Νέα

Στοίχημα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TranceMedia
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 107K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Καινουργια σεζον για στοιχημα

  • Θα Κερδιζω

    Ψήφοι: 311 32,3%
  • θα Χανω

    Ψήφοι: 218 22,6%
  • Ειναι στημενα

    Ψήφοι: 435 45,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    964

kokolongos

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Νοε 2005
Μηνύματα
2.421
Κριτικές
28
Like
19
Πόντοι
6.775
επαιξα για αυριο οτι η εθνικη θα κερδισει την Γαλλια.χαντικαπ υπερ της Γαλλιας 7,5 ποντοι στον οπαπ με αποδοση 1,7.Εγω βλεπω να ριχνουμε μια 15αρα στα Γαλλακια.εχω πονταρει επισης οτι θα το σηκωσουμε με αποδοση 12 στην sportingbet  πριν αρχισει.τωρα μας δινει αποδοση 8,5
 
OP
OP
T

TranceMedia

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
262
Like
3
Πόντοι
1
Μπες μόνο στο forum του bettingadvice και δες τί γίνεται...


Κοιτα βαριεμαι να διαβασω ενα forum το οποιο δεν γνωριζω κατα ποσο αξιοπιστο ειναι.Θα προτιμουσα να μου ελεγες εσυ γιατι εχεις παραπονα...Εγω παντως απο ατομα που ξερω που ειναι μελη πολλα χρονια δεν ειχαν κανενα προβλημα οπως και γω εξαλλου
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.565
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.076
Πόντοι
14.565
Τέλος πάντων. Κι εγώ βαριέμαι να ασχοληθώ περαιτέρω με το θέμα.
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
μαγκες το eurobet δινει την εθνικη 1,65 με την μολδαβια
εγω θα το τιμησω!!!!!!!!!
 

inkubus

Ανώτατος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2006
Μηνύματα
425
Κριτικές
85
Like
2.468
Πόντοι
12.930
Κατ αρχήν χαιρετίζω όλη την παρέα.
Θα ήθελα να πω κάποια πράγματα πάνω στις εταιρείες στοιχήματος μιας και παίζω πολλά χρόνια.
Ουσιαστικά υπάρχουν δύο βασικές γραμμές στις εταιρείες
Α.Βάζουμε στοιχήματα για τα πάντα (γ΄εθνική ελλάδας, σιγκαπούρης κλπ.) Αυτό το κάνουν κυρίως οι εταιρείες κεντροευρωπαικών χωρών (αυστρία-γερμανία) με την Betandwin (και τις κατά τόπους θυγατρικές τους -betoto για Ελλάδα)
Σκοπός τους είναι να παίξουν σ' αυτές πολλοί άνθρωποι και σχετικά μικρά ποσά. Τους ενδιαφέρει η μαζική προσέλευση και μόνο.
Παίζω χρόνια στη Betandwin αφού είναι η καλύτερη για τα ελληνικά πρωταθλήματα.
ΟΜΩΣ:
1. Έχουν πάντα όρια στα πονταρίσματά τους και ειδικά στα live.
    Δοκιμάστε  να παίξετε ένα μεγάλο ποσό σε μια μεγάλη απόδοση π.χ.  ποντάρετε 1.000 Ε σε μια απόδοση 8,00 . Συνήθως έχουν ένα όριο που τους επιτρέπει να προφυλάσσονται απο μεγάλες χασούρες.
2.Το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΡΑΓΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ.
Αυτό που ενοχλεί κυρίως τις εταιρείες είναι οι συχνές αναλήψεις, όχι τα κέρδη που μένουν στο λογαριασμό του παίκτη. Τα κέρδη που μένουν στο λογαριασμό του παίκτη ουσιαστικά μένουν για νέα πονταρίσματα και στην τελική στα χέρια της εταιρείας.
Το ενοχλητικό είναι όταν ο παίκτης κάνει συχνά αναλήψεις των κερδών του.
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΣΤΙΣ ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ.
Η Betandwin  π.χ. έχει ως πολιτική την΄μόνο μία ανάληψη τον μήνα χωρίς προμήθεια εκτός κι αν τραβάς πάνω από χίλια ευρώ.
σε γενικές γραμμές σημειώνονται καθυστερήσεις στις αναλήψεις , αλλά ποτέ δεν πρόκειται ένας παίκτης να χάσει τα λεφτά του.
Αυτή είναι και η μόνη τους αξιοπιστία!
Αν όμως κάνει κάποιος συχνές αναλήψεις (οπως έκανα εγώ) κάποια στιγμή τρώει φραγή και του δίνουν τη δυνατότητα να ποντάρει μόνο 100 ή και πολύ λιγότερα χρήματα κάθε φορά.
Όταν μου συνέβη εμένα και τους ρώτησα με mail μου απάντησαν ότι οφείλεται στο betting pattern μου!
Για πλάκα συνέχισα να παίζω και με λίγα λεφτά μέχρι που κάοια στιγμή μπορούσα να κερδίζω μόνο μέχρι 100 Ε ανεξαρτήτως απόδοσης και πονταρίσματος!!!

Επειδή όπως είπα προτιμώ την Betandwin για τα live της και τα πολλά ελληνικά στοιχήματα η λύση ήταν να κάνω νέα εγγραφή με άλλα στοιχεία, αδερφού, φίλου κλπ.

Β. Οι παραδοσιακές αγγλικές εταιρείες (και κάποιες αμερικάνικες) π.χ. Pinnacle, WilliamHill κλπ. δεν έχουν αυτήν την πολιτική.
Τους ενδιαφέρει ο μεγάλος παίκτης.
Δεν υπάρχουν όρια στο ποντάρισμα, μπορείτε να ποντάρετε και 20.000 Ε σε ένα παιχνίδι.
Το πρόβλημα όμως εδώ είναι ότι μπορείς να ποντάρεις μόνο σε μεγάλα πρωταθλήματα αφού οι εταιρείες δεν εμπιστεύονται κατηγορίες και πρωταθλήματα που δεν ελέγχουν.

Με λίγα λόγια σε κάθε περίπτωση οι εταιρείες έχουν τους κανόνες και τους όρους που τις βολεύουν. Προκειμένου να παίξουμε πρέπει να υποταχθούμε στους όρους τους.

Το peer to peer ποντάρισμα που γίνεται στην Betfair είναι καλή περίπτωση, αφού παίζουν οι παίκτες μεταξύ τους και μπορείς να φτιάξεις δική σου απόδοση και να την "πουλήσεις" , αλλά δυστυχώς στα ελληνικά παιχνίδια τα ποσά είναι πολύ μικρά και η αγορά φτωχή.

αυτα είχα να πω ελπίζω να μην κούρασα με το μεγάλο μήκος του κειμένου μου
 

kokolongos

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Νοε 2005
Μηνύματα
2.421
Κριτικές
28
Like
19
Πόντοι
6.775
Μια προταση για στοιχημα που μολις τολμησα.
νικη της εθνικης με την αμερικη με αποδοση 6,2 στο sportingbet,πριν 2 ωρες η αποδοση ηταν στο 6,5 και δεν θα εκπλαγω αν αυριο εχει πεσει κατω και απο το 5.
Σαφεστατα ειναι ενα αποτελεσμα που ειναι πολυ δυσκολο να ερθει αλλα νομιζω οτι με αυτη την τιμη ειναι value bet.βαζεις λοιπον ενα 50αρικο και πας για 310,και επειδη εδω ειμαστε μπουρδελοκοινοτητα ας εφαρμοσω μια αλλη ισοτιμια,επενδυεις ενα τεταρτο σε ενα στουντιο της αθηνας και ελπιζεις να σε ανταμειψει με 1,5 ωρες με ενα citytour.
 

kironas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.600
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Λοιπον παιδια επειδη εχω φαει το στοιχημα με το κουταλι ακουστε 2-3 πραγματα!
1.Αμα μπορειτε να το κοψετε καλως !θα ειστε σιγουρα κερδισμενοι!
(αλλα επειδη αυτο δε προκειται να γινει συνεχιζω!
2.Τα δυο καλυτερα σαιτ για προγνωστικα ειναι!
ελληνικο το bookenemy.com του Φωντα
ξενο goonersgiude.com αυτο δε δινει καθε μερα προγνωστικα!
3.Μη κανετε το λαθος και παιξετε καθως βλεπω ακουγετε πολυ την εθνικη στο μπασκετ να το παρει η να κερδισει τους αμερικανους κτλ!πραγματικα ειναι πεταμενα λεφτα!καλυτερη αποδοση απο ολα τα site gia Μολδαβια-Ελλας στο interwetten 1.75.(πολυ πιθανο αλλα εγω λεφτα στο Χαριστεα δε βαζω)
4.παιξτε τα φαβορι στο us open τωρα στους πρωτους γυρους!περνανε ολα!μαζεψτε μια αποδοση στο 2 και χωστε!τριαδα!pagdatis-murray-ferrero apodοσι 2
Υπομονη ειναι ο πρωτος αγωνας στα προκριματικα και δε καιγονται!τσεκαρετε λιγο uefa kai champions leauge εκει θα τους τα παρουμε!
για οτιδηποτε πληροφορια ειμαι διαθεσιμος!
 

Επισκέπτης
Μάγκες περιορίστε ή κόψτε τελείως το στοίχημα.Εγώ παίζω μόνο το χειμώνα Αλπικό σκι,και το καλοκαίρι έπαιξα Mundial.Και είμαι κερδισμένος τα τελευταία 3 χρόνια που παίζω έτσι (αντι για mundial ΕΥΡΩ,αν έχει).Ποτέ μα ποτέ μην παίζετε πολλά χρήματα.Εγώ μια φορά έχω παίξει μεγάλο ποσό 500? κι ευτυχώς κέρδισα 2500?.Ποτέ δεν έχω υπερβεί τα 100?.Αν π.χ παίξετε 100? και κερδίσετε 500? πάρτε σε μετρητά τα 350? και αφήστε το αρχικό ποσό +50? να παίξετε.Μην χρεώνετε τις πιστωτικές σας κάρτες για το στοίχημα.Καλύτερα να πάτε να γαμήσετε.Ποτέ δανεικά για το στοίχημα.Αν έχεις παίζεις,αν όχι κάτσε στο σπίτι σου και διάβασε εφημερίδα.Μη βγάζετε δελτίο στους γνωστούς,τί κερδίζετε και τί χάνετε.Μη διανοηθείτε να πάτε σε καζινο κλπ.

Όποιος θέλει ακολουθεί τις συμβουλές μου.
 

kokolongos

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Νοε 2005
Μηνύματα
2.421
Κριτικές
28
Like
19
Πόντοι
6.775
Λοιπον παιδια επειδη εχω φαει το στοιχημα με το κουταλι ακουστε 2-3 πραγματα!

(αλλα επειδη αυτο δε προκειται να γινει συνεχιζω!

3.Μη κανετε το λαθος και παιξετε καθως βλεπω ακουγετε πολυ την εθνικη στο μπασκετ να το παρει η να κερδισει τους αμερικανους κτλ!πραγματικα ειναι πεταμενα λεφτα!

μαλλον θα το ακουσες...
τους πηραμε 101-95 και μαλιστα στα ισια αφου προηγουμασταν πανω απο 23 λεπτα διαρκως...Ο δε προπονητης τους δηλωσε μετα την ηττα οτι εχασν απο μια καλυτερη ομαδα.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Μια προταση για στοιχημα που μολις τολμησα.
νικη της εθνικης με την αμερικη με αποδοση 6,2 στο sportingbet,πριν 2 ωρες η αποδοση ηταν στο 6,5 και δεν θα εκπλαγω αν αυριο εχει πεσει κατω και απο το 5.
Σαφεστατα ειναι ενα αποτελεσμα που ειναι πολυ δυσκολο να ερθει αλλα νομιζω οτι με αυτη την τιμη ειναι value bet.βαζεις λοιπον ενα 50αρικο και πας για 310,και επειδη εδω ειμαστε μπουρδελοκοινοτητα ας εφαρμοσω μια αλλη ισοτιμια,επενδυεις ενα τεταρτο σε ενα στουντιο της αθηνας και ελπιζεις να σε ανταμειψει με 1,5 ωρες με ενα citytour.

Α-Ρ-Ι-Σ-Τ-Α :grin:
 

kokolongos

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Νοε 2005
Μηνύματα
2.421
Κριτικές
28
Like
19
Πόντοι
6.775
στην εθνικη να τα λες.για να δουμε τωρα τι αποδοσεις θα μας δωσουν στο τελικο.

εχω παιξει και ενα 20αρικο  οτι θα το παρει πριν αρχισει το τουρνουα  με αποδοση 12.
 

MasterC

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2005
Μηνύματα
429
Like
8
Πόντοι
1
Εγω επαιξα 60ε την ώρα που έπαιζε Ισπανία'Αργεντινή για να το σηκώσει η Ελλάδα με απόδοση 2.28 στη Betfair
 

kokolongos

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Νοε 2005
Μηνύματα
2.421
Κριτικές
28
Like
19
Πόντοι
6.775
μια προταση για στοιχημα εντελως παραλογη.θα πονταρω οτι ο ολυμπιακος θα παρει την πρωτη θεση στον ομιλο του στο τσαμπιονς λιγκ.Δεν υπαρχει λογικη στην επιλογη αυτη,ειναι καθαρα θεμα διαισθησης και ελπιδας,οτι δεν μπορει καποτε θα κανει κατι καλο...αν και αυτο θα παραειναι καλο.
Αποδοση 8 στο
 

pathos(1)

Νέο Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
παιδια για οποιους προλαβαινουν...216 1, 264 1, 324 οβερ, και 326 1 η τετραδουλα δινει 6 φορες τα λεφτα σας..
 

kokolongos

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Νοε 2005
Μηνύματα
2.421
Κριτικές
28
Like
19
Πόντοι
6.775
3 προτασεις για σημερα.επιλεγω 3 over.την Μαντσεστερ με την Σελτικ,την Μιλαν με την Αεκ και την Λυων με την Ρεαλ.η τριαδα πενταπλασιαζει το πονταρισμα μας στον οπαπ ενω στο διαδικτυο δινει περιπου 5,65
 

old_admin

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2005
Μηνύματα
1.836
Like
29
Πόντοι
16
Εγώ λέω να ποντάρω στην ΑΕΚ σήμερα για πλάκα

Δίνει 13 στη bwin :)
 

kokolongos

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Νοε 2005
Μηνύματα
2.421
Κριτικές
28
Like
19
Πόντοι
6.775
Εγώ λέω να ποντάρω στην ΑΕΚ σήμερα για πλάκα

Δίνει 13 στη bwin :)
και εμενα με εχει βαλει σε πειρασμο η τεραστια αποδοση,15 στην sportingbet και 4.75 η διπλη ευκαιρια Χ2.για ψιλο πονταρισμα ομως και με επιγνωση του παλαβου της επιλογης
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.102
Like
139
Πόντοι
16
ασχετο!
ρε συντροφια εχουμε κανα σιγουρο ;) για σημερα ή γενικος για το τριημερο!!
εχουμε μπει μεσα με τα μπουνια... μια ο τζογος μια οι πουτανες!!! φυλακη θα παμε!!! ;) :helpplea: :helpplea:
 

Επισκέπτης
celtic-benfica 1, cska-arsenal 2,sporting-bayern 2.Eγω αυτα επαιξα.Ελπιζω να ερθουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom