Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 147K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.023
Πόντοι
10.411
ωραία συναυλία παρά τις αντίξοες συνθήκες.
μέτρια διοργάνωση όπως πάντα, με μπόλικες προχειριές. (οι κάδοι αγνοούνταν, 3 μόλις ταμεία και ουρές παντού)

στα της συναυλίας oΑχl θεωρώ δεν το έχει.
δεν τραγουδάει καν σωστά να καλύψει αυτά που πια δεν μπορεί πια να πιάσει.
σε σημεία η φωνή του μου θύμιζε τον κλόουν (που μου αρέσει η φωνή του) από Metalapocalypse!
η μουσική κορυφαία, Slash ΘΕΟΣ!, αναμνήσεις μπόλικες !
παρόλο που έφαγαν το "cry" ήταν τίμια η συναυλία.

το support συγκρότημα δεν μου έλεγε απολύτως τίποτα, δε βλέπω να το ξανακούω εκτός αν τύχει και ανεβάσει κανά κομμάτι κανένας σας εδώ...
ίσως δεν το ευνόησαν οι συνθήκες κουφόβρασης και ταλαιπωρίας να φτάσεις στο χώρο της συναυλίας κάτω από το λιοπύρι....

Δεν το μετάνιωσα που πήγα.

έπονται soen, πανξ ρομάνα, blind guardian, amorphis, stratovarius και paradise lost σε αυτά που έχω κλείσει ήδη.

Να περνάμε όμορφα καλό υπόλοιπο καλοκαίρι και ενυδάτωση!
Δεν συμφωνώ για το support

 

Yatoputso

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Αυγ 2019
Μηνύματα
505
Κριτικές
35
Like
3.330
Πόντοι
5.396
είχα πάει πέρσι scopions με suport alice cooper μόνο και μόνο για να δω βασικά alice cooper.
θα σχολιάσω τον Κλαους Μάινε των scorpions.
Μεγάλωσε (και μαζί του και εμείς), δεν μπορεί να πιάσει αυτά που τον έκαναν κορυφαίο.
Αλλά, τραγουδώντας σωστά έκρυβε όσο μπορούσε τις αδυναμίες του.
Θα μπορούσε να ξεφύγει στον ενθουσιασμό και να φεύγουν φάλτσα.

Ο Αxl σε κάποιες φάσεις θεωρώ ότι τραγουδούσε σαν να μη ξέρει τα λόγια...
Εντάξει δεν είναι Μάινε, Χάλφορντ κτλ κλτ αλλά μου έδειξε απροετοίμαστος!

υγ. μετα το λάθος να δω iron maiden από κερκίδα, μόνο αρένα παιδιά. οι κερκίδες είναι για το ποδόσφαιρο.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.023
Πόντοι
10.411
είχα πάει πέρσι scopions με suport alice cooper μόνο και μόνο για να δω βασικά alice cooper.
θα σχολιάσω τον Κλαους Μάινε των scorpions.
Μεγάλωσε (και μαζί του και εμείς), δεν μπορεί να πιάσει αυτά που τον έκαναν κορυφαίο.
Αλλά, τραγουδώντας σωστά έκρυβε όσο μπορούσε τις αδυναμίες του.
Θα μπορούσε να ξεφύγει στον ενθουσιασμό και να φεύγουν φάλτσα.

Ο Αxl σε κάποιες φάσεις θεωρώ ότι τραγουδούσε σαν να μη ξέρει τα λόγια...
Εντάξει δεν είναι Μάινε, Χάλφορντ κτλ κλτ αλλά μου έδειξε απροετοίμαστος!

υγ. μετα το λάθος να δω iron maiden από κερκίδα, μόνο αρένα παιδιά. οι κερκίδες είναι για το ποδόσφαιρο.
Πάντως ακουγόταν καλύτερα από το ''κάτι σαν φωνή'' στις αρχές του reunion το '15
Tότε σχεδόν δεν μπορούσε να τραγουδήσει
 

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.462
Κριτικές
24
Like
8.857
Πόντοι
3.446
είχα πάει πέρσι scopions με suport alice cooper μόνο και μόνο για να δω βασικά alice cooper.
θα σχολιάσω τον Κλαους Μάινε των scorpions.
Μεγάλωσε (και μαζί του και εμείς), δεν μπορεί να πιάσει αυτά που τον έκαναν κορυφαίο.
Αλλά, τραγουδώντας σωστά έκρυβε όσο μπορούσε τις αδυναμίες του.
Θα μπορούσε να ξεφύγει στον ενθουσιασμό και να φεύγουν φάλτσα.

Ο Αxl σε κάποιες φάσεις θεωρώ ότι τραγουδούσε σαν να μη ξέρει τα λόγια...
Εντάξει δεν είναι Μάινε, Χάλφορντ κτλ κλτ αλλά μου έδειξε απροετοίμαστος!

υγ. μετα το λάθος να δω iron maiden από κερκίδα, μόνο αρένα παιδιά. οι κερκίδες είναι για το ποδόσφαιρο.
ο Μαινε ειναι κ 20 κοντα χρονια πιο μεγαλος απο Αξλ.... ο Μαινε ειναι απ τους τελευταιου μεγαλους , οπως και ο Αλις , οπου οχι απλα ειναι αξιοπρεπεις, κοντα στα 80 ειναι σπερνουν...
 

gpap@13

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Νοε 2018
Μηνύματα
2.960
Κριτικές
7
Like
8.996
Πόντοι
1.336
Τι συγκρίνεται??? Οι scorpions είναι στιγνοι επαγγελματίες ( καλώς ή κακώς) ενω οι gun's έχουν το αλητικο στυλ των new york dolls και αυτό γουστάρουμε...
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
18
Like
15.461
Πόντοι
4.546
Αρένα και πάλι ρε τύποι, χτυπιομασταν 4 ώρες (μαζι με τους προηγούμενους) , δεν μασάμε ρε λέμε!

Άλλη 1 ώρα να βγούμε από το στάδιο, έτσι που τα έκαναν μπουρδέλο ,και 1 ώρα ακόμη να γυρίσουμε σπίτι, και έμεινε ενέργεια να παίξουμε και ξύλο και μα γαμησουμε. ΛΟΥΛΗΔΕΣ σημερινοί πουστριτσοι, δεν αντέχετε να πάρετε τα πόδια σας.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.789
Κριτικές
62
Like
40.170
Πόντοι
8.530
είχα πάει πέρσι scopions με suport alice cooper μόνο και μόνο για να δω βασικά alice cooper.
θα σχολιάσω τον Κλαους Μάινε των scorpions.
Μεγάλωσε (και μαζί του και εμείς), δεν μπορεί να πιάσει αυτά που τον έκαναν κορυφαίο.
Αλλά, τραγουδώντας σωστά έκρυβε όσο μπορούσε τις αδυναμίες του.
Θα μπορούσε να ξεφύγει στον ενθουσιασμό και να φεύγουν φάλτσα.

Ο Αxl σε κάποιες φάσεις θεωρώ ότι τραγουδούσε σαν να μη ξέρει τα λόγια...
Εντάξει δεν είναι Μάινε, Χάλφορντ κτλ κλτ αλλά μου έδειξε απροετοίμαστος!

υγ. μετα το λάθος να δω iron maiden από κερκίδα, μόνο αρένα παιδιά. οι κερκίδες είναι για το ποδόσφαιρο.
Κι εγώ ήμουν εκεί αλλά σε κερκίδα,δεν ήθελα να πιάσω κοριούς από τα πιτσιρίκια μπροστά.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.789
Κριτικές
62
Like
40.170
Πόντοι
8.530
Ήμουν μόνος.Παρεα μου οι μύθοι που απόλαυσα επί σκηνής.
 

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
366
Like
894
Πόντοι
81
Ο Axl είχε 10 καλά φεγγάρια το 2016 ως frontman των ACDC και κάπου εκεί έπεσε η αυλαία. Ήταν σαν την τελευταία, ξαφνική στύση ενός θρυλικού πορνόγερου μετά από μακροχρόνιο flatline. Έκτοτε, αλλά και από καιρό πριν, η φωνή του αγνοείται.

Αυτό όμως δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξει το γεγονός ότι είναι μέσα στους 3 πιο iconic frontmen του ροκ. Για τον Axl είμαι σίγουρος, για τους άλλους δύο δεν είμαι. Jagger και Mercury? Jagger και Morrison? Περίοδος 91-93 είναι σκέτη μαγεία να τον βλέπεις. Ένας δαιμονισμένος ροκ πούτανος. (No homo). Δυστυχώς (?) δεν τον έχω δει ποτε. Τον Slash τον έχω δει. :afro:
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.382
Κριτικές
8
Like
11.111
Πόντοι
3.786
Όταν δεν ξέρεις να τραγουδάς (η πλειοψηφία της ροκ και ποπ) και δεν ξέρεις να τοποθετείς τη φωνή του, την εξαντλείς και τη διαλύεις. Δείτε πως τραγουδιστές της όπερας ανταποκρίνονται και σε μεγάλη ηλικία.

Με τους βετεράνους του ροκ είναι συχνά ρίσκο. Ας πούμε Ίγκυ Ποπ που έχω πάει 2 φορές, γαμάει. Ρόμπερ Χάλφορντ κρατιέται καλά ακόμη. Όζι Όζμπρον ,βασανιστήριο για τα αυτιά.

Παίζει ρόλο και τι περιμένει το κοινό από εσένα. Ο Αξλ, ο Χάλφορντ, ο Μάινε, ο Γκίλαν έχουν μεγάλα χιτ με κορώνες, ψηλές νότες ,γρήγορο ρυθμό και σε κάθε συναυλία περιμένει ο κόσμος να τα ακούσει αυτά.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Όταν δεν ξέρεις να τραγουδάς (η πλειοψηφία της ροκ και ποπ) και δεν ξέρεις να τοποθετείς τη φωνή του, την εξαντλείς και τη διαλύεις. Δείτε πως τραγουδιστές της όπερας ανταποκρίνονται και σε μεγάλη ηλικία.

Με τους βετεράνους του ροκ είναι συχνά ρίσκο. Ας πούμε Ίγκυ Ποπ που έχω πάει 2 φορές, γαμάει. Ρόμπερ Χάλφορντ κρατιέται καλά ακόμη. Όζι Όζμπρον ,βασανιστήριο για τα αυτιά.

Παίζει ρόλο και τι περιμένει το κοινό από εσένα. Ο Αξλ, ο Χάλφορντ, ο Μάινε, ο Γκίλαν έχουν μεγάλα χιτ με κορώνες, ψηλές νότες ,γρήγορο ρυθμό και σε κάθε συναυλία περιμένει ο κόσμος να τα ακούσει αυτά.
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.196
Like
8.688
Πόντοι
1.406
FB_IMG_1690132015031.jpg
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.917
Κριτικές
14
Like
3.693
Πόντοι
2.777
χθες παρακολούθησα το death disco open air festival.
και από όλα όσα είδα, ενδιαφέροντα πάνω κάτω, οι VNV είναι ακόμη κορυφαίοι αν και έπαιξαν με το ρολόϊ γιατί οι διοργανωτές 0030 τα κόβουν όλα, πέφτει μαχαίρι.
Αλλά...πολύ ζέστη ρε σεις, όχι απλά ιδρώτας, εξατμίστηκα.
 

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
366
Like
894
Πόντοι
81
Όταν δεν ξέρεις να τραγουδάς (η πλειοψηφία της ροκ και ποπ) και δεν ξέρεις να τοποθετείς τη φωνή του, την εξαντλείς και τη διαλύεις. Δείτε πως τραγουδιστές της όπερας ανταποκρίνονται και σε μεγάλη ηλικία.

Με τους βετεράνους του ροκ είναι συχνά ρίσκο. Ας πούμε Ίγκυ Ποπ που έχω πάει 2 φορές, γαμάει. Ρόμπερ Χάλφορντ κρατιέται καλά ακόμη. Όζι Όζμπρον ,βασανιστήριο για τα αυτιά.

Παίζει ρόλο και τι περιμένει το κοινό από εσένα. Ο Αξλ, ο Χάλφορντ, ο Μάινε, ο Γκίλαν έχουν μεγάλα χιτ με κορώνες, ψηλές νότες ,γρήγορο ρυθμό και σε κάθε συναυλία περιμένει ο κόσμος να τα ακούσει αυτά.
Τύπε επειδή τυχαίνει να μπορώ να τραγουδήσω αυτό το είδος μουσικής, σε πληροφορώ ότι το να τραγουδάς επιθετικά και με γρέζι είναι εξαντλητικό ακόμα για 10 λεπτά να το κάνεις. Δε νομίζω κάποιος πιο 'μορφωμένος' τραγουδιστής να ξέρει κάποιον πιο ξεκούραστο τρόπο -απλά αποφεύγει να τραγουδήσει επιθετικά και με γρέζι. Οπότε όσοι παίρνουν αυτό το ρίσκο, έχουν τη συνήθη κατάληξη είναι να καταστρέφουν τη φωνή τους. Αλλά για όσο κρατάει ειναι καύλα
 
Τελευταία τροποποίηση:

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Όταν δεν ξέρεις να τραγουδάς (η πλειοψηφία της ροκ και ποπ) και δεν ξέρεις να τοποθετείς τη φωνή του, την εξαντλείς και τη διαλύεις. Δείτε πως τραγουδιστές της όπερας ανταποκρίνονται και σε μεγάλη ηλικία.

Με τους βετεράνους του ροκ είναι συχνά ρίσκο. Ας πούμε Ίγκυ Ποπ που έχω πάει 2 φορές, γαμάει. Ρόμπερ Χάλφορντ κρατιέται καλά ακόμη. Όζι Όζμπρον ,βασανιστήριο για τα αυτιά.

Παίζει ρόλο και τι περιμένει το κοινό από εσένα. Ο Αξλ, ο Χάλφορντ, ο Μάινε, ο Γκίλαν έχουν μεγάλα χιτ με κορώνες, ψηλές νότες ,γρήγορο ρυθμό και σε κάθε συναυλία περιμένει ο κόσμος να τα ακούσει αυτά.
Μία ήταν Η ΦΩΝΗ.

Dio

Όλοι οι άλλοι, έπονται.

 

gpap@13

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Νοε 2018
Μηνύματα
2.960
Κριτικές
7
Like
8.996
Πόντοι
1.336
χθες παρακολούθησα το death disco open air festival.
και από όλα όσα είδα, ενδιαφέροντα πάνω κάτω, οι VNV είναι ακόμη κορυφαίοι αν και έπαιξαν με το ρολόϊ γιατί οι διοργανωτές 0030 τα κόβουν όλα, πέφτει μαχαίρι.
Αλλά...πολύ ζέστη ρε σεις, όχι απλά ιδρώτας, εξατμίστηκα.
Δεν είδες sad lovers and giants?
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.081
Like
15.659
Πόντοι
3.656
Πάντως ρε Αθηνέζοι,είστε πολύ κωλοφαρδοι που μπορείτε και βλέπετε αυτούς τους θρύλους απο κοντά,Guns n Roses,Maiden,Metallica κλπ.Εμπειρία ζωής να τους δεις έστω μια φορά.Κάποιοι τους έχετε δει και πάνω μια φορά.

Εμεις για να κατέβουμε απο'δω πάνω,θέλουμε μια περιουσία :sad2:
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.917
Κριτικές
14
Like
3.693
Πόντοι
2.777

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.789
Κριτικές
62
Like
40.170
Πόντοι
8.530
Πάντως ρε Αθηνέζοι,είστε πολύ κωλοφαρδοι που μπορείτε και βλέπετε αυτούς τους θρύλους απο κοντά,Guns n Roses,Maiden,Metallica κλπ.Εμπειρία ζωής να τους δεις έστω μια φορά.Κάποιοι τους έχετε δει και πάνω μια φορά.

Εμεις για να κατέβουμε απο'δω πάνω,θέλουμε μια περιουσία :sad2:
Λάθος μεγάλε...πέρυσι από Θεσσαλονίκη ήταν 40-45€ ΠΑΝΕ -ΕΛΑ για Άλις Κούπερ και Σκορπιονς ( εννοείται το εισιτήριο δεν είναι μέσα).Αλλά με το εισιτήριο μαζί και κάτι ψιλά για νερό και μάσα ,με ενα μαρουλακι έβγαινες και κοιμόσουν σπίτι σου(ξημερώματα βέβαια).
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.356
Κριτικές
5
Like
5.423
Πόντοι
1.056
Τύπε επειδή τυχαίνει να μπορώ να τραγουδήσω αυτό το είδος μουσικής, σε πληροφορώ ότι το να τραγουδάς επιθετικά και με γρέζι είναι εξαντλητικό ακόμα για 10 λεπτά να το κάνεις. Δε νομίζω κάποιος πιο 'μορφωμένος' τραγουδιστής να ξέρει κάποιον πιο ξεκούραστο τρόπο -απλά αποφεύγει να τραγουδήσει επιθετικά και με γρέζι. Οπότε όσοι παίρνουν αυτό το ρίσκο, έχουν τη συνήθη κατάληξη είναι να καταστρέφουν τη φωνή τους. Αλλά για όσο κρατάει ειναι καύλα
Geoff Tate. Έκανε μαθήματα μικρός, έμαθε πέντε πράγματα και ξέρει πώς να προστατεύει τη φωνή του. Anderson (Jethro Tull), Coverdale, Axl Rose κλπ δεν είχαν την παραμικρή φωνητική εκπαίδευση και καταστράφηκαν ως τραγουδιστές απ' τα 40 τους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom