Νέα

Συμπεριφορά υπαλλήλων/σεκιούριτι σε καταστήματα/εμπορικά κέντρα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mpekiaris10
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 111
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
M

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
Με λίγα λόγια ο σεκιούριτι είναι μπάτσος wannabe. 
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
Ουδέποτε είχα πρόβλημα με σεκιουριτάδες.

Η γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να επιτρέπεται η χρήση από σεκιουριτάδες ήπιων μέσων αδρανοποίησης όπως stun guns, σπρέι πιπεριού και εκγκεκριμένου τύπου εύκαμπτων γκλόμπς.

Τα επίπεδα εγκληματικότητας είναι πλέον τέτοια που η αστυνομία δεν επαρκεί - συνεπώς είναι πολύ προτιμότερο παρά να εξωθείτε έμμεσα ο πολίτης στην αυτοδικία ή να αφήνονται τα τσογλάνια να αλωνίζουν ελεύθερα να υπάρχει δυνατότητα νομιμοποιημένης άσκησης βίας από τους σεκουριτάδες.

Όμως θα πρέπει να αυστηροποιηθούν οι διαδικασίες επιλογής και εκπαίδευσης τους - έχω προσωπικά παραδείγματα ανθρώπων που λόγω φυσικής και πνευματικής κατάστασης είναι παντελώς ακατάλληλοι για την διαχείριση οποιουδήποτε απρόοπτου συμβάντος και παρόλαυτα κάνουν καριέρα σεκιουριτάδων σε περιφερειακά αεροδρόμια.
 
OP
OP
M

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
Κατά τα άλλα που να δείτε τι γίνεται στους φούρνους. Μιλάμε χέζονται.  :2funny:

Ο τρόπος που πετάω τα λεφτά όταν πληρωνω, ο τρόπος που παραγγέλνω... σκέφτομαι τι να πάρω, και έτσι και τολμήσουν και πουν "να βοηθήσω;" γίνεται ΧΑΜΟΣ!! :rockon:

Αλλά όλα και όλα πληρώνω κανονικά και χωρίς παζάρια.

Μου τη σπάει πάντως αυτό το ψευτοκυριλλέ στυλάκι που έχουν στο ΑΤΤΙΚΑ και στο ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΝ, που νομίζουν ότι είναι τίποτα αριστοκράτες, ενώ στην ουσία είναι λαϊκοί φούρνοι.

 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Ωραίος τύπε! Αλλά σε κόβω λίγο γύφτουλα!

:zombie: :zombie: :zombie:
 

Συνημμένα

  • giftoulas.jpg
    giftoulas.jpg
    87 KB · Εμφανίσεις: 11

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.279
Κριτικές
15
Like
5.775
Πόντοι
1.496
Ουδέποτε είχα πρόβλημα με σεκιουριτάδες.

Η γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να επιτρέπεται η χρήση από σεκιουριτάδες ήπιων μέσων αδρανοποίησης όπως stun guns, σπρέι πιπεριού και εκγκεκριμένου τύπου εύκαμπτων γκλόμπς.

Τα επίπεδα εγκληματικότητας είναι πλέον τέτοια που η αστυνομία δεν επαρκεί - συνεπώς είναι πολύ προτιμότερο παρά να εξωθείτε έμμεσα ο πολίτης στην αυτοδικία ή να αφήνονται τα τσογλάνια να αλωνίζουν ελεύθερα να υπάρχει δυνατότητα νομιμοποιημένης άσκησης βίας από τους σεκουριτάδες.

Όμως θα πρέπει να αυστηροποιηθούν οι διαδικασίες επιλογής και εκπαίδευσης τους - έχω προσωπικά παραδείγματα ανθρώπων που λόγω φυσικής και πνευματικής κατάστασης είναι παντελώς ακατάλληλοι για την διαχείριση οποιουδήποτε απρόοπτου συμβάντος και παρόλαυτα κάνουν καριέρα σεκιουριτάδων σε περιφερειακά αεροδρόμια.
Οι πιο πολλοι φυλακες που ξερω στην εταιρεια που εργαζομαι, το μονο που θελουν ειναι να περασει η βαρδια τους ησυχα και ανωδυνα ακομα κι αν σημαινει αυτο οτι πρεπει να κανουν και λιγο τα στραβα ματια, εκτος ακραιων περιστατικων που πρεπει να επεμβουν.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Οι πιο πολλοι φυλακες που ξερω στην εταιρεια που εργαζομαι, το μονο που θελουν ειναι να περασει η βαρδια τους ησυχα και ανωδυνα ακομα κι αν σημαινει αυτο οτι πρεπει να κανουν και λιγο τα στραβα ματια, εκτος ακραιων περιστατικων που πρεπει να επεμβουν.

Υπάρχουν και κάτι στρατόκαυλοι που φοράνε στολές και βαράνε προσοχές μόνοι τους μπροστά σε καθρέπετες!
Νομίζουν ότι είναι σερίφηδες
Αυτό συμβαίνει με τους βαρεμένους σε όλα τα επαγγέλματα βέβαια.
:bigdick:


 

Συνημμένα

  • σερίφης.jpg
    σερίφης.jpg
    8 KB · Εμφανίσεις: 15
OP
OP
M

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
Οι πιο πολλοι φυλακες που ξερω στην εταιρεια που εργαζομαι, το μονο που θελουν ειναι να περασει η βαρδια τους ησυχα και ανωδυνα ακομα κι αν σημαινει αυτο οτι πρεπει να κανουν και λιγο τα στραβα ματια, εκτος ακραιων περιστατικων που πρεπει να επεμβουν.

Και να πουλήσουν λίγο μαγκιά σε κάνα εύκολο στόχο (σε κανά πιτσιρικά), για να λένε ότι κάνανε κάτι.
 
OP
OP
M

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
Σήμερα πήγα για νερό στα mikel της Ανθούπολης, και ενώ τακτοποιούσα τις σοκολάτες να τις βάλω στη σωστή σειρά που τις είχαν ανακατεμένα καθώς έπινα το νερό...η μαλακισμένη η barista κάνει την ερώτηση με τη βοήθεια. Της απάντησα "ΟΧΙ, απλά τις βάζω στη σωστή σειρά." Τι να με βοηθήσεις βρε ηλίθια; Ξέρω να διαβάζω για το τι έχει μέσα η κάθε σοκολάτα, και άμα ήθελα σοκολάτα θα αγόραζα από ψιλικατζίδικο και όχι από mikel που σε μαδάνε.



Φυσικά μόλις έφευγα την αγριοκοίταξα, μπας και κατάλαβε τη μαλακία της. Που την κατάλαβε μάλλον, γιατί έδειχνε κάπως τρομαγμένη ενώ έφευγα. :birdman:



 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.219
Κριτικές
49
Like
22.106
Πόντοι
24.596
Σήμερα πήγα για νερό στα mikel της Ανθούπολης, και ενώ τακτοποιούσα τις σοκολάτες να τις βάλω στη σωστή σειρά που τις είχαν ανακατεμένα καθώς έπινα το νερό...η μαλακισμένη η barista κάνει την ερώτηση με τη βοήθεια. Της απάντησα "ΟΧΙ, απλά τις βάζω στη σωστή σειρά." Τι να με βοηθήσεις βρε ηλίθια; Ξέρω να διαβάζω για το τι έχει μέσα η κάθε σοκολάτα, και άμα ήθελα σοκολάτα θα αγόραζα από ψιλικατζίδικο και όχι από mikel που σε μαδάνε.



Φυσικά μόλις έφευγα την αγριοκοίταξα, μπας και κατάλαβε τη μαλακία της. Που την κατάλαβε μάλλον, γιατί έδειχνε κάπως τρομαγμένη ενώ έφευγα. :birdman:
:2funny: :2funny: :2funny:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Σήμερα πήγα για νερό στα mikel της Ανθούπολης, και ενώ τακτοποιούσα τις σοκολάτες να τις βάλω στη σωστή σειρά που τις είχαν ανακατεμένα καθώς έπινα το νερό...η μαλακισμένη η barista κάνει την ερώτηση με τη βοήθεια. Της απάντησα "ΟΧΙ, απλά τις βάζω στη σωστή σειρά." Τι να με βοηθήσεις βρε ηλίθια; Ξέρω να διαβάζω για το τι έχει μέσα η κάθε σοκολάτα, και άμα ήθελα σοκολάτα θα αγόραζα από ψιλικατζίδικο και όχι από mikel που σε μαδάνε.



Φυσικά μόλις έφευγα την αγριοκοίταξα, μπας και κατάλαβε τη μαλακία της. Που την κατάλαβε μάλλον, γιατί έδειχνε κάπως τρομαγμένη ενώ έφευγα. :birdman:
Λες να σε πέρασε για βλαμμένο;
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Σήμερα πήγα για νερό στα mikel της Ανθούπολης, και ενώ τακτοποιούσα τις σοκολάτες να τις βάλω στη σωστή σειρά που τις είχαν ανακατεμένα καθώς έπινα το νερό...η μαλακισμένη η barista κάνει την ερώτηση με τη βοήθεια. Της απάντησα "ΟΧΙ, απλά τις βάζω στη σωστή σειρά." Τι να με βοηθήσεις βρε ηλίθια; Ξέρω να διαβάζω για το τι έχει μέσα η κάθε σοκολάτα, και άμα ήθελα σοκολάτα θα αγόραζα από ψιλικατζίδικο και όχι από mikel που σε μαδάνε.



Φυσικά μόλις έφευγα την αγριοκοίταξα, μπας και κατάλαβε τη μαλακία της. Που την κατάλαβε μάλλον, γιατί έδειχνε κάπως τρομαγμένη ενώ έφευγα. :birdman:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
M

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
Πέρα από την πλάκα κάτι πρέπει να γίνει με τους ενοχλητικούς υπαλλήλους. Είμαι τύπος που δε γουστάρει να του μιλάνε. Άμα θέλω κάτι θα μιλήσω εγώ. Πρέπει να κουβαλάω μια ταμπέλα που να λέει "Do not disturb". Μη ψάξω κάτι για παραπάνω από ένα λεπτό, αμέσως ο υπάλληλος να πεταχτεί σαν την πορδή.

Θέλω όταν πάω σε μαγαζί να ψάχνω μόνος μου με την ησυχία μου χωρίς να με ενοχλεί υπάλληλος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom