Νέα

Συμβουλές για να ξεμπλέξω το φίλο από τη Βουλγάρα αρπακτικό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bilzerian1991
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 202
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

takis229

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2021
Μηνύματα
147
Like
353
Πόντοι
21
Μικρομεσαίος στα 28 που τα εκανε μονος του στην Ελλαδα;; Σε αλλη χωρα ζεις φίλε εκτος αν εννοεις για παικτες survivor … δουλεια ειναι και αυτο
Γενικα μικρομεσαιοι εννοω που δεν τους πιανει το ματι σου δεν εννοω ηλικιακα στα 28 τους,οπως εγραψα μεγαλη μαγκια του φιλου σου και δεν το μειωνω αλλα τετοια ποσα δεν σου εξασφαλιζουν τιποτα μελλοντικα μονο ανεση για καμια δεκαρια χρονια και αυτο παλι παιζεται,δες πχ ποσο κανει πλεον ενα καινουριο διαμερισμα 80-90τμ.
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.391
Κριτικές
10
Like
2.805
Πόντοι
3.385
Να μην κάνεις τίποτα: ένας άνθρωπος που έχει την ικανότητα σε δύο χρόνια να ''φτιάχνεται'' οικονομικά, δεν μπορεί να μη διαθέτει την οξυδέρκεια να αντιληφθεί κάποια στιγμή όλα αυτά τα ''αρνητικά'' που εσύ βρίσκεις στην κατάστασή του.
Άσε τον να το ευχαριστηθεί, και να ''μάθει'' από όλη αυτή την ιστορία από μόνος του. Εξάλλου, το να έμπλεκε με καμία σιγανοπαπαδιά Ελληνίδα, δεν τον διασφάλιζε σε κάτι ότι θα είχε καλύτερη κατάληξη από την εν λόγω.
 

kassler

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.255
Κριτικές
44
Like
3.544
Πόντοι
7.195
Καλησπερα μύστες! Λοιπον εχουμε και λεμε, εχουμε ενα φιλο στη παρεα αυτοδημιουργητος ,ετών γυρω στα 30 με
πολλη μεγαλη οικονομικη ανεση (που δημιούργησε τα τελευταια 2 χρονια μονος του) ο οποιος λογο απειριας ,περιττών κιλών και εμφανισης κατω του μετρίου ποτε δεν μπορουσε να ριξει γκομενα χωρις τα φραγκα και ως γνωστών οτι ελκύεις σου ερχεται στη ζωη αυτη με αποτελεσμα να μην εχει αυτοπεποιθηση καθολου και παντα μετα απο 1-2 μηνες αφαίμαξης απο αρπακτικά να τις παιρνει είδηση και να τις διώχνει κακην κακως απογοητευμένος. Εχει 1 μηνα που λετε που γνωρισε μια βουλγαρα 36 χρονων η οποια τον εχει ξεμυαλίσει τελειως . Την συγκεκριμενη την εχω γνωρισει πριν 4 χρονια στη χαλκιδικη με μια βυζιτα φιλη της και του ειπα οτι κατι βρωμαει γιατι δηλωνει τηλεφωνήτρια σε εταιρια ενω δεν δουλευει ποτε αλλα αυτος ερωτευτηκε. Οπου παει την παιρνει μαζι του, καθε σκ στα γουστα συνεχεια σε σημειο να του ζηταει γαμο και αυτος να το σκεφτεται και να μας δηλωνει οτι ειναι ψυχουλα και δεν την νοιαζουν τα λεφτα αλλα μονο αυτος . Πειτε μου καμια συμβουλη γιατι εχουμε τρελαθει στη παρεα και δεν ξερουμε τι να κανουμε.
Φίλε, δεν νομίζω να σου πω εγώ κάτι διαφορετικό απο αυτά που γράψανε κάποιοι μύστες ...Πολύ σωστά.
Ίσως μόνο,αν είναι κάπως έξυπνος και δεν έχει χάσει εντελώς το μυαλό του μαζί της, καταλάβει τι παίζει...
Εχω παρόμοια εμπειρία με φίλο που χώρισε την γυναίκα του για μία παρόμοια περίπτωση....
Με την διαφορά πως ο φίλος δεν ηταν καθόλου αβγαλτος...Ίσα ίσα ,το αντίθετο.
Πολλές φορές πρέπει να φάμε τα σκατά για να καταλάβουμε...
Δεν υπάρχει άλλος τρόπος...
Απλά για τον φίλο σου ,λυπάμαι γιατί απο αυτα που γράφεις ...Φαίνεται να είναι καλό παιδί.

Εγω τα είπα χύμα και δεν κατάλαβε ο φίλος...ως που στο τελος την έκανε την στραβή,την πήρε γραμμή και χωρίσαν.....ευτυχως χωρις να έχει κάνει γάμο....ή το χειρότερο κανενα παιδί μαζί της.

Με τη διαφορά πως διέλυσε ενα γάμο με την γυναίκα του που ίσως ηταν στα πρόθυρα της διάλυσης.....
Τώρα κατόπιν εορτης αναγνώρισε τα λάθη του ,αλλα τι νόημα έχει.

Απο την άλλη ,δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι για να τον αποτρέψετε απο εναν μελλοντικό γάμο μαζί της......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom