Νέα

Σοκ: Ρωσίδα 21 ετών με Aids σκορπά το θάνατο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα don kihotis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 550K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
Πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις, ευτυχως ολα αρνητικα.
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Περιττο να πω πως μου εφυγε ενα μεγαλο βαρος απο πανω μου. Αν και παντα χρησιμοποιω προφυλαξη και γενικα δεν κανω παρακινδυνευμενα πραγματα, ωστοσο μετα απο ολα αυτα που συνεβησαν ειμαι πολυ προβληματισμενος για το ποιο ειναι το επιπεδο ασφαλειας σε μια συνευρεση στον αγοραιο ερωτα. Μετα λυπης μου διαπιστωνω πως ειναι μηδαμινο και γιαυτο το λογο σκοπευω να απεχω. Δεν ξερω αν αυτη θα ειναι η παγια θεση μου η στο μελλον θα αλλαξω γνωμη, ομως προς το παρον δεν εχω καμμια διαθεση να παιζω τη ζωη μου κορωνα-γραμματα. Ευχομαι κανεις να μη του τυχει να συνευρεθει εν αγνοια του με οροθετικο ατομο, ιδιως οταν ο αλλος γνωριζει την κατασταση του και με δολο προσφερει τις σεξουαλικες του υπηρεσιες αδιαφορωντας αν θα μεταδωσει τον ιο κατα λαθος η ακομα και εξ επιτηδες... Το τελευταιο δεν ειναι σιγουρο και διερευναται ακομη. Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι ο τρομος που περασα. Για οσους ειναι υγιεις ευχομαι να παραμεινουν υγιεις. Για οσους νοσουν  μακαρι να εχουν μια καλη ποιοτητα ζωης και με τη βελτιωση των φαρμακων να καταφερουν να ελαχιστοποιησουν τις συνεπειες του ιου. Το ευχομαι πραγματικα.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις, ευτυχως ολα αρνητικα.
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Περιττο να πω πως μου εφυγε ενα μεγαλο βαρος απο πανω μου. Αν και παντα χρησιμοποιω προφυλαξη και γενικα δεν κανω παρακινδυνευμενα πραγματα, ωστοσο μετα απο ολα αυτα που συνεβησαν ειμαι πολυ προβληματισμενος για το ποιο ειναι το επιπεδο ασφαλειας σε μια συνευρεση στον αγοραιο ερωτα. Μετα λυπης μου διαπιστωνω πως ειναι μηδαμινο και γιαυτο το λογο σκοπευω να απεχω. Δεν ξερω αν αυτη θα ειναι η παγια θεση μου η στο μελλον θα αλλαξω γνωμη, ομως προς το παρον δεν εχω καμμια διαθεση να παιζω τη ζωη μου κορωνα-γραμματα. Ευχομαι κανεις να μη του τυχει να συνευρεθει εν αγνοια του με οροθετικο ατομο, ιδιως οταν ο αλλος γνωριζει την κατασταση του και με δολο προσφερει τις σεξουαλικες του υπηρεσιες αδιαφορωντας αν θα μεταδωσει τον ιο κατα λαθος η ακομα και εξ επιτηδες... Το τελευταιο δεν ειναι σιγουρο και διερευναται ακομη. Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι ο τρομος που περασα. Για οσους ειναι υγιεις ευχομαι να παραμεινουν υγιεις. Για οσους νοσουν  μακαρι να εχουν μια καλη ποιοτητα ζωης και με τη βελτιωση των φαρμακων να καταφερουν να ελαχιστοποιησουν τις συνεπειες του ιου. Το ευχομαι πραγματικα.

Ωραιος τυπε  :rockon:

δεν υπαρχει επιπεδο ασφαλειας
εκτος και αν ζητησεις χαρτια και στα δωσουν.
 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
Ωραιος τυπε  :rockon:

δεν υπαρχει επιπεδο ασφαλειας
εκτος και αν ζητησεις χαρτια και στα δωσουν.
Ευχαριστω! Ελπιζω ολοι στα ιδια αποτελεσματα...
Να πηγαινουμε ολοι με τα χαρτια μας πελατες και κοπελλες και αφου γινει διασταυρωση στοιχειων να ξεκιναει το παιχνιδι. ;)
Η καλυτερη λυση.
 

hivaids.gr

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2012
Μηνύματα
543
Like
6
Πόντοι
6
Ευχαριστω! Ελπιζω ολοι στα ιδια αποτελεσματα...
Να πηγαινουμε ολοι με τα χαρτια μας πελατες και κοπελλες και αφου γινει διασταυρωση στοιχειων να ξεκιναει το παιχνιδι. ;)
Η καλυτερη λυση.
Καλύτερα να πηγαίνετε με ένα rapid test στην τάνα.
Της το κάνετε, περιμένετε 20 λεπτά και άμα βγεί αρνητικό είστε σίγουροι ότι δεν μολύνθηκε με τον ιό HIV μέχρι πριν από 30 μέρες.
Βέβαια δεν θα είστε σίγουροι αν μολύνθηκε με τον ιό HIV μέσα στις προηγούμενες 30 μέρες.
Αλλά ΟΚ.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Ευχαριστω! Ελπιζω ολοι στα ιδια αποτελεσματα...
Να πηγαινουμε ολοι με τα χαρτια μας πελατες και κοπελλες και αφου γινει διασταυρωση στοιχειων να ξεκιναει το παιχνιδι. ;)
Η καλυτερη λυση.

τυπε εγω δεν εκανα τεστ... ουτε καν πηρα τηλεφωνο
δεν χρειαστηκε  :2funny:
 

sonderage

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2010
Μηνύματα
785
Κριτικές
18
Like
1
Πόντοι
16
Το Ελληνικό κράτος με πληρώνει.Εργάζομαι στην υγεία.

Προφανώς επειδη συναναστρέφεσαι αποκλειστικα με γυναίκες του πεζοδρομίου,δεν το χωράει το φτωχο σου μυαλό οτι ενδεχεται να υπάρχουν και γυναικες που δεν ξεπουλανε ουτε σωμα ούτε ψυχη.

Αυτο που λες για την PCR ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ εκτός αν αυτός που την εκτέλεσε ήταν μεθυσμένος,εντελως ασχετος στην εκτελεση της ή γενικά ΑΝΙΚΑΝΟΣ.

Εννοείται οτι δεν κινδυνευει.Εδω πέρα αλωνίζουν ελευθεροι και ωραιοι γιατροι που προωθουν ενα σωρό τσαρλατανοθεραπειες,ή γιατροι που φυτεψαν κόσμο,λες να παθαινε κατι επειδη είπε κατι;;;Εδω αφηνανε την Παπαγιαννιδου να τριγυρναει ανενοχλητη στα καναλια και να λεει τις μαλακιες της παρολο που υπαρχει νομος που τιμωρει την διασπορα ψευδων ειδησεων.

Να σε πληροφορησω οτι οι φαρμακευτικες εταιρίες ενθαρύνουν την αναφορά προβλημάτων σε σχέση με τα προιοντα τους απο τους χρηστες επειδη φυσικα ενδιαφέρονται να βελτιωσουν το προιον τους οπως καθε εταιρια που επιθυμει α)να μην χασει τους πελάτες της β)να μην βρεθει αντιμετωπη με μηνύσεις και αγωγές.

"O ιδρυτής του HIV"  :2funny:

O Lyc Montagnier και η ομαδα του απομονωσαν πρωτοι τον HIV απο δείγμα λεμφαδένων ατόμου με HIV λεμφαδενοπάθεια.

Δεν ίδρυσαν τον HIV.

Aυτο που λεει στο ντοκιμαντερ είναι οτι εαν βρισκεσαι σε καλη κατασταση γενικά τότε αντιμετωπιζει καλυτερα το σώμα σου και την μόλυνση.Αρα μαζι με τα φαρμακα πρεπει να φροντιζεις να εχεις και καλή διατροφη,καλες συνθηκες υγιεινης κτλ Πουθενα δεν λεει οτι ζημια σου κανει μονο αν εχεις κατεστραμενο ανοσοποιητικο!

Οταν πρωτοξεκινουσε η επιδημια του HIV,ενα απο τα σημαδια οτι ειχαν να αντιμετωπισουν μια νεα ασθενεια ήταν οτι παρατηρηθηκε οτι ατομα νεαρης ηλικιας,σε καλη κατασταση,με καλη διατροφη,με καλες συνθηκες ζωης,χωρις αλλα συνοδα νοσηματα που θα μπορουσαν με αμεσο ή εμμεσο τροπο να προκαλεσουν ανοσοανεπαρκεια (πχ χημειοθεραπεια για καρκινικους ογκους,ανοσοανεπαρκειες που οφειλονται σε γενετικές βλάβες,ληψη ανοσοκατασταλτικων φαρμακων) εμφανιζαν μια ανεξηγητη ανοσοανεπαρκεια με μεγαλη πτωση των Τ λεμφοκυτταρων και κατεληγαν μεσα σε μερικους μήνες απο διαφορες λοιμωξεις και καρκινους.

Κατάλαβες;;;Ο ιος μπορει να διαλύσει και άτομα σε άριστη κατάσταση.

Γραφεις  συνεχώς ψέμματα.
1. O ιδιος o Μοντανιέ εχει παραδεχτει οτι ποτε δεν απομονωσε τον "ιο"...σε παραπεμπω στα οσα εχω ηδη ποσταρει ,και τα αγνοείς,αφου βεβαια  "σε πληρωνει το κρατος"...για να υμνολογεις τις φαρμακευτικες...αλhθεια,παιρνετε  μιζα απο  τα φαρμακα που πλασαρετε στο χωρο σου? εμποριο  ειναι,δεν ειναι κακο...ταξιδακια ??? οι πλασιε  εχουν παντου ωραριο ?( Ο παπαχριστοπουλος ,ο γνωστος,έλεγε  προ καιρού δημοσια οτι αυτος δεν πηρε ποτε τιποτε  απο φαρμακευτικες,ουτε  ενα ταξιδακι γγια “συνεδριο” ,αλλα παραδεχτηκε οτι  ειναι κατι πολυ  συνηθες στο χωρο αυτο ...η εσεις αποτελειτε  εξαιρεση? ))(οπως θα ξερεις νομιζω,εξω απο πολλα "δημοσια" ιατρεια, αναγκασθηκατε να βαλετε ωραριο για τους πλασιέ...δεν ειναι κακο...μπιζνες...
2.Και αλλο ψεμματακι σου...οτι δήθεν το ειτζ εμφανιστηκε σε υγιή ατομα...το Eιτζ ,εμφανιστηκε σε ομοφυλοφιλους χρηστες ναρκωτικων και ποππερς,αρχικα στην Καλιφορνια περισσοτερο,και γι αυτο  τοτε (1980-1) ονομαστηκε   G. ay R. elated I.mmunodeficiency D .esease  GRIΔ,ητοι, ασθενεια  ανοσοανεπαρκειας σχετιζομενη με τους γκει,και  θεραπευόντουσαν  αναλογα με τη συγκεκριμενη ασθενεια που παρουσιαζαν  (φυματιωση,πνευμονια κλπ) Αλλο ενα ψεμμα σου,λοιπον...
3.-Οι επιστημονες που καταγγελλουν την απατη (απο την οποια ζει πολυς κοσμακης,ειναι αληθεια) εχουν επανειλημμενα καλεσει  ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ , (με κριτικη  επιτροπή απο πανελ κορυφαιων επιστημονων) ΤΟΥς  ΥΠΑΛΛΗΛΟΥς ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΩΝ ,...ακομα περιμενουν απαντηση...
4.- Και για να μη μεινει  αμφιβολια για το τι "επιστημη" πουλατε στη Μπανανια που η τυχη σας εφερε να "πληρωνεστε απο το (μπανανο)κρατος...παρτε χαμπαρι καποτε οτι ο ΙΔΙΟΣ Ο ΓΚΑΛΛΟ,ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΟ 1994 ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΊ ΟΤΙ ΤΟ ΣΑΡΚΩΜΑ ΚΑΠΟΖΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΙΤΖ... κι εσεις  εξακολουθειτε στο Μπανανισταν να σερβιρετε αυτη τη μουφα (διαβαστε λοιπόν και κατι να μην ξεφτιλιζοσαστε,παπαγαλακια  των φαρμακευτικων )
Κατα τα λοιπά,παραπεμπω οσους ενδιαφερονται και στο σαιτ www the perth group,  οπου και ελληνικες μεταφρασεις επιστημονικων τους  μελετων

 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
Καλύτερα να πηγαίνετε με ένα rapid test στην τάνα.
Της το κάνετε, περιμένετε 20 λεπτά και άμα βγεί αρνητικό είστε σίγουροι ότι δεν μολύνθηκε με τον ιό HIV μέχρι πριν από 30 μέρες.
Βέβαια δεν θα είστε σίγουροι αν μολύνθηκε με τον ιό HIV μέσα στις προηγούμενες 30 μέρες.
Αλλά ΟΚ.
Αυτο ειναι κατι αδυνατον... Το μονο που μενει ειναι
Προφυλαξη, προφυλαξη, προφυλαξη.
Και λιγη τυχη... :grin:
 

hivaids.gr

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2012
Μηνύματα
543
Like
6
Πόντοι
6
Γραφεις  συνεχώς ψέμματα.
1. O ιδιος o Μοντανιέ εχει παραδεχτει οτι ποτε δεν απομονωσε τον "ιο"...σε παραπεμπω στα οσα εχω ηδη ποσταρει ,και τα αγνοείς,αφου βεβαια  "σε πληρωνει το κρατος"...για να υμνολογεις τις φαρμακευτικες...αλhθεια,παιρνετε  μιζα απο  τα φαρμακα που πλασαρετε στο χωρο σου? εμποριο  ειναι,δεν ειναι κακο...ταξιδακια ??? οι πλασιε  εχουν παντου ωραριο ?( Ο παπαχριστοπουλος ,ο γνωστος,έλεγε  προ καιρού δημοσια οτι αυτος δεν πηρε ποτε τιποτε  απο φαρμακευτικες,ουτε  ενα ταξιδακι γγια “συνεδριο” ,αλλα παραδεχτηκε οτι  ειναι κατι πολυ  συνηθες στο χωρο αυτο ...η εσεις αποτελειτε  εξαιρεση? ))(οπως θα ξερεις νομιζω,εξω απο πολλα "δημοσια" ιατρεια, αναγκασθηκατε να βαλετε ωραριο για τους πλασιέ...δεν ειναι κακο...μπιζνες...
2.Και αλλο ψεμματακι σου...οτι δήθεν το ειτζ εμφανιστηκε σε υγιή ατομα...το Eιτζ ,εμφανιστηκε σε ομοφυλοφιλους χρηστες ναρκωτικων και ποππερς,αρχικα στην Καλιφορνια περισσοτερο,και γι αυτο  τοτε (1980-1) ονομαστηκε   G. ay R. elated I.mmunodeficiency D .esease  GRIΔ,ητοι, ασθενεια  ανοσοανεπαρκειας σχετιζομενη με τους γκει,και  θεραπευόντουσαν  αναλογα με τη συγκεκριμενη ασθενεια που παρουσιαζαν  (φυματιωση,πνευμονια κλπ) Αλλο ενα ψεμμα σου,λοιπον...
3.-Οι επιστημονες που καταγγελλουν την απατη (απο την οποια ζει πολυς κοσμακης,ειναι αληθεια) εχουν επανειλημμενα καλεσει  ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ , (με κριτικη  επιτροπή απο πανελ κορυφαιων επιστημονων) ΤΟΥς  ΥΠΑΛΛΗΛΟΥς ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΩΝ ,...ακομα περιμενουν απαντηση...
4.- Και για να μη μεινει  αμφιβολια για το τι "επιστημη" πουλατε στη Μπανανια που η τυχη σας εφερε να "πληρωνεστε απο το (μπανανο)κρατος...παρτε χαμπαρι καποτε οτι ο ΙΔΙΟΣ Ο ΓΚΑΛΛΟ,ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΟ 1884 ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΊ ΟΤΙ ΤΟ ΣΑΡΚΩΜΑ ΚΑΠΟΖΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΙΤΖ... κι εσεις  εξακολουθειτε στο Μπανανισταν να σερβιρετε αυτη τη μουφα (διαβαστε λοιπόν και κατι να μην ξεφτιλιζοσαστε,παπαγαλακια  των φαρμακευτικων )
Κατα τα λοιπά,παραπεμπω οσους ενδιαφερονται και στο σαιτ www the perth group,  οπου και ελληνικες μεταφρασεις επιστημονικων τους  μελετων
Η συγχωρεμένη αναστήθηκε!
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Αυτο λεω και εγω...
Εχεις κανει σεξ με οροθετικο?
προφανώς  ;)
αλλά δεν το παραδέχεται ο μπαγάσας και μας ταλαιπωρεί  :2funny:

Δεν το γνωρίζω και δεν με ενδιέφερε ποτέ να ρωτήσω. Απλά βάζω πάντα καπότα και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
ο άλλος μάλλον δεν έβαλε και έτσι την πάτησες έ ?

Είπαμε, είμαι υπάλληλος της CIA.
Μην τα ξαναλέμε.

Αντρακλά μου εσύ  :2funny:
 

hivaids.gr

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2012
Μηνύματα
543
Like
6
Πόντοι
6
Αντρακλά μου εσύ  :2funny:
Πρέπει κι εσύ να αρχίσεις να χρησιμοποιείς καπότες.
Να προτιμάς καλές μάρκες και να τις αγοράζεις από φαρμακείο.
Δεν θέλω να σε δω ως ασθενή σε κάποια Μονάδα Ειδικών Λοιμώξεων.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom