Νέα

Στρίπ και αποδείξεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Δημητρηςς
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 17
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.089
Κριτικές
10
Like
1.434
Πόντοι
2.357
Μου ηρθε η ιδεα να μιλησουμε για τις αποδειξεις που θα δηλωσουμε απο φετος
στην εφορια μεσω του οικονομικου ετους 2010....

Αναρωτηθηκα πως αρκετοι ελευθεροι
(λεω ελευθεροι γιατι παντρεμενοι δεν μπορουν να δηλωσουν τετοια εξοδα)
πανε στα στριπ και κανουν υψηλους λογαριασμους...
Αποδειξεις ομως παιρνουν ?

Εγω την χρονια του 2010 πηγα συνολικα 4-5 φορες σε στριπτιζαδικο και παρατηρησα
οτι πουθενα δεν μου εκοψαν αποδειξη για την φορολογικη μου δηλωση

Ενω τα ποσα δεν ηταν μικρα και κυμανθηκαν απο 80-300 ευρω την φορα !!!!!!
Θα μπορουσα να γλυτωσω κατι απο την εφορια μου.....  ;)


Εχει κανεις αναλογη εμπειρια ?

Πρεπει η δεν πρεπει να κοβονται αποδειξεις σε αυτα τα μαγαζια ?
 

ass-sniper

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
342
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Αποδείξεις για τα ποτά τα δικά σου και των κοριτσιών κόβουν όλα τα stripομάγαζα,τώρα τα prive τους φραπέδες κλπ πως θα τα γράφουν στην ταμειακή?Φραπές 50Ε?lol
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
Για τα  πριβε,  αs βαλουν εναν κωδικο........"Λοιπαι υπηρεσιαι"
 
OP
OP
Δημητρηςς

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.089
Κριτικές
10
Like
1.434
Πόντοι
2.357
Αποδείξεις για τα ποτά τα δικά σου και των κοριτσιών κόβουν όλα τα stripομάγαζα,τώρα τα prive τους φραπέδες κλπ πως θα τα γράφουν στην ταμειακή?Φραπές 50Ε?lol
Κι ομως δεν κοβουν φιλε και οι χοροι και τα πριβε θα μπορουσαν να λεγονται λοιπες υπηρεσιες οπως λεει ο λαιφ'97 πολυ ευστοχα....
Αλλωστε ειναι μαυρα χρηματα αυτα εφοσον δεν δηλωνονται πουθενα ως εισπραξεις ενω ειναι ο ΒΑΣΙΚΟΣ τζιρος των στριπομαγαζων !!!!!!!
 

ohyes

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.021
Like
7
Πόντοι
16
Δεν θα σού πω για στριπ, αλλά για κωλόμπαρο που είχα πάει και ο λογαριασμός που έκανα ήταν 200 Ευρώ (ουδείς τέλειος  :headbang:). Λοιπόν η μόνη απόδειξη που έκοψαν ήταν στα 2 πρώτα δικά μου ποτά (σύνολο 10-12 Ευρώ). Για τα υπόλοιπα τίποτα...
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
οποιος ζηταει παιρνει.εγω πρωτη φορα ζητησα αποδειξη πριν καμια βδομαδα επειδη κερασα μια μπαζοελεινιδα κωλομπαρου και απο το ξενερωμα ζητησα αποδειξη και φυσικα μου την εδωσαν :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
οποιος ζηταει παιρνει.εγω πρωτη φορα ζητησα αποδειξη πριν καμια βδομαδα επειδη κερασα μια μπαζοελεινιδα κωλομπαρου και απο το ξενερωμα ζητησα αποδειξη και φυσικα μου την εδωσαν :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Συμπερασμα.........Για τιs ασχημεs θα ζηταμε......Οι  αλλεs  χαλαλι :2funny:
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
Συμπερασμα.........Για τιs ασχημεs θα ζηταμε......Οι  αλλεs  χαλαλι :2funny:
οχι για τις ασχημες...αλλα για αυτες που ειναι τοσο μαλακισμενες και πουτανες που μας θεωρουν μαλακες ;) ;) ;) ;)
 

ass-sniper

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
342
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Δημήτρη με την ίδια λογική θα πρέπει να κόβουν απόδειξη και τα μπουρδέλα, αλλά άμα αρχίσει κάτι τέτοιο γενικά δε νομίζω ότι μας συμφέρει, γιατί θα ανέβουν οι τιμές.
 
OP
OP
Δημητρηςς

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.089
Κριτικές
10
Like
1.434
Πόντοι
2.357
Δημήτρη με την ίδια λογική θα πρέπει να κόβουν απόδειξη και τα μπουρδέλα, αλλά άμα αρχίσει κάτι τέτοιο γενικά δε νομίζω ότι μας συμφέρει, γιατί θα ανέβουν οι τιμές.
Αν ανεβουν θα μειωθει η δουλεια τους...... ειδικα τετοια εποχη....
Θυμησου μια χρονια που τα πηγαν 25-30 ευρω στην αθηνα ......
Για ποτε τα κατεβασαν στα 20 ευρω ξανα !!!!!

Δεν θυμαμαι την χρονια ομως.... :- και ηταν για ενα δυο μηνες νομιζω....  :think:
 

manosbeach

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2006
Μηνύματα
567
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Αλέκο τι είπες? Απόδειξη?
Χα χα χα χα

Στην συνολική παρανομία των μαγαζιών το τελευταίο που τους τρώει είναι οι αποδείξεις

Μέχρι πρόσφατα απόδειξη δεν έβλεπες ούτε για δείγμα. Τώρα πια υπάρχουν οι υποτυπώδεις αποδείξεις του ποτού του πελάτη.

Εδώ μιλάμε τα χώνουν σε ότι κρατική υπηρεσία υπάρχει λέτε να κολλήσουν στο ΣΔΟΕ και τις κατά τόπους εφορείες?

Ο πλανήτης ΣΕΞ στην Ελλάδα είναι αφορολόγητος. Ότι έχει να κάνει με το θέμα μπουρδέλα, μασαζίδικα, κωλόμπαρα και στριπτιζάδικα έχουν το δικό τους ΚΒΣ (κώδικα βιβλίων στοιχείων).

Γιατι μήπως υπάρχει κανένα τεμάχιο που κάνει φορολογική δήλωση? Περάσανε και περνάνε λεφτά από τα χέρια τους και όλα μαύρα. Σιγά μη κόβουν και απόδειξη παροχής υπηρεσιών.

Τα έχω ξαναπεί πολλές φορές. Όσο το χρήμα είναι μαύρο συμφέρει το κρατικό μηχανισμό γιατί μόνο έτσι λαδώνονται τα γρανάζια του

Αναρωτηθείτε πόσο είναι ο τζίρος του αγοραίου έρωτα και των παρακλαδιών του στην Ελλάδα. Βάλτε ΦΠΑ βάλτε φόρο εισοδήματος… πολλά τα λεφτά πολύ περισσότερα από τις περικοπές της τρόικας αλλά αυτά τα λεφτά είναι δικαίωμα των καριόλιδων που αποτελούν το κράτος οπότε δεν τα ακουμπάει κανείς
 

ΑΚΗΣ018

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
501
Κριτικές
37
Like
24
Πόντοι
2.935
Σε κολομπαρο που πηγαινα,εκοβαν πριν ανοιξουν 10 αποδειξεις και τις εβαζαν πανω στο μπαρ και στα τραπεζια μεσα σε σφηνοποτηρα και εννοειται ισχυαν για ολους... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

erblue

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2010
Μηνύματα
13
Κριτικές
13
Like
0
Πόντοι
10
ρε μην μπαινετε στα τρυπακια των αποδειξεων
αυτα ειναι μαλακιες για να μας κανουν ολους ρομποτ και υποδειγματικους πολιτες οταν αυτοι που μας κυβερνανε ειναι ολοι σκαρτοι
μη ζητατε ποτε αποδειξη και πουθενα, ουτε και απο το περιπτερο
και οταν πατε να δειτε καποιον να σας κοψει να λετε ''οχι φιλε μην την κοβεις''
να παει να γαμηθει το κρατος και να παει να βρει τα λεφτα που του λειπουν απο αυτους που τοσα χρονια το μαδησαν
δηλ οκ ανεβαζουν τη βενζινη
ανεβασαν τα τσιγαρα τα διοδια μας βαλαν ολους να τρεξουμε για την περαιωση, κοψαν μισθους και συνταξεις, πηγαν το φπα στο 24
και ολα αυτα με το ετσι θελω
και θελουν και αποδειξεις
βρε ουστ
 

Επισκέπτης
Να ζητάςό όμως να σου αφαιρέσουν ολόκληρο τον ΦΠΑ και το φόρο εισοδήματος που θα πλήρωνε ο μαγαζάτορας αν έκοβε αποδειξη
 

erblue

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2010
Μηνύματα
13
Κριτικές
13
Like
0
Πόντοι
10
εννοειτε φιλος
οποτε αλλωστε δεν θελησα την αποδειξη μονοι τους οι περισσοτεροι μου κοβαν κατι
αλλα και να μην μου κοψουν κατι απο την τιμη προτιμω στη τελικη να βοηθησω καποιον γυρω μου που ισως εχει τα 1002 προβληματα οπως εγω παρα να βοηθησω το κωλοκρατος που εμενα δεν προκειτε ποτε του να με βοηθησει αλλα και να πνιγομαι θα με ριξει και πιο βαθεια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom