Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
142
Πόντοι
16
Αυτά τα περί 5000 μπαρ την ημέρα (με όλα βέβαια μέσα) μη το πολυλες γιατί θα αρχίσει το κράξιμο πάλι από μερικούς εδώ μέσα..
 

musician

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2008
Μηνύματα
234
Κριτικές
11
Like
434
Πόντοι
291
Αυτά τα περί 5000 μπαρ την ημέρα (με όλα βέβαια μέσα) μη το πολυλες γιατί θα αρχίσει το κράξιμο πάλι από μερικούς εδώ μέσα..
Χαχαχα... Αφηστε το το παιδι!
Πρωτη του φορα πηγε ... Ειναι λογικο να χαλασε αυτα τα χρηματα, μιας και ηταν και ο ενθουσιασμος της 1ης φορας, αλλα και η ελλειψη εμπειριας στο να κανει παζαρια, και επισης και μεχρι να συνηθισει την ισοτιμια μεταξυ μπατ-ευρω τα σκεφτονταν ολα σε ευρω και του φαινονταν παμφθηνα....

Κι εγω στο πρωτο μου ταξιδι 18 μερες, ετρωγα περιπου 4500-5000 μπατ την ημερα στην Παταγια, χωρις να κανω και κατι πολυ extreme ( αλλα πηγα και Χριστουγεννα που ηταν Hi-season, ( με το μπατ στα 39,50 )  και ημουν και πρωταρης...)....

Στο επομενο ταξιδι ομως, εμαθα να περναω εξισου καλα και με 2500 -  2800 την ημερα, και βγαζοντας και αρκετα γουστα μπορω να πω, και κανοντας και τις μετακινησεις μου σε περισσοτερα μερη.....  
Οταν ξερεις ΤΙ και ΠΟΥ να ψαξεις παντα βρισκεις αυτο που θες και στην τιμη που το θες .... ;)

Ειπαμε..... Η ταυλανδη ειναι μια χωρα για ΟΛΑ τα βαλαντια ..... :)

Ας ειμαστε καλα το χειμωνα τωρα για το επομενο ταξιδακι ......... αχχχχχχ ......  120 και σημερα !!!  :headbang:
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
142
Πόντοι
16
Μα εγώ για τους πρωταρηδες μιλαω...
Εξαρτάται βέβαια και το άτομο και τα "γούστα" που θέλει να βγάζει..
Είναι ορισμένοι που δεν υπολογίζουν το χρήμα όταν πρόκειται για τη καλοπέραση τους...και ΈΧΟΥΝ βέβαια και την οικονομική δυνατότητα...
Αυτοί όσα χρόνια και να πανε,ότι εμπειρία και αν αποκομίσουν,δεν αλλάζουν μυαλά..
Έχω γνωρίσει άτομο που ακόμα και μετά από 12 χρόνια που πηγαίνει,"κατάφερε" (μου το έλεγε γελώντας),να περιορίσει τα καθημερινά του έξοδα κάτω απο τα 10.000 μπατ..
Η "ρουφιανα"  η Ταυλανδη,έχει πολλές παγίδες...Κι άμα αρχίσεις τα κουβαρνταλικια σε "καταπίνει"...αδειάζει η τσέπη χωρίς να το πάρεις χαμπάρι...
 

rebetis

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.172
Κριτικές
46
Like
263
Πόντοι
3.287
οσοι σκεφτεσται να πατε για μονιμη κατοίκιση στην Ταιλανδη διαβαστε εδω, (διαβαστε καλα ομως), την γνωμη καποποιου που ζει εκει και δεν κανει ζωη ''μπερμπαντη'' ....

 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
οσοι σκεφτεσται να πατε για μονιμη κατοίκιση στην Ταιλανδη διαβαστε εδω, (διαβαστε καλα ομως), την γνωμη καποποιου που ζει εκει και δεν κανει ζωη ''μπερμπαντη'' ....

Ακριβως τοσα τα εχω υπολογισει και εγω για το 4μηνο που θα παω.
 

suncity

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.189
Κριτικές
21
Like
339
Πόντοι
1.260
43.80 το μπατ σημερα τον αυγουστο θα εχει φτασει κοντα στο 45αρι ....τι λετε ?
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
614
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Δύο παρατηρήσεις... Όταν πας για μόνιμα και αποφασίζεις να ζήσεις με συνθήκες Ταϊλανδών είναι πολύ πιο κάτω τα ποσά διαβίωσης π.χ.

"01.Μονοκατοικια 45 τμ,οχι συγχρονη,αλλα επαρκης,με Α/C σε ενα δωματιο,ζεστο νερο, wi fi internet,και βασικο οικιακο εξοπλισμο,πολυ κοντα στη θαλασσα.. 10 000 BATH", Αν θες δίπλα στη θάλασσα και 45τμ είσαι τουρίστας...
"04.Για ποσιμο νερο(2χ1.5 λ/ημερα) 1 000 BAHT", παίρνεις τις 19λιτρες φιάλες με 10-20 baht...
"08.Για αλκοολ (1 μπουκαλι μπυρα την ημερα) 1 300 BATH", κάποιος πρέπει να του μιλήσει για την Archa, το Sang Som, το Regency και το Blend...
"13.Για παραταση της βιζας (εξοδος απο τη χωρα) 4 000 BAHT", ο μόνιμος δεν έχει πήγαινε-έλα...

Η δεύτερη σε αυτό:
"θα πρεπει να συνυπολογισουμε και το κοστος διαμονης μας,μαζι με μια συντροφο.Σ'αυτη την περιπτωση λοιπον (που ειναι και η πιο πιθανη και συνηθης),τα κοστη που αναφερονται
στα αρθρα,4,6,8,9,10,11 και 12,διπλασιαζονται(10 200 BAHT περισσοτερα)..................................................................10 200 B"
και
"Ζωντας στην Ταιλανδη με μια συντροφο,θα πρεπει να συνυπολογισουμε επισης και αυτο που εμεις ονομαζουμε χαρτζιλικι...(εδω το αποκαλουν take care..),που θα πρεπει να
δινουμε καθε μηνα στην συντροφο μας,σαν βοηθημα/συνεισφορα,για την οικογενεια της (αυτο ειναι εθιμο εδω),το οποιο κατα μεσο ορο ειναι 10 000 BAHT.............................10 000 BAHT"
Ο μόνιμος φροντίζει να κάνει σχέση με κοπέλα που έχει δικά της χρήματα οπότε τα παραπάνω ελαχιστοποιούνται!!!
Αυτά τα ολίγα για την ώρα!!!  :grin:
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Πεμπτη σημερα και ειπα να βουτηξω το δαχτυλο μου στο βαζακι με μελι που εγραφε απεξω Victoria Secret  :grin:

Καθοδον εκανα μια συντομη σταση στο ετερον "αδερφακι" του το Long Beach για να κοψω κινηση. Πολυτελες και λουξ με μερικα αστερακια στην κατηγορια sideline και ανω αλλα αυτο το βαζο το προσπερασα  γιατι ειχα αλλο στο μυαλο μου.

Το Victoria Secret λοιπον ειναι ακομα ενα soapy με κυριως Ταυλανδικη πελατεια. Μελος του περιφημου The Lord Group που εχει κατω απο τη σημαια του αλλα 3 μασσαζαδικα. Οπου βλεπετε The Lord Group να μπαινετε ειναι εγγυηση, οι υπευθυνοι στο τμημα quality control αξιζουν συγχαρητηριων για το αξογο σερβις, ποιοτητα χωρου και κοριτσιων απο sideline και πανω. Χωμενο βαθεια μεσα σε ενα στενακι επι του μασσαζοδρομου Ραμα 9 εχει καπως δυσκολη προσβαση εκτος κι αν εχουμε δικο μας μεταφορικο μεσο η ταξι. Στα μειον του επισης οτι εχει πολλες γυναικες μαμασαν οπως και το Long Beach...αληθεια υπαρχει κανεις που να θελει να μιλαει με γυναικα για παροχη σεξουαλικων υπηρεσιων?

Τιμοκαταλογος για 90 λεπτα που θα παρακαλουσε κανεις να κρατησουν για παντα    :grin:
Fishbowl: 1700Β και 2000Β
Sideline: 2200Β και 2600Β
Models: 3000Β και 3500Β

Γνωμη μου ειναι οτι ενω συνηθως υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ Fishbowl και Sideline, ελαχιστη ειναι η διαφορα μεταξυ Sideline και Models. Ενα επισης καλο στις ανωτερες κατηγοριες ειναι οτι μιλαμε για πιπινακια τα οποια ομως δε χανουν καθολου απο εμπειρια. Ειπαμε μεταξυ αλλων το μαγαζι δινει ιδιαιτερη βαση ΚΑΙ στο training. Δε θα μπω σε λεπτομερειες αλλα θα πω μονο αυτο. Οσες φορες και να πας ποτε μα ποτε δε χορταινεις τη στιγμη που εχεις κανει την επιλογη σου και σε πλησιαζει το κουκλιστικο μπιμπελο, σε χαιρεταει Ταυλανδικα, σου χαμογελαει και σε πιανει με το απαλο χερακι της λες και τα ειχατε χρονια για να σε οδηγησει στον τοπο του εγκληματος για τα περαιτερω  :grin:
 
Εγγρ.
30 Αυγ 2010
Μηνύματα
114
Like
0
Πόντοι
1




"04.Για ποσιμο νερο(2χ1.5 λ/ημερα) 1 000 BAHT", παίρνεις τις 19λιτρες φιάλες με 10-20 baht...




[/quote]βεβαια υπαρχει και αλλη λυση οταν βρεχει βγαζουμε τους κουβαδες εξω και μαζευουμε ΔΩΡΕΑΝ νερο :grin:
 

musician

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2008
Μηνύματα
234
Κριτικές
11
Like
434
Πόντοι
291
Δύο παρατηρήσεις... Όταν πας για μόνιμα και αποφασίζεις να ζήσεις με συνθήκες Ταϊλανδών είναι πολύ πιο κάτω τα ποσά διαβίωσης π.χ.

"13.Για παραταση της βιζας (εξοδος απο τη χωρα) 4 000 BAHT", ο μόνιμος δεν έχει πήγαινε-έλα...[/color]
(musician ) - Αυτο ΠΩΣ γινεται ???? ΜΟΝΟ οι συνταξιουχοι απο καποια ηλικια και πανω, και οι σπουδαστες μπορουν να μεινουν 1 χρονο χωρις να εχουν προβλημα βιζας.... Και βεβαια και οι σπουδαστες πληρωνουν καποιες χιλιαδες μπατ στη σχολη για να τους βγαλει αυτη τη βιζα.... Γυρω στα 2000 μπατ το μηνα βγαινει !

Σε ο,τι αφορα την κοπελα, ακόμα και δικά της χρηματα να εχει, ΜΗΝ νομιζεις οτι θα τα τρωει μαζι με εναν Farang !  

Εχει και υποχρεωσεις.... Στελνει στην οικογενεια της στους γονεις της, ενα στανταρ ποσο καθε μηνα, ισο με το 1/3 του μισθου της ή και παραπανω αν εχει και παιδια να φροντισει, και κανει τις μετακινησεις της, καμια βολτιτσα με τις φιλες της, καμια επισκεψη στους δικους της στο χωριο.... ( ΔΕΝ ειναι ολη την ημερα δουλεια και σπιτι ....)...

Επισης, ως γνωστόν,  ΟΛΕΣ οι υπολοιπες δουλειες πλην των μπαρ εκει ειναι ΠΟΛΥ φθηνες.... Μιλαμε για 8-9 χιλιαδες μπατ τον μηνα αν η κοπελα δουλευει ενα 8ωρο-9ωρο ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ !  
Και ΠΟΙΟΣ θα ηθελε η συντροφός του να φευγει 7-8 το πρωι απο το σπιτι και να γυρναει 4-5 το απογευμα ξεθεωμενη απο την κουραση ???? Και το βραδυ να πρεπει να ξανακοιμκαται απο τις 10 για να ξυπνησει την αλλη μερα να ξαναπαει στη δουλεια ????

Επισης, ακομα κι ετσι, ΠΑΝΤΑ θελει ενα ποσο τον μηνα να της δινεις, συν τα βασικα της εξοδα ....φαγητα, ψωνια απο supermarket κλπ .....

    Εχω γνωστους μου που ειναι παντρεμενοι με Ταυλανδες και μενουν κατω 8 μηνες τον χρονο και παραπανω και οι γυναικες τους δουλευουν σε μαγαζια και φαρμες και ξενοδοχεια καθε φορα που πανε κατω .... Εχω ρωτησει και μου τα λενε απο πρώτο χέρι και εχω δει και εγω 1-2 φορες με εχουν φιλοξενησει στο σπίτι τους για καποιες μερες, με ποιον τροπο ζουνε και πως ειναι η καθημερινή τους ρουτίνα ...   ;)
 

skorpios4

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2009
Μηνύματα
287
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Πεμπτη σημερα και ειπα να βουτηξω το δαχτυλο μου στο βαζακι με μελι που εγραφε απεξω Victoria Secret   :grin:

Καθοδον εκανα μια συντομη σταση στο ετερον "αδερφακι" του το Long Beach για να κοψω κινηση. Πολυτελες και λουξ με μερικα αστερακια στην κατηγορια sideline και ανω αλλα αυτο το βαζο το προσπερασα  γιατι ειχα αλλο στο μυαλο μου.

Το Victoria Secret λοιπον ειναι ακομα ενα soapy με κυριως Ταυλανδικη πελατεια. Μελος του περιφημου The Lord Group που εχει κατω απο τη σημαια του αλλα 3 μασσαζαδικα. Οπου βλεπετε The Lord Group να μπαινετε ειναι εγγυηση, οι υπευθυνοι στο τμημα quality control αξιζουν συγχαρητηριων για το αξογο σερβις, ποιοτητα χωρου και κοριτσιων απο sideline και πανω. Χωμενο βαθεια μεσα σε ενα στενακι επι του μασσαζοδρομου Ραμα 9 εχει καπως δυσκολη προσβαση εκτος κι αν εχουμε δικο μας μεταφορικο μεσο η ταξι. Στα μειον του επισης οτι εχει πολλες γυναικες μαμασαν οπως και το Long Beach...αληθεια υπαρχει κανεις που να θελει να μιλαει με γυναικα για παροχη σεξουαλικων υπηρεσιων?

Τιμοκαταλογος για 90 λεπτα που θα παρακαλουσε κανεις να κρατησουν για παντα    :grin:
Fishbowl: 1700Β και 2000Β
Sideline: 2200Β και 2600Β
Models: 3000Β και 3500Β

Γνωμη μου ειναι οτι ενω συνηθως υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ Fishbowl και Sideline, ελαχιστη ειναι η διαφορα μεταξυ Sideline και Models. Ενα επισης καλο στις ανωτερες κατηγοριες ειναι οτι μιλαμε για πιπινακια τα οποια ομως δε χανουν καθολου απο εμπειρια. Ειπαμε μεταξυ αλλων το μαγαζι δινει ιδιαιτερη βαση ΚΑΙ στο training. Δε θα μπω σε λεπτομερειες αλλα θα πω μονο αυτο. Οσες φορες και να πας ποτε μα ποτε δε χορταινεις τη στιγμη που εχεις κανει την επιλογη σου και σε πλησιαζει το κουκλιστικο μπιμπελο, σε χαιρεταει Ταυλανδικα, σου χαμογελαει και σε πιανει με το απαλο χερακι της λες και τα ειχατε χρονια για να σε οδηγησει στον τοπο του εγκληματος για τα περαιτερω   :grin:

Αν πάς με ταξί στα συγκεκριμένα  μασσαζαδικα δίνουν προμήθεια στου ταρίφες ή παίρνουν το τρίτο το μακρύτερο οι ταρίφες ???
 

lakisscorpio

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.051
Κριτικές
14
Like
642
Πόντοι
3.025
Από Νοσοκομεία και Ιατρούς πώς είναι τα πράγματα? Έχει Νοσοκομεία στην Πατάγια? Έχει κάποιος κάποια εμπειρία εκεί? Παιδιά όποιος έχει προσωπική εμπειρία από Ιατρούς και περίθαλψη από Πατάγια ας γράψει. :)

Φιλε μου,εγω και ενας αλλος φιλος ειχαμε εμπειρια απο Νοσοκομειο της Πατταγια και αναφερομαι στο Pattaya International Hospital που βρισκεται στο SOI 4


http://[URL unfurl="true"]www.pattayaphotoguide.com/files/images/IMG_5556.JPG[/img[/URL]]






Οπως ειπε φιλος Πιπινομανιακ,ειναι ΙΔΙΩΤΙΚΑ Νοσοκομεια.......Θυμαμαι οτι μετα απο Μεγαλη καταναλωση ποτου(τι το ηθελα????) με επιασαν οι ιλιγγοι μου!!!
Πηγα που λες εκει...ειχα μαζι μου το διαβατηριο(μου εβγαλαν και ειδικη καρτα με τα στοιχεια μου).......μου πηραν την πιεση.....την θερμοκρασια,,,,με ρωτησαν τι φαρμακα παιρνω και αν ειμαι αλλεργικος σε καιτ και μετα πηγα σ'ενα κρεββατι και αραξα...ηρθε μια κουκλιτσα νοσοκομα(Θυμαμαι την ρωταγα τι ωρα σχολαει....και αυτη γελουσε και προσπαθουσε να με ηρεμησει......και μετα σκεφτηκα¨"Δεν βλεπεις τα χαλια σου,Ρε Καραμητρο...Θελεις να κανεις και καμακι????"αλλα αξιζε να προσπαθησω!!!!)μου εβαλε ορο...κοιμηθηκα καμια ωρα εκει και μετα σηκωθηκα σαν κυριος,ενω ειχαν φυγει οι ιλιγγοι.πριν φυγω με εξετασε ξανα γιατρος και πηγα στο φαρμακειο της κλινικης......δου δωσαε 4 λογιων χαπια(αν το ξαναπαθω)...μετα πηγα στο ταμειο του νοσοκομειου ,πληρωσα και εφυγα.........δεν θυμαμαι ποσα εδωσα....καπου τα εχω κρατημενα τα χαρτια αλλα δεν ηταν ακριβα(με γνωμονα τις ιδιες υπηρεσιες στην Ελλαδα)......
Γενικα,εμεινα υπερευχαριστημενος........Καθαρο,με ρεσεψιον,προσωπα χαμογελαστα και πολυ καλη εξυπηρετιση.........και απ'οτι εμαθα οτι το συγκεκριμενο νοσοκομειο δεν ειναι και τιποτα ιδαιτερο......δηλαδη το Βangkok Hospital που ειναι μεγαλυτερο και πιο γνωστο,τι θα γινετια????Καλυτερα και απ'το Hilton Hotel???
 

lakisscorpio

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.051
Κριτικές
14
Like
642
Πόντοι
3.025
report
Πρωτη εμπειρεια απο Πατταγια :dancing: :dancing: :dancing:


Πτηση με AEROSVIT μεσω Κιεβου με ανταποκριση 2.30 περιπου   € 335.60 τρελη τιμη απο ΜΑΡΤΙΟ κλεισμενο παλαια αεροπλανα με προτζεκτορα χωρις προσωπικες οθονες αλλα δεν μασαμε παμε Πατταγια αφιξη 0330 την επομενη  4.30 P.T. Taxi Service 1000 ΤΗΒ αφιξη 6.00 στο κοντα στην WALKING STEET απεναντι απο το στενο με τα μπαρ για τα ""αγορακια""' .Αρκετος κοσμο εκτος απο το Σ/Κ που πολλα κωλομπαρα ηταν κλειστα λογο εκλογων και απαγορευονταν  η πωληση ποτου!!!!!   :headbang: και το Ινσομνια κλειστο ηταν ,συννεφεια και ζεστη που κολλας, λιγες ψιχαλες καποιες μερες αλλα οχι καταιγιδες.Τα πρωινα επισκεψη riplei unbeleive ,sanctuary of trurth,πλωτη αγορα ,jomtien beach ,Koh Larn και αλλα.Το βραδυ γκομενες για  :knockinb: στην BEACH ROAD αρκετες και διαθεσιμες ταριφα 500 short time 1000 full time πολλα αστερια πολλες μεγαλες και ladyboys αλλες ζητουν περισσοτερα αλλα low season εμεις εχουμε το πανω χερι!!!.WALKING STEET  εκτος το Σ/Κ τα μπαρακια και beer bar  πολλες γκομενες δεν μπορεις να διαλεξεις!!! εχασα την μπαλα με τις πινακιδες happy hour να πρωσπαθουν να σε πεισουν να ερθεις μεσα τρελα!!.Λιγοτερη κινηση εως υποτονικη θα ελεγα  στην SOI 7  beer bar και στην SOI 6 ladyboys  στην ψυχρα μου λεγαν να μου τον  :zfuck: αν ηθελα .Bar fine 200 εως 400 και περισσοτερες short time 1000 μονο με χαμογελο.Την πρωτη μερα <1 εβδομαδα πηγα>ηθελα μασαζ και μου λεει καποιος θα πας στο Sabai Dee Body Massage SOI 2 οκ λεω 20thb στο "ΝΤΑΤΣΟΥΝ" ΤΑΞΙ εκπληξη υπογεια εισοδος πηγα απο κατω BEACH ROAD και SOI 2 και οχι SECOND ROAD ξενοδοχειο εμοιαζε και μπαινω και βλεπω βιτρινα με γκομενες και μου λει ο ταυλανδεζος  που με καθοδηγουσε body to body μασαζ  ++  :knockinb: 2000 kαι μενω μαλακας για μασαζ πηγα και και θα το φορεσουμε  μεσημεριατικα πανω σε ωραια δωματιο  δηλαδη μπουρδελλοξενοδοχειο πολυτελιας τελια!!Καποιο βραδυ πηγα απο κατω απο το penthousehotel που εχει τα δικα του  kitten club  και το Obsessions - Ladyboy τα οποια εχουν διαφορετικες εισοδους αλλα ειναι το ιδιο
κωλομπαρο  αριστερα γυναικες  δεξια  καθισματα ladyboys μεσα δευτερολεπτα ηρθαν 3 γκομενες  και αρχηζαν να με τριβουν το  :cum: και να μου λενε  να παμε πανω αφου τους εδοιξα και την guest vip καρτα που ειχα πανω μου απο το ξενοδοχειο  400 Bar fine  και 1000 μoνο short time σε 5 λεπτα με ειχαν φτασει  στο αμην  :birdman: δεν κρατηθηκα πηρα την καλυτερη και  ανεβηκα πανω 2 ωρες με μασαζ  τζακουζι και αλλα κολπα τελια ολα!Aπο την WALKING STEET  ψωνισα 3 φορες  ποιο φτηνα και καθολου  Bar fine  ο sekurity του ξενοδοχειου ελενχε παντα ταυτοτητες κατεγραφε παντα  στοιχεια και ελεγε οκ..Τρεις ωρες πριν φυγω ειπα 1 τελευταια βολτα χτυπαω ενα απιστευτο μωρο  19 χρονων λει  και τρωω ακυρο απο τον σεκουριτα μου λεει οτι ειναι ανηλικη  με ψευτικη ταυτοτητα :idiot: χεστικα απο τον φοβο μου λεω θα με μπαγλαρωσουν οι μπατσοι τωρα!! αλλα εγινε το αντιθετω  ο σεκουριτας φωναξε την μικρη και την εδιωξε!!!πηγα εξω και χαμογελαστα της εδωσα 20 μπατ  και την ειπα πηγαινε οπου θες..
Σε γενικες γραμμες  με ανασκοπηση με 5000 μπατ παιρνας καλα την ημερα με την γκομενα ψωνια και βολτες πιστευω tips κινητο ταλανδεζικο TRUE καρα συμφερει και φωρτωνεις μοναδε ς  7 ELEVEN και ψωνια τα ιδια προιοντα τα βρισκεις στο δρομο ποιο φτηνα  παρα στα πολλα εμπορικα που εχει.Πρωσωπικα περασα υπεροχα για πρωτη φορα ειναι  πραγματικα ο παραδεισος
:dancing: :dancing: :dancing: παροτι το  μικρο της ηλικιας μου 27 χρονων παρακαλω εχω παει ολλανδια,γερμανια, βελγιο για σεξοτουρισμο σαν την Παταγια ομως πουθενα.ΠΑΤΤΑΓΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΛΗ ΠΑΤΤΑΓΙΑ!!!!!


Mπραβο Παληκαρι μου...........Νεος-Νεος εμαθες τα ωραια "κολπα" της Πατταγιας....και ακομα δεν ειδες τιποτα.πρεπει να ξαναπας για να τα εμπεδωσεις!!! :grin: :grin: :grin: :grin:

Ειμαι πολυ συγκινημενος  :'( :'( :'(

Αλλος ενας ΠΑΤΑΓΙΑΝΟΣ εγεννηθη σημερα!!!!!!ΠΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΓΙΑΑΑΑ,PATTTAAAAYYYAAAAAAAAA!!!!5O KAI SHMERA!!!!
 

stafos30

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2011
Μηνύματα
77
Like
6
Πόντοι
0
laki δε πεζεσαι ρε φιλε. Ουτε πατριδα σου νατανε.
 

Επισκέπτης
@--bestathens  οι συνταξιουχοι πρεπει να παραθεσουν στοιχεια οτι παιρνουν συνταξη πανω απο 1500 Ευρω για να ειναι αβιζοι..Η Ταυλανδη δεν ειναι ξεφραγο αμπελι σαν την Ελλαδα οσο και αν μας ενοχλει αυτο!!
@bestathens...τι ενοεις ειναι πιο φτηνα τελικα κατω? μας μπερδευεις....
Η αποψη μου εμενα βεβαια ειναι οτι ειναι ακομη πιο ακριβα απο οτι μας παραθετει το παλληκαρι ..εκτος και αν πας για καλογηρος !!!
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.740
Κριτικές
36
Like
35.562
Πόντοι
18.565
Αν πάς με ταξί στα συγκεκριμένα  μασσαζαδικα δίνουν προμήθεια στου ταρίφες ή παίρνουν το τρίτο το μακρύτερο οι ταρίφες ???
Αν πεις στο ταξιτζη οτι πας σε μασσατζιδικο στη καλλιτερη των περιπτωσεων να γυρισεις ολα τα μασσατζιδικα και ολους τους ραφταδες της Μπανγκοκ. Το καλλιτερο ειναι να βρεις απο το χαρτη του google το πλησιεστερο ξενοδοχειο και να του πεις να σε παει εκει. Και μετα με τα ποδια πας εκει που θες. :idiot:
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
142
Πόντοι
16
Πάρτε κι ένα βίντεο απο το ρεπορτάζ του Al jazeera για τα νοσοκομεία της Ταυλανδης..Στην αρχή δείχνει το Bangkok Hospital..
Μπροστά του το Ιατρικο Κεντρο είναι σταβλος...


 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
614
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Σε ο,τι αφορα την κοπελα, ακόμα και δικά της χρηματα να εχει, ΜΗΝ νομιζεις οτι θα τα τρωει μαζι με εναν Farang ! 

Εχει και υποχρεωσεις.... Στελνει στην οικογενεια της στους γονεις της, ενα στανταρ ποσο καθε μηνα, ισο με το 1/3 του μισθου της ή και παραπανω αν εχει και παιδια να φροντισει, και κανει τις μετακινησεις της, καμια βολτιτσα με τις φιλες της, καμια επισκεψη στους δικους της στο χωριο.... ( ΔΕΝ ειναι ολη την ημερα δουλεια και σπιτι ....)...

Επισης, ως γνωστόν,  ΟΛΕΣ οι υπολοιπες δουλειες πλην των μπαρ εκει ειναι ΠΟΛΥ φθηνες.... Μιλαμε για 8-9 χιλιαδες μπατ τον μηνα αν η κοπελα δουλευει ενα 8ωρο-9ωρο ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ! 
Και ΠΟΙΟΣ θα ηθελε η συντροφός του να φευγει 7-8 το πρωι απο το σπιτι και να γυρναει 4-5 το απογευμα ξεθεωμενη απο την κουραση ???? Και το βραδυ να πρεπει να ξανακοιμκαται απο τις 10 για να ξυπνησει την αλλη μερα να ξαναπαει στη δουλεια ????

Επισης, ακομα κι ετσι, ΠΑΝΤΑ θελει ενα ποσο τον μηνα να της δινεις, συν τα βασικα της εξοδα ....φαγητα, ψωνια απο supermarket κλπ .....

    Εχω γνωστους μου που ειναι παντρεμενοι με Ταυλανδες και μενουν κατω 8 μηνες τον χρονο και παραπανω και οι γυναικες τους δουλευουν σε μαγαζια και φαρμες και ξενοδοχεια καθε φορα που πανε κατω .... Εχω ρωτησει και μου τα λενε απο πρώτο χέρι και εχω δει και εγω 1-2 φορες με εχουν φιλοξενησει στο σπίτι τους για καποιες μερες, με ποιον τροπο ζουνε και πως ειναι η καθημερινή τους ρουτίνα ...  ;)
@--bestathens  οι συνταξιουχοι πρεπει να παραθεσουν στοιχεια οτι παιρνουν συνταξη πανω απο 1500 Ευρω για να ειναι αβιζοι..Η Ταυλανδη δεν ειναι ξεφραγο αμπελι σαν την Ελλαδα οσο και αν μας ενοχλει αυτο!!
@bestathens...τι ενοεις ειναι πιο φτηνα τελικα κατω? μας μπερδευεις....
Η αποψη μου εμενα βεβαια ειναι οτι ειναι ακομη πιο ακριβα απο οτι μας παραθετει το παλληκαρι ..εκτος και αν πας για καλογηρος !!!
Ο άνθρωπος που έγραψε το αρθράκι το λέει καθαρά πως όταν το έγραψε ήταν μόλις 2 μήνες στη χώρα άρα είναι σαφές πως η ματιά του είναι αυτή ενός τουρίστα. Η δική μου ανάλυση είναι για κάποιον που είναι γύρω στα 35-40 και κατεβαίνει στην Ταϊλάνδη να δουλέψει. Άρα δεν αναφέρομαι σε συνταξιούχους και εισοδηματίες αλλά σε κάποιον που με νόμιμη δουλειά, (η άδεια εργασίας είναι άλλο θέμα που πονάει), παίρνει visa παραμονής. Άρα μένει σε περιοχές μη τουριστικές (η τιμή σε bangalow 3 υπνοδωματίων, σε επαρχιακή πόλη είναι περίπου 3000 το μήνα, η ακόμη και σε Ταιλανδικού τύπου ¨μεζονέτα", κάτω μαγαζί κουζίνα και πάνω 1-2 υπνοδωμάτια. Από τη στιγμή λοιπόν που και ο ίδιος θα δουλεύεις,έστω ότι είσαι καθηγητής το πιο απλό, με καθημερινό πρωινό ξύπνημα άντε να πας για κάνα μασαζάκι κάνα ποτό στα τοπικά club με τα "παρελκόμενα" 1-2 φορές την εβδομάδα. Άντε και ένα βάρια δυο ΣΚ (γιατί παραπάνω βαριέσαι να μετακινείσαι) ΒΚΚ η Πατάγια. Με 30000 περνάς υπερβολικά καλά! (Μιλάω για επαρχία!!!). Όσο για το θέμα της μόνιμης συντρόφου αν βρεις μια από το χώρο εργασίας σου (δεν μιλάω να μπεις σε κάνα κύκλο με κουκλίτσες, είναι πολύ δύσκολο...) πχ μια συνάδελφό σου καθηγήτρια γύρω στα 30 μια χαρά εισόδημα έχει για να μην την πληρώνεις... Αυτά για την ώρα... το καθήκον με καλεί!
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Ο άνθρωπος που έγραψε το αρθράκι το λέει καθαρά πως όταν το έγραψε ήταν μόλις 2 μήνες στη χώρα άρα είναι σαφές πως η ματιά του είναι αυτή ενός τουρίστα. Η δική μου ανάλυση είναι για κάποιον που είναι γύρω στα 35-40 και κατεβαίνει στην Ταϊλάνδη να δουλέψει. Άρα δεν αναφέρομαι σε συνταξιούχους και εισοδηματίες αλλά σε κάποιον που με νόμιμη δουλειά, (η άδεια εργασίας είναι άλλο θέμα που πονάει), παίρνει visa παραμονής. Άρα μένει σε περιοχές μη τουριστικές (η τιμή σε bangalow 3 υπνοδωματίων, σε επαρχιακή πόλη είναι περίπου 3000 το μήνα, η ακόμη και σε Ταιλανδικού τύπου ¨μεζονέτα", κάτω μαγαζί κουζίνα και πάνω 1-2 υπνοδωμάτια. Από τη στιγμή λοιπόν που και ο ίδιος θα δουλεύεις,έστω ότι είσαι καθηγητής το πιο απλό, με καθημερινό πρωινό ξύπνημα άντε να πας για κάνα μασαζάκι κάνα ποτό στα τοπικά club με τα "παρελκόμενα" 1-2 φορές την εβδομάδα. Άντε και ένα βάρια δυο ΣΚ (γιατί παραπάνω βαριέσαι να μετακινείσαι) ΒΚΚ η Πατάγια. Με 30000 περνάς υπερβολικά καλά! (Μιλάω για επαρχία!!!). Όσο για το θέμα της μόνιμης συντρόφου αν βρεις μια από το χώρο εργασίας σου (δεν μιλάω να μπεις σε κάνα κύκλο με κουκλίτσες, είναι πολύ δύσκολο...) πχ μια συνάδελφό σου καθηγήτρια γύρω στα 30 μια χαρά εισόδημα έχει για να μην την πληρώνεις... Αυτά για την ώρα... το καθήκον με καλεί!
Πολυ σωστος σε ολα σου.Για το τελευταιο επιβεβαιωνω υπαρχουν πολλες κοπελες φιλοτιμες που δεν σε βλεπουν σαν ΑΤΜ.Η κοπελια που ειχα γνωρισει δεν μου ζητησε ουτε καρφιτσα,εκτος απο λιγα σουβενιρ απο ελλαδα,που της εστειλα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom