Νέα

Σπόνσορινγκ-σεξοτουρισμός στην Πολωνία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Balkan cowboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 197
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
355
Like
1.224
Πόντοι
201
Θυμάμαι που του έλεγε ο Βαλκάνιος ότι τόσες φορές που έχει πάει στο μπλοκ ο αρχηγός,θα πρεπε να φτιάξει κονέ.Δηλαδή πέραν των σπονσορετών,να ήξερε και κόσμο γενικά σε όλα αυτά τα μέρη.Όπως έχει κάνει αυτός στην Πράγα ας πούμε
Πράγα είμαι και εδώ και αρκετά χρόνια ότι κάνω κατά τις επισκέψεις μου δεν έχει σχέση με το τι μπορεί να κάνει ένας τουρίστας.

Όμως γενικά πρέπει να είσαι καλός στο social με άντρες και γυναίκες. Μετά μπαίνει και η "ανταποδοτικοτητα".
Όπως με φτιάχνουν αυτοί όταν έρχομαι εδώ, έτσι τους έφτιαχνα και εγώ στο Oktoberfest, με διαμονές, να βρούμε καλά τραπέζια,κ.λ.π.
Αλλά αυτό γινόταν και επειδή έχω επενδύσει και στο social του Μονάχου.

Τώρα για τους Τσέχους(και για τους Γερμανούς ακόμη περισσότερο) έγινα και ένα κονέ στην πιο μαχιμη οικονομικά χώρα που δεν είναι και μακριά από δω, οπότε ανέβηκε και άλλο το value

Όλα αυτά έχουν να κάνουν με το να επενδύεις στο ατομικό και κοινωνικό σου κεφάλαιο, όπου και αν πας
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
355
Like
1.224
Πόντοι
201
Στις γκόμενες που παίζει , δεν μετράει να είσαι μπρατσαράς.

Τέτοιους έχουν εκατοντάδες ΑΛΛΑ ΠΑΦΤΩΧΟΥΣ.
Στις γκόμενές που παίζει ναι,
αλλά γενικά παίζει πολύ μεγάλο ρόλο να φαίνεσαι ότι είσαι γυμνασμένος,ειδικά σε free style καταστάσεις.
Οι γυναίκες στην κεντρική Ευρώπη, βγαίνουν κάποιες φορές έξω και έχουν προαποφασίσει ότι θέλουν να γαμηθούν. Δεν τις ενδιαφέρει να τις κεράσεις, να τους πάρεις δώρο, να τους βρεις δουλειά.
Θέλουν βαρβάτη πουτσα και κομπρεσάρισμα. Και αυτό κάποιος που είναι περασμένης ηλικίας, ή τρώει τουλούμπες και στηρίζει τη μπύρα του στην κοιλιά του, δεν μπορεί να το κάνει.

Μη σου βάλω και τα αρχέγονα ένστικτα στο παιχνίδι και το πάμε σε επίπεδο ζούγκλας, που η άλλη με τον ψηλό και γυμνασμένο θέλει να γαμηθεί

Για σπονσοριλίκια, δωράκια, προαγωγές, ευνοούμενες, όντως ειναι άλλο το ΠΑΙΓΝΙΟ και όχι τα μπράτσα
 
OP
OP
B

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.354
Πόντοι
456
Εντός ΕΕ η νούμερο ένα πόλη για γούστα είναι η Βαρσοβία και η νούμερο δύο η Πράγα.Η Πράγα έχει το πλεονέκτημα οτι είναι κατά πολύ πιο ευχάριστη και καλλιτεχνική,αξίζει απο μόνη της σαν πόλη ανεξάρτητα απο γκόμενες ενώ η Βαρσοβία δεν λέει πολλά.Η καυλωτική ατμόσφαιρα είναι η ίδια με το σλαβικό στοιχείο πιο έντονο στη Βαρσοβία.Η Πράγα είναι πολύ κοσμοπολίτικη πλέον.Περνάς όμως ωραία,έχει άπειρα μέρη να περπατήσεις και κορυφαία μουνιά.Δεν έχει βέβαια τη χλίδα κια το μεγαλείο της Μόσχας που ξεφεύγεις τελείως.Αυτή τη στιγμή το καλύτερο μέρος για γούστα στην Ευρώπη είναι κατά πάσα πιθανότητα το Μινσκ αλλά υπάρχει το θέμα με την πρόσβαση.Φέτος γάμησα 3 Λευκορρωσίδες Πολωνία,δεν είναι τυχαίο.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.656
Κριτικές
15
Like
11.237
Πόντοι
3.846
Εντός ΕΕ η νούμερο ένα πόλη για γούστα είναι η Βαρσοβία και η νούμερο δύο η Πράγα.Η Πράγα έχει το πλεονέκτημα οτι είναι κατά πολύ πιο ευχάριστη και καλλιτεχνική,αξίζει απο μόνη της σαν πόλη ανεξάρτητα απο γκόμενες ενώ η Βαρσοβία δεν λέει πολλά.Η καυλωτική ατμόσφαιρα είναι η ίδια με το σλαβικό στοιχείο πιο έντονο στη Βαρσοβία.Η Πράγα είναι πολύ κοσμοπολίτικη πλέον.Περνάς όμως ωραία,έχει άπειρα μέρη να περπατήσεις και κορυφαία μουνιά.Δεν έχει βέβαια τη χλίδα κια το μεγαλείο της Μόσχας που ξεφεύγεις τελείως.Αυτή τη στιγμή το καλύτερο μέρος για γούστα στην Ευρώπη είναι κατά πάσα πιθανότητα το Μινσκ αλλά υπάρχει το θέμα με την πρόσβαση.Φέτος γάμησα 3 Λευκορρωσίδες Πολωνία,δεν είναι τυχαίο.
Για Ρωσίδες/Ουκρανες είσαι βαθιά νυχτωμενος.
Η νούμερο ένα πόλη με διαφορά είναι η Λεμεσός.

Ουρανοξύστες, κυριλέ εστιατόρια, μπαρ, Bentley και Rolls Royce παντού.

Μια μικρή Μόσχα λοιπόν με Σλαβες να συναντάς στο γυμναστήριο, στο σουπερμάρκετ, στο καφέ κλπ
Πολλές χωρίς σουτιέν, άλλες με σούπερ εφαρμοστά για να προκαλούν.

Πείτε μου πού αλλού στην Ευρώπη πετυχαίνεις τόσες πολλές εκτός από εκεί.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.612
Like
2.640
Πόντοι
456
Για Ρωσίδες/Ουκρανες είσαι βαθιά νυχτωμενος.
Η νούμερο ένα πόλη με διαφορά είναι η Λεμεσός.

Ουρανοξύστες, κυριλέ εστιατόρια, μπαρ, Bentley και Rolls Royce παντού.

Μια μικρή Μόσχα λοιπόν με Σλαβες να συναντάς στο γυμναστήριο, στο σουπερμάρκετ, στο καφέ κλπ
Πολλές χωρίς σουτιέν, άλλες με σούπερ εφαρμοστά για να προκαλούν.

Πείτε μου πού αλλού στην Ευρώπη πετυχαίνεις τόσες πολλές εκτός από εκεί.
Η Κύπρος δεν είναι ευρωπη.κομπλεξικε..βλαχε από τη μέση ασαντολη
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
355
Like
1.224
Πόντοι
201
Πείτε μου πού αλλού στην Ευρώπη πετυχαίνεις τόσες πολλές εκτός από εκεί.
Εδώ πάντως τύπε δεν υπάρχει η Κύπρος ούτε σαν στατιστικό..

Screenshot_20240416_092747.jpg
Screenshot_20240416_092755~2.jpg


Ο kman μιλάει για σλαβική ατμόσφαιρα, όχι που παίζουν οι περισσότερες βιζιτοπουτάνες/κάτοικο.
Βαρσοβία ειδικά μετά τον πόλεμο είναι τίγκα στις Ουκρανέζες, όπως και Πράγα που είμαι τώρα.
 
OP
OP
B

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.354
Πόντοι
456
Η Βαρσοβία έχει το πλεονέκτημα οτι τραβάει και πολλές Λευκορρωσίδες,βρίσκουν εκεί τον εαυτό τους.Γενικά μου λένε οτι κουλτούρα,διασκέδαση Πολωνία,Λευκορρωσία είναι μια από τα ίδια.Το πολωνικό το δουλεύουν άψογα όπως και οι Ουκρσνέζες.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.656
Κριτικές
15
Like
11.237
Πόντοι
3.846
Εδώ πάντως τύπε δεν υπάρχει η Κύπρος ούτε σαν στατιστικό..

Screenshot_20240416_092747.jpg
Screenshot_20240416_092755~2.jpg


Ο kman μιλάει για σλαβική ατμόσφαιρα, όχι που παίζουν οι περισσότερες βιζιτοπουτάνες/κάτοικο.
Βαρσοβία ειδικά μετά τον πόλεμο είναι τίγκα στις Ουκρανέζες, όπως και Πράγα που είμαι τώρα.
Διάβασες το ποστ μου καθόλου;
Αναφέρομαι σε μόνιμους κατοίκους.
Δεν πετυχαίνεις τις βίζιτες στο γυμναστήριο, σουπερμάρκετ κλπ. Αυτές έρχονται και φεύγουν, κάθονται ελάχιστα σε ένα μέρος.

Ξαναλέω, επειδή δεν το ζείτε μάλλον αδυνατειτε να το καταλάβετε. Η Λεμεσός είναι ρωσικό προλεταριάτο. Πλέον σε πολλα εστιατόρια υπάρχουν μενού μόνο στα αγγλικά και ρωσικά.
Υπάρχουν ταμπέλες μαγαζιών μόνο στα ρωσικά, το ίδιο με πινακίδες στον δρόμο για διαφημίσεις.

Υπάρχουν club που συχνάζουν 60% σλαβες και 40% ντόπιες. Εδώ στον δρόμο περπατάς στην παραλιακή και σε κάποιες γειτονιές ακούς μόνο ρωσικά.

Άμα αυτό εδώ δεν είναι σλαβική ατμόσφαιρα, τότε δεν είναι πουθενά εκτός Ρωσίας.
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
355
Like
1.224
Πόντοι
201
Διάβασες το ποστ μου καθόλου;
Αναφέρομαι σε μόνιμους κατοίκους.
Το διάβασα γι'αυτο σου παρέθεσα και τα ευρωπαϊκά στατιστικά των μονιμων κατοίκων με ρωσική υπηκοότητα...

Άμα αυτό εδώ δεν είναι σλαβική ατμόσφαιρα, τότε δεν είναι πουθενά εκτός Ρωσίας.

Και ο Λαγανάς ειναι τίγκα στους Άγγλους, οπότε είναι αγγλική ατμόσφαιρα..

Εδώ οι άλλες πηγαίνουν σε άλλες χώρες που σε 3 μήνες έχουν μάθει τη γλώσσα και η κουλτούρα, κτίρια, σύστημα είμαι ίδια, αλλά οκέι, εσύ απλά δε θέλεις να καταλάβεις τι σου γράφουμε
 
OP
OP
B

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.354
Πόντοι
456
Πάντως τα τσέχικα λίγες Ουκρανέζες τα μιλάνε καλά ενώ τα πολωνικά σχεδόν όλες.Και η Πράγα σλαβούπολη θα ήτανε με ισχυρή γερμανική επιρροή βέβαια αν δςν υπήρχαν τα πλήθη των τουριστών που αλλοιώνουν το τοπίο.Βέβαια οι τουρίστες δίνουν και μια ατμόσφαιρα πάρτυ μειώνουν όμως αισθητά το μέσο επίπεδο γκόμενας.Ξένες τουρίστριες Βαρσοβία είναι πολύ λίγες,έχει όμως.Σίγουρα οι άρρενες τουρίστες επικρατούν με ποσοστό 95%.Για κάποιο λόγο δηλαδη Πολωνία γουστάρουν σταθερά άντρες ενώ Πράγα έχει και γκόμενες που γουστάρουν να επισκέπτονται.Βέβαια δεν έρχονται για το τσέχικο καυλί.
Κίεβο θα έλεγα το 99,99% των τουριστών προ του πολέμου ήταν άντρες.
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
355
Like
1.224
Πόντοι
201
Για κάποιο λόγο δηλαδη Πολωνία γουστάρουν σταθερά άντρες ενώ Πράγα έχει και γκόμενες που γουστάρουν να επισκέπτονται.
Για κάποιο λόγο; :grin:
Δηλαδή δεν είναι προφανείς οι λόγοι που γυναίκες, ζευγάρια,ΚΑΠΗ, σχολεία, κινεζοειδή, επισκέπτονται την Πράγα και όχι τη Βαρσοβία;
 
OP
OP
B

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.354
Πόντοι
456
Πράγα είχε παλιά και πολύ δυνατό τσεχικο εσωτερικό τουρισμό.Ερχονταν γκόμενες από όλη την επαρχία να επισκεφτούν.Τώρα κυρίως ξένες βλέπεις.Βαρσοβία δε σκάνε πολλές Πολωνέζες από χωριά,πιο πολλές βλέπεις Βρότσλαβ,Κρακοβία,Πόζναν τα ΣΚ.Ρωσίδςς πλέον Πράγα πολύ λίγες,είναι υπό διωγμόν,Βαρσοβία επίσης δεν είδα καθόλου Ρώσους.
Η ομοιότητα Πολωνών,Ρώσων,Ουκρανών εμφανισιακά είναι αρκετά έντονη.
Εδώ βλέπουμε έναν Πολωνό που δυσκολεύεται να κυκλοφορήσει Πολωνία χωρίς να τον φτύσουν.

 

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.321
Κριτικές
15
Like
11.489
Πόντοι
3.246
Στις γκόμενες που παίζει , δεν μετράει να είσαι μπρατσαράς.

Τέτοιους έχουν εκατοντάδες ΑΛΛΑ ΠΑΦΤΩΧΟΥΣ.

Σημείωσε τα παρακάτω και οι νιούφηδες να τα μάθουν απέξω, είναι SOS.

1)Αν είσαι φραγκάτος χοντρός , είσαι σκέτα φραγκάτος, άρα σε γουστάρουν οι ΜΟΥΝΑΡΕΣ.
2)Αν είσαι φτωχός μπρατσαράς, είσαι σκέτα φτωχός άρα σε έχουν χεσμένο οι μουνάρες.
3)Αν είσαι μπρατσαράς φραγκάτος σε γουστάρουν μόνο για τα φράγκα οι μουνάρες, στη μούνα τους τα μπράτσα.




Είναι δύσκολος ο συνδιασμός , να τον αποστηθίσετε και να τον μάθετε απέξω , για να μη κάνετε λάθη.



Μόνο με μπράτσα κερδίσεις αυτά
images
Γειά σου ρε Λάκη, άρχοντα! :rockon:
 

Νίο

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.265
Κριτικές
6
Like
10.247
Πόντοι
2.736
Η Κύπρος δεν είναι ευρωπη.κομπλεξικε..βλαχε από τη μέση ασαντολη
Ρε αμπλαουμπα πηγαινε πρωτα κυπρο μεινε στο st raphael resort στη λεμεσσο που διπλα του ειναι μια τεραστια συνοικια απο μεζονεττες με ρωσους και υπερ μουναρες κλασσατες ρωσιδες σε υφηλο επιπεδο. Βγες εξω στην πολη που γινεται του μαμουνιου το πανηγυρι. Πηγαινε αγ. ναπα που γινεται νυφοπαζαρο απο ρωσικα διαθεσιμα νινακια. Γενικα ολο το ελευθερο νησι παιζει πολυ μπαλα απο ανατολικες ξεμπαρκες. Εγω που πηγα συνοδευομενος και ειδα αυτα που ειδα το μετανιωσα, θα ξαναπηγαινα μονος. Μεχρι και κυπριες εχει καλες.
 
OP
OP
B

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.354
Πόντοι
456
Κλασική Πολωνέζα βυζαρού.Μόνο οι Πολωνέζες έχουν τετοιες φάτσες στο μπλοκ με την κλασική μεγάλη γαμψή μύτη αλλά κάπως με τα ερωτικά vibes που εκπέμπουν καυλώνεις αμέσως.


Μοντέρνα Πολωνία.Παρά τη φεμινιστική επίδραση δύσκολα διαφωνείς.

 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.656
Κριτικές
15
Like
11.237
Πόντοι
3.846
Ρε αμπλαουμπα πηγαινε πρωτα κυπρο μεινε στο st raphael resort στη λεμεσσο που διπλα του ειναι μια τεραστια συνοικια απο μεζονεττες με ρωσους και υπερ μουναρες κλασσατες ρωσιδες σε υφηλο επιπεδο. Βγες εξω στην πολη που γινεται του μαμουνιου το πανηγυρι. Πηγαινε αγ. ναπα που γινεται νυφοπαζαρο απο ρωσικα διαθεσιμα νινακια. Γενικα ολο το ελευθερο νησι παιζει πολυ μπαλα απο ανατολικες ξεμπαρκες. Εγω που πηγα συνοδευομενος και ειδα αυτα που ειδα το μετανιωσα, θα ξαναπηγαινα μονος. Μεχρι και κυπριες εχει καλες.
Απαντάς στο καθυστερημένο γιδι που μας έλεγε ότι στο Μενίδι έβρισκε Ρωσίδες;
Αυτό το ζωαδι δεν μπορεί να ξεχωρίσει το πουλί του από τα μπούτια του, θα καταλάβει για Σλαβες, Βαλκανιες και λοιπες;
Ούτε για φτύσιμο δεν αξίζει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Νίο

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
410
Like
759
Πόντοι
81
Δεν ξερω περι σπονσορινγκ κτλ, ξερω μονο αυτο: πριν αρκετα χρονια βρισκομουν σε επαρχιακες πολεις και χωρια της Πολωνιας και οποτε σχολαγε κανα λυκειο ή ολα αυτα τα 18χρονα με καροτσακι με παιδι φρεσκοπαντρεμενα....ζοριζομουν πολυ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom