Νέα

Τελικά διάβασε το μήνυμα?? (τεχνική & γκομενική απορία, συγχρόνως)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 47
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
Ρε τυποι τα fake profile τι τα θελετε? Ουτε τρομοκρατες ειμαστε ουτε κροισοι..

Σημερα χωρις fb δυσκολα βγαζεις γκομενα αφου η υποψηφια θα ειναι απο τα πρωτα πραγματα που θα σου ζητησει ωστε να δει τι καπνο φουμαρεις..

Για το τεχνικο κομματι..
Νομιζω πως αν δεν ειστε "φιλοι" δεν μπορεις να δεις αν δοαβαστηκε το μνμ πιυ εστειλες
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.895
Κριτικές
38
Like
4.919
Πόντοι
2.696
Σημερα χωρις fb δυσκολα βγαζεις γκομενα αφου η υποψηφια θα ειναι απο τα πρωτα πραγματα που θα σου ζητησει ωστε να δει τι καπνο φουμαρεις..

Γι'αυτό με ρέγουλα οι πουτάνες στο Φατσοβιβλίο...
Νόμιμος χαφιές η μαλακία αυτή...
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
Γι'αυτό με ρέγουλα οι πουτάνες στο Φατσοβιβλίο...
Νόμιμος χαφιές η μαλακία αυτή...

Δεν μπορεις να κρυβεσαι απο ολα..
Την ωρα που εδειχνα φωτο απο το κινητο μου σε γκομενα εσκασε μνμ απο το tinder :priest:

 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.895
Κριτικές
38
Like
4.919
Πόντοι
2.696
αχαχαχα φρικάρισε;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
38
Πόντοι
16
Όταν στέλνεις μύνημα στο messenger χωρίς να έχεις φίλο κάποιον τότε το fb του ζητάει άδεια αν θέλει να συνδεθεί μαζί σου και μπορεί να το διαβάσει και να μην σε κάνει δεκτό οπότε εσύ πας στα φιλτραρισμένα και δεν βλέπεις αν το διάβασε. Σου έριξε άκυρο η γκόμενα.
 

Va81

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2017
Μηνύματα
83
Like
139
Πόντοι
0
το πιο σωστο φιλε θα ταν να της ελεγες, οταν τελειωνατε τα μαθηματα, ελπιζω να μη χαθουμε και να της ζητουσες ν αλλαξετε τηλεφωνα.
 

obi1

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2016
Μηνύματα
503
Κριτικές
2
Like
630
Πόντοι
86
Αν η τύπισα είχε διαβάσει το μήνυμα θα έβγαζε από κάτω την ένδειξη "seen" και την ώρα που το διάβασε.
Εφόσον δεν έχετε κοινούς φίλους το μήνυμα πήγε στα "filtered messages". Το facebook σου δίνει την δυνατότητα να το παρακάμψεις αυτό αλλά πρέπει να πληρώσεις.
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
Αν η τύπισα είχε διαβάσει το μήνυμα θα έβγαζε από κάτω την ένδειξη "seen" και την ώρα που το διάβασε.
Εφόσον δεν έχετε κοινούς φίλους το μήνυμα πήγε στα "filtered messages". Το facebook σου δίνει την δυνατότητα να το παρακάμψεις αυτό αλλά πρέπει να πληρώσεις.

Αν δεν ειστε "φιλοι" δεν μπορεις να δεις αν διαβαστηκε, μονο αν παραδοθηκε
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
Επειδη παιζει το φεστιβαλ των κανων εχωσα μια φωτο απο γαλλικη ριβιερα, και ας μην ειμαι τωρα εκει. Το αρχειο της φωτο εδειχνε Νικαια οποτε τωρα φαινομαι διπλα στις καννες με το φεστιβαλ να τρεχει

φουλ στο φίδι με κόμπρα κολοβή

έτσι είναι οι οδηγιες από την χρυσή αυγή για να βγάλεις γκομενες ?
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
φουλ στο φίδι με κόμπρα κολοβή

έτσι είναι οι οδηγιες από την χρυσή αυγή για να βγάλεις γκομενες ?

Εσυ αν θελεις μπορεις να ακολουθησεις τον νομο του Picker
Kαι ασε τους υπολοιπους να εκμεταλλευονται την ματαιοδοξια των γυναικων
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537

Δεν εχω αποψη για ολα αυτα που λετε, γιατι δεν εχω ξαναπροσεγγισει γκομενα μεσω FB (και γενικως δεν εχω και πολυ "κοινωνικο" FB, παροτι ποστάρω καμια μαλακία πού και πού).

Η συγκεκριμενη δεν ηταν πουτανάκι και, αν τυχον ειχε ηδη γκομενο, σεβομαι το οτι εριξε ακυρο γτ ηταν καθαρα γκομενικο το request μου. Δεν ειχαμε γινει και κολλητοι εκει περα...

Απλως θα ηθελα να ξερω τι πραγματικα ισχυει, ειμαι περιεργος.

ΥΓ. Διαφωνω γι' αυτο που λετε με το προφιλ.
Πολλοι γνωστοι μου (που ειναι συγκεκριμενης προελευσης και αισθητικης) δεν εχουν προσωπικα στοιχεία αλλά ψευδο-προφιλ.
Δεν ξερω πώς φαινεται αυτο σε μια γκομενα "άλλου τυπου", αλλά στους αντρες και τις γυναικες του τυπου που λεω φαινεται καλυτερο απο ενα προφιλ με προσωπικες φωτο απο διακοπές...
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.106
Κριτικές
16
Like
1.725
Πόντοι
3.425
Καλά ρε φίλε στέλνεις στο fb με ψεύτικο προφίλ;

Π

 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537

Επαναλαμβανω: Τα ψευδο-facebook ειναι πολυ συνηθισμενα μεταξυ φιλων και γνωστων μου, και αποτελουν στυλιστικη επιλογη.

Δεν ξερω πώς φαινονται στον "μεσο" χρηστη ή στη "μεση" γκομενα, αλλά το να λες οτι ειναι γενικως κατακριτέα δεν ισχυει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.680
Κριτικές
1
Like
29.394
Πόντοι
8.006
Συγνωμη αλλά διαβαζοντας την ολη φαση εκαψα μερικες δεκαδες εγκεφαλικα κυτταρα

Ρε πώς εχετε καταντησει?

Μιλαω με καποια "σε καλο κλιμα" μια εβδομαδα, αλλά "τα ταχυρρυθμα τμηματα ειναι ασφυκτικα" και δεν εχω τροπο να πω περισσοτερα.

Ποσα δευτερολεπτα χρειαζονται για να πεις "παμε για εναν καφε μετα το μαθημα να τα πουμε"?????
Εγω παντως αν μιλουσα με καποια για μερες, και μετα εβλεπα ενα μηνυμα στο fb (ψευτικο-αληθινο ειναι αδιαφορο) που ελεγε ειμαι η ταδε, σου κανω αιτημα φιλιας, θελω να βρεθουμε θα σκεφτομουν "καλα ηλιθια ειναι αυτη? Γιατι δεν μου το ελεγε πριν 2 ωρες που ημασταν μαζι?"

Παιδια συνελθετε.
Το fb ειναι τροπος προσεγγισης οταν δεν εχεις αλλον τροπο.
Εδω ο αλλος τροπος υπηρχε.

Ειναι σαν τον Γιωρίκα που αγορασε δύο πλυντηρια για να στηριζει την σκαφη οταν θα πλενει τα ρουχα.
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.830
Κριτικές
8
Like
1.363
Πόντοι
216
Δεν εχω αποψη για ολα αυτα που λετε, γιατι δεν εχω ξαναπροσεγγισει γκομενα μεσω FB (και γενικως δεν εχω και πολυ "κοινωνικο" FB, παροτι ποστάρω καμια μαλακία πού και πού).

Η συγκεκριμενη δεν ηταν πουτανάκι και, αν τυχον ειχε ηδη γκομενο, σεβομαι το οτι εριξε ακυρο γτ ηταν καθαρα γκομενικο το request μου. Δεν ειχαμε γινει και κολλητοι εκει περα...

Απλως θα ηθελα να ξερω τι πραγματικα ισχυει, ειμαι περιεργος.

ΥΓ. Διαφωνω γι' αυτο που λετε με το προφιλ.
Πολλοι γνωστοι μου (που ειναι συγκεκριμενης προελευσης και αισθητικης) δεν εχουν προσωπικα στοιχεία αλλά ψευδο-προφιλ.
Δεν ξερω πώς φαινεται αυτο σε μια γκομενα "άλλου τυπου", αλλά στους αντρες και τις γυναικες του τυπου που λεω φαινεται καλυτερο απο ενα προφιλ με προσωπικες φωτο απο διακοπές...

Τυπε ασε να μαντεψω οι γνωστοι σου με τα ψευδοπροφιλ δεν εχει κανενας γκομενα. Βγαινουν μονο για κανα 5×5 και λιωνουν στα παιχνιδια και στις ταινιες στον υπολογιστη. Οποτε τι να κανουν αναρτηση απο την ζωη τους ??


 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.009
Like
1.421
Πόντοι
216
Σχεδόν αδυνατώ να πιστέψω το πόσο χαμηλά μ' έχει ρίξει η τεχνολογία των smartphone (και των social networks εν γένει), αλλά θα μπω στη διαδικασία να σας θέσω ένα ερώτημα, αφενός λόγω γνήσιας περιέργειας για το τεχνικό σκέλος καθαυτό, και αφετέρου λόγω πληγωμένου εγωισμού που δεν μ' αφήνει να ησυχάσω...

Λοιπόν, έτυχε να γνωρίσω ένα γκομενάκι στο πλαίσιο ταχύρρυθμων μαθημάτων σ' ένα φροντιστήριο του Κέντρου, αλλά τα μαθήματα παραήταν ταχύρρυθμα και δεν υπήρχε περιθώριο ούτε ν' ανασάνεις. Πόσο μάλλον να πιάσεις κουβέντες με τους "συμμαθητές".
Παρά ταύτα, δεν είχα κρύψει τη συμπάθειά μου για την εν λόγω γκόμενα. Επεδίωκα να κάθομαι δίπλα της και τα λέγαμε σε καλό κλίμα.

Δυστυχώς η όλη φάση ήταν τόσο fast-track που το διαλύσαμε μέσα σε 1 βδομάδα, δλδ δώσαμε εξετάσεις και μετά το τμήμα έπαψε να υπάρχει. Παραμονή εξετάσεων της στέλνω friend request στο FB, αλλά επειδή έχω fake account στέλνω κι ένα διευκρινιστικό μήνυμα, ότι είμαι ο τάδε.

Το μήνυμα δεν εμφανίστηκε ποτέ ως αναγνωσθέν, το αίτημα φιλίας δεν έγινε δεκτό, η τύπισσα ήταν λίγο μαγκωμένη όταν την είδα στις εξετάσεις αλλά μπορεί να είναι η ιδέα μου, αφενός επειδή υπήρχε το τρακ της περίστασης και αφετέρου επειδή αυτό ήταν το στυλ της, έτσι κι αλλιώς (ασχέτως ότι τα λέγαμε λίγο καλύτερα οι δυο μας κατά διαστήματα).

Ας μην μακρηγορήσω άλλο: Αυτή διάβασε ή όχι το μήνυμα? Αν ναι, γιατί εμφανίζεται ως μη-αναγνωσμένο? Υπάρχει περίπτωση να μην το είδε ποτέ, και να έπρεπε να την χαιρετήσω λίγο πιο εγκάρδια στην τελευταία μας συνάντηση αντί να έχω μούτρα?
(σσ τώρα πια δεν θα την ξαναδώ ποτέ, όπως προείπα...)

ΥΓ. Η αλήθεια είναι ότι δεν μ' ενοχλεί τόσο η (εικαζόμενη) χυλόπιτα, αλλά το ανθρώπινο σκέλος, γιατί νόμιζα ότι με συμπαθεί κι αυτή και ότι, τελοσπάντων, θα μπορούσα να την έχω καβάτζα στο FB για μια ώρα που θα ήθελα να τη φλερτάρω πιο άμεσα...
Δλδ απόρησα που δεν μ' έκανε ούτε καν φίλο.
Σημειωτέον ότι πολλές φορές έχω εισπράξει χυλόπιτες, αλλά ουδέποτε έχω περάσει ως "περίεργος", "stalker", "ενοχλητικός" κλπ σε καμιά γκόμενα, και νομίζω πως είμαι αντικειμενικός ως προς αυτό.

ΥΓ2. Και πάλι πιάνω τον εαυτό μου να ξεπέφτει τελείως με το χαζο-facebook, σαν 15χρονη γκομενίτσα. Αλλά νομίζω πως είναι στη φύση του Μέσου.

για ποιον λόγο να κάνεις fake acc; Αυτές τις μαλακίες μόνο οι γκόμενες τις κάνουν για να ελέγξουν τους γκόμενούς τους - άντρες τους.
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.830
Κριτικές
8
Like
1.363
Πόντοι
216
Παραδειγματα κρυφου τυπου με ψευδοπροφιλ που κανει like σε ξεκολλα και σχολιαζει φωτος χωρις να παιρνει ποτε απαντηση.


Σοβαρα τωρα ποια γκομενα θα απαντουσε σε αυτους τους σκοτεινους τυπους ??
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537
Τυπε ασε να μαντεψω οι γνωστοι σου με τα ψευδοπροφιλ δεν εχει κανενας γκομενα. Βγαινουν μονο για κανα 5×5 και λιωνουν στα παιχνιδια και στις ταινιες στον υπολογιστη. Οποτε τι να κανουν αναρτηση απο την ζωη τους ??

Δεν εισαι καλος στη μαντική.

Βρες άλλο task καλυτερα.
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537
Παραδειγματα κρυφου τυπου με ψευδοπροφιλ που κανει like σε ξεκολλα και σχολιαζει φωτος χωρις να παιρνει ποτε απαντηση.


Σοβαρα τωρα ποια γκομενα θα απαντουσε σε αυτους τους σκοτεινους τυπους ??

Δεν εννοω ΤΕΤΟΙΟ προφιλ. Μαλλον καπου χανουμε επαφη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom