Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 28 άτομα (9 μέλη και 19 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Για όσους βαρέθηκαν τη Ταυλάνδη ...
Επειδη εχω παει σχεδον σε ολες αυτες τις χωρες,και η Βραζιλια ειναι η 2η πατριδα μου καθοτι μιλαω και τη γλωσσα,θα αναφερω μονο το εξης:Η διαφορα μεταξυ της 1ης Ταυλανδης και της 2ης Βραζιλιας ειναι τωρα πλεον,τραγικα  τεραστια...δυστυχως!!!!
 

geo70

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.079
Like
58
Πόντοι
16
Επειδη εχω παει σχεδον σε ολες αυτες τις χωρες,και η Βραζιλια ειναι η 2η πατριδα μου καθοτι μιλαω και τη γλωσσα,θα αναφερω μονο το εξης:Η διαφορα μεταξυ της 1ης Ταυλανδης και της 2ης Βραζιλιας ειναι τωρα πλεον,τραγικα  τεραστια...δυστυχως!!!!

Είμουν σίγουρος γι αυτό , σκέψου μόνο ο τύπος έχει βάλει 3η την Ολανδία ! Πάντως έχω πρόσκληση απο μία φίλη στη Κολομβία το καλοκαίρι και ίσως κάνω μία "αυτοψία" !
 

suncity

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.189
Κριτικές
21
Like
339
Πόντοι
1.260
παντως ρε παλληκαρια εγω χωρις να εχω μεγαλη εμπειρια στην παταγια.. και μονο εκει.. γιατι εκει εχω παει μονο
βρισκεις οτι θες αναλογα τα χρηματα που θες να διαθεσεις ..δηλαδη στο ισομνια που πηγαινα εβρισκες λαμογια  ταυλανδεζες που κοιτουσαν μονο την τσεπη του ..γκογκοκοριτσα που αν δεν ειχαν φορτωθει τα επαιρνες ακομα και με χιλιαρικο για να μην ξεμεινουν ...και πολυ καλα και σαν εμφανιση και σαν αποδοση στο δωματιο...επισης και κοπελες που αλλη ηταν η δουλεια τους και βγαινανε παγανια για να αυξησουν το εισιδημα τους και το πρωι στην δουλεια τους..μου ετυχε 2 βραδυα αυτο αν θυμαμε σωστα ..απλα μου λεγανε οτι θα φυγουνε νωρις απο το δωματιο κατα τις 6-7 για να πανε για δουλεια ...
αρα θεωρω οτι κυνηγησεις θα το βρεις...βεβαιως θελει προσοχη σε ολα για να μην την πατησεις και σε πιασουν κοτσο και πληρωσεις τοπν κωλο σου χωρις την αναλογη ανταμοιβη...κατι που μερικοι που εχουν κατεβει λενε δεν γαμιετε και το κανουν λογω οτι δεν ξερου αν  να θα ξανακατεβουν...
εγω την πατησα σε ενα βαθμο μονο σε γκογκο που πληρωσα την πρωτη φορα οτι ζητησανε χωρις παζαρι λογω οτι ειχα παει μονος χωρις τους αλλους που ειμασταν μαζι
βεβαια εγω ειχα παλληκαρια μαζι μου που εχουν κατεβει αρκετες φορες και με "κραξανε" για αυτα που  ειχα πληρωσει...μετα απο τις αναλογες συστασεις δεν εφαγα αλλο "ξεζουμιζμα"
 

geo70

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.079
Like
58
Πόντοι
16
επειδή παρακολουθώ στα τελευταία post μια γκρίνια για το ανέβασμα των τιμών ... Οκ οι βλαχορώσοι φταίνε ή οι βρωμοάραβες ή οι σκατοκινέζοι κ.α ...οι ελληναράδες , που έχουν και μιά επιρέπια ως προς την "άπλα" δεν φταίνε καθόλου ??? Δεν είναι πολύ μακριά οι καφρίλες που κάναμε στις γειτονικές βαλκανικές χώρες (Σερβία-Βουλγαρία) ως φοιτητές ...που για να τη μπούμε στο μάτι του άλλου νοικιάζαμε το λίγο καλύτερο σπιτάκι σε 10πλάσια τιμή , με αποτέλεσμα οι τιμές να εκτιναχτούν μέσα σε 1-2 χρόνια !!!
 

p@p@ras

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2010
Μηνύματα
46
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
οκ φιλε ενταξει ειπαμε αρχισαν να ερχονται και χουα χιν αλλα ακομη δε γινεται το γυφτικο ρωσσικο πανηγυρι της Παταγιας με την κακογουστια τους
αλλα εκει που δεν εβλεπες τιποτα το απολυτον μηδεν σιγα-σιγα βλεπεις κατι ρωσσικες επιγραφες να ξεφυτρωνουν εδω και εκει...λιγα πραγματα ακομη αλλα σαμπως ετσι δεν ξεκινησαν και στο μπουρδελοψαροχωρι? το μονο παρηγορο ειναι οτι αυτοι της χουα χιν ειναι προφανως λιγοτερο γυφτοι και πιο ματσωμενοι γιατι οι τιμες της χουα χιν ειναι περιπου διπλασιες απο παταγια

Φιλε φαντομά αν ήταν να έρθει καποιος με "παρεα" (είμαι σε σχεση με ταυλανδεζα που ζει/εργαζεται στο εξωτερικο) και μου προτεινε το Hua Hin για διακοπες αλλα μιας και δεν ήξερα το μέρος (σαν κλασικός τουρίστας!) το φοβομουν... (απο θεμα καταδυσεων εχει τιποτα, μιας και αν ερθω με την παρέα δύσκολα θα εχω χρόνο/χωρο για αλλες δραστηριότητες). Προς το παρόν πήρα "αδεια" να κατέβω μόνος μου μιας και δεν μπορει να πάρει άδεια απο την δουλεία της τελικά!  :grin:

Πριν 6-7 μέρες πήρα ένα μωρό απο το insanity, και ηταν έτσι όπως τα περιγράφεις ! Το "ανεξάρτητο" κορίτσι της "διπλανής πόρτας" που βγαίνει που και πού για τα εξτραδάκια... Εντύπωση πάντως μου έκανε ότι δεν δέχτηκε ούτε να της κεράσω το ποτό ενω πληρωσε και το ταξι !! Σερβιτόρα σε εστιατόριο με 450 μπατ μεροκάματο και 300-350 μπατ tips δηλαδή περιπου 20 ευρω τη μέρα, άρα μιλάμε πλέον για μια νέα κατάσταση που διαμορφώνεται στην Ταϊλάνδη και είδικά στην Βκκ.
Μετα απο 1 χρόνο + που έιχα να έρθω, διαπιστώνω μια μεγάλη αλλαγή στην πρωτεύουσα προς το καλύτερο (και ακριβότερα δυστυχώς, για μας που διαλυώμαστε στην Ελλάδα) και μιά ράγδαία πτώση ποιότητας αλλά όχι και τιμών, στην Παττάγια !!

Για 10 μέρες έλεγα να μείνω, αλλά με βλέπω αύριο μεθάυριο να παίρνω το μπογαλάκια μου για πρωτευουσα και Χουα Χιν...

Φιλε Μπικού, το φαινόμενο που βλέπεις οφείλεται στην high season μήπως? (ποια η γνωμη σου?). Είναι να κατεβω στην Παταγια αρχές μαρτίου (2 σ/κ) για 12 μερες αλλα με τα λεγομενα σου (και με αυτα αλλων απο sites του εξωτερικου) η εικόνα είναι ζοφερή... μήπως τελικά να πάω για ko-samui ή phuket?
 

Μπικου

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2010
Μηνύματα
535
Like
2
Πόντοι
6
p@p@r@s  Θέλω να πιστεύω πως ναί, οφείλεται στην high season. Aλλα για να μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου, θα προσπάθήσω να γράψω την αποψή μου λιγο αργότερα γιτι τωρα ταλαίπωρούμε με κακο wi fi και φυσικα θα έχω πιο καλή αποψη στο τέλοσ !
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.154
Πόντοι
216
Οσον αφορά το θέμα των τιμών εννοείται ότι την high season όπου σε βρουν μπόσικο οι Ταϊλανδοί θα σε πηδήξουν. Από το βρώμικο που θα φας στον πάγκο μέχρι τα ξενοδοχεία και τα πουτανάκια. Ότι κάνανε δήλαδή και οι δικοί μας οι λεβέντες στα νησιά μόλις έφτανε ο Αύγουστος. Για αυτό το λόγο και η γνώμη μου είναι για αυτούς που πάνε με χαμηλό μπάτζετ ή για αυτούς που θα πάνε να πραγματοποιήσουν το όνειρο τους για μία φορά να προτιμάνε την low season (Μαϊος-Οκτώβριος)που θα κάνουν τα ίδια πράγματα με τίμες χαμηλότερες από 20-40% σε σχέση με την high season.
Για τα πουτανάκια τώρα πως να μην ανεβάζουν κάθε τόσο τις τιμές όταν για όσα ζητήσουν υπάρχει και μεγάλη πιθανότητα να βρεθεί ο μαλάκας που θα τα πληρώσει; Αν βάλουμε και το σπονσοράρισμα που πάει σύννεφο γιατί ένα γκομενάκι άμα έχει δυό τρεις μαλάκες που της στέλνουν από 20000-30000 μπατάκια το μήνα να δεχθεί να πηδηχθεί για 1000-1500. Μήπως επειδή νομίζουμε εμείς ότι έχουμε την χρυσή πούτσα;Ή μήπως επειδή μας αγάπησαν;
 

Επισκέπτης
Οσον αφορά το θέμα των τιμών εννοείται ότι την high season όπου σε βρουν μπόσικο οι Ταϊλανδοί θα σε πηδήξουν. Από το βρώμικο που θα φας στον πάγκο μέχρι τα ξενοδοχεία και τα πουτανάκια. Ότι κάνανε δήλαδή και οι δικοί μας οι λεβέντες στα νησιά μόλις έφτανε ο Αύγουστος. Για αυτό το λόγο και η γνώμη μου είναι για αυτούς που πάνε με χαμηλό μπάτζετ ή για αυτούς που θα πάνε να πραγματοποιήσουν το όνειρο τους για μία φορά να προτιμάνε την low season (Μαϊος-Οκτώβριος)που θα κάνουν τα ίδια πράγματα με τίμες χαμηλότερες από 20-40% σε σχέση με την high season.
Για τα πουτανάκια τώρα πως να μην ανεβάζουν κάθε τόσο τις τιμές όταν για όσα ζητήσουν υπάρχει και μεγάλη πιθανότητα να βρεθεί ο μαλάκας που θα τα πληρώσει; Αν βάλουμε και το σπονσοράρισμα που πάει σύννεφο γιατί ένα γκομενάκι άμα έχει δυό τρεις μαλάκες που της στέλνουν από 20000-30000 μπατάκια το μήνα να δεχθεί να πηδηχθεί για 1000-1500. Μήπως επειδή νομίζουμε εμείς ότι έχουμε την χρυσή πούτσα;Ή μήπως επειδή μας αγάπησαν;
Το θεμα ειναι αν..και ποτε θα σκασει η φουσκα!!
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.752
Κριτικές
36
Like
35.595
Πόντοι
18.565
Για αυτο και εγω το σοι 4 της Σουκχουμβιτ δεν το αλλαζω με τιποτα. Οχι μονο επειδη το σορτ
ειναι στανταρ στο χιλιαρικακι, αλλα επειδη μπορω και βρισκω μπαζομιλφα του γουστου μου
(γυναικες της διπλανης πορτας οπως λεει και ο Φαντομας).
 

Shadow01

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2012
Μηνύματα
95
Like
0
Πόντοι
0
Χρυσή πούτσα...  :2funny:  :2funny: Άραγε βουήζουν τα αυτιά κανενός...?

Η φούσκα θα σκάσει φίλε. Για άπειρους λόγους, προφανείς και μη, της ανηφόρας ακολουθεί ο κατήφορος... Το θέμα είναι αν θα σκάσει η δική μας φούσκα πρώτα ή αυτή.
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.154
Πόντοι
216
Το θεμα ειναι αν..και ποτε θα σκασει η φουσκα!!
H φούσκα μπορεί να σκάσει μόνο από τις αλλαγές της ισοτιμίας των νομισμάτων.Ηδη παρόλο που η ισοτιμία ευρώ/δολαρίου έφτασε κοντά στο 1,37 το μπατ που παραδοσιακά για χρόνια ακολουθούσε το δολάριο δεν λέει να ξεκολήσει από το 40αρι. Η ισοτιμία δολαρίου/μπάτ έχει ήδη πέσει κάτω από 1/30 με αποτέλεσμα να εξαφανίζει σιγα σιγά τους Αμερικάνους.Όσο δυναμώνουν οι οικονομίες των Ασιατικικών χωρών τόσο εμεις θα τον πίνουμε.
Μόνο τότε το ταξίδι γίνεται ακριβό άρα δεν το κάνουν πολλοί.Γιατί αν το κάνουν έστω και με τρελλά ζόρια πάντα θα υπάρχει σε αυτούς ένα μεγάλο ποσοστό από χαϊβάνια που θα τα ξεβρακώνουν πληρώνοντας μέχρι και την τελευταία τους καβάντζα από τις πιστωτικές και τις κάρτεσ μετρητών.  
 

p@p@ras

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2010
Μηνύματα
46
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
H φούσκα μπορεί να σκάσει μόνο από τις αλλαγές της ισοτιμίας των νομισμάτων.Ηδη παρόλο που η ισοτιμία ευρώ/δολαρίου έφτασε κοντά στο 1,37 το μπατ που παραδοσιακά για χρόνια ακολουθούσε το δολάριο δεν λέει να ξεκολήσει από το 40αρι. Η ισοτιμία δολαρίου/μπάτ έχει ήδη πέσει κάτω από 1/30 με αποτέλεσμα να εξαφανίζει σιγα σιγά τους Αμερικάνους.Όσο δυναμώνουν οι οικονομίες των Ασιατικικών χωρών τόσο εμεις θα τον πίνουμε.
Μόνο τότε το ταξίδι γίνεται ακριβό άρα δεν το κάνουν πολλοί.Γιατί αν το κάνουν έστω και με τρελλά ζόρια πάντα θα υπάρχει σε αυτούς ένα μεγάλο ποσοστό από χαϊβάνια που θα τα ξεβρακώνουν πληρώνοντας μέχρι και την τελευταία τους καβάντζα από τις πιστωτικές και τις κάρτεσ μετρητών.  

Ευτυχώς η δική μου αναλογία είναι 1/75 περίπου οπότε δεν με επηρεάζει η ισοτιμία με το δολάριο. Το εωτημα για εμενα είναι αν οι τιμές θα έχουν αρχίσει να επανέρχονται σε φυσιολογικά πλαίσια στις αρχές μαρτίου (απο όσο γνωριζω η high season τελειωνει φεβρουαριο) ή όχι. Το μόνο σίγουρο είναι οτι φυσικά και όλοι προσπαθούν να σε αρμέγουν όσο περισσότερο μπορούν (άλλωστε αυτό συμβαίνει και στην ελλάδα ακόμη και αυτές τις εποχές σε κάποια μερη) και το θέμα είναι πως (για ενα πρωτάρη) είναι δυνατόν να αποφύγει τις περισσότερες κακοτοπιές (γιατί κάποια πράγματα θα τα πληρώσω παραπάνω σίγουρα!). Και για να προλάβω τυχόν σχόλια δεν σημαίνει οτι αν δωσω 500 ή 1000 μπατ παραπάνω θα ξεφύγω απο το budget ή θα πέσω έξω απλα δεν μου αρέσει να με πιανουν κώτσο!

Μηπως θα υπάρχει κανενας συναγωνιστης κατω την περίοδο 7 - 19 μαρτιου να πιουμε καμια μπύρα και να λεμε και καμια μαλακια (γιατι καλα ειναι τα κορίτσια αλλα καποιες στιγμές θελεις απλα να πιεις ενα ποτακι/μπυρα στα χαλαρα);


 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Υπαρχει τιποτα ενδιαφερον εκει, απο επαγελματικης αποψης εννοω, ωστε να
προσθεσουμε 2-3 μερες ακομα στο προγραμμα;
οχι ρε κωλογερε τι ενδιαφερον να εχει απο επαγγελματικης αποψεως...το μερος ειναι ενα ησυχο τουριστικο θερετρο με αξιοπρεπη παραλια, γραφικα τουριστικα μαγαζακια και διαφορες αλλες φυσιολατρειες και "φυσιολατρειες"
παντως για το γνωστο σπορ δεν προσφερεται η χουα χιν, η ποιοτητα ειναι ψιλοχαλια και πολυ λιγοτερες επιλογες απο παταγια...πολλες μαυρες και σαββουρες αν και ψαξε-ψαξε ολο και κατι βρισκεται
οι μονες αναλαμπες ειναι σε σαββατοκυριακα διακοπων και χαι-σιζον οπου εχουμε πασαρελα απο πρωτευουσιανικα ασπρουδερα κοριτσια που κατεβαινουν για μοστρα στις παραλιες της χουα χιν
η κεντρικη παραλια της χουα χιν ειναι η μερα με τη νυχτα με αυτην της παταγιας...ουδεμια συγκριση να γινεται

Φιλε φαντομά αν ήταν να έρθει καποιος με "παρεα" (είμαι σε σχεση με ταυλανδεζα που ζει/εργαζεται στο εξωτερικο) και μου προτεινε το Hua Hin για διακοπες αλλα μιας και δεν ήξερα το μέρος (σαν κλασικός τουρίστας!) το φοβομουν... (απο θεμα καταδυσεων εχει τιποτα, μιας και αν ερθω με την παρέα δύσκολα θα εχω χρόνο/χωρο για αλλες δραστηριότητες). Προς το παρόν πήρα "αδεια" να κατέβω μόνος μου μιας και δεν μπορει να πάρει άδεια απο την δουλεία της τελικά!  :grin:
μπα δεν προσφερεται για καταδυσεις..πρεπει να κατεβεις πιο νοτια
αλλα η χουα χιν ειναι το καλυτερο μερος για kite-surfing για οποιον ενδιαφερεται...πιανει καλο αερακι   
 

gioro27

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2005
Μηνύματα
222
Like
2
Πόντοι
1
υστερα απο ιατρικο συμβουλιο που ελαβε μερος στο γνωστο ταβερνειο της μπουακαο σε συνεργασια με το  ειδικο παταγιατρο διεγνωσθη οτι ο μπικου πασχει απο το συνδρομο μπανγκοκ bangkok syndrome
 

Επισκέπτης
Lyst...εισαι ετοιμος για αναχωρηση??Ζηλευουμε......
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.154
Πόντοι
216
Lyst...εισαι ετοιμος για αναχωρηση??Ζηλευουμε......
Ετοιμος έτοιμος :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Τώρα να ζηλεύεις και συ που κάθεσαι μήνα και βάλε κάθε τόσο θα ρίξει ο Βούδας φωτιά να σε κάψει. :bottom:
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.154
Πόντοι
216
............το θέμα είναι πως (για ενα πρωτάρη) είναι δυνατόν να αποφύγει τις περισσότερες κακοτοπιές (γιατί κάποια πράγματα θα τα πληρώσω παραπάνω σίγουρα!). Και για να προλάβω τυχόν σχόλια δεν σημαίνει οτι αν δωσω 500 ή 1000 μπατ παραπάνω θα ξεφύγω απο το budget ή θα πέσω έξω απλα δεν μου αρέσει να με πιανουν κώτσο!

Αν έχεις τα ματάκια σου ανοιχτά διαβάσεις πέντε έξι πράγματα εδώ και αλλού, δεν κάνεις το κοκκόρι με το παραμικρό,αν σεβαστείς ότι πας σε ένα τόπο με διαφορετική κουλτούρα και δεν μασήσεις ότι τα κορίτσια που θα νταραβεριστείς είναι κάτι άλλο από επαγγελματίες΄ελάχιστα στραβά μπορεί να σου συμβούν.
 

rebetis

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.172
Κριτικές
46
Like
263
Πόντοι
3.287

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.752
Κριτικές
36
Like
35.595
Πόντοι
18.565
Και εσυ στις μερες σου νομιζω οτι εισαι; Εννοω ετοιμαζεσαι για κατω;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom