Νέα

Steve Jobs,1955-2011

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

nomercy

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.283
Κριτικές
15
Like
225
Πόντοι
1.240
Είχε παραιτηθεί από την προεδρία 2 εβδομάδες πιο νωρίς από όσο ξέρώ. Εγώ πάλι θέλω να μάθω τι θα γίνει με τη μετοχή της εταιρίας. Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις οι μετοχές παίρνουν την κατιούσα.
Προς το παρόν μια χαρά παει η μετοχουλα ανοδικά στο + 1.37% μάλλον αισιόδοξοι οι επενδυτές .... Το θέμα είναι ποιος είχε το νου και την γνώση να έχει τέτοια χαρτιά στα χέρια του πριν 5 χρόνια όταν η μετοχή ήταν κάτω απο τα 100 $ ... τώρα θα είχε 3 φορές τα λεφτά του ;-)
 

tsizkeik

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
RIP.

Εκτος απο τα iPhone,iPad κλπ που ειναι γνωστα, το 1984 ο ανθρωπος δημιουργησε το πρωτο κομπιουτερ οπως το γνωριζουμε μεχρι σημερα. Με γραφικο περιβαλον (GUI,MUI). Μεχρι τοτε τα κομπιουτερ λειτουργουσαν σε command line interface.

Αυτο και μονο τον κανει μαγκα.. δεν χρειαζεται κατι αλλο imo. ;) 


κανεις λαθος
 

tsizkeik

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
ουτε οταν πεθανε ο θειος Ιωσηφ τετοιος θρηνος, τι personality cult δλδ ελεος
 

tsizkeik

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
μεγαλη κουβεντα. ο κυριος μηλος περα απο το οτι εκλεψε οτι δεν μπορουσε να δημιουργησει και επεβαλε ενα καθεστως δικτατοριας, και προσεχω πολυ τα λογια μου, τοσο στην εταιρια του (απειρα παραδειγματα βιαιης και πιεστικης συμπεριφορας, ακομα και σε ταινιες που τον επαινουν) δεν δημιουργησε τπτ και ποτε, το μυαλο πισω απο το μηλο ηταν ο γουοζνιακ, ο στεφανος μονο μαρκετινγκ εκανε και εβαλε την μηλο στο χρηματιστηριο. αν 8α επρεπε για κατι να παρει κουντος αυτο δεν θα ηταν το μηλο αλλα το εταιρο επειχηρηματικο πορτζεκτ το ΝΕΞΤ. ασ μην σταθουμε στις λεπτομερειες, γτ υπαρχουν πολλοι που θα πουν πολλα καλα εκανε ο στεφανος. εγω ξερω οτι σφετεριστηκε οπωσ και ο εταιρος βασιλακησ της μαικροσοφτ τα επιτευγματα της ΗΡ η οποια πρωτη εφτιαξε γραφικο περιβαλλον εργασιας με την μορφη που το ξερουμε σημερα. επισης ξερω οτι αρνειτο επι σειρα ετων να αναγνρισει την κορη του Λισα λεγοντας οτι ειναι στειρος, οτι χρησιμοποιησε επι σειρα ετων ανηλικους στο εξωτερικο για κατασκευη του χαρντγουεαρ του και οτι αντιθετα με τον βασιλακη τον προαναφερθεντα το χερι στην τσεπη για φιλανθρωπια το εβαλε μονο οταν εμαθε οτι θα πεθανει. περα απο αυτο επεβαλε τα τελευταια χρονια τετοια δικτατορια στους ντεβελοπερς παγκοσμιως για να κλειδωσουν ολες οι συσκευες απλ το σοφτγεαρ τους και να τα μαζευει χοντρα(και το κυριοτερο να μην βγει η επομενη απλ η μαικροσοφτ). τελος προκαλω οποιονδηποτε να παρουσιασει μια καινοτομια του κυριου στεφανου παγκοσμιως με στοιχεια.

για να μην παρεξηγηθω και παλι λεω οτι η συγκριση ηταν μονο για την λατρεια προσωπικοτητας που διακρινω στο προσωπο του εμενα προσωπικα μου θυμησε τον θειο Ιωσηφ (ειναι κατασταση να βαζουν κερακια στα απλ στορες λες και πεθανε η μητερα τερεζα?)
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
...τα επιτευγματα της ΗΡ η οποια πρωτη εφτιαξε γραφικο περιβαλλον εργασιας με την μορφη που το ξερουμε σημερα. επισης ξερω οτι αρνειτο επι σειρα ετων να αναγνρισει την κορη του Λισα λεγοντας οτι ειναι στειρος, οτι χρησιμοποιησε επι σειρα ετων ανηλικους στο εξωτερικο για κατασκευη του χαρντγουεαρ του και οτι αντιθετα με τον βασιλακη τον προαναφερθεντα το χερι στην τσεπη για φιλανθρωπια το εβαλε μονο οταν εμαθε οτι θα πεθανει.
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Η Xerox έφτιαξε το πρώτο GUI γίγαντα. ;)

Α... έχεις και φλέβα από Νικολούλη... alright! :rockon:
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66

Ειρωνικα το λεω. Ξυπνα...


:jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Η Xerox έφτιαξε το πρώτο GUI γίγαντα. ;)

Α... έχεις και φλέβα από Νικολούλη... alright! :rockon:
Τωρα τυπε ειναι να μπει ο Μεγαλεφαντος και να τους γλεντησει ολους τους groupies... 2funny 2funny 2funny 2funny

 

enoxlitikostipos

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
Ελειπα και λεω...δεν θα βρω 5-6 μαλακες ασχετους να κανουν τους εξυπνους;
1) οπως με προλαβε ο φιλος πριν το γραφικο περιβαλον το ειχε αναπτυξει η xerox , οποτε διαβασε πρωτα και πετας μετα την μαλακια σου... το εδωσε free στην apple γιατι το θεωρουσε μη χρησιμο προιον... πρωτα εβγαλε λειτουργικο η apple και μετα ο βασιλακης ο πορτας  εβγαλε τα παραθυρακια.. την προσβαση στο λειτουργικο του την ειχε δωσει ο ιδιος ο jobs για προγραμματιστικους λογους.
2) επισης το ιδιο ειχε συμβει και με τα mouse...το ξερεις οτι το mouse το ειχε ανακαλυψει μια μικρη εταιρια και δεν ενδιαφεροταν κανενας; προτομπηκε στα μακ...
3) το ξερεις οτι ο πρωτος υπολογιστης με monitor φτιαχτηκε απο την apple; οτι επισης το πρωτο personal computer;
4) Τα apple συμφωνω οτι ειναι ακριβα προιοντα.. αλλα οτι πληρωσεις περνεις... τα λοιπα ειναι δικαιολογιες φτωχομπινεδων.. αν δεν σαρεσει παρε το φτηνο.. αν δεν μπορεις να παρεις το ακριβο μην το κανεις κρεμαστάρι... οποιος εχει χειριστει προιοντα τετοια ξερει..
5)αν δεν υπηρχε το iphone το κινητο σου ακομα θα ηταν το 3210 και το t68...  αν δεν υπηρχε το ipod εσυ θα κυκλοφορουσες με minidisc που ηταν οτι πιο συγχρονο τοτε... ακομα και στον κινηματογραφο με την pixar εφερε επανασταση στα animation...

Εναν τετοιο ανθρωπο λοιπον... που μονος του ανεστησε μια ολοκληρη εταιρια.. που εβγαλε περισοτερα απο οσα εχει ολα η αμερικη, που εδωσε τοσα στην τεχνολογια , οι συσκευες χρησιμοποιεις περισοτερο ακολουθουν την φιλοσοφια του... που αφησε θεμελια για κατι καλυτερο.... εναν ανθρωπο που γινονται δεκαδες μηνυματα σεβασμου ανα δευτερολεπτο... που ακομα και ο πλανηταρχης εστειλε συλυπητηρια... ΒΡΗΣΚΩΝΤΕ 4-5 ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΤΟΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΛΙΓΟ.. αναλογιστειτε βλακες τι κανατε εσεις τουλαχιστον στην ζωη σας και μετα μιληστε...  ο κλασικος κομπλεξικος μαλακας ελληνας...
και να μην σας καλυπτουν καποια ατομα αξιζουν σεβασμο... στο μαντρι που μεγαλωσατε μαλλον δεν ξερετε τι σημαινει αυτο μπουρτζοβλαχοι...
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
και να μην σας καλυπτουν καποια ατομα αξιζουν σεβασμο... στο μαντρι που μεγαλωσατε μαλλον δεν ξερετε τι σημαινει αυτο μπουρτζοβλαχοι...

Σιγα μωρη παριζιανα Τατιανα.
Πολιτισμενε και ξερολα.
Θα ειναι πολυ περηφανοι οι γονεις σου που σπουδασαν εναν ακομα ισχυρογνομωνα επιστημονα.
 

enoxlitikostipos

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
Σιγα μωρη παριζιανα Τατιανα.
Πολιτισμενε και ξερολα.
Θα ειναι πολυ περηφανοι οι γονεις σου που σπουδασαν εναν ακομα ισχυρογνομωνα επιστημονα.

εχεις δικιο.. χτυπα παλαμακια τωρα..
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
εχεις δικιο.. χτυπα παλαμακια τωρα..

Αρπα δυο φασκελα.
200px-Double_Moutza.jpg
 

Steven_1

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.659
Κριτικές
3
Like
17
Πόντοι
16
Σιχαινομαι την apple και τα προιοντα της αλλα ο ανθρωπος ηταν απο τις μεγαλυτερες προσωπικοτητες του περασμενου αιωνα
 

enoxlitikostipos

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
Αρπα δυο φασκελα.
200px-Double_Moutza.jpg

εχεις δικιο...  παω στοιχημα οτι λυπηθηκες περισοτερο που πεθανε ο m. jackson..  σε στιγματισε προσωπικα...
φιλε λευτα δεν μας εμειναν.. αν ειναι να μην μας μεινει σεβασμος την γαμισαμε...
συμασια δεν εχει να συμφωνεις με καποιον για να αναγνωριζεις την αξια του..
για ολους τους αλλους εχει πιο ενδιαφεροντα τοπικ στο σαιτ.. να πανε να δουνε αν η mariza, rouslana, clara κτλ δινουν μπριζολα με 10ε παραπανω στο πριβε...
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.991
Κριτικές
1
Like
690
Πόντοι
96
"πουσταλεκο" or όπως αλλιώς σε λένε εγώ και όλοι οι υπόλοιποι εδω μεσα δεν περιμέναμε τίποτα περισσότερο από κάποιον που βαζει ψωλή στον κόλο του όπως μας λέει το όνομα σου...! Το πια είναι η παιδιά και η μόρφωση σου φαίνεται, θα έπρεπε να ντρέπεσαι να μιλάς έτσι για έναν συνάνθρωπο μας που δεν βρίσκετε στην ζωή. Τουλάχιστον αυτός έκανε και μερικά πράγματα για να καλυτέρευση την ζωή του και τον υπολοιπων συνανθρώπων μας. Εσύ τι εχεις κάνει στην ζωή σου ώστε να μπορείς να τον κρίνεις μπορείς να μας πεις ? Εκτος φυσικά από το να γραφής διαφορες βλακείες και ανεγκέφαλα πράγματα εδώ μέσα. Θα σε συμβούλευα να κανεις μια αυτοκριτική του εαυτού σου την επομενη φορα πριν γράψεις εδώ το οτιδήποτε. Επίσης μάθε ότι τα προϊόντα τις Apple απευθύνονται σε ανθρώπους οι οποιοι είναι επαγγελματίες στο είδος τους και όχι σε χαζοχαρούμενα οντα σαν εσένα , άσε λοιπόν να κρίνουν αυτοί εάν τα προϊόντα τις Apple είναι για τον πούτσο.

Τυπε μου εγω ειμαι ο ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ ο ενας και μοναδικος! Ο ακαποτος τιμωρος του μπουρδελοφορουμ!!!

Ποιο ακριβως προιον της απλ απευθυνεται σε επαγγελματιες? Μηπως το αιφον που το παιρνουν ολες οι ψωναρες επειδη εχει 1000ε για να πουλανε μουρη με το μιλαρακι?
'Η μηπως το αιπoντ που το εχει η 8χρονη αδερφουλα μου για να ακουει Lady gaga?

Οσο για την παιδεια και τη μορφωση μου μπορεις να δεις και την υπογραφη μου.. ειμαι ο ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ ο καραμπουζουκλης! Αυτο τα λεει ολα.....   ;) :s&m_2:
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
Τυπε μου εγω ειμαι ο ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ ο ενας και μοναδικος! Ο ακαποτος τιμωρος του μπουρδελοφορουμ!!!

Ποιο ακριβως προιον της απλ απευθυνεται σε επαγγελματιες? Μηπως το αιφον που το παιρνουν ολες οι ψωναρες επειδη εχει 1000ε για να πουλανε μουρη με το μιλαρακι?
'Η μηπως το αιπoντ που το εχει η 8χρονη αδερφουλα μου για να ακουει Lady gaga?

Οσο για την παιδεια και τη μορφωση μου μπορεις να δεις και την υπογραφη μου.. ειμαι ο ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ ο καραμπουζουκλης! Αυτο τα λεει ολα.....   ;) :s&m_2:

Πουσταλεκο καραμπουζουκλι μαζεψου λεμε δεν εχεις ιδεα η μας δουλευεις :rockon:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Σιχαινομαι την apple και τα προιοντα της αλλα ο ανθρωπος ηταν απο τις μεγαλυτερες προσωπικοτητες του περασμενου αιωνα
ακριβως!
και εγω ειμαι κατα της apple! τα ειπα και ,στις αρχικες σελιδες!να σαι γραφιστας μουσικος παραγωγος κλπ ναι!
να παρεις αν μηχανημα 2.500 και 3.000! πιστευω με τα μισα σε ενα κανονικο pc κανεις παπαδες!
καποιοι γουσταρουν μοστρα!
οπως και το τζιπ στα νησια και στην Αθηνα μοστρα ειναι!!!

σε λιγο θα τον πουμε και φουκαρα!
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
Τυπε μου εγω ειμαι ο ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ ο ενας και μοναδικος! Ο ακαποτος τιμωρος του μπουρδελοφορουμ!!!

Ποιο ακριβως προιον της απλ απευθυνεται σε επαγγελματιες? Μηπως το αιφον που το παιρνουν ολες οι ψωναρες επειδη εχει 1000ε για να πουλανε μουρη με το μιλαρακι?
'Η μηπως το αιπoντ που το εχει η 8χρονη αδερφουλα μου για να ακουει Lady gaga?

Οσο για την παιδεια και τη μορφωση μου μπορεις να δεις και την υπογραφη μου.. ειμαι ο ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ ο καραμπουζουκλης! Αυτο τα λεει ολα.....   ;) :s&m_2:

Οι μοναδικοι που πινουν νερο στο ονομα της Apple ειναι οι γραφιστες, αρχιτεκτονες, djs... γενικα γραφικα και μουσικη.

Τελοσπαντων, ο τυπος ηταν εξαιρετικος επιχειρηματιας.
Ουτε οραματιστης ηταν (με την σωστη εννοια), ουτε αλτρουιστης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom