Νέα

Stoya

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Ξενέρωσα! Αναφορά στη wikipedia, για τσοντού εν ζωή και μάλιστα εν ενεργεία.
Και υποψήφια νομπελίστρια να ήταν θα περίμεναν λίγο...
Γιατί; Εκατοντάδες πορνοστάρ έχουν λήμμα καθώς ο καθένας έχει δικαίωμα να συγγράφει στη Wikipedia. Αυτή είναι η ομορφιά και η δύναμή της.
Ορίστε και περιεχόμενα
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.783
Πόντοι
1.206
Γιατί; Εκατοντάδες πορνοστάρ έχουν λήμμα καθώς ο καθένας έχει δικαίωμα να συγγράφει στη Wikipedia. Αυτή είναι η ομορφιά και η δύναμή της.
Ορίστε και περιεχόμενα

Ναι μωρέ το ξέρω.
Απλά θυμάμαι μια παλιά (της 10ετίας του '70-'80) Αμερικανίδα τσοντού που έλεγε σε μια συνέντευξή της πως το να γυρίζεις τότε πορνό ήταν κάτι σαν επαναστατική πράξη. Αποδεχόσουν πως θα είσαι "περιθώριο" στο εξής.
"Εμείς βγαίναμε στο δρόμο και προσπαθούσαμε να μην μας γνωρίζουν" έλεγε. " Προσπαθούσα με κάθε τρόπο να μην το μάθουν οι γονείς μου και οι γνωστοί μου. Ακόμα και στα βίντεο κλαμπς που είχαν τις ταινίες μου πήγαινα με μαύρα γυαλιά. Τώρα οι πορνοστάρς είναι σελέμπριτιζ. Οι γονείς τους καμαρώνουν γι αυτές και στα καλά ξενοδοχεία και εστιατόρια τους κάνουν υποκλίσεις..."

Αν χαθεί ο καλτ χαρακτήρας του πορνό (σαφώς και έχει πλέον χαθεί) χάνεται και η γοητεία του.
Προσωπικά όταν βλέπω καμιά τσόντα στο φιλμνέτ, κάνοντας ζάπινγκ, την παρακολουθώ σαν να παρακολουθώ ντοκυμανταίρ για το ζευγάρωμα των πουλιών.
Και στα γαμιστρωνάδικα το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης το αφήνω στη ρεσεψιόν...
 

Επισκέπτης
Εγώ πάλι πιστεύω ότι απομυθοποίηση της πορνείας σημαίνει και απομυθοποίηση του σεξ γενικότερα.
Ότι δηλαδή είναι μια απλή πράξη που προσφέρει απόλαυση και όπου δεν χωρούν ανόητα ταμπού και προκαταλήψεις.
Μόνο θετικά βλέπω σε κάτι τέτοιο.
 

Επισκέπτης
Το κατασπρο δερματακι ειναι ολα τα λεφτα, σκετη καυλα!  :sunglasses:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.783
Πόντοι
1.206
Εγώ πάλι πιστεύω ότι απομυθοποίηση της πορνείας σημαίνει και απομυθοποίηση του σεξ γενικότερα.
Ότι δηλαδή είναι μια απλή πράξη που προσφέρει απόλαυση και όπου δεν χωρούν ανόητα ταμπού και προκαταλήψεις.
Μόνο θετικά βλέπω σε κάτι τέτοιο.

Δεν αναφέρομαι στην πορνεία (υποθέτω ούτε κι εσύ, από παραδρομή το έγραψες φαντάζομαι), αλλά στην πορνογραφία.

Η απομυθοποίηση του σεξ είναι σαφώς σωστή, διότι το σεξ είναι φυσιολογική δραστηριότητα, ανάγκη και απόλαυση.
Η πορνογραφία όμως τί είναι πλέον; (Εκτός από μπίζνες, βέβαια). Τέχνη άραγε; Δεν το πιστεύουν ούτε όσοι το επικαλούνται.
Διεγερτικό θέαμα λοιπόν; Κάτι σαν ερωτικό βοήθημα ή υποκατάστατο; Έχουμε δει και έχουμε κάνει οι ίδιοι τόσα, που ούτε αυτό ισχύει. (Για εμένα, τουλάχιστον)
Η "απομυθοποίηση" και η χορήγησή της σε υψηλές δόσεις, έφερε τον "κορεσμό".

Εν τάξει όταν γερνάει κανένας παραξενεύει κι όλας! :cheesy: :cheesy:



Η Στόγια πάντως, για να επανέλθουμε στο θέμα μας, μια χαρούλα! Μακάρι να την είχαμε!!
Αλλά να την πηδάγαμε εμείς. Να βλέπω να την πηδάνε άλλοι, εμένα δεν με πολυφιάχνει (πλέον) :( :(
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.783
Πόντοι
1.206
να δωσεις κωλο? μπραβο!!! νομιζω οτι θα ανοιξουν οι οριζοντες σου...

Μην τον ενθαρρύνεις, ρε σύ!

Οι επαίοντες λένε πως αυτό το πράγμα αν το δοκιμάσεις και σου αρέσει δεν έχει γυρισμό! :grin: :grin:
Σαν την ηρωίνη ένα πράμα.
 

Επισκέπτης
Δεν αναφέρομαι στην πορνεία (υποθέτω ούτε κι εσύ, από παραδρομή το έγραψες φαντάζομαι), αλλά στην πορνογραφία.

Η απομυθοποίηση του σεξ είναι σαφώς σωστή, διότι το σεξ είναι φυσιολογική δραστηριότητα, ανάγκη και απόλαυση.
Η πορνογραφία όμως τί είναι πλέον; (Εκτός από μπίζνες, βέβαια). Τέχνη άραγε; Δεν το πιστεύουν ούτε όσοι το επικαλούνται.
Διεγερτικό θέαμα λοιπόν; Κάτι σαν ερωτικό βοήθημα ή υποκατάστατο; Έχουμε δει και έχουμε κάνει οι ίδιοι τόσα, που ούτε αυτό ισχύει. (Για εμένα, τουλάχιστον)
Η "απομυθοποίηση" και η χορήγησή της σε υψηλές δόσεις, έφερε τον "κορεσμό".
Εγώ απλά πιστεύω ότι η πορνογραφία είναι για την πορνεία, ό,τι η φόρμουλα για την αυτοκινητοβιομηχανία και τα αυτοκίνητα γενικότερα.
 

Επισκέπτης
Ειναι μερικες ωραιες (Μαρια απο Ιασωνος 37, Τζενη το γυφτακι) που το δινουν στο Μεταξι και το σκεφτομαι.  :rolleyes:
Πρόσεχε με την Τζένη τύπε... ξέρεις το λόγο.
Η Μαρία δεν μου αρέσει. Αρκετά καλή είναι η Τάνια από Αχιλλέως 51 αλλά εικοσάρικο.
 

Επισκέπτης
Πρόσεχε με την Τζένη τύπε... ξέρεις το λόγο.
Η Μαρία δεν μου αρέσει. Αρκετά καλή είναι η Τάνια από Αχιλλέως 51 αλλά εικοσάρικο.

Γιατι ρε, τι παιζει με τη Τζενη? Ραδιο αρβυλα δεν ηταν τελικα αυτα που ειχαν γραφτει?
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.783
Πόντοι
1.206
Εγώ απλά πιστεύω ότι η πορνογραφία είναι για την πορνεία, ό,τι η φόρμουλα για την αυτοκινητοβιομηχανία και τα αυτοκίνητα γενικότερα.

Εγώ πάλι νομίζω πως η πορνογραφία έχει μάθει σε μια ολόκληρη γενιά (σε αυτή την γενιά συμπεριλαμβάνονται και "επαγγελματίες") να κάνει σεξ με λάθος τρόπο.
Συγκεκριμένα όχι για να προσφέρει ή να αντλήσει ηδονή, αλλά για να κάνει "φιγούρα". Που στην πορνογραφία είναι φυσικά απαραίτητη, αλλά στις ιδιωτικές σεξουαλικές επαφές (με πληρωμή ή όχι) δεν είναι αυτό που μετράει, αλλά η "αίσθηση"

Αλλά της το σπαμάραμε πολύ το θρεντ της νεάνιδος.
 

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
25
Πόντοι
1.246
Εγώ πάλι νομίζω πως η πορνογραφία έχει μάθει σε μια ολόκληρη γενιά (σε αυτή την γενιά συμπεριλαμβάνονται και "επαγγελματίες") να κάνει σεξ με λάθος τρόπο.
Συγκεκριμένα όχι για να προσφέρει ή να αντλήσει ηδονή, αλλά για να κάνει "φιγούρα". Που στην πορνογραφία είναι φυσικά απαραίτητη, αλλά στις ιδιωτικές σεξουαλικές επαφές (με πληρωμή ή όχι) δεν είναι αυτό που μετράει, αλλά η "αίσθηση"

Αλλά της το σπαμάραμε πολύ το θρεντ της νεάνιδος.
σωστο...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom