Νέα

Συλλήψεις για παιδική πορνογραφία / παιδοφιλία...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lotusdvd
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 65K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιά είναι η κατάλληλη ποινή για τέτοια αδικήματα...

  • Μσκροχρόνια Φυλάκιση

    Ψήφοι: 17 15,5%
  • Ισόβια χωρίς ελαφρυντικά!

    Ψήφοι: 24 21,8%
  • Χημικός Ευνουχισμός

    Ψήφοι: 35 31,8%
  • Θάνατος!

    Ψήφοι: 34 30,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    110

Επισκέπτης
Αυτό ΔΕΝ το καταλαβαίνω: ή βρέθηκαν τα ναρκωτικά στη κατ' οίκον έρευνα, οπότε κ είναι ένοχος, ή δεν βρέθηκε τίποτα κ η αρχική ανακοίνωση ήταν λάθος!???
ελα ντε.. δεν βρισκεις ακρη..
μηπως επειδη κανανε μαλακια και τον διεσυραν, απεσυραν ολες τις κατηγοριες? αλλα δεν παιζει :-..
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
μηπως επειδη κανανε μαλακια και τον διεσυραν, απεσυραν ολες τις κατηγοριες?

μάλλον έχεις δίκιο.. θα βρήκαν καμμιά μικροποσότητα ή τίποτε χάπια (πιθανόν ο άνθρωπος να έπαιρνε τίποτε με συνταγή)  αλλά επειδή κάνανε την μαλακία με την παιδεραστία και προκειμένου να μην προχωρήσει σε μηνύσεις κλπ αποσύρανε την κατηγορία
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
θα βρήκαν καμμιά μικροποσότητα

Mόλις είπαν στον ALTER, οτι είχαν βρεθεί 16 gr χασίς. Ο ίδιος όμως σήμερα στο Δικαστήριο ισχυρίστηκε ότι... δεν ήξερε τίποτα κ δεν ήταν δικό του... κ τελικά αθωώθηκε!
 

plumer

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2005
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
.
Η ψυχή για να σωθεί, τον πρόωρο θάνατό της επιλέγει.
Σκοτώνεται λοιπόν το σώμα, για να μη σκοτωθεί η ψυχή.


Ανέλυσε αυτή την φράση του Ηράκλειτου και ίσως να καταλάβεις..Και στην περίπτωση που συζητάμε ..εκατοντάδες οι ψυχές..

Τι να αναλύσει ρε συ...?
Αυτό το είπε ως "αυτολύση" οταν η ψυχή φτάσει στα οριά της, και οχι φυσικά με τον τρόπο (επιστροφή στην αγριότητα) που το postάρεις εσύ εδώ...
Μάλλον εσυ πρέπει να το ξαναδιαβάσεις (αν το εχεις κάνει...), μήπως και καταλάβεις περι τίνος πρόκειτε... :sunglasses:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Ναι αλλα οχι σφαιρα κατευθειαν σε καρδια η κεφαλι.
Πρωτα στο καθε ποδι 2 πυροβολισμοι μετα στα χερια μετα στον κοιλιακο χωρο και μετα τους αφηνουμε να πεθανουν απο αιμοραγια

Τόσες σφαίρες... έξοδα! Γιατί να μην ρίχνουν... πέτρες οι θεατές, να ξεθυμαίνουν κι όλας! :grin:
 

Επισκέπτης
Τι να αναλύσει ρε συ...?
Αυτό το είπε ως "αυτολύση" οταν η ψυχή φτάσει στα οριά της, και οχι φυσικά με τον τρόπο (επιστροφή στην αγριότητα) που το postάρεις εσύ εδώ...
Μάλλον εσυ πρέπει να το ξαναδιαβάσεις (αν το εχεις κάνει...), μήπως και καταλάβεις περι τίνος πρόκειτε... :sunglasses:
Ξέρω πολύ καλά πως και γιατί το είπε  αλλά το ανέφερα γιατί ταίριαζε απόλυτα  στην περίπτωση που συζητούσαμε...ως δανεική φράση αν θέλεις.


Εσύ Διόστρατε κοίτα δουλειά σου και άσε με μένα..ξέρω τι λέω!
 

deepthroat

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2005
Μηνύματα
196
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
1
Ωραία λοιπόν (όπως έγραφα κ σε προηγούμενο post)...
Αυτά όμως θ' αποδεικνύονται από τον έλεγχο του περιεχομένου στους δίσκους που κατάσχουν...

Χα! Is this the www.bourdela.tv/component/option,com_smf/Itemid,250/topic,995.msg1459331#msg1459331]I told you[/url] www.bourdela.tv/component/option,com_smf/Itemid,250/topic,995.msg1460597#msg1460597]so[/url] moment?

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω (ξανά). Δεν είναι καθόλου ωραία. Θα μπορούσαν να ερευνήσουν πρώτα τον σκληρό δίσκο, και μετά, αν προέκυπταν επαρκή επιβαρυντικά στοιχεία, να προέβαιναν σε συλλήψεις και ποινικές διώξεις. Αυτοί όμως πρώτα συλλαμβάνουν, ανακοινώνουν και μετά διερευνούν. Γιατί;

Και το πρόβλημα δεν είναι μόνο ότι διασύρονται (κάποιοι) αθώοι. Είναι ότι και ένοχοι πιθανώς να ξεγλιστράνε γιατί δεν φροντίζουν να "δέσουν" τις υποθέσεις καλά!

Αυτό ΔΕΝ το καταλαβαίνω: ή βρέθηκαν τα ναρκωτικά στη κατ' οίκον έρευνα, οπότε κ είναι ένοχος, ή δεν βρέθηκε τίποτα κ η αρχική ανακοίνωση ήταν λάθος!???

Δεν γνωρίζω την ακρίβεια όσων αναφέρονται στο παρακάτω άρθρο, αλλά το παραθέτω για την ιστορία:


Αν είναι αλήθεια είναι ανατριχιαστικά πάντως.

Υ.Γ. Στην περίπτωση που τα μπουμπούκια του site αρχίσουν τα δικά τους για το indymedia, προκαταβολικά τους στέλνω να  :fuck2:
 

plumer

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2005
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
Ξέρω πολύ καλά πως και γιατί το είπε  αλλά το ανέφερα γιατί ταίριαζε απόλυτα  στην περίπτωση που συζητούσαμε...ως δανεική φράση αν θέλεις.


Εσύ Διόστρατε κοίτα δουλειά σου και άσε με μένα..ξέρω τι λέω!

Δανείστηκες φράση "τύπου" ο οποίος περιχαρακώνει τον πολιτισμό, για να υποστηρίξεις άποψη που περιγράφει βαρβαρότητα...
Και σου φαίνεται οτι "ταιριάζει απόλυτα..."!

Αμα είσαι σίγουρη πως εγώ είμαι ο ΔιόστραΒος...
 

geo33(1)

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2006
Μηνύματα
694
Like
14
Πόντοι
6
Μια από τις σοβαρότερες ψηφοφορίες που έχω δει εδώ μέσα .
Μπράβο !
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Φρίκη, αποτροπιασμός, αγανάκτηση! Οι λέξεις είναι πολύ λίγες για να περιγράψουν αυτό που νιώθει κάποιος...



edit_Duracell: Τι το κουράζουν το θέμα με τέτοιες αποδείξεις? Δημόσια εκτέλεση, μήπως κ παραδειγματιστούν κ άλλα καθήκια...
 

Συνημμένα

  • ESPRESSO-2DEV2009.jpg
    ESPRESSO-2DEV2009.jpg
    184,2 KB · Εμφανίσεις: 26

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Τόσα χρόνια που ασχολούμαι με τους Η/Υ κ το internet έχει τύχει να διαβάσω διάφορα (όπως φαντάζομαι ο καθένας που σερφάρει πολύ). Με τις ειδήσεις όμως σ' το thread έχω αηδιάσει... δεν αντέχω... στεναχωριέμαι! Απορώ μ' αυτά τα καθήκια... πως την "βρίσκουν" ενώ πολλοί είναι κ γονείς!!! Αναρωτιέμαι αν νιώθετε το ίδιο κι εσείς...
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Τόσα χρόνια που ασχολούμαι με τους Η/Υ κ το internet έχει τύχει να διαβάσω διάφορα (όπως φαντάζομαι ο καθένας που σερφάρει πολύ). Με τις ειδήσεις όμως σ' το thread έχω αηδιάσει... δεν αντέχω... στεναχωριέμαι! Απορώ μ' αυτά τα καθήκια... πως την "βρίσκουν" ενώ πολλοί είναι κ γονείς!!! Αναρωτιέμαι αν νιώθετε το ίδιο κι εσείς...
Τα είπες όλα με λίγα λόγια.
Αυτό που με νευριάζει είναι οτι δεν δίνουν τα ονόματα στην δημοσιότητα.
Γ....ω την αρχή προστασίας δεδομένων
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.785
Πόντοι
1.206
Τόσα χρόνια που ασχολούμαι με τους Η/Υ κ το internet έχει τύχει να διαβάσω διάφορα (όπως φαντάζομαι ο καθένας που σερφάρει πολύ). Με τις ειδήσεις όμως σ' το thread έχω αηδιάσει... δεν αντέχω... στεναχωριέμαι! Απορώ μ' αυτά τα καθήκια... πως την "βρίσκουν" ενώ πολλοί είναι κ γονείς!!! Αναρωτιέμαι αν νιώθετε το ίδιο κι εσείς...

Dur το έχεις σκεφτεί πως απλά είναι πολύ άρρωστοι ψυχικά και χρήζουν ψυχιατρικής φροντίδας;
Το να τους εκτελέσουμε δημόσια δεν είναι συμβατό με το πολιτιστικό μας επίπεδο και την ανθρωπιστική λογική του πολιτισμού μας, που ισχύει ακόμη και γι αυτούς!

Εγώ προσωπικά έχω σκεφτεί πως κι εγώ (και όχι μόνο!) άρρωστος είμαι που στα 50+ μου πάω με 20χρονες!
Άλλο που η αρρώστια μου δεν είναι παράνομη ούτε τόσο κατακριτέα, γιατί οι 20χρονες είναι ενήλικες και έρχονται με την θέλησή τους.
Μια φορά αρρώστια είναι...
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Τα είπες όλα με λίγα λόγια.

Σ' ευχαριστώ. Ετσι νιώθω, μίλησα απ' την καρδιά μου...


Αυτό που με νευριάζει είναι οτι δεν δίνουν τα ονόματα στην δημοσιότητα.
Γ....ω την αρχή προστασίας δεδομένων

Οσο για τα ονόματα, τα δίνουν! Αλλά νομίζω πως ΔΕΝ πρέπει ΠΡΙΝ καταδικαστούν (κάναμε κ σχετική συζήτηση χτες)...
 

lagoudakis

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
8.880
Like
26
Πόντοι
66
φυλακα να τους γλεντησουνε με τρελα εκει μεσα
 

jcvd35

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.469
Like
0
Πόντοι
16
Dur το έχεις σκεφτεί πως απλά είναι πολύ άρρωστοι ψυχικά και χρήζουν ψυχιατρικής φροντίδας;
Το να τους εκτελέσουμε δημόσια δεν είναι συμβατό με το πολιτιστικό μας επίπεδο και την ανθρωπιστική λογική του πολιτισμού μας, που ισχύει ακόμη και γι αυτούς!

Εγώ προσωπικά έχω σκεφτεί πως κι εγώ (και όχι μόνο!) άρρωστος είμαι που στα 50+ μου πάω με 20χρονες!
Άλλο που η αρρώστια μου δεν είναι παράνομη ούτε τόσο κατακριτέα, γιατί οι 20χρονες είναι ενήλικες και έρχονται με την θέλησή τους.
Μια φορά αρρώστια είναι...
μπραβο,εισαι πολυ σωστος.οχι μονο αρωστια,αλλα και σιχαμερο.εγω και μονο που θα ηξερα οτι απο μεσα της αηδιαζει η καθε 20χρονη,δεν θα μπορουσα να ξανακοιταξω τον εαυτο μου στον καθρεφτη.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Dur το έχεις σκεφτεί πως απλά είναι πολύ άρρωστοι ψυχικά και χρήζουν ψυχιατρικής φροντίδας;

Το έχω σκεφτεί. Αλλωστε σε μερικά κράτη ήδη εφαρμόζεται κ ο χημικός ευνουχισμός...

Προσωπικά όμως, ΔΕΝ είμαι τόσο "πολιτισμένος". Γονιός ακόμα δεν έχω γίνει, αλλά ΑΝ ποτέ συνέβαινε κάτι τέτοιο σε συγγενικό μου παιδί... θα έκανα ότι μπορούσα για να βρω τον δράστη κ να τον παραδόσω στις Αρχές... κρεμασμένο απ' τ' αρχίδια!
Πιστεύω ΔΕΝ θα βρισκόταν κανένα δικαστήριο να με καταδικάσει._ 
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Σ' ευχαριστώ. Ετσι νιώθω, μίλησα απ' την καρδιά μου...


Οσο για τα ονόματα, τα δίνουν! Αλλά νομίζω πως ΔΕΝ πρέπει ΠΡΙΝ καταδικαστούν (κάναμε κ σχετική συζήτηση χτες)...
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για την μη δημοσιοποιήση των ονόματων πριν την δίκη. Δεν το έθεσα σωστά :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom