Νέα

Σε ποιά πόλη της Ευρώπης που έχετε επισκεφτεί θα θέλατε να μένετε μόνιμα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ozzy13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 238
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Σε ποια πολη της Ευρωπης που εχετε επισκεφτει θα θελατε να μενετε μονιμα?

  • ΒΕΡΟΛΙΝΟ

    Ψήφοι: 33 15,7%
  • ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ

    Ψήφοι: 29 13,8%
  • ΛΟΝΔΙΝΟ

    Ψήφοι: 23 11,0%
  • ΠΡΑΓΑ

    Ψήφοι: 26 12,4%
  • ΠΑΡΙΣΙ

    Ψήφοι: 20 9,5%
  • ΑΛΛΟ

    Ψήφοι: 79 37,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    210

Eraser

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.330
Like
2
Πόντοι
16
Στοκχόλμη
Βαρκελώνη
Ζυρίχη
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Μαδρίτη... 600μ οροπέδιο, πεντακάθαρη, ήρεμη και ζωντανή ταυτόχρονα, τέχνη, πολιτισμό, Μουσειάρα (prado), τεχνολογία και το βασικότερο: άνθρωποι με την καλημέρα στο στόμα!!!
Έχω δεί αρκετές ευρωπαϊκές πόλεις αλλά πιστεύω ότι σαν την εν λόγο για μόνιμα καμιά.

Ωραια ειναι στην Μαδριτη αλλα εχει ενα βασικο κακο...
Ειναι η εδρα της Ρεαλ,φτουουουουουουουουουουουουουουοου!!!!
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
κωνσταντινουπολη πραγματι ειναι ωραια για τουριστας...για να μενεις εξαρταται ισως....δεν ξερω.....μουνιτσα εχεις υποψην σου ;παντως καλα πρεπει να ειναι για την πολυ πλουσια ταξη

εχω υποψην μου ναι :) Ειναι υπεροχη πολη καλοδιατηρημενη αλλα με κραυγαλεες φυσικα τις ταξικες διαφορες (κατι που δεν απεχει πολυ απο την ελληνικη πραγματικοτητα)...Κατα τ'αλλα οι ανθρωποι μου αρεσουν, η πολη μου αρεσει, η θαλασσα μου αρεσει και γενικοτερα η αυρα της Κωνσταντινουπολης ειναι μοναδικη...οσοι εχουν παει εκει το ξερουν...ποσο μαλλον οταν εισαι απο κει :) Δε θα το σκεφτομουν ουτε μερα για να παω....
 

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16
εμενα μου αρεσαν τα τρικαλα. ομορφη πολη και οι ανθρωποι πολυ καλοι. θα εμενα ευχαριστως εκει, αν διορθωναν λιγο την προφορα τους
 

giasou

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2006
Μηνύματα
2.866
Κριτικές
5
Like
150
Πόντοι
16
εγω θελω στην Αθηνα γιατι εχει ελληνίδεσ ποθ ειναι οι καλιτερεσ παρθένεσ τοθ  πλανητη ποθ τα εχοθν καμει ολα απο πριν και επισησ σοθ πρηζοθν και τα αρχιδια για να εχει ενδιαφερον και σασπενσ ο ερωτασ!
επισησ η αθηνα εχει τα καλιτερα πορδελλα διεθνωσ και παντοθ σε ολοθσ τοθ χωροθσ!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

vivaaaaaaaaa ATHINAAAAA!!asta lavista banana  
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
εμενα μου αρεσαν τα τρικαλα. ομορφη πολη και οι ανθρωποι πολυ καλοι. θα εμενα ευχαριστως εκει, αν διορθωναν λιγο την προφορα τους
αααααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαααααααααα
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
εμενα μου αρεσαν τα τρικαλα. ομορφη πολη και οι ανθρωποι πολυ καλοι. θα εμενα ευχαριστως εκει, αν διορθωναν λιγο την προφορα τους
μ αρεσει παντως που επιμενεις ελληνικα σε ευρωπαικο θρεντ....ο επιμενων αλεκος νικα ;)
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
54.982
Κριτικές
90
Like
32.044
Πόντοι
24.700
εχω υποψην μου ναι :) Ειναι υπεροχη πολη καλοδιατηρημενη αλλα με κραυγαλεες φυσικα τις ταξικες διαφορες (κατι που δεν απεχει πολυ απο την ελληνικη πραγματικοτητα)...Κατα τ'αλλα οι ανθρωποι μου αρεσουν, η πολη μου αρεσει, η θαλασσα μου αρεσει και γενικοτερα η αυρα της Κωνσταντινουπολης ειναι μοναδικη...οσοι εχουν παει εκει το ξερουν...ποσο μαλλον οταν εισαι απο κει :) Δε θα το σκεφτομουν ουτε μερα για να παω....

Συμφωνούμε. Αλλά η υγρασία της, όπως άλλωστε και της Βενετίας, είναι λίαν ενοχλητική.
 

niced

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.709
Κριτικές
8
Like
177
Πόντοι
16
οπουδηποτε μεταξυ Νικαιας και Βαρκελωνης
δυστυχως δεν μπορω να αποχωριστω την μεσογειο
οσο για τους λαους: οι ιταλοι ειναι οντως χειροτεροι απο μας, οι γαλλοι ειναι εκνευριστικα τεμπεληδες...
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Εμενα ανετα Παρισι, Βαρκελωνη Κωνσταντινουπολη (η οποια ειναι πολυ πιο ευρωπαϊκη απο την Αθηνα :P )και Τουλουζη :)

Δε βρήκα Αηδονίδη...

Α-ρε Μουνίτσα μας ψυχοπλάκωσες...


 

ΑΚΗΣ018

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
501
Κριτικές
37
Like
24
Πόντοι
2.935
Βρυξελλες με διαφορα....
 

kouklakis

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιαν 2011
Μηνύματα
3.759
Κριτικές
72
Like
42
Πόντοι
1.096
Αμστερνταμ
Η πολη με τα μουσεια των σεξ
Η πολη με τα ποδηλατα
Ριτ λαιτ γκαλερι και η πολη του ελευθερου ερωτα !  :smitten:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Συμφωνούμε. Αλλά η υγρασία της, όπως άλλωστε και της Βενετίας, είναι λίαν ενοχλητική.

Α εμενα δε με ενοχλει η υγρασια....οι αγενεις ανθρωποι μονο :grin: και εδω στας Αθηνας εχει πλεονασμα...
 

Taiwanos

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2009
Μηνύματα
196
Like
1
Πόντοι
1
Φινλανδια, Ελσινκι ή Μανα Ουαλλια παντου ή Κων/πολη! αν ειχα να επιλεξω μονο μια θα διαλεγα Ελσινκι! Απο Ευρωπη.....
 

sourdakos

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2009
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Αμστερνταμ
Η πολη με τα μουσεια των σεξ
Η πολη με τα ποδηλατα
Ριτ λαιτ γκαλερι και η πολη του ελευθερου ερωτα !  :smitten:
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΛΗ!!!ΑΡΚΕΤΟ ΚΡΥΟ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΟΛΑ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΤΣΙΓΑΡΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΟΛΛΑΝΔΕΖΕΣ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ ΨΗΛΕΣ ΛΙΓΟ ΤΟ ΣΚΑΤΟΦΑΙ ΤΟΥΣ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΑ ΤΟΥΣ
 

adistaktos mermygas

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2011
Μηνύματα
236
Like
0
Πόντοι
1
εμενα μου αρεσαν τα τρικαλα. ομορφη πολη και οι ανθρωποι πολυ καλοι. θα εμενα ευχαριστως εκει, αν διορθωναν λιγο την προφορα τους
φασιστάκη δεν γουστάρει ομιλία που να θυμίζει φουστανέλα?  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom