Νέα

sos- 31 χρονων απο επαρχιακη πολη.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα anergos1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 132
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
ρε μπουρδελιαρηδες που ειναι το φιλοτιμο σας για να κανουμε ολοι ενα ερανο να μαζεψουμε λεφτα μεχρι να βρει δουλεια το παλικαρι ενα γαμησι ολοι μειον απο 20 ευρα με τοσα μελοι θα την βγαλει μεχρι χριστουγεννα !!!!!!!

αντε να σας βλεπω ζωηρους....
για μια ζωη την βγαζει αμα δωσουν 20 ευρω ολοι...τεσπα κοιτα να καλοπαντρευτεις εκει στο χωριο καμια με προικα γιατι μαλλον δεν θες να δουλεψεις εγω ετσι καταλαβα...κανα χωραφι δεν εχετε;τιποτα;
 
OP
OP
A

anergos1

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Φίλοι μου σας ευχαριστώ όλους σας για τις γνωμες σας.Αν και αλλά ρωτούσα και αλλά λέγατε. Είναι  γνωστό πως το προβλημα του καθενος δεν τον καταλαβαινεις κανεις.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
238
Πόντοι
86
Φίλοι  γεια σας.
Καλησπέρα σε όλους σας.
Ενημερώθηκα για το σάιτ  από ένα ξάδελφο  μου ο όποιος είναι μέλος εδώ και καιρό(χρόνια).Είμαι σε μια μεγάλη δυσκολία αυτό τον καιρό είμαι  31 χρονών και  εδώ και  1 χρόνο  είμαι άνεργος. Ζω  σε επαρχιακή πόλη όπου οι δουλείες  είναι μετρημένες στα δάχτυλα ενός χεριού, ευτυχώς που δεν  έχω  κάνει οικογένεια και παιδιά αλλά  δεν έχω ούτε και γκόμενα αυτό το καιρό. Σκέφτομε εδώ και καιρό να πάω  σε μια πόλη όπως  Αθήνα, η Θεσσαλονίκη ώστε να αναζητήσω μια καλύτερη τύχη, δεν έχω μεγάλες σπουδές(λύκειο),αλλά δεν ξέρω και καλά μια ξένη γλωσσά. Έχετε  κάτι να προτείνετε? Μια λύση? Κάτι τέλος πάντων?
Ξέρω κάποιοι ότι θα ειρωνευτούν ,γελάσουν, κοροϊδέψουν ,αλλά  δεν πειράζει ,εύχομαι να μην βρεθεί  ποτέ  κανένας στην θέση μου.




Πολλοι εχουν ερθει στη θεση σου φιλε.. νασαι σιγουρος γιαυτο.  ;)

Μπορεις να ανεβεις στην αθηνα για ενα διαστημα να ψαξεις για δουλεια. Να μεινεις σ ενα φιλο η συγγενη για αρχη και να δεις μονος σου στην πορεια αν σε συμφερει να μεινεις, να νοικιασεις δικο σου σπιτι κλπ.

Πουθενα δεν ειναι ευκολα τα πραγματα, αλλα αν δε ρισκαρεις δε θα μαθεις αν αξιζε τον κοπο.  ;)  :thumbsup:

Αυτα, και καλη τυχη.
 

Επισκέπτης
Φίλοι μου σας ευχαριστώ όλους σας για τις γνωμες σας.Αν και αλλά ρωτούσα και αλλά λέγατε. Είναι  γνωστό πως το προβλημα του καθενος δεν τον καταλαβαινεις κανεις.

Ρε μορτη στα σοβαρα τωρα. Τι πιστευεις οτι θα καταφερεις αν πας στην Αθηνα με τα προσοντα που εχεις ? Τι ξερεις να κανεις ? Εχεις καποια ειδικοτητα ? Οχι. Λοιπον οτι και να κανεις πανω απο 20 -25 ευρω δεν θα περνεις. Τη βγαζεις με αυτα ? Βαλτα κατω νοικια, κοινοχρηστα ΔΕΗ φαγητο. Να ησουν κανα σπουδαγμενος να πω ενταξη, δεν βρισκει στην περιοχη του να ξενιτευτει, αλλα οπως εισαι εσυ, εισαι στην ιδια μοιρα με τους αλλοδαπους. Εκτος αν τη βλεπεις να τη χωθεις σε τιποτα νταραβερια, αλλα εκει θελει αντερα και παντα υπαρχει ο παραγοντας μπατσοι να σου χαλασουν τα σχεδια.
Κατσε εκει που εισαι. Τραβα κοντα σε κανα μαστορα (υδραυλικο, ηλεκτρολο, ξυλουργο) να μαθεις την τεχνη και ασε την Αθηνα. Εζησα πολλα χρονια Αθηνα, εκανα οτι κωλο-δουλεια μπορεις να φανταστεις και βρηκα την υγεια μου στο χωριο.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Ρε μορτη στα σοβαρα τωρα. Τι πιστευεις οτι θα καταφερεις αν πας στην Αθηνα με τα προσοντα που εχεις ? Τι ξερεις να κανεις ? Εχεις καποια ειδικοτητα ? Οχι. Λοιπον οτι και να κανεις πανω απο 20 -25 ευρω δεν θα περνεις. Τη βγαζεις με αυτα ? Βαλτα κατω νοικια, κοινοχρηστα ΔΕΗ φαγητο. Να ησουν κανα σπουδαγμενος να πω ενταξη, δεν βρισκει στην περιοχη του να ξενιτευτει, αλλα οπως εισαι εσυ, εισαι στην ιδια μοιρα με τους αλλοδαπους. Εκτος αν τη βλεπεις να τη χωθεις σε τιποτα νταραβερια, αλλα εκει θελει αντερα και παντα υπαρχει ο παραγοντας μπατσοι να σου χαλασουν τα σχεδια.
Κατσε εκει που εισαι. Τραβα κοντα σε κανα μαστορα (υδραυλικο, ηλεκτρολο, ξυλουργο) να μαθεις την τεχνη και ασε την Αθηνα. Εζησα πολλα χρονια Αθηνα, εκανα οτι κωλο-δουλεια μπορεις να φανταστεις και βρηκα την υγεια μου στο χωριο.
+100000000
 

Επισκέπτης
Ενταξει ρε παιδια μην το αποητευεται το παιδι...στην χειροτερη βαραει τιποτα κρεατινες κανενα νιτρικο οξυ και παει να δουλεψει πορτα!

Η και μπαρμαν :2funny:

παντως για η νυκτα εχει καλα λεφτα και ειναι μια καλη λυση για καποιον που δεν εχει καποια ειδικευση...
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.249
Πόντοι
7.045
H πόρτα πάντως δεν έχει πολλά λεφτά.
Εκτός κι αν είσαι γυναίκα, οπότε αλλάζει το πράμα(ξέρεις, τις κράχτριες που βάζουν στα μαγαζιά).
Βασικά αν έχεις μουνί είτε σε πόρτα κάτσεις είτε σε παράθυρο λεφτά βγάζεις...
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
να τον πιστεψω οτι δεν βρισκει αλλα και τι να κανουμε εμεις να βοηθησουμε δεν ξερω;και μην φανταζεται οτι εχει δουλειες με 1000-1200 ευρω χωρις προσοντα...μονο γεωργια κτηνοτροφια εχει τετοια λεφτα χωρις σπουδες αλλα με κοπο και εκει...
 

Επισκέπτης
H πόρτα πάντως δεν έχει πολλά λεφτά.
Εκτός κι αν είσαι γυναίκα, οπότε αλλάζει το πράμα(ξέρεις, τις κράχτριες που βάζουν στα μαγαζιά).
Βασικά αν έχεις μουνί είτε σε πόρτα κάτσεις είτε σε παράθυρο λεφτά βγάζεις...

εγω εχω ακουσει και για μεροκαταμα απο 80 ευρω μεχρι και 250 ευρω σε πορτα...
Δεν ειναι καλυτερα απο τα 25 που μπορει να δουλευει και σαν χαμαλης για να τα παρει?

Καλα οτι αμα εχεις μουνι εχεις λυσει ολα τα προβληματα σου ειδικα στην Ελλαδα ειναι πασιγνωστο :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
H πόρτα πάντως δεν έχει πολλά λεφτά.
Εκτός κι αν είσαι γυναίκα, οπότε αλλάζει το πράμα(ξέρεις, τις κράχτριες που βάζουν στα μαγαζιά).
Βασικά αν έχεις μουνί είτε σε πόρτα κάτσεις είτε σε παράθυρο λεφτά βγάζεις...
τι δουλεια κανει τοτέ η αδελφη σου;δεν ξερω κυρια αλλα ο μπαμπας λεει οτι εχει μια μικρη τουφιτσα αναμεσα στα ποδια της που φερνει χρημα... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :offtopic:
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
γαμησε τα ειναι και σαλονικη και τρωγλες με 200 ευρω ζητανε...οχι σπιτια..δεν βγαινει μονος του για αρχη...εγω επιμενω να εξαντλησει τις δυνατοτητες εκει που μενει...καμια οικοδομη,κανενα ντιλιβερι,κανα ψητοπωλειο,εστιατοριο,καφε τιποτα δεν παιζει;

ασε ρε ο κολλητος μ ανεβηκε σαλονικη για να βρει σπιτι τωρα π περασε (1 χρονο μικροτερος) και τ εδιναν ενα 2αρι διχως πορτα κανονικη αλλα ΣΥΡΩΜΕΝΗ....ελεος για ποσα;;;260€!!! :headbang: :headbang: :headbang:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
ασε ρε ο κολλητος μ ανεβηκε σαλονικη για να βρει σπιτι τωρα π περασε (1 χρονο μικροτερος) και τ εδιναν ενα 2αρι διχως πορτα κανονικη αλλα ΣΥΡΩΜΕΝΗ....ελεος για ποσα;;;260€!!! :headbang: :headbang: :headbang:
που ψαχνει αν και ειμαστε οφ τοπικ;
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
εξωτερικο
ολλανδια
οπως ειμαι κ γω
κ τωρα ειναι η εποχη που ζητανε κοσμο
αλλα να ξερεις ,καθε αρχη κ δυσκολη
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
εξωτερικο
ολλανδια
οπως ειμαι κ γω
κ τωρα ειναι η εποχη που ζητανε κοσμο
αλλα να ξερεις ,καθε αρχη κ δυσκολη
ειναι μια λυση πραγματι καμια αγγελια να δει εχεις δικιο δεν το σκεφτηκαμε...
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
εγω εχω ακουσει και για μεροκαταμα απο 80 ευρω μεχρι και 250 ευρω σε πορτα...
Δεν ειναι καλυτερα απο τα 25 που μπορει να δουλευει και σαν χαμαλης για να τα παρει?

Καλα οτι αμα εχεις μουνι εχεις λυσει ολα τα προβληματα σου ειδικα στην Ελλαδα ειναι πασιγνωστο :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

σωστος ο Ασπρος...στο Ηρακλειο μου εχουν πει οτι παιζει παληκαρι που παιρνει το βραδι 120/130 € αλλα ο μλκ τα χαλαει στις κοκες...
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
που ψαχνει αν και ειμαστε οφ τοπικ;

αυτο μου ειπε οτι ηταν στην Ανω/Κατω Τουμπα δν ειμαι σιγουρος..μην καψω και το μερος... :2funny: :2funny: :2funny:

εξωτερικο
ολλανδια
οπως ειμαι κ γω
κ τωρα ειναι η εποχη που ζητανε κοσμο
αλλα να ξερεις ,καθε αρχη κ δυσκολη

ο μπαρμπας μου πηγε ή Ολλανδια ή Σουηδια και πηρε για τρεις μηνες 7000 αλλα δουλευε με ολη την σημασια της λεξης...οχι οπως εδω αραχτοι και λαιτ...
 

enas11

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
80
Κριτικές
16
Like
9
Πόντοι
10
ο μπαρμπας μου πηγε ή Ολλανδια ή Σουηδια και πηρε για τρεις μηνες 7000 αλλα δουλευε με ολη την σημασια της λεξης...οχι οπως εδω αραχτοι και λαιτ...
εννοειται εκει δουλευεις οχι πλακα αλλα εχει χρημα...
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
αυτη η χωρα ειναι πλεον για το που... φυγε γρηγορα για γερμανια,ολλανδια,σκανδιναβικες χωρες, με τα λεφτα που βγαζεις θα εχεις πολυ μεγαλυτερη αγοραστικη δυναμη! θα σου μενουν κιολας αφου οπως καταλαβαινω εχεις μαθει με τα λιγα (το σημαντικοτερο), μη σε τρομαζουν η γλωσσα (θα τη μαθεις) και η αποσταση (2-3 ωρες πτηση ειναι και 200 ευρω , πλεον η ευρωπη ειναι πολυ κοντα, και σαν ευρωπαιος πολιτης εχεις εργασιακα δικαιωματα ιδια με τους ντοπιους) κουραγιο!!! και γω απο επαρχια ειμαι 15 χρονια στην αθηνα! ηταν πολυ καλλυτερα ομως τοτε! αυτοπεποιθηση και αποφασιστικοτητα! οτι και να σου λενε δε σε πηραν και τα χροννια! α και καλη φυσικη κατασταση, μπορει να χρειαστει να κανεις χειρωνακτικες δουλειες!
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
αυτο μου ειπε οτι ηταν στην Ανω/Κατω Τουμπα δν ειμαι σιγουρος..μην καψω και το μερος... :2funny: :2funny: :2funny:
εχει και καλα σαραντα εκκλησιες και τριανδρια αλλα και κεντρο καποια να ψαξει,αλλα ειναι τσιμπημενα τα καλα :offtopic:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom