Νέα

Τελικά, ΤΙ είναι έρωτας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα makakoi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 345
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.058
Κριτικές
52
Like
16.743
Πόντοι
10.686
...και τον νου σας,μακριά από τις πουτανοκαψούρες!
 

tarl talbot

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2015
Μηνύματα
108
Κριτικές
10
Like
21
Πόντοι
11
το μεγαλυτερο ποταμι του κοσμου αναμεσα σε ρωσσια και κινα λεγεται Amour (ερωτας) . βεβαια ειναι μογγολικη λεξη(buryat) και σημαινει Λασπη. :S
στα αγγλικα ερωτας ειναι Love που ομως σε αφηνει σκεπτικο οταν ξερεις οτι στ αρχαια η Λώβη ειναι η κακοποιηση ,ο ακρωτιριασμος,η απατη,η Λεπρα.
Αυτο ειναι ο ερωτας για μενα.Να μου λειπει,προτιμω τον ρομαντισμο που δεν μου γαμαει την ψυχοσυνθεση. :lheel:
 

quantum_block

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2015
Μηνύματα
213
Κριτικές
6
Like
4
Πόντοι
1
Πολύ ενδιαφέρον και αναλυτικό το post του Mindreader.

Αν και προσωπικά πιστεύω οτι έρωτας είναι η ψευδαίσθηση οτι μια γυναίκα διαφέρει από τις άλλες, θεωρώ πως κάθε άνθρωπος εχει τη δική του ερμηνεία για τον έρωτα ανάλογα με τα βιώματά του.
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Και εγω πιστευω πως ερωτας ειναι μια ψευδαισθηση,που κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει και ας λενε οτι θελουν.Οτι νοιωθουν οι αντρες σε αυτο που λενε ερωτας το ιδιο νοιωθουν και οι γυναικες δηλ.στο πισω μερος του μυαλου ειναι το σεξ αλωστε κανενας αντρας η γυναικα δεν ερωτευεται τον αλλον αν δεν υπαρχει καλο σεξ.Πριν αρκετα χρονια πιστευαν στον ερωτα γιατι το σεξ ηταν περιορισμενο και δυσκολο,οι ανθρωποι ηταν κατα καποιο τροπο σκλαβωμενοι με τον ερωτα,γραμματα ραβασακια,αργοτερα τηλεφωνα κ.τ.λ.αν  το σεξ ηταν ελευθερο δεν θα υπηρχε <<ερωτας>> ,γιαυτο και θεωρητο απο την κοινωνια μιαρο βρωμικο (το σεξ).Μια κοπελα λεει ειμαι ερωτευμενη λογω ταμπου φοβαται να πει θελω να γα....θω,αν ηταν υψηλο συναισθημα τοτε πως ερωτευονται τοσες φορες???ολο αυτο στηθηκε απο καποιους,γιατι ετσι συμφερει το συστημα.......
 

tarl talbot

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2015
Μηνύματα
108
Κριτικές
10
Like
21
Πόντοι
11
Ερωτας και Ειρωνια,κοινες ριζες: και τα δυο εννοουν το αντιθετο απ αυτο που δηλωνουν.Μου χε κανει εντυπωση στους αρχαιους μυθους που
ολοι οι θεοι γαμουσαν αβερτα εκτος απ τον ηφαιστο (λογω αναπηριας και ασχημιας )αλλα και ο Φοιβος δεν ειχε επιτυχιες ενω ηταν ομορφος.
γιατι?διοτι συμβολιζε την λογικη  και την αρμονια ,και τα δυο αποκρουστικα για τον γυναικειο συναισθηματικο αμονι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom