Νέα

Σκύλος ο πραγματικός φίλος!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 115K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποια ρατσα προτιματε η εχετε?

  • Γερμανικο Λυκοσκυλο

    Ψήφοι: 96 16,1%
  • Μαλτεζ

    Ψήφοι: 20 3,4%
  • Τσιουαουα

    Ψήφοι: 13 2,2%
  • Γουεστυ

    Ψήφοι: 5 0,8%
  • Μπιγκλ

    Ψήφοι: 15 2,5%
  • Ντομπερμαν

    Ψήφοι: 24 4,0%
  • Μποξερ

    Ψήφοι: 36 6,1%
  • Μπουλντογκ

    Ψήφοι: 18 3,0%
  • Σαρπει

    Ψήφοι: 5 0,8%
  • Δαλματιας

    Ψήφοι: 8 1,3%
  • Ντομπερμαν Πινσερ

    Ψήφοι: 5 0,8%
  • Γκολντεν Ριντριβερ

    Ψήφοι: 22 3,7%
  • Μολοσσος

    Ψήφοι: 8 1,3%
  • Λαμπραντορ Ριντριβερ

    Ψήφοι: 52 8,7%
  • Μαστιφ

    Ψήφοι: 8 1,3%
  • Πεκινουα

    Ψήφοι: 12 2,0%
  • Πομερανιαν

    Ψήφοι: 9 1,5%
  • Παγκ

    Ψήφοι: 9 1,5%
  • Ροτβαιλερ

    Ψήφοι: 36 6,1%
  • Αγιου Βερναρδου

    Ψήφοι: 6 1,0%
  • Σαμογιεντ

    Ψήφοι: 2 0,3%
  • Σιτσου

    Ψήφοι: 5 0,8%
  • Βελγικο Λυκοσκυλο

    Ψήφοι: 23 3,9%
  • Αλασκα Μαλαμουτ

    Ψήφοι: 8 1,3%
  • Αλλο

    Ψήφοι: 126 21,2%
  • Ακιτα

    Ψήφοι: 24 4,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    595

Επισκέπτης
Κανένα.....τα σιχαίνομαι πολύ......περισσότερες πιθανότητες έχω να βγάλω ουρά παρά να αποκτήσω ένα κωλοτετράποδο.....και όσοι έχετε σκύλο,καιρός να καταλάβετε ότι είναι ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ....κάποια στιγμή θα ψοφήσει,και θα έχετε χάσει λεφτά για σκυλοτροφές,για φάρμακα,ή ότι σκατά του δίνετε...... :jerking:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Κανένα.....τα σιχαίνομαι πολύ......περισσότερες πιθανότητες έχω να βγάλω ουρά παρά να αποκτήσω ένα κωλοτετράποδο.....και όσοι έχετε σκύλο,καιρός να καταλάβετε ότι είναι ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ....κάποια στιγμή θα ψοφήσει,και θα έχετε χάσει λεφτά για σκυλοτροφές,για φάρμακα,ή ότι σκατά του δίνετε...... :jerking:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Κανένα.....τα σιχαίνομαι πολύ......περισσότερες πιθανότητες έχω να βγάλω ουρά παρά να αποκτήσω ένα κωλοτετράποδο.....και όσοι έχετε σκύλο,καιρός να καταλάβετε ότι είναι ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ....κάποια στιγμή θα ψοφήσει,και θα έχετε χάσει λεφτά για σκυλοτροφές,για φάρμακα,ή ότι σκατά του δίνετε...... :jerking:

Κι εσυ θα ψοφησεις καποια στιγμη ρε, αλλα η μανα σου σε θυλαζε, σε μεγαλωσε. σε εστειλε σχολειο και προσπαθησε να σε κανει ανθρωπο. Ασχετως αν δεν τα καταφερε.............
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
Κανένα.....τα σιχαίνομαι πολύ......περισσότερες πιθανότητες έχω να βγάλω ουρά παρά να αποκτήσω ένα κωλοτετράποδο.....και όσοι έχετε σκύλο,καιρός να καταλάβετε ότι είναι ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ....κάποια στιγμή θα ψοφήσει,και θα έχετε χάσει λεφτά για σκυλοτροφές,για φάρμακα,ή ότι σκατά του δίνετε...... :jerking:
άσε που εσύ θα πρέπει να του ξυρίζεις και τα αρχίδια, γιατί ως γνωστόν δεν σου αρέσουν οι αξύριστοι.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.806
Like
142
Πόντοι
16
Κι εσυ θα ψοφησεις καποια στιγμη ρε, αλλα η μανα σου σε θυλαζε, σε μεγαλωσε. σε εστειλε σχολειο και προσπαθησε να σε κανει ανθρωπο. Ασχετως αν δεν τα καταφερε.............
ΚΟΡΥΦΑΙΑ ατακα...
Εχεις ρεντα τυπε... :rockon:
 

amilo

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2010
Μηνύματα
409
Κριτικές
1
Like
98
Πόντοι
1
golden_retriever_4.jpg
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
20.953
Κριτικές
490
Like
36.506
Πόντοι
41.447
μην ασχολειστε με τον βλαμμενο του σαιτ
πουστικη κιθαρα στο επομενο οφφ τοπικ που θα χαλασει το θρεντ εχεις παρει τον πουλο
 

Επισκέπτης
μην ασχολειστε με τον βλαμμενο του σαιτ
πουστικη κιθαρα στο επομενο οφφ τοπικ που θα χαλασει το θρεντ εχεις παρει τον πουλο


Καλά ρε 0.....μια κουβέντα είπαμε,και νομίζω είναι μέσα στο θέμα...για σκύλο μίλησα και γω....πρέπει να συμφωνούμε σε ΟΛΑ; :think:
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
14
Like
3.677
Πόντοι
2.777
Μπάσταρδα αδέσποτα μιξαρισμένα είναι και τα εξυπνότερα, μακροβιότερα κι ομορφότερα.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
λοιπόν εγώ επειδή είμαι και του κυνηγιού έχω αυτή τη στιγμή ένα setter tri-color , παλιότερα είχα μία σκυλίτσα laverack , ένα Ariege pointer και μερικά άλλα pointer που πέρασαν από τα χέρια μου για μερικούς μήνες.

μόλις μας αφήσει ο, γεράκος πλέον, Άσπρος θα ήθελα ένα irish pointer

θεωρώ τα αγγλικά σέττερ τα πιο όμορφα και πιο συνεργάσιμα σκυλιά, όχι μόνο για κυνήγι, αλλά και για άλλες δραστηριότητες.

έχω και ένα ημίαιμο,είναι σίγουρα Affenpinscher μπασταρδεμένο με μπάσταρδο ίδιου μεγέθους καφέ χρώματος και κοντή τρίχα χωρίς ιδιαίτερα χαρ/κα προσώπου απλά έχει κρατήσει το μαύρο χρώμα της ράτσας και αλλάζει η μουσούδα του είναι πιο μακρυά από το καθαρόαιμο Affenpinscher, μικρο, απλά φυλάει τις κότες 24/7 χωρίς να κωλώνει πουθενά
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
Μπάσταρδα αδέσποτα μιξαρισμένα είναι και τα εξυπνότερα, μακροβιότερα κι ομορφότερα.
άλλωστε σε όλες τις ράτσες υπάρχουν ατέλειες.

το κακό με τα ημίαιμα είναι ότι δεν μπορείς να ξέρεις εκ το προτέρων τον χαρακτήρα του σκύλου.
στις επίσημες ράτσες υπάρχει περιγραφή του χαρακτήρα οπότε διαλέγεις και παίρνεις.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.806
Like
142
Πόντοι
16
Οποιος διαφωνει με το θεμα του τοπικ,ας κατεβασει να δει τη ταινια "Hachiko: A Dog's Story".
Μετα θα αλλαξει γνωμη...
Εκτος και αν ειναι ο ιδιος τοσο ΖΩΟ,που δε παιρνει χαμπαρι απο τιποτα...


Ασε που οι σκυλοι κανουν κι αλλα πραγματα...
Ειναι ιδανικοι για να "καλωσοριζουν" και τη πεθερα σου...
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

David_Webb

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.780
Κριτικές
9
Like
1.265
Πόντοι
4.375
Οι περισσότεροι θα το ξέρετε ήδη αλλά για όσους δεν το έχουν δεί ακόμη, ένα άρθρο του Νίκου Δήμου για την αγάπη του ανθρώπου για τα κατοικίδια που θίγει το θέμα αν αυτή η αγάπη είναι σα να ξοδεύουμε στα ζώα αυτά που χρωστάμε στους ανθρώπους καθώς και αν τα ζώα νοιώθουν αγάπη ή αν είναι εξαρτημένα αντανακλαστικά αυτό που εμείς μεταφράζουμε ως  συναίσθημα.
Αξίζει το χρόνο να το διαβάσεις :
 

Επισκέπτης
Διάβασα το άρθρο μέχρι τη μέση.......αλλά πάλι δε με πείθει.... :think:


Προσωπικά ρε παιδιά...δε το θεωρώ νορμάλ ένας άνθρωπος να έχει κατοικίδιο....θεωρώ αυτόν τον άνθρωπο,ότι είναι απογοητευμένος από τους άλλους ανθρώπους και προτιμάει τα κατοικίδια.... :headbang:
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.806
Like
142
Πόντοι
16
Οποιος δεν αγαπαει τα ζωα,δε μπορει να αγαπησει και τους ανθρωπους...
ΤΕΛΟΣ.
 

Επισκέπτης
μην ασχολειστε με τον βλαμμενο του σαιτ
πουστικη κιθαρα στο επομενο οφφ τοπικ που θα χαλασει το θρεντ εχεις παρει τον πουλο

Οχι ρε μην ξηγεσε ετσι. Σ΄ολα τα χωρια υπαρχει ενας χαζος ή ενα καθυστερημενο.
 

Επισκέπτης
Εγώ ένα κοκεράκι θέλω να πάρω,για το κυνήγι και όχι μόνο.Ακόμα δεν έχω πάρει επειδή 1)Δεν έχω βρει κάποιο από "καλά αίματα" και 2) δεν έχω πολύ χρόνο να ασχοληθώ.

Είναι πανέμορφα!

http://[URL unfurl="true"]www.petweb.gr/Portals/0/atrticles/EnglishCockerSpaniels.jpg[/img[/URL]]
[img]http://[URL unfurl="true"]www.theenglishcockerspaniel.com/wp-content/uploads/2010/10/cockersp17.jpg[/img[/URL]]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom