Νέα

Σεισμούλης πάλι...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lambros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 71K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 27 άτομα (0 μέλη και 27 επισκέπτες)

omorfopedo

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
437
Like
1
Πόντοι
1
ρε φιλε, πανω στον υπολογιστη πηδουσες?
ποτε πηδηξες , ποτε τελειωσες, ποτε εγραψες????

ειχε ανοιχτο το pc και μαλιστα στο σαιτ αυτο, ωστε να γραψει εντυπωσεις μετα την "πραξη", αλλα τον προλαβε ο σεισμος κι αλλα ηθελε να γραψει και τελικα αλλα εγραψε




Εκείνη την στγμή ταξίδευα και οδηγούσα για Αθήνα πάλι. Ειμαι πολύ καντέμης τέλος πάντων. Το άκουσα στο ραδιόφωνο την ώρα της οδήγησης αλλά δεν κατάλαβα τίποτε. Για να δούμε σε μερικές ώρες που θα φύγω!!!
:think:

την ωρα του τσουναμι στην ινδονησια που ησουν?
Δεν πιστευω να οδηγουσες παλι... Κοφτο το ρημαδι το οδηγημα!
Εσυ πουλακι μου εισαι γκαζιά και φυσικη καταστροφη!
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
375
Πόντοι
366
την ωρα του τσουναμι στην ινδονησια που ησουν?
Δεν πιστευω να οδηγουσες παλι... Κοφτο το ρημαδι το οδηγημα!
Εσυ πουλακι μου εισαι γκαζιά και φυσικη καταστροφη!

Καλά, ο Λάσκος είναι? Που έλεγε ότι μελετούσε και προκάλεσε την κατολίσθηση στη Μαλακάσα (για όσους παρακολουθούσαν Παιδιά Της Νύχτας).
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
6
Πόντοι
66
βρε..άμα σας πω τι έπαθα εγώ την ώρα του σεισμού θα κλάψετε με μαύρο δάκρυ.......είχα στα τέσσερα την κάθριν ζίτα τζόουνς η οποία ταυτοχρονα έκανε πινέλλο στην βάνα μπάρμπα και η μπεζαντάκου από κάτω μας μου έγλυφε τ α........και καθ'ως ήμουν έτοιμος να τελειώσω...γαμώ την τύχη μου με το κούνημα βγαίνει απότομα ο.....και χτυπά στα κωλομάγουλα της τζόουνς και απο τον πόνο που ένιωσα μου έπεσε......ΑΔΙΚΙΑ Ο ΕΓΚΕΛΑΔΟΣ...... :2funny:
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
Εγω ειχα γηρυσει απο βραδυνη κρεπαλη και ετρωγα κατι σουβλακια.
Την ωρα που εγινε ο σεισμος εβαζα σως στο σουβλακι!!
Για ποτε εφτασα την εξοπορτα δεν το καταλαβα!!! :badair: :new_shocked: :shit:
 

Ακόρεστος

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
95
Like
1.259
Πόντοι
7.195
Ωραια κουνηθηκαμε ε?μεχρι τοσο καλα ειναι.Μεγαλυτερους σεισμους να μην εχουμε μονο.Εγω μόλις ειχα κοιμηθει γαμωτο και νασου να με ξυπναει ο σεισμος και μετα παλι προσπαθεια να με ξαναπαρει ο υπνος.Αρκετα αισθητος ηταν εδω στα Χανια,περα δωθε πηγαινα.Μαλιστα μου φανηκε οτι κρατησε και πολλη ωρα,γιατι ειχα στο νου μου ''αντε να τελειωσει,να κοιμηθω'',οπότε ισως να μου φανηκε οτι ηταν και για περισσοτερη ωρα,απο οση κρατησε τελικα.
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
τελικά δεν μάθαμε την φορά του σεισμού για να διαπιστώσουμε την βοήθεια που του έδωσε αυτό το φυσικό φαινόμενο.
η φορά ητο Νοτιος/Νοτιοανατολικη, παντα συμφωνα με τον καθηγητη της ΚΩΛΟνιας Dr. Humfterstrudel, οπότε εθεχθειν ουρια κινηση κ γι αυτο με βοηθησε σφοδρα ωστε να καταφερω να ολοκληρωσω την πραξη, παρ'όλο που ειχε αρχισει να με παιρνει ο υπνος. Μιλαμε δια σπανιον φαινομενον σεισμο-πριμο-κωλητου!
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
Καλημέρα παιδιά! Βρίσκομαι Καλαμάτα αυτή την στιγμή για Σαββατοκύριακο. Επιστρέφω σήμερα Αθήνα. Με ξύπνησε ο σεισμός. Γάμα τα και ήθελα να κοιμηθώ λίγο παραπάνω γιατί κάθε μέρα ξυπνάω στις 5πμ. για δουλειά Το σπίτι παρα λίγο να πέσει. Τελευταία φορά που είχα έρθει με γάμησαν οι φωτιές. Μάλλον δεν πρέπει να ξανάρθω! Όλα καλά εδώ πάντως.
:think:
ο μητσοτακης σε βαφτισε?οταν ερθεις αθηνα θα πεσει η ακροπολη δηλ? :2funny:
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
ειχε ανοιχτο το pc και μαλιστα στο σαιτ αυτο, ωστε να γραψει εντυπωσεις μετα την "πραξη", αλλα τον προλαβε ο σεισμος κι αλλα ηθελε να γραψει και τελικα αλλα εγραψε
αει γειά σου!
αυτο ητο!
το ειδατε? το βρηκε!
 

Επισκέπτης
αν δεν πεις τη μαλακια σου εσυ θα σκασεις. καλα σε ειχανε muted και moderated  τοσο καιρο

Mήπως είσαι moderator και δεν το ξέρουμε φίλε; Για κόψε σε παρακαλώ τις προσωπικές προκλήσεις.Aν δεν έχεις τι να πεις MHN μιλάς καθόλου.Kαταστρέφετε όλα τα threads...
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
375
Πόντοι
366
Mήπως είσαι moderator και δεν το ξέρουμε φίλε; Για κόψε σε παρακαλώ τις προσωπικές προκλήσεις.Aν δεν έχεις τι να πεις MHN μιλάς καθόλου.Kαταστρέφετε όλα τα threads...

Παρακαλώ πολύ, σεβαστείτε το γεγονός ότι βρισκόμαστε σε site για μπουρδέλα και χρησιμοποιείτε την ανάλογη ορολογία. Αντί να γράφετε ''Kαταστρέφετε όλα τα threads'', θα ήταν καταλληλότερο το ''Γαμάτε όλα τα threads'' ή ''Κάνατε όλα τα threads σαν τα αρχίδια σας''.
 

omorfopedo

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
437
Like
1
Πόντοι
1
Παρακαλώ πολύ, σεβαστείτε το γεγονός ότι βρισκόμαστε σε site για μπουρδέλα και χρησιμοποιείτε την ανάλογη ορολογία. Αντί να γράφετε ''Kαταστρέφετε όλα τα threads'', θα ήταν καταλληλότερο το ''Γαμάτε όλα τα threads'' ή ''Κάνατε όλα τα threads σαν τα αρχίδια σας''.
"κανατε το θρεντ μουνι"
"κανατε το θρεντ κωλο"... κλπ
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
[size=10pt]Έχω ένα μεγάλο παπαγάλο και το πρωί που ξύπνησα τον είδα να είναι κάτω από το κλουβί και έκανε βόλτες. Από τον σεισμό φοβήθηκε και πέταξε από το κλουβί κάτω...  Αλλά εγώ δεν κατάλαβα τίποτα στον ύπνο μου..[/size]

Δε καταλαβαίνω:
Δεν έχει πάτο το κλουβί του παπαγάλου σου?
Πως βγήκε έξω?

Υ.Γ: Ούτε και εγώ κατάλαβα τίποτα από το σεισμό. Κοιμόμουν ως ζώον.
 

requiem

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.976
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
εγω παντως δε πηρα χαμπαρι τον σεισμο.και απο οτι ακουσα ηταν διαρκειας 25 δευτερολεπτων.
 

TARZAN(1)

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2006
Μηνύματα
851
Like
11
Πόντοι
6
Αρε Αθανατο ΄81  :rockon: :rockon: :rockon:
Μεγαλα γλεντιαααααααα....θα ηταν ο πρωτος που την ακουσαμε εδω στην Αττικη  :rockon:
Μετα το ΄99 ηρθε το επισφραγισμα...χεσμεντεν οταν κανει σεισμο  :2funny: :2funny: :2funny:
και ο αλλος της παρνηθας ηταν πω πω αδερφακι μου!!!...........2 μερες στην πλατεια.... και τις υπολοιπες με τα παπουτασια εν πασα στιγμη.του 81 με πετυχε βραδυ 11 ωρα στην κουζινα,ημουν πιτσιρικας(γυμνασιο) και μαλιστα θυμαμαι επαιζε ενα σηριαλ εκεινη την στιγμη στην ερτ με ολιγο τσοντα(εκεινη την εποχη τσοντα ηταν το βυζι!!).
 

omorfopedo

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
437
Like
1
Πόντοι
1
και ο αλλος της παρνηθας ηταν πω πω αδερφακι μου!!!...........2 μερες στην πλατεια.... και τις υπολοιπες με τα παπουτασια εν πασα στιγμη.του 81 με πετυχε βραδυ 11 ωρα στην κουζινα,ημουν πιτσιρικας(γυμνασιο) και μαλιστα θυμαμαι επαιζε ενα σηριαλ εκεινη την στιγμη στην ερτ με ολιγο τσοντα(εκεινη την εποχη τσοντα ηταν το βυζι!!).

"Το φως του αυγερινου" λεγοταν το σηριαλ με τον Αλμπερτο Εσκεναζη
Ειχε μεγαλη τηλεθεαση ολο το χειμωνα, αλλα μετα το σεισμο επεσε! Φοβοταν να το παρακολουθησει ο κοσμος πλεον...
χαχαχαχαχαχχαχαχχχαχα!
 

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
Mήπως είσαι moderator και δεν το ξέρουμε φίλε; Για κόψε σε παρακαλώ τις προσωπικές προκλήσεις.Aν δεν έχεις τι να πεις MHN μιλάς καθόλου.Kαταστρέφετε όλα τα threads...
πω πω αλληλεγγυη μεταξυ ομοιων...
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Μαίνεται ο «πόλεμος» μεταξύ των σεισμολόγων

Μαίνεται ο «πόλεμος» μεταξύ των σεισμολόγων με αφορμή την καθυστέρηση στην ανακοίνωση των στοιχείων για τον ισχυρό σεισμό των 6,5 Ρίχτερ στο Λεωνίδιο την Κυριακή, ενώ αιωρούνται αιχμές για κακοδιαχείριση ερευνητικών κονδυλίων.

Για το θέμα ερωτήθηκε και ο υπουργός Ανάπτυξης, Χρήστος Φώλιας, αμέσως μετά το τέλος της συνάντησής του με τον πρωθυπουργό. Ερωτηθείς για το αν υπάρχει έκθεση στο ΥΠΑΝ για το σεισμολογικό από την περίοδο της υπουργίας Σιούφα, ο κ. Φώλιας δήλωσε πως «δεν έχω δει κάτι τέτοιο, αλλά υπάρχει ένα θέμα, το οποίο θα το δούμε, γιατί τώρα προέκυψε και πρέπει να δούμε αν υπάρχει κάτι». Ανάλογη ήταν η απάντηση του υπουργού σε παρεπόμενη ερώτηση αν πρόκειται για θέμα διαχείρισης κονδυλίων.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι ο πρώην υπουργός Ανάπτυξης, Δημήτρης Σιούφας, είχε διατάξει στις αρχές Σεπτεμβρίου έρευνα στο Αστεροσκοπείο Αθηνών, για την διαχείριση των ερευνητικών κονδυλίων, μετά από σχετικές καταγγελίες.  :cussing: :cussing: :cussing:
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Πριν 13-14 λεπτά (ακίνητος στην καρέκλα εγώ), κούνησε στην περιοχή Κηφισιάς. Αισθητός, και κοντινός (τρέμουλο, όχι "κυματική" δόνηση).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom