Νέα

Σκοτώσανε τη σκύλα μου με φόλα.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Α-Ω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 923
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
ψσσσ βρε τον φιλειρηνικο ΠιΠη :2funny: :2funny: Πως αγριεψε!
Ειδικα αν ειναι και δεξιος ε?Να του παρουμε του σκαλπ!Πανω ολα στο ονομα της Δημοκρατιας :2funny: :2funny:
θα βγαλουνε και φυλλαδιακι με οδηγιες, οπως το αλλο τι να κανετε σε περιπτωση συλληψης...

πανω απο ολα ανθρωπιστης ειναι το ΠαΠακι!
 

PEOKLHS

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2007
Μηνύματα
80
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
0
Σε πια περιοχη μενεις φιλε?Εγω στο Περιστερι που μενω ειχα δυο σκατογερους που εκαναν συχνεχεια αυτη τη δουλεια,απο τη στιγμη που ψωφησαν οι κωλογεροι,δεν ειχαμε αλλο περιστατικο(εδω και 6 χρονια),ειχαν προλαβει ομως να μου σκοτωσουν 2 σκυλια,και αλλο ενα αδεσποτο που ταιζα.Μπορεις να παρεις εισαγγελικη παραγγελια αν εχεις υποψιες και ξερεις το ονομα του,και θα τον καλεσουν στο αστυνομικο τμημα για συστασεις..
 

SID VICIOUS(1)

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2009
Μηνύματα
54
Like
0
Πόντοι
0
ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ Π...ΤΗ ΜΟΥ ΝΤΡΟΠΗ ΤΑ ΖΩΝΤΑΝΑ ΤΙ ΦΤΑΙΝΕ...ΗΜΑΡΤΟΝ
ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ...

ΥΓ ΟΠΒΣ ΕΙΠΕ ΚΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΣΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΘΑ ΑΠΑΛΗΝΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ
 

Επισκέπτης
zωα σαν εσενα θελουν σκοτωμα ειμαι σιγουρος οτι εχεις φολιασει αρκετα σκυλια,μακαρινα μην μενεις στην γειτονια μου διοτι θα σου εδινα την φολα να την φας να δεις μετα αν θα το ξανα εκανες ζωο.

Ρε παλιομαλακα εσυ εγραφες σε παλιοτερα post οτι καλος Αλβανος ο νεκρος Αλβανος και τωρα σε επιασαν οι ευαισθησιες για τα ζωα ? Διαβασες τι εχω γραψει πριν πεταξεις τη μαλακια σου? Ζωο δεν εχω πειραξει ποτε, "ζωο" σαν εσενα ευχαριστως να το φολιαζα.
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Η γνώμη μου είναι ότι η ενέργεια του τύπου είναι αυτοδικία.
Αν μπορούσε να κάνει νομικά βήματα επειδή ενοχλείτο, ας τα έκανε.

Στην αυτοδικία, ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ να απαντήσεις και εσύ με αυτοδικία.
(Λάθος νομική άποψη αυτή, σωστή συναισθηματικά κατά τη γνώμη μου).

Μπορείς να του κάνεις ότι γουστάρεις χωρίς να ξεπεράσεις δυο όρια:
1) Να τον βλάψεις σωματικά (σωματική βλάβη) – αυτό είναι ένα βήμα παραπάνω που δε το δικαιούσαι..
2) Να κάνεις πράματα από τα οποία θα σε πιάσουν (γιατί τότε εσύ θα την πληρώσεις)

Μέσα σ’ αυτά τα πλαίσια, κάνε του ότι κατεβάσει η κούτρα σου, π.χ:
-Κάψ’ του το αμάξι
-Κάψ’ του το σπίτι
-Κάνε ότι χρειάζεται για να αναγκαστεί να αλλάξει γειτονιά (π.χ. ξεφτύλισμα).
-Βλάψε τον επαγγελματικά
- κλπ κλπ κλπ....

-Κάνε τα ΑΦΟΥ σου περάσει το μένος, για να δράσεις ψύχραιμα.  Η ταραχή είναι κακός σύμβουλος σε τέτοιες περιπτώσεις.

-Πάρε άλλο σκύλο.

γενικά τό κακό είναι ότι η δολοφονία ενός ζώου θεωρείτε πλημέλημα καί κανένας αστυνόμος δέν πρόκειτε νά ασχοληθεί σοβαρά..η δικαστής..
τό μόνο πού θά συμβούλευα τόν φίλο είναι νά απειλούσε τόν άνθρωπο πού τού σκότωσε τό ζώο.. καί νά τούριχνε μερικά μπινελίκια...
.αντε καί κανένα λάστιχο μέ καρφιά η κανένα σπρευ στό  αμάξι...
μέχρι εκεί πάντως..
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
Velvy εχεις δικιο. Εκανα λαθος. Ημουνα "φορτωμενος" απο την boomb και διαβασα αλλα αντ'αλλα.
Μπορεις να σταματησεις να πλενεις πιατα και εγω να συνεχισω να σαλαγαω προβατα.
 

Nostalgia

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2009
Μηνύματα
164
Like
47
Πόντοι
1
Είναι απίστευτη η θλίψη που έχω λόγω του άδικου χαμού της τετράποδης οικογενειακής συντρόφου μας.

Ο μοναδικός λόγος που το βάζω ως ανάρτηση είναι για τις ιδέες αντεκδίκησης που μπορείτε να μου δώσετε και κανείς άλλος.

Ο υπεύθυνος της αποτρόπαιης πράξης μου είναι γνωστός με ον/μο και φυσιογνωμικά.
Αποδεικτικά απτά στοιχεία δεν μπορώ να συλλέξω ούτε έχω, όμως είμαι 150% σίγουρος για τον ίδιο για διάφορους λόγους και το βεβαρημένο αντίστοιχο παρελθόν του σε συνδυασμό με το ότι στον χώρο που τελέστηκε ήταν πολύ περιορισμένοι οι ύποπτοι (περιφραγμένος χώρος/ ιδιωτικό συγκρότημα κατοικιών) οι οποίοι έχουν κι οι ίδιοι σκυλιά (εκτός από τον υπάνθρωπο αυτό ο οποίος κατ εξακολούθησιν ενοχλείται από την παρουσία 4ποδων και τα φολιάζει).

χθες η σκύλα μου έκλεινε τα 6, αντί για κοκκαλότουρτα ο σκατάνθρωπος αυτός την τάϊσε φόλα.

είμαι κομμάτια.

Φιλε μου λυπουμαι αλλα ενηργησες λαθος. Ακομα και στη μπανανια που ζουμε τα κατοικιδια συντροφιας εχουν τη προστασια του νομου. Καταρχην επρεπε να παρεις την αστυνομια να ερθει στο μερος και να κανεις μυνηση κατα αγνωστου. Η Αστυνομια εαν δεν εχεις απτα στοιχεια δεν μπορει να κανει τιποτα ομως για το ψυχολογικο ειναι μεγαλη υποθεση αυτο το ανθρωπαριο να δει οτι εσυ κινητοποιησε, να δει την αστυνομια στο μερος και να ξερει οτι ειναι για αυτο που εκανε. Θα του εμπαιναν καποιες φοβιες.

Μετα επρεπε να πας για εξετασεις το ατυχο σκυλακι σου για να δεις απο τι ουσια φαρμακωθηκε. Εαν εισαι σε αγροτικη περιοχη και ηταν με φυτοφαρμακο τοτε τα πραγματα θα ηταν πολυ πιο δυσκολα. Εαν εισαι σε αστικη περιοχη πολυ πιθανον η ουσια που χρησιμοποιηθηκε να ειναι απο καποιο φαρμακο. Μαθαινεις ποια ουσια ειναι και σε ποια φαρμακα/φυτοφαρμακα χρησιμοποιειται. Τυπωνεις απο το υπολογιστη σου καμμια εκατοστη σελιδες με φωτογραφια απο το σκυλακι σου γραφεις ενα μικρο ιστορικο οτι φαρμακωθηκε στις 10/04/2010 με αυτη την ουσια ή οποια χρησιμοποιειται σε αυτα τα φαρμακα. Εαν εχετε πληροφοριες παρακαλω επικοινωνηστε στο ταδε τηλεφωνο, ή στο στυνομικο τμημα της περιοχης 210 6969699 Διδεται αμοιβη.

Και κολλας τις σελιδες αυτες στις κολωνες της περιοχης εκεινης. Πηγαινεις στα κοντινα φαρμακεια τους εξηγεις τι εγινε και ρωτας εαν υπαρχει καποιος που πηρε αυτα τα φαρμακα. Δεν προκειται να σου πουν απλα εαν το συγκεκριμενο φαρμακο θελει οπωσδηποτε συνταγογραφηση τοτε και ο φαρμακοποιος θα το σκεφτει πολυ να κανει τα στραβα ματια και να το ξαναδωσει χωρις συνταγη. Κολλας και στις κολωνες εξω απο το φαρμακειο αντιστοιχα χαρτια.

Ολα αυτα δεν τα κανεις για να βρεις τον ενοχο, δεν θα βγαλεις ακρη ειναι σιγουρο, αλλα για να αποτρεψεις αυτο το ανδρεικελο απο το να το ξανακανει. Εαν δει μια κινητοποιηση, αστυνομια μυνησεις αφισες κλπ τοτε θα το σκεφτει πολυ σοβαρα να ξαναφαρμακωσει αλλο σκυλακι.

Τωρα εαν εισαι σιγουρος οτι ειναι εκεινος μπορεις να του κανεις πολλα πραγματα. Προσωπικα θα περιμενα λιγο καιρο και μετα καθε δυο εβδομαδες θα του εκανα μερικες ζημιες στο αυτοκινητο. Κανα λαστιχο σκασμενο, logo στιγμης στις κλειδαριες αυτοκινητου σπιτιου, λασπη στην εξατμιση να του καει η μηχανη. Εαν εχει ταρατσα και εφοσον απεχθανεται τα ζωντανα μπορει να του αδειαζα καθημερινα τροφη στην ταρατσα να μαζευονται ολα τα πουλακια της περιοχης να του χεζουν το σπιτι ομαδικως. Εαν ειναι μεγαλος σε ηλικια, θα εβαζα καθημερινα μουσικη δυνατα. Δυο με πεντε ειναι οι ωρες κοινης ησυχιας? πεντε και ενα θα εσπαγα τα ηχεια καθημερινα, μια με δυο το ιδιο. Εαν εχει κατι παραμονο καταγγελια στην πολεοδομια οπως ειπε καποιος αλλος.

Γαμησε τον πατοκορφα!
 

poulopaixtis

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2010
Μηνύματα
407
Like
0
Πόντοι
1
Το κακο με πολλους φιλοζωους ειναι οτι βαζουν τον ανθρωπο σε ιση ή και ανωτερη μοιρα απο το ζωο!
 

stronzo

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
244
Κριτικές
31
Like
0
Πόντοι
11
Η γνώμη μου είναι ότι η ενέργεια του τύπου είναι αυτοδικία.
Αν μπορούσε να κάνει νομικά βήματα επειδή ενοχλείτο, ας τα έκανε.

Στην αυτοδικία, ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ να απαντήσεις και εσύ με αυτοδικία.
(Λάθος νομική άποψη αυτή, σωστή συναισθηματικά κατά τη γνώμη μου).

Μπορείς να του κάνεις ότι γουστάρεις χωρίς να ξεπεράσεις δυο όρια:
1) Να τον βλάψεις σωματικά (σωματική βλάβη) – αυτό είναι ένα βήμα παραπάνω που δε το δικαιούσαι..
2) Να κάνεις πράματα από τα οποία θα σε πιάσουν (γιατί τότε εσύ θα την πληρώσεις)

Μέσα σ’ αυτά τα πλαίσια, κάνε του ότι κατεβάσει η κούτρα σου, π.χ:
-Κάψ’ του το αμάξι
-Κάψ’ του το σπίτι
-Κάνε ότι χρειάζεται για να αναγκαστεί να αλλάξει γειτονιά (π.χ. ξεφτύλισμα).
-Βλάψε τον επαγγελματικά
- κλπ κλπ κλπ....

-Κάνε τα ΑΦΟΥ σου περάσει το μένος, για να δράσεις ψύχραιμα.  Η ταραχή είναι κακός σύμβουλος σε τέτοιες περιπτώσεις.

-Πάρε άλλο σκύλο.

κάτι πολύ απλό για αρχή...το αμαξι του το ξέρεις..? αν ναι πηγαινε αργα το βραδυ που θα εχει παει για υπνο στανταρ και ριξε 5-6 ή οσα θες μπουκαλακια υγρα μπαταριας σε ολες τις λαμαρινες, καπώ παρμπριζ πορτες κλπ την επομενη το πρωι που θα παει να παρει το αμαξι του θα εχει γινει σουρωτηρι
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.724
Like
55
Πόντοι
16
ρε μάγκες επειδή δηλαδή φέρθηκε ο ένας πούστικα και φώλιασε το σκυλί,πρέπει να φερθεί και ο άλλος πούστικα και να χαλάει αμάξια κρυφά και τέτοια;
να πάει σαν άντρας να εξηγηθεί.
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.091
Κριτικές
10
Like
1.434
Πόντοι
2.357
ρε μάγκες επειδή δηλαδή φέρθηκε ο ένας πούστικα και φώλιασε το σκυλί,πρέπει να φερθεί και ο άλλος πούστικα και να χαλάει αμάξια κρυφά και τέτοια;
να πάει σαν άντρας να εξηγηθεί.


ΑΚΡΙΒΩΣ !!!!


Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΠΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΠΑΝΤΑ ....

Απλα πιαστον και μιλησε του...

Αλλα προς θεου μην κανεις κατι για το οποιο θα μετανιωσεις αργοτερα
 
OP
OP
Α-Ω

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.988
Κριτικές
14
Like
3.972
Πόντοι
2.777
Το κακο με πολλους φιλοζωους ειναι οτι βαζουν τον ανθρωπο σε ιση ή και ανωτερη μοιρα απο το ζωο!

ο άνθρωπος δεν πρέπει να αισθάνεται ένοχος που γεννήθηκε άνθρωπος και να γίνεται αγωγός της ύβρεως προς κάθε τι που ζει και τον περιβάλλει.

Λοιπόν, χρωστάω μερικές εξηγήσεις για το όλο συμβάν και έφτασε η στιγμή να δώσω λεπτομέρειες.

Πέρασα σε ένα ιδιωτικό συγκρότημα κατοικιών παραθαλάσσιο-περιφραγμένο στην Εύβοια μερικές μέρες το Πάσχα, πάλι μετά από πολλά πολλά χρόνια. Ο χώρος είναι μεγαλος σαν ένα καλό ξενοδοχείο με 70 δωμάτια.
Τα σπίτια είναι ως επι το πλείστον σε ορόφους αλλά υπάρχουν και αυτόνομα ισόγεια. Κάτω έχει γκαζόν και γενικά πολύ πράσινο.
Το σπίτι μου είναι ισόγειο και είναι σε θέα όλων των γύρω διαμερισμάτων αφού είναι στο κέντρο...στο πέναλτι.

Η σκύλα μου ήταν εκπαιδευμένη να με ακολουθεί δίχως λουρί ωσαν ήμουνα τυφλός. Όταν έβγαινα εκτός συγκροτήματος η σκύλα ήταν πάντα δεμένη γιατί πίστευα ότι η μαλακία θα γινόταν εκτός -αν γινόταν- κι επειδή τα αυτοκίνητα δεν πολυσέβονται ούτε πεζούς ούτε 4ποδα ή γενικώς έξω από έναν ''ελεγχόμενο'' χώρο φόλες και κίνδυνοι για οικόσιτα παραμονεύουν υπό πολλές μορφές.

Εδώ να πω ότι η σκύλα είχε στανταρ δρομολόγιο το πρωί κάνοντας μια βόλτα επιτήρησης γύρω από το σπίτι και μετά ξάπλαρε δίπλα στην είσοδο στο γκαζόν να πάρει ήλιο.

Από την Παρασκευή που μας πέρασε το συγκρότημα ήταν σχετικά άδειο, μόνο 7 διαμερίσματα γεμάτα από τα οποία 4 συμπεριλαμβανομένου κι εμένα έχουμε ζώα, σκυλιά γατιά κλπ. Δεν έπαιζαν παιδάκια ούτε γέροι έξω ούτε τίποτα. Μόνο κουνέλια που ζουν μέσα αδέσποτα και δεν τα ενοχλεί κανένας, δεν ενοχλούν κι αυτά, δεν ανήκουν σε κανένα, γενικώς υπάρχουν κι είναι ωραία να υπάρχουν κι αυτά. Δίνουν μια ψευδαίσθηση ότι είσαι πιο κοντά στη φύση.

Τα υπόλοιπα γεμάτα σπίτια ήταν ένα του θυρωρού που έχει κυνηγητικά σκυλιά, ένα του μαλάκα του διαχειριστή κι ένα του κατεξοχήν υπόπτου του Κ.
Η σκύλα μου πέθανε την Κυριακή μέσα σε 15 λεπτά. Δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα εκτός από αλατόνερο, γάλα και ένεση για εμετό. Την ένεση την έκανα ενδοφλέβια κι όχι υποδόρια ώστε να λειτουργήσει άμεσα. Τίποτε πάντως δε λειτούργησε. Ο κτηνίατρος της περιοχής μου βεβαίωσε ότι ήταν φόλα ισχυρής δόσης σε συγκεκριμένο σημείο ενός μεζέ.

Το πως έγινε τώρα.

Η σκύλα μου ήταν μέσα στο σπίτι ενώ βγάζω τις βαλίτσες έξω για την αναχώρηση και ξαναμπαίνω μέσα να κλείσω φως. Εκείνη τη στιγμή βγαίνει και πάει στην πίσω βεράντα μας, η οποία έχει κοντό θαμνοφράκτη. Την επόμενη στιγμή τη βλέπω να βγάζει σάλια αφρούς από το στόμα της, να τρέκλίζει και να έρχεται προς το μέρος μου βγάζοντας ένα κλάμα-ρόγχο, σωριάστηκε τρεμάμενη στα πόδια μου και το βλέμμα της δε θα φύγει ποτέ από τη μνήμη μου.
Η σκύλα δεν είχε φάει τίποτε από το προηγούμενο βράδυ, αφού ήταν μικρόσωμο και έτρωγε μια φορά τη μέρα (σα 1.5 μεγάλη γάτα). Θα την ταϊζαμε μόλις φτάναμε σπίτι γιατί συνήθως έκανε εμετούς στο αυτοκίνητο.

Παρατήρηση, όσο προχωρούσε η διάλυση του δηλητηρίου στα εσωτερικά της όργανα της φύγανε όλα τα καφέ που είχε στο άντερό της. Σημάδι φόλας κι αυτό. Βεβαιωμένο από τον κτηνίατρο.

Ξέρω ποιος την έκανε τη δουλειά, γιατί οι κάτοικοι εκεί μέσα εκείνη την μέρα ήταν μετρημένοι κι ο ένοχος την έκανε από εκεί μέσα αφού πέταξε τη φόλα πριν γυρίσουμε από την απογευματινή βόλτα -με το σκυλί δεμμένο το τονίζω.

Επομένως ο κλήρος είναι σε αυτόν γιατί:

-Παρακολουθούσε διακριτικά κι αδιάκριτα το που πήγαινα με το σκυλί (Τον έβλεπα να γυροφέρνει και να σκάει σε άσχετες φάσεις μπροστά μας)

-Μου έκανε παρατήρηση να μην το έχω λυτό γιατί λερώνει(σε ένα άδειο ουσιαστικά χώρο κι ενώ με έχει δει να μαζεύω τα σκατά του σκύλου με πλαστική σακούλα)

- Ο ίδιος πιστεύω ευθύνεται και για το φόνο τουλάχιστον 12 γατιών από πέρυσι (7 πέρσι, 5 το 2010), γιατί όπως έλεγε στο θυρωρό κάτι πρέπει να γίνει με τις γάτες γιατί ενοχλούνται τα κουνέλια?!.

-Παρατήρηση μου έκανε κι η καριόλα η γυναίκα του διαχειριστή του συγκροτήματος (μην το έχετε λυτό γιατί κατουράει και αφοδεύει στο γρασίδι...να σημειώσω ότι στο γρασίδι χέζουν κατουράνε καμμιά 50αριά κουνέλια αλανιάρικα, αλλά η καριόλα δεν είχε μάλλον θέμα με τα κουνέλια)

Έχω ακούσει τις Ν μαλακίες σχετικά με το λόγο που μπορεί να πέθανε η σκύλα μου...ο μαλάκας ο διαχειριστής λέει (αγγίζουμε τα όρια της αναγούλας):

- Μπορεί να έφαγε χημικά από τα χορτάρια
- Μπορεί να έγλειψε τις ρίζες από τις ελιές (ψεκάζουν για να μη βγαίνουν αγριόχορτα αλλά δεν παίζουν εκεί μέσα και κανένα ζώο τουλάχιστον όπως γνωρίζω δεν πάει να γλείψει χημικά φόρα παρτίδα)
- Ο γιος μου έχει 3 σκυλιά πάντα δεμένα, έτσι δεν του ψοφάνε
- Εμείς σας προειδοποιήσαμε με την παρατήρηση αλλά εσείς δεν το καταλάβατε και ιδού το αποτέλεσμα.

Παρεπιπτόντως ο μαλάκας λέει ...και μη βγαίνεις να κατηγορείς έτσι όποιον νάναι (είπαμε 7 διαμερίσματα ήταν με κόσμο, τα 4 φιλόζωα...) το δικό σου φταίξιμο.

???Ποιο δηλαδή, φταίω κιόλας που κάποιος πέταξε φόλα στο σπίτι μου???
Αναπάντητα ερωτήματα.


Νομικά δυστυχώς δεν γίνεται τίποτε. Ακόμη κι επαυτοφώρο να τον έπιανα 3 μήνες φυλάκιση εξαγοράσιμη και 1,5Κ ευρά για πρόστιμο.

Ιδιωτικά σκέφτομαι πολλά.

Το θέμα είναι εσωτερικό, σκέφτομαι όλες αυτές τις μέρες το εξής:

αυτό το πλάσμα δε γυρίζει πίσω με κανέναν τρόπο. Η βία φέρνει βία, η βία σταματάει με μη βία. Ο άνθρωπος αυτός (όπως κι αρκετοί εκεί μέσα) ζει και θρέφεται με το μίσος, εμείς ίσως είμαστε πλασμένοι για ανώτερα συναισθήματα...κι ίσως η σκύλα μου να μη θέλει ανταπόδωση.

Από την άλλη όμως έχω ένα θυμό απίστευτο και επειδή ο κύριος ένοχος σκάει κάθε ΣΚ εκεί μέσα, αν τον δω θέλω να τον αρπάξω...

Θα ηρεμήσω και μετά θα σκεφτώ πολύ καθαρά τι πως πότε κλπ. Μέχρι εδώ σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση και την όποια συμβουλή έχετε δώσει.


@ Nostalgia, καλά τα λες,
Ομως σε κτηνίατρο πήγα, μας βςβαίωσε το λόγο θανάτου=φόλα κι ο οποίος πρότεινε νεκροψία, η γυναίκα μου όμως αρνήθηκε λόγω συναισθηματικής φόρτισης οπότε πάει το στοιχείο.
Μετά καλοσκεπτόμενος όλη την ιστορία είναι ηλίου φαεινότερο το ποιος και γιατί το έκανε αφού έχει βεβαρημένο πρόσφατο παρελθόν και ξέρει να φυλάγεται.
Δε μου έχει ξανασυμβεί ούτε θέλω, όμως αν γίνω μάρτυρας σε κάτι αντίστοιχο εκεί μέσα πάλι θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου.


Το κλείνω εδώ, ο χρόνος ας επουλώσει τις πληγές μας.

Όποιος θέλει να κομμεντάρει ας κομμεντάρει μάγκες.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.252
Πόντοι
7.045
Το κακο με πολλους φιλοζωους ειναι οτι βαζουν τον ανθρωπο σε ιση ή και ανωτερη μοιρα απο το ζωο!
Το κακό με πολλούς ανθρώπους είναι ότι έπρεπε να είχαν γεννηθεί ζώα!
 

mparmpoutsala

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2006
Μηνύματα
484
Like
0
Πόντοι
1
Είναι απίστευτη η θλίψη που έχω λόγω του άδικου χαμού της τετράποδης οικογενειακής συντρόφου μας.

Ο μοναδικός λόγος που το βάζω ως ανάρτηση είναι για τις ιδέες αντεκδίκησης που μπορείτε να μου δώσετε και κανείς άλλος.

Ο υπεύθυνος της αποτρόπαιης πράξης μου είναι γνωστός με ον/μο και φυσιογνωμικά.
Αποδεικτικά απτά στοιχεία δεν μπορώ να συλλέξω ούτε έχω, όμως είμαι 150% σίγουρος για τον ίδιο για διάφορους λόγους και το βεβαρημένο αντίστοιχο παρελθόν του σε συνδυασμό με το ότι στον χώρο που τελέστηκε ήταν πολύ περιορισμένοι οι ύποπτοι (περιφραγμένος χώρος/ ιδιωτικό συγκρότημα κατοικιών) οι οποίοι έχουν κι οι ίδιοι σκυλιά (εκτός από τον υπάνθρωπο αυτό ο οποίος κατ εξακολούθησιν ενοχλείται από την παρουσία 4ποδων και τα φολιάζει).

χθες η σκύλα μου έκλεινε τα 6, αντί για κοκκαλότουρτα ο σκατάνθρωπος αυτός την τάϊσε φόλα.

είμαι κομμάτια.

Και γω έχω χάσει τον σκύλο μου από φόλα, και δυστυχώς η καταγγελία κατά ανωνύμου δεν βοηθάει.

Αφού ξέρεις ποιος είναι, φόρα κουκολούλα και σπαστον στο ξύλο.

Μπορείς επίσης να κάνεις και το ακόλουθο.
Κάθε μέρα να κολλάς στην πόρτα του σπιτιού και του αμαξιού του
αυτοκόλλητο που θα γράφει "ΕΙΜΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΣ, ΡΙΧΝΩ ΦΟΛΑ ΣΕ ΣΚΥΛΙΑ".

Αυτά για την ώρα. Αλήθεια η λίστα αντεκδικητικών πράξεων είναι ατέλειωτη.

Φαντάζομαι χρειάζεται να επιλέξεις αυτό που θα τον πονέσει πιο πολύ, θα τον ξεφτιλήσει,
και δεν θα'χει επιπτώσεις εις βάρος σου.

Συλλυπητήρια.
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.091
Κριτικές
10
Like
1.434
Πόντοι
2.357
να κανω εγω μια ερωτηση και οποιος ξερει ας απαντησει...


Υπαρχει καμια εταιρια στην ελλαδα η οποια θαβει νεκρα ζωντανα ?

Το ρωταω αυτο γιατι δεν θελω να υποχρεωθω σε κανεναν για το σκυλι μου οταν ερθει η ωρα του ...
....καθως δεν εχω αυτοκινητο να το παω καπου να το θαψω.

Αλλα και να ειχα δεν θα ειχα τα κουραγια να προβω σε θαψιμο...

Στο προηγουμενο σκυλι υποχρεωθηκα σε καποιον ο οποιος μου εκανε μεγαλη ιστορια μετα απο καιρο με χρημματα.... ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΤΕΛΙΚΑ....

Και δεν γουσταρω αλλο υποχρεωσεις και τετοια !!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom