ηταν σοσιαλιστικες με προσταευομενη ελευθερη οικονομια εξ ου κ περναγε καλα ο κοσμος
αυτο ειναι το μοντελο
οταν επεσε το τειχος εγιναν καπιταλιστικες εξ ου τα χαλια τα σημερινα κι αυτα που θαρθουν στο μελλον ... :hi:
αυτο λέμε τύπε μου,οι φιντεληδες καλο ειναι να υπάρχουν εφοσον υπάρχουν και οι ηρωες ,οι μαλάκες ,πεστο οπως θες που θα τους ανεχονται για να περναμε εμεις καλά,γιατι ετσι και γινει η κέντα και βρεθεις να εισαι υπηκοος χωρας με φιντέλ ηγέτη  τότε θα καταλαβεις οτι οι διεφθαρμενοι απο τους οποιους υποτιθεται σωθηκες ειναι αγγελοι μπροστα στα κουμμούνια ;),θα σε γαμανε οι καρανικες μερα νυχτα,νομιζω εχεις εικονα δε χρειαζεται να σου αναλύω

υγ..σε πιασα οτι εχεις ψηφισει αντρέα,δις το λιγότερο σε κόβω :grin:
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.323
Like
3.236
Πόντοι
506
Το οτι εχετε για επιληψιμο το να κανει καποιος σεξ εδω μεσα,εμενα με ξεπερναει.Ο πατερας μου παντως απ' οτι μου λεει δεν πληρωσε ποτε πουτανα στην κουβα.Μονο κανα κοκτειλ κερασμα κι ετσι...τι να πω.

Eτσι ηταν ολο το ανατολικο μπλοκ, Ρουμανια, Βουλγαρια, με καμια βοτκα, καμια κουτα τσιγαρα την εκανες τη δουλεια
 

nickos99

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2010
Μηνύματα
1.169
Κριτικές
14
Like
185
Πόντοι
26
Για εμενα ενας ακομη λατινοαμερικανος δικτατορας...



Εεε και συ υπερβολές!
Επειδή δηλαδή στην Κούβα δεν διεξαγόταν εκλογές, δεν υπήρχαν ατομικά δικαιώματα, υπήρχαν πολιτικοί κρατούμενοι, δεν υπήρχε ελευθερία του τύπου και της έκφρασης.
Συνεπής κομμουνιστής ήταν ο άνθρωπος,  μην τον λές δικτάτορα, θα παρεξηγηθούν τα αριστερά ζόμπι!!







Today, the world marks the passing of a brutal dictator who oppressed his own people for nearly six decades. Fidel Castro’s legacy is one of firing squads, theft, unimaginable suffering, poverty and the denial of fundamental human rights.

While Cuba remains a totalitarian island, it is my hope that today marks a move away from the horrors endured for too long, and toward a future in which the wonderful Cuban people finally live in the freedom they so richly deserve.

Though the tragedies, deaths and pain caused by Fidel Castro cannot be erased, our administration will do all it can to ensure the Cuban people can finally begin their journey toward prosperity and liberty. I join the many Cuban Americans who supported me so greatly in the presidential campaign, including the Brigade 2506 Veterans Association that endorsed me, with the hope of one day soon seeing a free Cuba.

Donald J. Trump
 

mixalis mixoy

Μέγας
Εγγρ.
31 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.578
Κριτικές
16
Like
949
Πόντοι
3.925
   Πού τα βρήκε τα λεφτά
και κάνει διακοπές στη Μύκονο
ο γιος του ηγέτη Κάστρο?
Τα... κέρδισε με τον ... ιδρώτα του ...
   Δυστυχισμένε κουβανικέ λαέ ...
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
απλα ο ΦΙΝΤΕΛ εκανε κατι το ακατορθωτο για την εποχη του,ανετρεψε ολοκληρο διεφθαρμενο  συστημα με 100 ξυπολητους ...
τι δεν σ αρεσει?

Δεν μου αρέσει η πείνα ρε τύπε και η φτώχια του θανατά.
Και ότι μέχρι τώρα είχαν τα αυτοκίνητα που είχαν αφήσει οι Γιάνκηδες το 1959
και τώρα πωλείται ένα vw polo 25.000$ , όταν ο μέσος μισθός είναι 20$.
Δηλαδή θέλει κάποιος 1250 μισθούς,
δηλαδη μισθούς 105 ετών , για να πάρει ένα vw polo.

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ
ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΩΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ.

 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.419
Κριτικές
15
Like
6.079
Πόντοι
1.496
Ο Καστρο και βεβαια δεν μπορει να εχει οπαδους και μαλιστα σε δεξιους σαν και μενα.Αλλα όπως ειπα,πρεπει να συγκρινουμε  Μπατιστα εποχη και Καστρο εποχη.Και σιγουρα εκτος από τα πολλα αρνητικα σιγουρα εχει και θετικα η δικτατορια Καστρο μια και περι αυτου πρόκειται 70 χρονια τωρα.Γι αυτό και θεωρειται από πολλους ως σπουδαίος αντρας που εφτασε 90 χρονων,που αγωνιστηκε,σταθηκε απέναντι σε μια υπερδυναμη που ηταν σε αποσταση αναπνοης,εφτιαξε μια χωρα,ενα κοσμο όπως του αρεσε και τον διατηρησε μεχρι τελους παρ ολες τις αντιξοότητες και εμποδια,τις αποπειρες δολοφονιας,την εισβολή στο κολπο των χοιρων,το εμπάργκο  κλπ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom