Νέα

Τεκτονισμός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcturus
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 301
  • Εμφανίσεις 28K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Athens1

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2006
Μηνύματα
655
Like
1
Πόντοι
6
Μην αγγίζετε θέματα που δεν σας αφορούν.
Μονον αρνητικές συνέπειες θα εισπράξετε.
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Μην αγγίζετε θέματα που δεν σας αφορούν.
Μονον αρνητικές συνέπειες θα εισπράξετε.

Εχω ακουσει πως στις μασωνικες στοες οι τεκτονες παιρνονται τρενακι  :knockinb: ,ειναι κατι σαν τα Sorority Initiation που βλεπουμε στο CollegeFuckfest.Τι αρνητικη συνεπεια θα εισπραξω?
Κλασε μου τα αρχιδια  :birdman: !Ενα ματσο πουσταρια μαζευεστε εκει!Παραρτημα των Σιωνιστων ειστε.Υπαλληλακια του κωλου. :thefinge: 
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Αφου δεν τρέχει τίποτα με τους μασόνους
πως εξηγείτε την πρώτη μασονική στοά της Ελλάδος που αποικονίζεται πάνω στο 500αρικο.
Πως εξηγείτε το αστρο του δαυίδ που σχηματίζεται απο 2 τρίγωνα κάτω απο το πάνω δεξιά 500.
Ενω ανάμεσα στα ονόματα των 2 που υπογράφουν το χαρτονόμισμα, στο κέντρο υπάρχει ενα κυκλικό φύδι που τρώει την ουρά του γύρω γύρω απο 2 χερια που είναι σε χειραψία. Προκειτε για μασονικό συμβολο, και δυστηχώς δεν φαίνετε στη φώτο, αμα εχετε ενα παλιό 500αρικο θα το δείτε καθαρά.

Παρόμοια μασονικά συμβολα υπάρχουν και στο αμερικάνικο δολλάριο.
Η μασονική στοά πάντως στις αρχές της αχαρνών ειναι ενα κτίριο μονίμως με όλα του τα παράθυρα κλειστά και κάμερες γύρω γύρω.

Προσωπικά πιστεύω οτι οπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά οπότε κάτι τρέχει με τη φάση.
Δεν ξερω και δεν ασχολουμαι με αυτα ουτε και με νοιαζουν αλλα ρε φιλε Σαβαλα σχετικα με το 500αρικο....ημαρτον...φερε μου κι εμενα μια ζωγραφια να σου ερμηνευσω πανω χιλια σχηματα οπως με συμφερει...το πακετο απ τα τσιγαρα του Καμελ ας πουμε αν το δεις ''καπως'' βλεπεις και καλα μια γυμνη γκομενα..τι ηθελε δηλαδη η εταιρια τσιγαρων?να υποβοηθησει την προοθηση της τσοντας????Ημαρτον που λεει κι ο ξεδοντιαρης...
 

Επισκέπτης
Εχω ακουσει πως στις μασωνικες στοες οι τεκτονες παιρνονται τρενακι  :knockinb: ,ειναι κατι σαν τα Sorority Initiation που βλεπουμε στο CollegeFuckfest.Τι αρνητικη συνεπεια θα εισπραξω?
Κλασε μου τα αρχιδια  :birdman: !Ενα ματσο πουσταρια μαζευεστε εκει!Παραρτημα των Σιωνιστων ειστε.Υπαλληλακια του κωλου. :thefinge: 

ειπε ο αλλος μια μαλακια....την πολλαπλασιασες εσυ....κ κανατε πολλες....Μ'αρεσει που το παιζεις κ θιγμενος οταν σκανε γαυροι στο θρεντ για τους βαζελους ή οταν τιθεται θεμα οτι γαμηθηκε το site απο μαλακες που χαλανε τα θρεντ....Συγνωμη για την επιθεση αλλα βρηκα ατοπο το σχολιο σου για το φιλο....οπως κ εκεινου...αλλα οπως ειδες κανενας δν απαντησε σ'αυτον...απλα απαντω σε σενα γιατι ξερω οτι δν εισαι καραγκιοζης κ φασαριοζος κ με παραξενεψε η σταση σου στο θεμα....Τελος καλο θα ηταν να σεβεσαι καποια πραγματα κ κυριως ''τα πιστευω'' καποιων ανθρωπων....π.χ..μπορει κ εγω να πιστευω κ γενικα να εχω την αποψη οτι η Μασωνια ειναι μια κλικα απο πουστηδες οπως ειπες...αλλα δν βγαινω να το πω χωρις στοιχεια....Συγνωμη κ παλι!!!!
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Για αρκετούς το να δούνε 500άρικο φίλε μου είναι μακρινό όνειρο ;)
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
οκ δεν επιμενω γιατι οπως ειπα δεν ασχολουμαι και δεν με ενδιαφερουν...εχω ακουσει για μασωνεια κτλ αλλα μην ασχολειστε...αν υπαρχουν αυτο θελουν...να ασχολουμαστε εμεις που και καλα για αυτους ειμαστε στην απ εξω...δεν ξερουν ομως οτι εμεις ειμαστε μεσα,που ξερουμε να ζουμε την αληθινη ζωη, κι αυτοι ολοι οι μαμακες στην απ οξωωωωωω!!!
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
ναι ρε μαν αλλα η χειραψια πχ ειναι ενα πολυ συνηθισμενο συμβολο...να ξαναφερω παραδειγμα...και το κινητο μου αν βαλω ομαδα χρηστων ''συνεργατες'' μου βγαζει το ιδιο συμβολο για εικονιδιο...δεν νομιζω να ειναι μασωνικο κι αυτο ε?
τεσπα ειπα την γνωμη μου πιο πανω...μην ζαλιζουμε και τον κοσμο!
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
ειπε ο αλλος μια μαλακια....την πολλαπλασιασες εσυ....κ κανατε πολλες....Μ'αρεσει που το παιζεις κ θιγμενος οταν σκανε γαυροι στο θρεντ για τους βαζελους ή οταν τιθεται θεμα οτι γαμηθηκε το site απο μαλακες που χαλανε τα θρεντ....Συγνωμη για την επιθεση αλλα βρηκα ατοπο το σχολιο σου για το φιλο....οπως κ εκεινου...αλλα οπως ειδες κανενας δν απαντησε σ'αυτον...απλα απαντω σε σενα γιατι ξερω οτι δν εισαι καραγκιοζης κ φασαριοζος κ με παραξενεψε η σταση σου στο θεμα....Τελος καλο θα ηταν να σεβεσαι καποια πραγματα κ κυριως ''τα πιστευω'' καποιων ανθρωπων....π.χ..μπορει κ εγω να πιστευω κ γενικα να εχω την αποψη οτι η Μασωνια ειναι μια κλικα απο πουστηδες οπως ειπες...αλλα δν βγαινω να το πω χωρις στοιχεια....Συγνωμη κ παλι!!!!

Δεν μου αρεσε το εμμεσως "προειδοποιητικο-απειλητικο" του υφος.Αλλωστε χλευαζω τα πιστευω των μασωνων η' ατομων που συμπαθουν τετοια "λομπι", οποτε λογικα τους μιλαω χωρις ιχνος σεβασμου.Ποτε δεν θιχτηκα απο γαβρους που μπαινουν στο θρεντ μας,παρα μονο με εναν που τα βρηκαμε σε pm μετεπειτα.Και δεν εχει σχεση η οπαδικη κοντρα-πλακα,με τετοια θεματα!Επισης δεν διαμαρτυρηθηκα ποτε για ατομα κανουν το θρεντ μπουρδελο,αλλωστε εχω ξεφυγει κι εγω αρκετες φορες,κυριως σε οπαδικα ομως.Τελος,εκφερομαι χρησιμοποιοντας την υπερβολη στις εκφρασεις μου ωστε να γινομαι σαφεστερος και αιχμηροτερος με στοχο να τεκμηριωσω την αποψη μου εν συντομια οσο πιο οδυνηρα γινεται για τον αντιπαλο!! :boobies:
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Οπως τα λεει ο Σαβαλας ειναι.Εχω δει μπροστα μου να χαιρετιουνται ετσι.Δεν περιγραφεται,αλλα ειναι πολυ χαρακτηριστικη χειραψια.Πριν ειχα πληροφορηθει πως προκειται περι μασωνων και παρατηρουσα σαν το τσιτα. :o
 

Επισκέπτης
εχω να καταγγειλω  οτι ο σαβαλας εχει τατουαζ μασωνικα συμβολα!!!ειναι εχθρος του χριστιανισμου!!χαχαχαχα
 

Επισκέπτης
μην μιλατε για πραγματα που ειτε δεν γνωριζετε ειτε ξερετε τις μαλακιες που λενε τα ΜΜΕ... γιατι εδω μεσα εχω διαβασει ενα καρο λαλακιες.......
οι μασονοι δεν ειναι ουτε θρησκεια ουτε αιρεση ουτε τιποτα απο αυτα που νομιζεται.. π.χ. οι μασονοι εχουν σαν θεο τον μεγα αρχιτεκτονα του συμπαντος ποιος ειναι αυτος?????????????? οποιος γνωριζει ας απαντησει αφου ξερετε τα παντα........... μονο λιγοι χρηστες που εχουν δει την ζωη ενος μασονου λενε καπως σωστα πραγματα........ και κατι αλλο οταν δυο μασονοι συναντιουνται κανουν την χρειραψια ή μηπως κατι αλλο?????????? 2 κουιζ για σημερα περιμενο απαντησεις....
 

Επισκέπτης
οι μασονοι δεν ειναι ουτε θρησκεια ,ουτε αιρεση!!!χμχμχχμ!!μηπως ειναι η κιντερ εκπληξη??
 

Επισκέπτης
ο μεγας αρχιτεκτονας ειναι.............ο ΤΖΙΜ ΜΟΡΡΙΣΟΝ!!!!
 

Επισκέπτης
λαθος και στα δυο......... αλλα το θεμα δεν ειναι τι λες αλλα το οτι μερικοι απο εσενα και την αγνοια σου μαθαινουν πραγματα και δημιουργουν εντυπωσεις ... ο μεγας αρχιτεκτονας του συμπαντος ειναι ο Πατηρ, ο Υιος και το Αγιο πνευμα.. δηλαδη αυτο στο οποιο πιστευουμε ολοι μας και εσυ και εγω και ολοι οι χριστιανοι ορθοδοξοι κοινος ο Θεουλης και ο τεκτονισμος ασπαζεται απολυτως την χριστιανικη θρησκεια ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ.... και  τελος για τον χαιρετισμο που ανεφερες.. ναι ΦΙΛΑΚΙ ΕΙΝΑΙ...  :2funny: :uglystupid: :uglystupid: :2funny:
 

Επισκέπτης
Ειπα ξεκάθαρα θρησκείες , αιρέσεις και ΟΡΓΑΝΩΣΕΙ
μην αναφέρεις λοιπόν μόνο τα 2 πρώτα
ποιος ειναι ο αρχιτέκτονας του σύμπαντος?
o Γιαχβέ?
και ποιος ειναι ο χαιρετισμός?
μήπως φιλάκι?
ʽ
για το αν θεωρειται οργανωση δεν ξερω να σου απαντησω...
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Το οτι ειναι Χριστιανοι,ειναι προσον δηλαδη?Χουντιλα και Χριστοδουλιλα βρωμαει η δουλεια!Πες τιποτα πιο πικαντικο..
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
ασχετο αλλα μιας και ειπωθηκε περι δημιουργιας του συμπαντος...μαγκες αν καποιος απο σας ειχε την τυχη να διαβασει ποτε ''κοσμολογια'' περι δημιουργιας,μεγαλη εκρηξη κτλ θα καταλαβει οτι κατι αλλο πιο πανω απο εμας υπαρχει στανταρ..η φυσικη και η αστρονομια μπορει να ασοληθει μονο για το τι συνεβει ενα εκατομ/ριοστο του δευτερολεπτου μετα την μεγαλη εκρηξη..ακριβως εκεινη τη στιγμη δημιουργηθηκε ο χωρος και ο χρονος...πριν απ αυτο το κλασμα του δευτ/πτου δεν ξερουν τι υπηρχε..αρα????Τωρα αν αυτο που λεμε ειναι ο Θεος του Χριστ/σμου η ο Αλαχ ειναι αλλο στορυ..και για να προλαβω μερικους ειμαι Χριστιανος οχι μονο στην ταυτοτητα!!!
 

Επισκέπτης
μην μπερδευεις την θρησκεια με το παπαδαριο τις γριες και την εκκλησια... ειναι σαν να σου μιλαω για πουτανες και εγω να σκεφτομαι τη Νταρια ή το λελας.. και εσυ την γρια με το νυφικο στην λιωσιων ή τα μπουρδελα του μεταξουργιου.... τωρα που ειπα Νταρια ο φιλτατος arxidoulis μετα απο το κραξιμο που του ριξανε (μαλακισμενα) για την καταθεση των 330 εχει χαθει απο το σαιτ και δεν εχει ξαναμπει..... ΜΑΛΑΚΙΑ!!! τον συμπαθουσα παροτι δεν τον ξερω.....
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
ασχετο αλλα μιας και ειπωθηκε περι δημιουργιας του συμπαντος...μαγκες αν καποιος απο σας ειχε την τυχη να διαβασει ποτε ''κοσμολογια'' περι δημιουργιας,μεγαλη εκρηξη κτλ θα καταλαβει οτι κατι αλλο πιο πανω απο εμας υπαρχει στανταρ..η φυσικη και η αστρονομια μπορει να ασοληθει μονο για το τι συνεβει ενα εκατομ/ριοστο του δευτερολεπτου μετα την μεγαλη εκρηξη..ακριβως εκεινη τη στιγμη δημιουργηθηκε ο χωρος και ο χρονος...πριν απ αυτο το κλασμα του δευτ/πτου δεν ξερουν τι υπηρχε..αρα????Τωρα αν αυτο που λεμε ειναι ο Θεος του Χριστ/σμου η ο Αλαχ ειναι αλλο στορυ..και για να προλαβω μερικους ειμαι Χριστιανος οχι μονο στην ταυτοτητα!!!

"Χριστιανος οχι μονο στην ταυτοτητα" που ψαχνει τρανς.Εισαι θεος! :grin:
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
"Χριστιανος οχι μονο στην ταυτοτητα" που ψαχνει τρανς.Εισαι θεος! :grin:
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα με πεθανες...
γιατι ρε μαν??λενε πουθενα τα ευαγγελια κι οι εντολες...''ου πηδηξεις εξ αλλαγης φυλλου''?δεν νομιζω..αρα συνεχιζω με τον σταυρο στο χερι προς την αναζητηση μου.μουχαχαχαχα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom