Νέα

Speed-Dating κλπ. γραφεία γνωριμιών & συνοικεσίων, δουλεύουν άραγε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonidas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 317
  • Εμφανίσεις 60K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εχω πάει σε SPEED DATING και...

  • Ηταν πολύ θετική εμπειρία

    Ψήφοι: 6 15,8%
  • Γνώρισα τον άνθρωπο μου

    Ψήφοι: 2 5,3%
  • Σκέτη κοροιδία

    Ψήφοι: 8 21,1%
  • Μου έκατσε καλή φάση !

    Ψήφοι: 5 13,2%
  • Τα εφτιαξα με παντρεμένη!

    Ψήφοι: 4 10,5%
  • Θα ξαναπήγαινα

    Ψήφοι: 3 7,9%
  • Εχασα την ώρα μου και τα λεφτά μου

    Ψήφοι: 10 26,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    38

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.803
Like
1.252
Πόντοι
216
Δεν βλεπω να κινειται το νημα...
 

del_piero

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
1
Like
399
Πόντοι
21
είχα λάβει μέρος μία φορά σε ένα speed dating έπειτα απο πρόσκληση φίλου που πήγαινε ανα τακτά διαστήματα.
πληρώνεις 20-25 ευρώ για να μιλήσεις με περίπου 20 γυναίκες, 5 λεπτά με την καθεμία. Μετά το πέρας του εκάστου 5λέπτου σημειώνεις σε ένα χαρτί που σου έχουν δώσει αν θες ή όχι να ξαναδείς τη γυναίκα αυτή. Αν υπάρχει αμοιβαιότητα, την επόμενη μέρα σου στέλνουν με μήνυμα το κινητό της και απο κει και κανονίζεις.
Η διαδικασία είναι λίγο fast food, οι ηλικίες των ελεεινίδων που συχνάζουν εκεί ειναι συνήθως 38+, οι περισσότερες καμένες της ζωής, χωρισμένες με παιδιά, καριερίστριες που στα 40 τους ανακάλυψαν οτι πρέπει να βρουν εναν λαλάκα για να κάνουν παιδί και να ολοκληρωθούν σαν ελεεινίδες, μερικές κλινικές περιπτώσεις  αλλά υπάρχουν και λίγες ψιλοκαλές περιπτώσεις για  :fuck1: :fuck1:
είναι καλή πηγή για να ψωνίσεις καμμιά πεινασμένη και να την γλεντάς τσάμπα και για πλάκα αν πας με φίλους αλλά μέχρι εκεί.

εγω είχα 5 αμοιβαιότητες, 5 τηλεφωνάκια, εκ των οποίων με τις 3 έπεσαν μερικά κρύα  :fuck1:


 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.803
Like
1.252
Πόντοι
216
del_piero, ευχαριστουμε για τις πληροφοριες.
Παρα το οτι οπως ειπες, σπανιζει να βρεις κατι που οντως να αξιζει,
τουλαχιστον μπορεις να πεις, απο οσα καταλαβες απο αυτη την εμπειρια που εζησες εκει,
αν οντως ηταν 'αληθινο'/αυθορμητο, ή 'στημενο' απο την εταιρια, για να τα κονομαει καθε φορα απο τα events?
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
del_piero, ευχαριστουμε για τις πληροφοριες.
Παρα το οτι οπως ειπες, σπανιζει να βρεις κατι που οντως να αξιζει,
τουλαχιστον μπορεις να πεις, απο οσα καταλαβες απο αυτη την εμπειρια που εζησες εκει,
αν οντως ηταν 'αληθινο'/αυθορμητο, ή 'στημενο' απο την εταιρια, για να τα κονομαει καθε φορα απο τα events?

Έχω πάει και εγω μια φορά για χαβαλέ στο event αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω. Μιλάς με 20-25 γκόμενες για 5 λέπτα.
Το βασικό πρόβλημα ειναι πως οι γκόμενες είναι απο 35+ οπως είπε ο φίλος. Έχει κάποιες ελάχιστα καλές αλλά καμμένες στον εγκέφαλο. Ταίριαξα σχεδόν με όλες όσες επέλεξα (10+) λογικό γιατί το επίπεδο των αντρων που πάνε εκέι είναι ιδιαίτερα χαμηλό και σε μυαλό και σε εμφάνιση (Ανίτα Πάνια). βγήκα με τρείς για ένα απλό καφε αλλά το μετάνιωσα και δεν έκανα τίποτα με καμία. Το φοβερό είναι τόσο πεινασμένες που πέρναν απο μόνες τους τηλέφωνο. Πάντως δεν θα πήγαινα ξανά. Σαν αυτές πετυχαίνεις άπειρες στο κέντρο στα μαγαζάκια ή μέσα απο την δουλεία σου.
Στην ερωτηση σου cool δεν ειναι στημένες τουλάχιστον το 95% των γυναικων αλλά θέλεις αλήθεια να ασχοληθείς με 35+ ψιλοκαμμένες? ΣΑν εμπειρια πήγαινε μια φορα (τα πάντα πρέπει να δοκιμάζεις) αλλά εδω είναι Ελλάδα Όχι Αμερική δεν θα μαζεύψουν ποτέ καλές περιπτωσεις τέτοια events. Άδικος χρονος, λεφτά και κόπος!!
 

Edjohns

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2012
Μηνύματα
106
Like
21
Πόντοι
1
Παιδιά εχει κανένας ασχοληθεί με το θεμα τα τελευταία χρόνια; Αξίζει καποιος που είναι σχετικά κλειστός χαρακτήρας να απευθυνθεί εκεί ή είναι απάτη το πράγμα;
 

gpaparas

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2019
Μηνύματα
54
Κριτικές
5
Like
104
Πόντοι
0
Σωστος ο φίλος ένα έχει κανένας κάτι σχετικο με αυτο το θέμα να απαντήσει ,αλλά και εγώ είμαι λίγο καχύποπτος με αυτό το θέμα να μην πέσουμε καμια απάτη
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
Να σας μεταφέρω την εμπειρία μου. Έχω δώσει σε δυο σοβαρά!!! γραφεία γνωριμιών γύρω στα 300 € σε διάστημα τριών ετών και το αποτέλεσμα είναι ΜΗΔΕΝ ούτε για εναν καφέ δεν έχω βγει.
Συναντώ τρία προφίλ γυναικών σε γενικές γραμμές. 1) Χονδρές ή άσχημες που δεν τις πλησιάζει αρσενικό. 2) Μέτριας εμφάνισης που ζητάν μόνο γάμο, συντηρητικές θα χαρακτήριζα. 3) Μέτριας εμφάνισης με υψηλές απαιτήσεις ή παράξενους χαρακτήρες.
 

takoulou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2012
Μηνύματα
577
Κριτικές
8
Like
445
Πόντοι
306
Παιδιά εχει κανένας ασχοληθεί με το θεμα τα τελευταία χρόνια; Αξίζει καποιος που είναι σχετικά κλειστός χαρακτήρας να απευθυνθεί εκεί ή είναι απάτη το πράγμα;
Καλησπέρα... Δύσκολο από εκεί να κάνεις κάτι..Ίσως αν έχεις χρήματα και σκορπάς...Το καλύτερο είναι μέσω γνωριμιών και φλερτ παντού...Να βγαίνεις έξω σε ωραία μαγαζιά μπαράκια,για φαγητό και να κάνεις φλερτ και να κερνάς...Να είσαι άνετος..
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.312
Κριτικές
10
Like
1.626
Πόντοι
5.975
Παιδιά εχει κανένας ασχοληθεί με το θεμα τα τελευταία χρόνια; Αξίζει καποιος που είναι σχετικά κλειστός χαρακτήρας να απευθυνθεί εκεί ή είναι απάτη το πράγμα;
Παικταρά μου μη σκορπάς τα λεφτά σου δεξιά και αριστερά! Γύρνα την πλάτη στα λαμόγια, εφάρμοσε κατά γράμμα τον Νόμο του Picker και θα βιώσεις την ολοκλήρωση ως αρσενικό!!!
 

takoulou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2012
Μηνύματα
577
Κριτικές
8
Like
445
Πόντοι
306
Παικταρά μου μη σκορπάς τα λεφτά σου δεξιά και αριστερά! Γύρνα την πλάτη στα λαμόγια, εφάρμοσε κατά γράμμα τον Νόμο του Picker και θα βιώσεις την ολοκλήρωση ως αρσενικό!!!
Φλερτ παντού και κάτι θα τσιμπήσεις..Να είσαι και άνετος με το χρήμα να το δούνε...
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
οταν εμενα ακομα ελλαδα ειχα παει σε ενα στο πειραια . Μου λεει η τσατσα 500 και περιμενεις τα τηλφωνα μου.
εντωμεταξυ διπλα το τηλεφωνο να χτυπα σαν τρελο.
Μεγαλη απατη φατα σε πουτανες καλυτερα.


μετα πηγα σε 3-4 speed date στην Αθηνα κεντρο μαρουσι το αλλο κολονακι και στην περιοχη χιλτον το τελευταιο

εκει ηταν οκ αλλα δεν θελανε παραπνω απο 2 φορες και μαλιστα μια μου ειπε δεν ερχεσε εδω για να γαμισεις μονο και να φυγεις. Οτι σου δωσουμε το παιρνεις και φευγεις.
Υπαρχει και ενα στο κολονακι με 50 ρικο αλλα ειναι απατη.

πιο απλα ολα αυτα ειναι απατη
 

North_Face

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2019
Μηνύματα
321
Like
231
Πόντοι
21
Ξαδερφος μου οταν χώρισε πηγε σε ενα στο Πειραιά τη Λούη, του έδινε κάθε βδομάδα μια γυναίκα για ραντεβού αλλα δε του αρεσε καμια ποτέ. Μετα γραφτηκε σε εναν απατεώνα τον Θάνο στο κολωνάκι ο οποιος του πήρε τα λεφτα βάζωντας δόλωμα τη κόρη του καλο μουνάκι. Οταν πήρε τα λεφτά 600ε τον έγραψε στα αρχίδια του και οποτε καλουσε ο ξαδερφος μου τον απατεώνα του ελεγε παπατζιλίκια οτι δεν έχει γυναίκες και ψάχνει. μια φορα του έδωσε μια γκόμενα για ραντεβού να γνωριστούνε η οποία ήταν πουτάνα του ειπε απ το τηλέφωνο αυτη.
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.615
Πόντοι
4.546
θα θελα να ρωτησω τη γνωμη σας γι'αυτα τα γραφεια...αφορμη ηταν χθες βραδυ που ειδα στο καναλι 9 να διαφημιζεται ο παππας κ ο λουης
πουλανε μουφαρα η μπορει να ελπιζει κανεις οτι θα παιχτει κατι καλο
προσωπικα ειχα εμπειρια απο ενα παρομοιο πριν πολλα χρονια κ οταν ημουν πολυ μικροτερος ειπα να παω για χαβαλε κ μονο σε ενα απο αυτα να δω τι παιζει...
η συμφωνια ηταν ως εξης...καθε βδομαδα επαιρνα τηλ το γραφειο κ αυτοι μου δινανε ενα τηλ τη φορα καποιας υποτιθεται ενδιαφερομενης
συγκεκριμενα ειχα βγει με 2-3 απο τις οποιες απ'οτι θυμαμαι οι δυο ηταν καλες περιπτωσεις
κατα περιεργο ομως τροπο κ ενω φαινοταν οτι το πραγμα πηγαινε καλα εξαφανιστηκαν
δικο μου συμπερασμα...καταλαβα οτι αυτα τα γραφεια λειτουργουν με καποιους "κραχτες"...γκομενες δηλαδη εμφανισιακες που συνεργαζονται μαζι τους,ισως κ πληρωνονται γι'αυτο τον σκοπο ωστε να φερουν κοσμο στο γραφειο ειτε βγαινοντας με τους ανυποψιαστους πελατες ειτε μεσω καποιων συγκεντρωσεων στις οποιες παριστανται κ που κανονιζει το γραφειο
με αλλα λογια γνωμη μου κ παλι ειναι οτι αυτα τα γραφεια παιζουν με τον πονο κ τη μοναξια του κοσμακη
αν εχει καποιος αλλος αντιθετη η ιδια αποψη ας την εκφερει

Καλύτερα να πάει κάποιος στην Πάνια (που είναι σπαθί) να του βρει γυναίκα.. παρά σε αυτούς τους κλέφτες που σε βλέπουν ως χρήμα!
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
[video]https://www.reader.gr/news/tehnologia/291429/secret-crush-facebook-analamvanei-na-sas-vrei-ton-erota-meso-neas-efarmogis[/video]


«Secret Crush» facebook
 

gpaparas

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2019
Μηνύματα
54
Κριτικές
5
Like
104
Πόντοι
0
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας εάν είναι να πληρώσουμε τόσα , και να μας ζαλισουνε τα αρχιδ.. πάμε και αλλού ,Χε,Χε τόσα κορίτσια εδω μέσα τέλος πάντων
 

Edjohns

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2012
Μηνύματα
106
Like
21
Πόντοι
1
Παιδες ευχαριστώ για τις συμβουλές. Με αυτά που γράψατε οι όποιες σκέψεις μου να ψαχτώ πήγαν περίπατο, χαχα. Όπως τα φανταζόμουν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom