Νέα

Στριπτιζάδικα στη Χερσόνησο Ηρακλείου

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
Τελικά μάλλον θα πρέπει να καταχραστώ λίγο χώρο σε αυτό το νήμα και να πώ 2 λόγια εκτός θέματος στρπτητζαδικων και να με συγχώρατε,αλλά καποιοι φιλοι μου στελνουν μηνυματα και μου λένε για τις εμπειρίες τους στα Μάλια και πως πέρασαν κατα την επίσκεψη τους και σε ορισμένες περιπτώσεις ακομα και τα παράπονα τους για την απαξίωση που εισέπραξαν εκει απο τουριστες και ντόπιους επιχειρηματίες.
Κατ' αρχήν θέλω να δώσω την δικιά μου οπτική,απο αυτό το μέρος,καθότι το επισκεπτομαι τα τελευταια 15 χρόνια και εχω πολυ κοντινούς μου ανθρωπους που μου λένε ιστοριες και για εικοσι,εικοσιπεντε χρονια πίσω.
Τι είναι τα Μάλια με τη σημερινή τους μορφή???
Η απάντηση μου σε αυτό το ερώτημα σίγουρα καποιους θα τους βρει συμφωνους,καποιους αντιθετους και ισως σε καποιους που δεν εχουν παει να δημιουργησει προσδοκίες και περιέργεια.Τα Μάλια λοιπόν ειναι το eldorado της διασκέδασης ενηλίκων.Εχει απο φανερα strip,κρυφες χαρτοπαικτικες λεσχες και microκαζινο που δεν ειναι ορατά στον απλό επισκέπτη,μέχρι οτι μαλακία μπορεί να σκεφτεί κανείς για να σκοτώσει χρόνο,χρήμα και εγκεφαλικά κύτταρα.
Ειναι ενα τουριστικο θέρετρο με πισίνες,παραλίες με πιτσιρικαρια,beach bars,αξιόλογο αρχαιολογικό θησαυρό,ωραίες ερημικες και ησυχες παραλιες το πρωί και το βραδυ μετα τις 12 ανοίγουν τα μεγάλα clubs σε ενα συγκεκριμενο και περιορισμένο χώρο οπου γίνεται,κυριως ιουλιο-αύγουστο,της πουτάνας.Τις σκηνες τις έχετε δει κ στην τηλεόραση και κάποιοι δια ζώσης.Μεγάλα μαγαζιά,φτιαγμενα αποκλειστικά για ξένους τουρίστες,με ξενη χορευτική μουσική,χωρίς face control,reserve και αλλες παρανομες μαλακίες που οι Έλληνες τρώμε στη μάπα στα δικα μας clubs,χωρις ψευτογκλαμουριά,πυρφόρους και ferrari νοικιασμένες απ' έξω.Χωρίς αναστολές,ουρές,μπάτσους φουσκωτούς και λοιπούς χαπάκιδες.Μονο καποιοι μπραβοι,που βρισκονται διακριτικά στο χωρο για να χωρισουν τυχον μεθυσμενους θερμόαιμους και να τους βγάλουν έξω.
Επίσης εως τωρα δεν ειχε και πολλά νταλαβερια με σκληρα ναρκωτικά,χάπια και λοιπες μαλακίες.Μόνο αφθονο,φτηνό,ανεξέλεγκτο,νοθευμενο,βρώμικο και φυσικα αφορολόγητο αλκοόλ το οποίο προορίζεται για τους εγγλέζους που τους αρέσει να γίνονται χαλια με αυτο,με οσο το δυνατον μικρότερο κόστος.Αυτο εμεις το αποφευγουμε σαν δυνητικοι επισκεπτες,πίνοντας μπύρα ή τις εμφιαλωμενες μαλακιούλες τυπου Bacardi Βrieser κ.λ.π
Τα Μάλια εν κατακλείδι,ενώ την μερα ειναι ενα μερος συμβατικό οπου καποιος μπορει να κανει οικογενειακές φτηνές διακοπές,το βραδυ μετατρεπονται σε μια μεγαλη πενταήμερη απο τις 12 έως τις 5 το πρωί.
Οπότε:
1.Αν γουσταρεις σκυλάδικα,μην πας στα Μάλια.(You are not ready for Malia,sucker!!!)
2.Αν δεν είσαι καλός οδηγός,μην πας στα Μάλια.
3.Αν εισαι βοσκός και δεν μιλάς ξενες γλώσσες μην πας στα Μάλια.
4.Αν εισαι πυρφόρος,μην πας στα Μάλια.
5.Αν δεν εχεις χιούμορ και διαθεση για χαβαλέ,μην πας στα Μάλια.
6.Αν εχεις βαβουριαρικο αμαξι,μηχανή και είσαι γάντζος,μην πας στα Μάλια.(Σοβαρα τώρα,κινδυνευεις!!!)
7.Αν σ' αρεσει να πίνεις,μην πας στα Μάλια.
8.Αν εισαι μεγάλος γαμιάς και χύστης,τραβα σε μπουρδελο,μην πας στα Μάλια
9.Αν εισαι ωραιοπαθής,νάρκισος,γραμμωτός,με tattoo γεματος,έχει κι αλλους,οπότε μην πας στα Μάλια
10.Αν είσαι γκέϋ,μην πας στα Μάλια.
Τα Μάλια είναι για λίγους μύστες,όχι για το ελληνικό κοινό,που εχει γαλουχιθεί με πυρφοριλίκι και ψευτογκλαμουριά.Ειναι για πιτσιρικάδες εως 25 χρονών με όρεξη για χορό,μάτι και μπαλαμούτι.Δεν είναι για όλους...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom