Νέα

Σε ποιά πόλη της Ευρώπης που έχετε επισκεφτεί θα θέλατε να μένετε μόνιμα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ozzy13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 238
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σε ποια πολη της Ευρωπης που εχετε επισκεφτει θα θελατε να μενετε μονιμα?

  • ΒΕΡΟΛΙΝΟ

    Ψήφοι: 33 15,7%
  • ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ

    Ψήφοι: 29 13,8%
  • ΛΟΝΔΙΝΟ

    Ψήφοι: 23 11,0%
  • ΠΡΑΓΑ

    Ψήφοι: 26 12,4%
  • ΠΑΡΙΣΙ

    Ψήφοι: 20 9,5%
  • ΑΛΛΟ

    Ψήφοι: 79 37,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    210
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
ετσι σου εχουν πει ε?

 Εντάξει προσπαθείς να με εκνευρίσεις. ΟΚ συνέχισέ το.... μόνο εσύ μπορείς να ξέρεις πόσο μαλακας είσαι. Και άφραγκος.

 Μάλλον γι αυτόν τον λόγο δεν σου σηκώνεται κιόλας για να ρωτάς αν ο Φρόυντ είπε τίποτα γιοα τη σχέση χρήματος-σεξ.


  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
Σαφώς πρέπει να μάθεις τη γλώσσα του τόπου που διαμένεις. Όμως στη Σουηδία όλοι ξέρουν αγγλικά και αυτό βοηθά ειδικά στην αρχή.

  cg

μεταπτυχιακό πάει να κάνει ο άνθρωπος, δεν παει απλώς  να συννενοηθεί.

Η γνώση της γλώσσας είναι απαραίτητη για τέτοιο υψηλό επίπεδο.
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
καλα προφανως εννοειται οτι το μεταπτυχιακο πρεπει να ειναι στα αγγλικα!!! ακομα και γερμανια να παω που την κατεχω αρκετα καλα τη γλωσσα στην καθημερινη της χρηση.. αυτο ξεχασα να το αναφερω συγνωμη
 

cgfucker

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.938
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
16
  cg

μεταπτυχιακό πάει να κάνει ο άνθρωπος, δεν παει απλώς  να συννενοηθεί.

Η γνώση της γλώσσας είναι απαραίτητη για τέτοιο υψηλό επίπεδο.

Στις σκανδιναβικές χώρες τα μεταπτυχιακά μαθήματα γίνονται συνήθως στα αγγλικά (μιλώ για τις θετικές επιστήμες, βέβαια).
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
επισης ακομα και να ηθελα να παω για χαβαλε δε νομιζω οτι η ελλαδα ειναι η πιο ενδεδειγμενη χωρα για χαβαλε.. τουλαχιστον για εμενα... αλλου ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα τουλαχιστον εγω απο τη μικρη μου εμπειρια στην ευρωπη αυτο εχω καταλαβει.. εκτως αν χαβαλε εννοεις να αραζεις με τα φιλαρακια σου για καφε και ταβλι... και να βγαινεις απ το σπιτι σου 2 η ωρα για ποτο.. τελοσπαντων τα εχουμε συζητισει σε αλλα θεματα αυτα καλυτερα οχι κ εδω

υγ σορρυ φιλε τζιμινι ειμαι των θετικων επιστημων
υγ 2 στα αγγλικα η ορθογραφια μ ειναι πιο καλη
Κ εγω των θετικων επιστημων ειμαι τυπε μου, αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν πηγα σχολειο.
Αν η ορθογραφια σου ηταν καλυτερη στα αγγλικα, θα ηξερες οτι γραφεται warwick και οχι warrick..

Τελος παντων, δεν εχω κανενα λογο να σε τσιτωνω, αλλα τα θελει ο κωλος σου οταν μπαινεις στο μπου.κομ να ρωτησεις που θα πας για μεταπτυχιακο..
Πηγαινε στο british council και ρωτα μαν.
εδω μονο ποια κανει καλη πιπα μπορεις να μαθεις και ποσα μπουκαλια χωραει ο κωλος του λιλα.
Αν απλα ρωτας για χαβαλε, τοτε συνεχισε την κουβεντα με τον κοπρολαγνο..
Πηγαινε στο goette institute.
Κανε κατι σοβαρο τελος παντων.
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
  Εντάξει προσπαθείς να με εκνευρίσεις. ΟΚ συνέχισέ το.... μόνο εσύ μπορείς να ξέρεις πόσο μαλακας είσαι. Και άφραγκος.

  Μάλλον γι αυτόν τον λόγο δεν σου σηκώνεται κιόλας για να ρωτάς αν ο Φρόυντ είπε τίποτα γιοα τη σχέση χρήματος-σεξ.


  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 
ναι μαν ειμαι αφραγκος και δε γαμαω, γι' αυτο εχω dsl συνδεση, για να ασχολουμαι με κατι γελοιους σαν εσενα
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
το british council ειναι εταιρια μαν... το goethe (εδω σε διωρθωνω εγω) institut δε νομιζω να με ενημερωνανε που πανε οι γερμανιδες φοιτητριες για να φανε πουτσο για ολη τους τη ζωη
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
Στις σκανδιναβικές χώρες τα μεταπτυχιακά μαθήματα γίνονται συνήθως στα αγγλικά (μιλώ για τις θετικές επιστήμες, βέβαια).


  Δεν επιμένω.

Το 1985 απέρριψα το ΛΟΥΝΤ λόγω απαίτησης γνώσης της γλώσσας. Δεν την ήξερα καθόλου. Όχι για μεταπτυχιακό όμως αλλά για κανονικές σπουδές. Μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε.
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
σαν μαρινο αλλα...
 

cgfucker

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.938
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
16
  Δεν επιμένω.

Το 1985 απέρριψα το ΛΟΥΝΤ λόγω απαίτησης γνώσης της γλώσσας. Δεν την ήξερα καθόλου. Όχι για μεταπτυχιακό όμως αλλά για κανονικές σπουδές. Μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε.

Η δικιά σου εμπειρία δεν αναιρεί αυτό που έγραψα γιατί εσύ ενδιαφερόσουν για προπτυχιακές σπουδές ενώ εγώ μίλησα για τις μεταπτυχιακές.
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
το british council ειναι εταιρια μαν... το goethe (εδω σε διωρθωνω εγω) institut δε νομιζω να με ενημερωνανε που πανε οι γερμανιδες φοιτητριες για να φανε πουτσο για ολη τους τη ζωη
και τι σε νοιαζει αν ειναι εταιρια?
δηλαδη πηγες, ρωτησες και δεν εμεινεις ικανοποιημενος? ή απλα βρισκεις δικαιολογιες?
Αγορι μου οπου κ αν πας θα γαμας αβερτα, αν αυτο θες.
Το θεμα ειναι αν αξιζει να χαλασεις τα ωραια σου λεφτουδακια και το χρονο σου για ενα μεταπτυχιακο του κωλου?
Γιατι αν πας για σοβαρο μεταπτυχιακο, οχι να γαμησεις δε θα προλαβαινεις, αλλα ουτε να κλασεις..
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
ναι μαν ειμαι αφραγκος και δε γαμαω, γι' αυτο εχω dsl συνδεση, για να ασχολουμαι με κατι γελοιους σαν εσενα


 BINGO!


" Όταν η εξεύρεση γυναικός τείνει στο ΜΗΔΕΝ,  η μαλακία τείνει στο άπειρον..."


 Σου εύχομαι καλή πρόοδο στην μαλακιστήρια ασχολία σου.  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
  BINGO!


" Όταν η εξεύρεση γυναικός τείνει στο ΜΗΔΕΝ,  η μαλακία τείνει στο άπειρον..."


  Σου εύχομαι καλή πρόοδο στην μαλακιστήρια ασχολία σου.  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
ασχολησου με κανα φορεξ ρε αποτυχημενε γκολντεν μπου κ ασε να μιλησει κανας ανθρωπος της πιατσας
πηγαινε και καμια cruiser και καμια λωζανη να το παιξεις μπρουκλης
μπουρζουα, ε μπουρζουα..
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
Η δικιά σου εμπειρία δεν αναιρεί αυτό που έγραψα γιατί εσύ ενδιαφερόσουν για προπτυχιακές σπουδές ενώ εγώ μίλησα για τις μεταπτυχιακές.

cg

 δεν γνωριζω καθόλου τι γίνεται στο μεταπτυχιακό. Ούτε σου λέω πως αναιρώ τα λεγόμενά σου. Από τη στιγμή που απορρίφθηκε η επιλογή, δεν κοίταξα παραπέρα. Η γλώσσα ήταν αξεπέραστο εμπόδιο για μένα τότε, γιατί θα ήθελα τουλάχιστον δύο χρόνια εντατικά για να μάθω τη γλώσσα.
Δεν είχα τόσον χρόνο στη διάθεσή μου.
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
εχω παει κ απο το βρετανικο συμβουλιο... το οποιο ενημερωτικα πολλα μεγαλα αγγλικα πανεπιστημια το γραφουν στον πουτσο τους. η εντυπωση που μου δωσαν ηταν οτι ενδιαφερονται να μαζεψουν πελατες και φυσικα με αυτη την εντυπωση δε μπορω να τους παρω στα σοβαρα.. αντιθετα εδω μπορει οντως ο καθενας να πει τη μαλακια του αλλα χωρις κανενα προσωπικο συμφερον. οποτε μπορω να το ψαξω εγω απο εκει και περα και το κριμα στο λαιμο μου

εκτως αυτου ξανα εγραψα οτι τα διδακτρα των αγγλικων πανεπιστημιων μου φαινονται πολυ υψηλα και η διαφορα ευρω λιρας τα κανει ακομα υψηλοτρα
 

Rygg

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.646
Like
2
Πόντοι
16
Berlin , μακράν νο 1 προορισμός.
Βαριεμαι τώρα να αναλύσω τους λόγους.
(κλάψε Yorgos!! :2funny:)

εχω παει αρκετες φορες και οντος ειναι τοπ.

Επισης θα εμενα ανετα Νορβηγια που εχω παει αρκετες φορες ...

Γενικα ευρωπη λογικα. Οχι πιο εξω αν και τα εχω δει κ απο ανατολη κ απο δυση.
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
οπου εχει φθηνα ενοικια..

συγκεκριμενα κατι εκτος αγγλιας και λονδινου οπου τα ενοικια σε ξεπατωνουν
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
εχω παει κ απο το βρετανικο συμβουλιο... το οποιο ενημερωτικα πολλα μεγαλα αγγλικα πανεπιστημια το γραφουν στον πουτσο τους. η εντυπωση που μου δωσαν ηταν οτι ενδιαφερονται να μαζεψουν πελατες και φυσικα με αυτη την εντυπωση δε μπορω να τους παρω στα σοβαρα.. αντιθετα εδω μπορει οντως ο καθενας να πει τη μαλακια του αλλα χωρις κανενα προσωπικο συμφερον. οποτε μπορω να το ψαξω εγω απο εκει και περα και το κριμα στο λαιμο μου
υπαρχει ενα ρητο που λεει "it' s a full time job to find a job"..
Προφανως το βρετανικο συμβουλιο εψαχνε για πελατες.. Το θεμα ειναι τι πτυχιο παιρνεις και που μετραει.
Bristol, Manchester, Leicester, Reading και πολλα αλλα αξιζουν, αλλα το θεμα ειναι τι θες εσυ να σπουδασεις και τοτε να κατευθυνεις και τις ερευνες σου.
Εγω μπορει να πηγαινα βαρκελωνη για παραδειγμα.. Ή μιλανο, φλωρεντια..
Οπου κ αν πας ομως πρεπει να ξερεις τη γλωσσα, αυτο να εχεις στο νου σου.
Και, μη λες οτι δεν παιζουν προσωπικα συμφεροντα εδω μεσα, δεν ξερεις τι κομπλεξ κουβαλαει ο καθενας..
Μπορει καποιος να σου λεει για τη σουηδια, γιατι ειναι δικο του απωθημενο.. ;)
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
ασχολησου με κανα φορεξ ρε αποτυχημενε γκολντεν μπου κ ασε να μιλησει κανας ανθρωπος της πιατσας
πηγαινε και καμια cruiser και καμια λωζανη να το παιξεις μπρουκλης
μπουρζουα, ε μπουρζουα..


 Ζηλεύεις αγορίνα;

Ναι... παντού πάω.... όπου δεν θα μπορέσεις να πας ποτέ εσύ... κι έχω γαμήσει γκόμενες που ούτε στο όνειρο σου δεν θα τις είχες σκεφτεί.
και βγάζω και τόσα χρήματα σε μία ημέρα που δεν τα βγάζεις ούτε σε έναν χρόνο.

 Γιατί σε τύπους σαν κι εμένα εργάζεσαι μαλακιστήρι μου.... Και σε γαμάω στη δουλειά κάθε μέρα 15 ώρες ώσπου να φωνάξεις Μπυραλλάχ!

 Και πολύ τακτικά σου πηδάω τη γυναίκα και τη γκόμενα, την ώρα που εσύ ξεσκίζεσαι στη δουλειά για μένα...!!

 Για να μείνει ικανοποιημένο το αφεντικό και κώλο θα δώσεις.... Και θα σκύψεις καλά να τον φας γιατί αν δεν το κάνεις σε περιμένει απόλυση και ανεργία!

   :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
  Ζηλεύεις αγορίνα;

Ναι... παντού πάω.... όπου δεν θα μπορέσεις να πας ποτέ εσύ... κι έχω γαμήσει γκόμενες που ούτε στο όνειρο σου δεν θα τις είχες σκεφτεί.
και βγάζω και τόσα χρήματα σε μία ημέρα που δεν τα βγάζεις ούτε σε έναν χρόνο.

  Γιατί σε τύπους σαν κι εμένα εργάζεσαι μαλακιστήρι μου.... Και σε γαμάω στη δουλειά κάθε μέρα 15 ώρες ώσπου να φωνάξεις Μπυραλλάχ!

  Και πολύ τακτικά σου πηδάω τη γυναίκα και τη γκόμενα, την ώρα που εσύ ξεσκίζεσαι στη δουλειά για μένα...!!

  Για να μείνει ικανοποιημένο το αφεντικό και κώλο θα δώσεις.... Και θα σκύψεις καλά να τον φας γιατί αν δεν το κάνεις σε περιμένει απόλυση και ανεργία!

    :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom