Νέα

Σε δίκη ο Μητροπολίτης Αμβρόσιος!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxxniner
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 420
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
σκούπισε τα ψωλοχύματα από την μάπα σου και ξεστραβωσου

19s14paparsen-thumb-large.jpg

Φίλε , αν δεν επικοινωνείς με το σήμερα , συμβουλέψου κάποιον , όποιον θέλεις, πάντως έχεις θέμα !
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36

Ήρθε το βαρύ πυροβολικό.
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
74
Πόντοι
76
Oι Μικρασιάτες είχαν πιο προοδευμένο πολιτισμό από εμάς και συνέβαλαν αρκετά στον εκσυγχρονισμό της Ελλάδας. Βέβαια στην πορεία υιοθέτησαν και μερικά κακά δικά μας, αλλά έδωσαν και πολλά θετικά. Και επαναλαμβάνω οι μικρασιάτες και όχι οι Πόντιοι οι οποίοι ήταν πολιτισμικά υπανάπτυκτοι.
 

Επισκέπτης
Oι Μικρασιάτες είχαν πιο προοδευμένο πολιτισμό από εμάς και συνέβαλαν αρκετά στον εκσυγχρονισμό της Ελλάδας. Βέβαια στην πορεία υιοθέτησαν και μερικά κακά δικά μας, αλλά έδωσαν και πολλά θετικά. Και επαναλαμβάνω οι μικρασιάτες και όχι οι Πόντιοι οι οποίοι ήταν πολιτισμικά υπανάπτυκτοι.

Αφού δεν ήταν συντονισμένοι  με τους Έλληνες της εποχής  -πράγμα αδύνατον, φυσικά ! - , αδιαφορώ τι έκαναν και τι δεν έκαναν . Και οι 2 ομάδες !
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
74
Πόντοι
76
Αφού δεν ήταν συντονισμένοι  με τους Έλληνες της εποχής  -πράγμα αδύνατον, φυσικά ! - , αδιαφορώ τι έκαναν και τι δεν έκαναν . Και οι 2 ομάδες !
Ήταν πιο μπροστά από τους ντόπιους Έλληνες οι Μικρασιάτες. Καλά έκαναν και δεν ήταν συντονισμένοι.
 

Επισκέπτης
Ήταν πιο μπροστά από τους ντόπιους Έλληνες οι Μικρασιάτες. Καλά έκαναν και δεν ήταν συντονισμένοι.


Εμένα ,φίλε μου , μόνο η χώρα μου με ενδιαφέρει με τα καλά της και τα στραβά της. Ο αλλοδαπός κάπου θα είναι καλύτερος και κάπου θα είναι χειρότερος. Ο αλλοδαπός από γειτονική χώρα , ΔΕΝ είναι καν σύμμαχος ! Γι' αυτό τα έχω τα σύνορα , γι' αυτόν ΑΚΡΙΒΩΣ !
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Τιποτα απο αυτα δεν ισχυει. Ακου λεει οι ελληνες που ηρθαν αποδιωγμενοι, συνεβαλαν στην διαφθορα επειδη ειχαν συνηθισει στον τουρκικο τροπο ζωης. Ό,τι να΄ναι.
και ομως μεχρι και το τελος του εμφυλιου δυστυχως ειχαμε την νοοτροπια των μικρασιατων λογω τουρκικης "κακης" συνηθειας  τα οποια δυστυχως εμπολιαστικαν απο γενια σε γενια σε ολους τους ελληνες ανεξαρτητου  τοπου καταγωγης 
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Oι Μικρασιάτες είχαν πιο προοδευμένο πολιτισμό από εμάς και συνέβαλαν αρκετά στον εκσυγχρονισμό της Ελλάδας. Βέβαια στην πορεία υιοθέτησαν και μερικά κακά δικά μας, αλλά έδωσαν και πολλά θετικά. Και επαναλαμβάνω οι μικρασιάτες και όχι οι Πόντιοι οι οποίοι ήταν πολιτισμικά υπανάπτυκτοι.
+1
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
Mας κουβαλιόνται τουρκόφιλοι στην Ελλάδα ?? Ποιοι είναι αυτοί ? Και όσοι πρόσφυγες έχουν έρθει από Τουρκία, χριστιανοί ήταν και όχι μουσουλμάνοι. Αυτά τα έθιμα που ανέφερα εγώ κρατάνε επί αιώνες στην Ελλάδα και δεν είναι πρόσφατα...
επι τουρκοκρατιας πολλοι τουρκοι αφηναν εγκυες ελληνιδες και τις παρατουσαν στο δρομο.τα δε παιδια τους ειχαν τουρκικη ριζα.
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
229
Πόντοι
86
επι τουρκοκρατιας πολλοι τουρκοι αφηναν εγκυες ελληνιδες και τις παρατουσαν στο δρομο.τα δε παιδια τους ειχαν τουρκικη ριζα.

Λαθος εικονα εχεις για την τουρκοκρατια.
Με τους τουρκους (μικρος αριθμος στην ελλαδα) συνυπήρχαμε σχεδον ειρηνικα
Τους φορους θελανε και ολα κομπλε
Σταθεροτητα θελανε και αυτοι
Για αυτο η τουρκοκρατια κρατησε 400 χρονια
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Τιποτα απο αυτα δεν ισχυει. Ακου λεει οι ελληνες που ηρθαν αποδιωγμενοι, συνεβαλαν στην διαφθορα επειδη ειχαν συνηθισει στον τουρκικο τροπο ζωης. Ό,τι να΄ναι.

το μπαξισι (λεξη τουρκικη τυχαιως τυχαιως) τι είναι?
οι μικρασιατες και γενικα οι υπο τουρκικη κατοχή το ειχαν δεδομενο ότι θα το εδιναν στον τουρκο υπαλληλο για να τους βοηθησει, μετεφεραν αυτό το κακο "εθιμο" και στην ελλαδα που το ειχε και το εχει σε μικροτερο βαθμο
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
γενετικα τυπε ειχα διαβασει ένα αρθρο που ελεγε ότι οι καθευαυτου ελληνες στην ελλαδα σημερα είναι σχεδόν το 30% του συνολικου πληθυσμου και οι περισσοτεροι βρίσκονται σε πελλοποννησο και στερεα ελλαδα με τα πρωτια να εχει ο νομος αρκαδιας.επισης ένα σχεδόν 50% του πληθυσμου των ελληνων εχουν ριζες από τουρκια και το μεγαλυτερο ποσοστο τους βρισκεται στη θρακη επι του συνολου.στο υπολοιπο 20% μπλέκονται διαφορες φυλες όπως σλαυβοι ιταλοι αραβες κλπ.
παπαρια αρθρο διαβασες.
εγω είμαι βιολόγος και εχω διαβασει σε επιστημονικα αρθρα με αναλυσεις DNA και όχι αρθρα, τυπου φαλμεραυερ-χωρις χημικες αναλυσεις, τα αντίθετα. και δεν μιλαω για αρθρα από ελλαδα ή σκοπια αλλα αρθρα από φινλανδους και βρεττανους.

συγκεκριμένα οι συγχρονοι ελληνες μοιαζουν περισσοτερο με τους νοτιους ιταλους οπου δεν τους ξεχωρίζεις καθολου, μετα με τους νοτιους γαλλους, μετα με ρουμανους,ισπανους,αλβανους τους οποιους όμως του ξεχωρίζεις ακομη και εμφανισιακά.

βουλγαροι , τουρκοι, σκοπιανοι μοιαζουν περισσοτερο με τους συγγενείς τους ιστορικα ρωσσους, αζερους κλπ και εχουν και επιμηξια με ελληνες στις περιοχες που κατεκτησαν από ελληνες. το αναποδο βουλγαρικο ή τουρκικο dna ΔΕΝ βρίσκεις στην χαλκιδικη ή την σαμοθρακη που είναι κοντα σε βουλγαρια και τουρκια γιατι εμεις ΔΕΝ εξελληνισαμε μαζικα βουλγαρους ή τουρκους
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
74
Πόντοι
76
παπαρια αρθρο διαβασες.
εγω είμαι βιολόγος και εχω διαβασει σε επιστημονικα αρθρα με αναλυσεις DNA και όχι αρθρα, τυπου φαλμεραυερ-χωρις χημικες αναλυσεις, τα αντίθετα. και δεν μιλαω για αρθρα από ελλαδα ή σκοπια αλλα αρθρα από φινλανδους και βρεττανους.

συγκεκριμένα οι συγχρονοι ελληνες μοιαζουν περισσοτερο με τους νοτιους ιταλους οπου δεν τους ξεχωρίζεις καθολου, μετα με τους νοτιους γαλλους, μετα με ρουμανους,ισπανους,αλβανους τους οποιους όμως του ξεχωρίζεις ακομη και εμφανισιακά.

βουλγαροι , τουρκοι, σκοπιανοι μοιαζουν περισσοτερο με τους συγγενείς τους ιστορικα ρωσσους, αζερους κλπ και εχουν και επιμηξια με ελληνες στις περιοχες που κατεκτησαν από ελληνες. το αναποδο βουλγαρικο ή τουρκικο dna ΔΕΝ βρίσκεις στην χαλκιδικη ή την σαμοθρακη που είναι κοντα σε βουλγαρια και τουρκια γιατι εμεις ΔΕΝ εξελληνισαμε μαζικα βουλγαρους ή τουρκους

Αυτές οι έρευνες που επικαλείσαι είναι αναξιόπιστες γιατί επικεφαλής τους είναι Έλληνες και συνήθως της παραγγέλνει το κράτος για να αποδείξει την...καθαρότητα της φυλής και τη συνέχεια από τους αρχαίους.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.338
Κριτικές
15
Like
5.877
Πόντοι
1.496
παπαρια αρθρο διαβασες.
εγω είμαι βιολόγος και εχω διαβασει σε επιστημονικα αρθρα με αναλυσεις DNA και όχι αρθρα, τυπου φαλμεραυερ-χωρις χημικες αναλυσεις, τα αντίθετα. και δεν μιλαω για αρθρα από ελλαδα ή σκοπια αλλα αρθρα από φινλανδους και βρεττανους.

συγκεκριμένα οι συγχρονοι ελληνες μοιαζουν περισσοτερο με τους νοτιους ιταλους οπου δεν τους ξεχωρίζεις καθολου, μετα με τους νοτιους γαλλους, μετα με ρουμανους,ισπανους,αλβανους τους οποιους όμως του ξεχωρίζεις ακομη και εμφανισιακά.

βουλγαροι , τουρκοι, σκοπιανοι μοιαζουν περισσοτερο με τους συγγενείς τους ιστορικα ρωσσους, αζερους κλπ και εχουν και επιμηξια με ελληνες στις περιοχες που κατεκτησαν από ελληνες. το αναποδο βουλγαρικο ή τουρκικο dna ΔΕΝ βρίσκεις στην χαλκιδικη ή την σαμοθρακη που είναι κοντα σε βουλγαρια και τουρκια γιατι εμεις ΔΕΝ εξελληνισαμε μαζικα βουλγαρους ή τουρκους
Τα τεστ DNA ειναι πολυ διαδεδομενα και της μοδας πλεον και τα κανουν  στην Ευρωπη και την  Αμερικη ολοενα και περισσοτεροι ιδιωτες πολιτες. Και βγαινει οτι αρκετοι ανακαλυπτουν οτι εχουν αρκετο ποσοστο ελληνικη καταγωγη. Βαλκανια, Μικρα Ασια, Νοτιος Ιταλια, Σικελια. Βλεπουμε για παραδειγμα μια κοπελα απο τη Σικελια που εχει γεννηθει στην Αμερικη αφου η οικογενεια της εχει μεταναστευσει εκει εδω και 100 χρονια, να ανακαλυπτει οτι προφανως λογω Σικελιας, το τεστ βγαζει πολυ ελληνικη καταγωγη εκτος των αλλων εθνικοτητων. Αντι λοιπον του "εξαφανισμενου" Ελληνα κατα λιγοστους  ουγκανους, βγαινει ακριβως το αντιθετο! Και πως θα μπορουσε να γινει αλλιως αλλωστε. Οι Ελληνες με εκατονταδες πολεις σε Μεσογειο Ευξεινο Ποντο και διαρκη εμφανιση και αναφορα σε αρχαιοτητα, ελληνιστικους χρονους, ρωμαικους, Βυζαντιο, Τουρκοκρατια, Φραγκοκρατια, ελληνικη διασπορα, νεοελληνικο κρατος, για μερικους απλως εξαφανιστηκαν, επαψαν να υπαρχουν σε Ελλαδα και στον γνωστο ελληνιστικο κοσμο. Τα συμπερασματα για την εμπαθεια, την εμμονη, και το κομπλεξ τους, στη διαθεση του καθενος.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.488
Κριτικές
1
Like
30.252
Πόντοι
8.006
Παλι αυτο το θεμα συζητατε?
Λοιπον ενα κι ενα κανουν δυο.
Οι Ελληνες οχι μονο δεν εξαφανιστηκαν στο περασμα των αιωνων, αλλά "μπόλιασαν" ελληνικοτητα και όποιον αλλο λαο περασε απο εδω.
Τέλος.
Τα υπολοιπα ειναι μπούρδες.
Και σε οποιον δεν αρεσει, ξιδάκι. Αιντε.
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
74
Πόντοι
76
E,αφού το λες εσύ και δεν σηκώνεις και αντίλογο, έτσι θα είναι...
 

ILIAS1339

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Σεπ 2017
Μηνύματα
539
Κριτικές
21
Like
1.110
Πόντοι
1.016
Η οριστική χρεοκοπία της ελληνικής Εκκλησίας ονομάζεται Αμβρόσιος
Η αθώωσή του για το απύλωτο, αμετανόητο ρατσιστικό του μίσος δείχνει πόσο νοσηρή είναι η φάση τόσο στο παρασιτικό παπαδολόι, όσο και στη Δικαιοσύνη.
ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΓΚΑΡΟΥΣΙΑΝΟΣ 16.3.2018 | 11:24 EUROKINISSI     

Η πρόσφατη αθώωση του Αμβρόσιου για το καραμπινάτο ρατσιστικό του μίσος εναντίον Ελλήνων πολιτών βασικά δείχνει δύο πράγματα: ότι ο αντιρατσιστικός νόμος που τόσο επαινέσαμε, στην πράξη είναι κούφιος. Και ότι η ελληνική Εκκλησία δεν δυναστεύει μόνο τις τσέπες των Ελλήνων και τους μπακαλίστικους υπολογισμούς των πολιτικών·  δυναστεύει και τη Δικαιοσύνη.   Αν όμως η ελληνική Εκκλησία έχει τέτοιους αναχρονιστικούς φασίστες ως ταγούς, να πάει να φτιάξει σαπούνια μαζί με τους χρυσαυγίτες και τους ναζί... Δεν εκπροσωπεί μια κοινωνία που θέλει να είναι δίκαιη και ισόνομη.   Όχι ότι δεν το ξέραμε ότι είναι ένα σκοταδιστικό μόρφωμα που διαχρονικά εναγκαλίζεται τα αντιδραστικότερα γεννήματα της ελληνικής ζωής, παρασιτεί αφαιμάσσοντας την ελληνική οικονομία – χωρίς να πληρώνει φόρους, κάνοντας χρήση τριτοκοσμικών προνομίων λες και ζούμε στην Τουρκοκρατία, εκβιάζει με την οργή της φανατισμένης βάσης της τα ψοφοδεή πολιτικά ανθρωπάκια που στέκονται κλαρίνο μπροστά της, σφυρίζει κλέφτικα 10 χρόνια τώρα στην ανθρωπιστική κρίση (δίνοντας ψίχουλα που πέφτουν από τον δίσκο της Κυριακής), παποκαισαρίζει ασύστολα απέναντι σε οποιονδηποτε δειλό χειρισμό πάει να σπρώξει τα πράγματα μπροστά.      15.3.2018 Αμετανόητος, χυδαίος και προκλητικός ο Αμβρόσιος, αλλά αθωώθηκε για το ομοφοβικό του παραλήρημα Όμως ποτέ πριν ένα τέτοιο πυκνό σώμα μίσους, ηθικής βίας και βαθύτατης κοινωνικής βλακείας δεν είχε εκφραστεί τόσο εμφατικά από έναν κορυφαίο εκπρόσωπό της. Με τρόπο ανατριχιαστικό και κυρίως ατιμώρητο.   Κι αν η ελληνική Δικαιοσύνη αφήνει ατιμώρητο το τόσο ρατσιστικό μίσος ενός παραληρηματικού, κακότατου γέροντα του οποίου τα ναζιστικά σαλιαρίσματα αναπαράγονται χαιρέκακα από τα κίτρινα media, ούτε αυτή πια συνομιλεί με την κοινωνία. Δεν συνομιλεί καν με τον απλό ανθρώπινο αίτημα του δυτικού πολιτισμού: ότι είμαστε άνθρωποι για να σεβόμαστε τον διπλανό μας, ασχέτως φυλής, φύλου και σεξουαλικότητας.   Μετά από αυτό, προσωπικώς, δεν θέλω να έχω ουδεμία σχέση με την ελληνική Εκκλησία. Και δεσμεύομαι δημοσίως ότι θα ψηφίσω τυφλά το κόμμα εκείνο που θα τολμήσει να διαχωρίσει την Εκκλησία από το Κράτος, λήγοντας αιώνες ενός ακροδεξιού, χουντικού, κατεργαραίικου εναγκαλισμού. Πηγή:








ΦΩΤΟ: Αμβρόσιος (δεξιά -πιο δεξιά δε γίνεται) και ο προϊστάμενός του στο κέντρο. Μια ωραία οικογένεια μίσους και παρασιτισμού... :vomit:
 

Συνημμένα

  • τρλπ1346579_4071550_2.jpg
    τρλπ1346579_4071550_2.jpg
    95,5 KB · Εμφανίσεις: 28

dinos34

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2016
Μηνύματα
1.317
Κριτικές
17
Like
1.006
Πόντοι
1.026
Πάρτε χύσια στη μαπα πουστρακια σας γαμει ο Μητροπολίτης και γελάει με τη πάρτη σας.


Να μη ξεχάσουμε να αναφέρουμε την ΩΜΗ ΠΑΡΈΜΒΑΣΗ ΣΤΗ ΔΙΚΑΙΟΣΎΝΗ του Κοντονή που "ζήτησε να ελέγξει" τα πρακτικά της δίκης.


Η αριστερή χούντα δεν σέβεται το σύνταγμα της Ελλάδας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom