Νέα

ΣΟΚ: Έσφαξε την γυναίκα του και μητέρα τριών παιδιών!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pecados
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
[size=30pt]Έγκλημα στα Τρίκαλα: Ο γιος μου δεν ήθελε να σκοτώσει τη Βαΐτσα, αλλά του μίλησε άσχημα[/size]

Να υπεραπισθεί το γιο του προσπαθεί μιλώντας στο protothema.gr ο πατέρας του 50χρονου συζυγοκτόνου - «Την αγαπούσε και την αγαπάει ακόμη. Αυτή ήθελε να χωρίσουν, γιατί είχε εξωσυζυγική σχέση», ισχυρίζεται.

dolofonia-trikala_main01.jpg


 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Οτι θα του πρηζε τ αρχίδια είναι βέβαιο... Επίσης ο τύπος με το που θα έβλεπε την κοινωνική ζωή της βαϊτσας να εκρυγνειται, σίγουρα έκανε σχέδια στο μυαλό του ποιό αντερο να της δώσει στα χέρια.

Μπροστά όμως στα παιδάκια, να κάνει ότι έκανε... Ε άϊ συχτηρι
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.754
Like
20.642
Πόντοι
5.006
[size=30pt]Έγκλημα στα Τρίκαλα: Ο γιος μου δεν ήθελε να σκοτώσει τη Βαΐτσα, αλλά του μίλησε άσχημα[/size]

Να υπεραπισθεί το γιο του προσπαθεί μιλώντας στο protothema.gr ο πατέρας του 50χρονου συζυγοκτόνου - «Την αγαπούσε και την αγαπάει ακόμη. Αυτή ήθελε να χωρίσουν, γιατί είχε εξωσυζυγική σχέση», ισχυρίζεται.

dolofonia-trikala_main01.jpg


:2funny: ξερυχυνω με γερο που κατηγορει την αλλη για εξωσυζυγικη σχεση, ενω ο τσοπανης ο κανακαρης του ειχε ηδη σπειρει εξωγαμο μουλικο και το εφερνε και σπιτι... :2funny:
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.436
Πόντοι
1.446
Καλά αν κάποιος έρθει σε εν βρασμό ψυχής δεν του έρχεται στο μυαλό ούτε τι θα γίνει μετά, ούτε παιδιά, ούτε τίποτα η συνείδηση δεν λειτουργεί φυσιολογικά γιαυτό πιάνεται ως ελαφρυντικό στο δικαστήριο.
Εμένα πάντως κάρια μου φαίνεται στην φωτό.
Πολλοί άντρες και γυναίκες δεν έχουν αρκετό ανθρωπιστικό επίπεδο για να μεγαλώσουν παιδιά και όλοι βροντοφωνάζουν το αντίθετο.
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Θέε μου σχώρα με, αλλά τι ασχήμια ήταν αυτή μωρέ κυρά Βαϊτσα μου?

:S :S :S :S
 

Virginios_Richter

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2016
Μηνύματα
196
Κριτικές
41
Like
2.336
Πόντοι
5.191
Σίγουρα να την ξεκοιλιάσει μπροστα στα πιτσιρίκια δεν ήταν η πλέον ενδεδειγμένη λύση. Πρεπει να παει φυλακή , να αποδωθει δικαιοσύνη  κλπ κλπ. Αυτο που όμως με εκνευρίζει σε ΟΛΕΣ αυτές τις ιστορίες ειναι που κανεις δεν λεει (για εκπαιδευτικούς έστω  λόγους οχι ως άλλοθι  για φόνο η ξυλοδαρμό) ποσο καριολες μπορούν να γίνουν οι γυναίκες και πόσους τόνους λεκτική και ψυχολογική βία και για ποσά χρόνια  μπορούν να ασκήσουν προτού ο αλλος χασει το φως του και ρίξει καμια κλωτσά -η στην δίκη μας περιπτωση - τη σφάξει στο γόνατο.
 

thomas66

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
ίσως να υπάρχει και κάτι θετικό από αυτό το αποτρόπαιο και σίγουρα καταδικαστέο φονικό:

να παραδειγματιστούν κάποιες ελλεϊνίδες και να αναρωτηθούν:
ρε μήπως είμαι εγώ το επόμενο θύμα?
μήπως του τα έχω σπάσει τελείως τα αρχίδια του άντρα μου?

ίσως έτσι αλλάξουν συμπεριφορές και δεν διαλύσουν τα σπίτια τους


ας μη βιαστούν να με κρίνουν μερικοί, δεν δικαιώνω καθόλου το φονιά ειδικά μάλιστα αφού την έσφαξε μπροστά στα παιδιά του
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
7.994
Κριτικές
33
Like
7.044
Πόντοι
3.496
Και η απορια ειναι η εξης: αυτος που κανει το εγκλημα με οποιονδηποτε τροπο,
δεν σκεφτεται λιγο την κωλοτρυπιδα του στα τοσα χρονια εγκλεισμου του στην φυλακη;  :think:
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.436
Πόντοι
1.446
Και εγώ έχω φτάσει να σκοτώσω αλλά ακόμα και σε τέτοια κατάσταση ήξερα ότι μετά θα τελείωνε και η δική μου ζωή είτε στη φυλακή είτε αυτοκτονία κτλ αλλά εγώ  μπορούσα να συγκρατηθώ.
Άλλοι άνθρωποι με πιο πολλά βίαια γονίδια , με χειρότερη ανατροφή - κατάσταση ζωής κτλ μπαίνει ο εγκέφαλος τους σε κατάσταση εν βρασμό ψυχής κτλ δεν έχουν κανένα έλεγχο στην κυριολεξία και πράττουν με υπερβίαιο τρόπο όπως ο τύπος αυτός.
Είναι σαν τον τρελό που θα σκοτώσει χωρίς επίγνωση του τι κάνει ή του τι θα γίνει μετά.
Το παν είναι η πρόληψη τέτοιων καταστάσεων αλλά που μυαλό και γνώσεις στην πλειοψηφία των ανθρώπων.
Αυτός που πραγματικά φταίει είναι αυτός που ξεκινά το πρόβλημα.
Αν αυτός ξεκίνησε τις εξωσυζυγικές σχέσεις τότε αυτός φταίει, αν η γυναίκα άρχισε τις μαλακίες τότε αυτή φταίει.
Και κάτι άλλο ο άντρας αντιδρά με σωματική βία και το αντίστοιχο τις γυναίκας είναι η γκρίνια θα πρέπει να αντιμετωπίζονται το ίδιο και νομικά όχι καταδικαστικός της σωματικής βίας και με τη λεκτική,συναισθηματική βια δεν τρέχει τίποτα.
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Μεγαλη χαζομαρα να σκοτωσει την γυναικα του για οποιοδηποτε λογο.
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.675
Πόντοι
1.706
Και εγώ έχω φτάσει να σκοτώσω αλλά ακόμα και σε τέτοια κατάσταση ήξερα ότι μετά θα τελείωνε και η δική μου ζωή είτε στη φυλακή είτε αυτοκτονία κτλ αλλά εγώ  μπορούσα να συγκρατηθώ.
Άλλοι άνθρωποι με πιο πολλά βίαια γονίδια , με χειρότερη ανατροφή - κατάσταση ζωής κτλ μπαίνει ο εγκέφαλος τους σε κατάσταση εν βρασμό ψυχής κτλ δεν έχουν κανένα έλεγχο στην κυριολεξία και πράττουν με υπερβίαιο τρόπο όπως ο τύπος αυτός.
Είναι σαν τον τρελό που θα σκοτώσει χωρίς επίγνωση του τι κάνει ή του τι θα γίνει μετά.
Το παν είναι η πρόληψη τέτοιων καταστάσεων αλλά που μυαλό και γνώσεις στην πλειοψηφία των ανθρώπων.
Αυτός που πραγματικά φταίει είναι αυτός που ξεκινά το πρόβλημα.
Αν αυτός ξεκίνησε τις εξωσυζυγικές σχέσεις τότε αυτός φταίει,
αν η γυναίκα άρχισε τις μαλακίες τότε αυτή φταίει.
Και κάτι άλλο ο άντρας αντιδρά με σωματική βία και το αντίστοιχο τις γυναίκας είναι η γκρίνια θα πρέπει να αντιμετωπίζονται το ίδιο και νομικά όχι καταδικαστικός της σωματικής βίας και με τη λεκτική,συναισθηματική βια δεν τρέχει τίποτα.

Τύπε μου είμαι σίγουρος οτι μέσα στο bourdela.com πολλοί θα συμφωνήσουν οτι για το φονικό φταίει αυτός που ξενογαμάει.  :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom