Νέα

Σχέσεις και Απιστία - Κέρατο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα loutsosathens
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 91
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σας κεράτωσε γυναίκα?


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    77

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.349
Like
2.929
Πόντοι
456
Εγώ νομίζω ότι είναι κάτι σαν εθνικό σπορ το κέρατο. Παντού ακούς ιστορίες από γνωστούς που είτε το έφαγαν είτε το έριξαν. :2funny:
 
  • Like
Αντιδράσεις: NELLO

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.266
Like
10.794
Πόντοι
2.256
Εγώ νομίζω ότι είναι κάτι σαν εθνικό σπορ το κέρατο. Παντού ακούς ιστορίες από γνωστούς που είτε το έφαγαν είτε το έριξαν. :2funny:
Δεν μας χαλάει καθόλου όμως, όσους κυνηγάμε τα γαμίσια χωρίς δεσμεύσεις.
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: NELLO

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.057
Κριτικές
33
Like
7.155
Πόντοι
3.496
Τα τακτικά γaμησia όμως σε μία ερωτική σχέση χωρίς δεσμεύσεις μετά από ένα χρονικό διάστημα γίνεται με δέσμευση. Έτσι την έχουν πατήσει πολλοί, στην αρχή στο χαλαρό ώσπου κάποια στιγμή συν τον καιρό το χαλαρό γίνεται μόνιμο, τότε γεννιούνται ανάγκες και χάνεται η μαγεία του φακ. Με αυτό τον τρόπο μπαίνει κάποιος στην κιμαδομηχανή της καθημερινότητας που λέγεται οικογένεια και παιδιά.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.349
Like
2.929
Πόντοι
456
Σε σχέση σταθερή και πολύχρονη πρέπει να είναι πολύ καλή η βάση για να μη παίξει κέρατο.

Όλοι και όλες μετά από κάποια χρόνια συνηθίζουν, βαριούνται και χάνουν τον ενθουσιασμό.

Εκεί πρέπει να υπάρχει σεβασμός και ουσιαστική αγάπη και να πεις όχι ρε φίλε δεν θα χαλάσω μια καλή σχέση για ένα πήδημα αλλά άντε βρες τέτοιες περιπτώσεις :hi:
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.940
Like
2.996
Πόντοι
456
Οι γυναίκες ρίχνουν κέρατο πανευκολα γιατί μπορούν..έχουν πεσιματα από άντρες όλη την ώρα..ο άντρας για να ρίξει κέρατο..θα πρέπει η να είναι πανέμορφος(πράγμα σπάνιο) η να εχει λεφτα
 

Hase

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Αυγ 2023
Μηνύματα
516
Κριτικές
46
Like
2.231
Πόντοι
1.076
H γυναίκα οταν θέλει να φάει τσαπού από έναν άντρα που την κaβλώνei θα το κάνει χωρίς αναστολή και τύψεις, δεν έχει να κάνει με το συναίσθημα, αυτά είναι νά χαμε να λέγαμε για να παρηγοριούνται μερικοί που τους πειράζει η ωμή αλήθεια. Ας υποθέσουμε ότι το καλοκαίρι της γυάλισε κάποιος που μοιάζει στον Σ.Ρουβά στις διακοπές της και είναι μόνη, ή μόνη με τα παιδιά της, μήπως δεν θα τον αρπάξει αν βρεθεί η κατάλληλη ευκαιρία; Και μετά το ξενο πήδημα όλα καλά πάλι και θα πει στον συζυγο της ένα " σε αγαπάω ψυχούλα μου" και πάει για άλλα..
Γινονται αυτα...Αλλα μια καλη γυναικα μενει στον αντρα της αν στο σεξουαλικο( εκτος στο συναισθημστικο μαζι) την καλυπτει..
 
  • Like
Αντιδράσεις: NELLO

Hase

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Αυγ 2023
Μηνύματα
516
Κριτικές
46
Like
2.231
Πόντοι
1.076
Οι γυναίκες ρίχνουν κέρατο πανευκολα γιατί μπορούν..έχουν πεσιματα από άντρες όλη την ώρα..ο άντρας για να ρίξει κέρατο..θα πρέπει η να είναι πανέμορφος(πράγμα σπάνιο) η να εχει λεφτα
Αν ειναι ελευθερες ας κανουν ο,τι θελουν...να γουσταρουμε κι εμεις! Πανεμορφος δε χρειαζεται να σαι..αν εισαι κιολας ακομη καλυτερα
 
  • Like
Αντιδράσεις: NELLO

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.057
Κριτικές
33
Like
7.155
Πόντοι
3.496
Μόνο τυχαίο δεν είναι ένα παροδοσιακό άσμα που λέει ότι:
<<Το μouνi δεν είν' αρνί να το κλείσεις στο μαντρί, το μouνi θέλει παιχνίδια με τον πouτσο και τ' arxiδιa.>>:cheesy:
 

Hlias

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2012
Μηνύματα
561
Κριτικές
1
Like
980
Πόντοι
86
Το κέρατο είναι αναπόφευκτο. Ειδικά σε μακροχρόνιες σχέσεις και γάμους. Η διαφορά είναι ότι ο άντρας κερατώνει σε συντομότερο χρονικό διάστημα από τη δημιουργία της σχέσης, ενώ η γυναίκα συνήθως αργότερα. Το θέμα είναι να μη μαθευτεί, διότι τότε γκρεμίζεται η εμπιστοσύνη, η οποία δεν πρόκειται ποτέ ξανά να οικοδομηθεί και το ζευγάρι είτε θα χωρίσει είτε θα μείνει μαζί για άλλους λόγους (συνήθως η ύπαρξη παιδιών σε συνδυασμό με οικονομικούς παράγοντες). Η ηθική και ο κώδικας αξιών δεν έχουν θέση στο θέμα του κέρατου, διότι η μονογαμία είναι έξω από την ανθρώπινη φύση. Τα παραπάνω δεν είναι απόλυτα, όμως είναι αυτό που συμβαίνει σε συντριπτικό ποσοστό. Συνεπώς μην έχετε αυταπάτες!!!!!!
 

Dilfaros

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2024
Μηνύματα
150
Like
326
Πόντοι
21
Αυτό το νήμα έχει συνάφεια με το άλλο που έχεις ανοίξει, τις κλειτοριδικές;
Δηλαδή, ανοίγεις θέμα με τη δυσκολία που έχεις να φέρεις τη δικιά σου σε οργασμο επειδή είναι κλειτοριδική.
Και τώρα ανοίγεις νέο για το αν οι γυναίκες κερατώνουν…

Σαν κάτι να μη μας λες καλά…
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
322
Κριτικές
19
Like
1.129
Πόντοι
371
Οι απαιτησεις για μονογαμία στους γάμους και τις long-term σχέσεις μειώνονται συνέχεια. Στις ΗΠΑ, 40% των Millennials είναι υπέρ των open σχέσεων. Και στην Ελλάδα (θα) συμβαίνει όλο και περισσότερο αυτό.
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
432
Like
461
Πόντοι
21
Λοιπον σαν πρωην ναπτικος, τοφαγα κι εγω το κερατο μου. Και μαληστα εποχες που ημουν "νεος ωραιος πρασινα ματια" που ελεγε και η Ριτα και με τσεπη βαθια και παραφουσκομενη. Η δικαιολογια ηταν εκδικιση, αφου ξενογαμισα εγω γιατι να μην ξενογαμιθει κι εκεινη. Πως την επιασα? Οχι εγω, ο μπατζανακης μου, τουχε κολησει οτι τον κερατωνε η δικια του και το εψαχνε με ντετεκτιβ και τετοια. Τελικα πιασανε στα πρασα την δικια μου. ΟΚ αρχικα σκοτωθηκαμε, αλλα ευτυχως συνηλθα γρηγορα, σκεφτηκα λογικα, μιλησα με δικηγορο, την αναγκασα να το παραδεχτει, βγηκε το διαζυγιο σε βαρος της, χωρισαμε τα τσανακια μας και ησυχασαμε.
Πλεον στις σχεσεις μου, εχω διαφορετικη νοοτροπια. Χεστηκα αν μου ξενογαμιθει η γκομενα, αρκει εγω να περναω καλα και να μου κανει ολα τα κολπα που γουσταρω κι ας γαμαει κι αλλος. Και τριο αμα γουσταρει, μεσα ειμαι. Τι να κανεις? Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες. Κοιταμε μπροστα!
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
423
Like
754
Πόντοι
81
Απλά θέλω να πω ότι δεν καταλαβαίνω πως μερικοί βρίσκουν τέτοιες και τις κρατάνε κοντά τους ως γκόμενες, ενώ είναι ξεκάθαρο πως δεν είναι σ αυτή τη φάση. Κάθονται αυτοί σπίτι κι η άλλη κάθε βράδυ αλωνίζει την Αθήνα.
Μέτα έρχονται κλαμμένοι 'να πιουν μια μπυρα στην πλατεία με τον φίλο' επειδή τους 'πρόδωσαν'. Θ ακούσουν κι έναν Μητροπάνο.
Πολύ σοφη κουβέντα!
Καποτε ήταν δυο φίλοι,ο Μάκης και ο Αργύρης.Ο Αργύρης ήταν βαθιά ερωτευμένος (κ νυχτωμενος παράλληλα)με την Βασιλική και έκανε όνειρα για γάμους,κουτσουβελα μέχρι που του λέει ο φίλος του ο Μάκης ότι κοίταξε φίλε,η Βασιλική δεν ειναι ιδανική για εσένα επειδή παίζει το μάτι της.Ο Αργύρης τότε άρχισε να φωνάζει και να βρίζει και να του λέει ότι ζηλεύει την σχέση του κ τον βλέπει ανταγωνιστικά.Ωσπου του λέει ο Μάκης , φίλε θέλω να σε βοηθήσω πραγματικά και να βγάλεις τις τσιμπλες από τα μάτια σου.Ελα στις 11.30 το βράδυ στο παρκάκι αλλά κοίταξε να είσαι σε απόσταση και κρυμμένος.Ωσπου φτάνει η στιγμή και ο Αργύρης πιάνει θέση πίσω από ένα θαμνο και παρακολουθει την Βασιλική καθισμένη στα γονατα να κάνει στον Μακη deep throat μέχρι τα μπαλάκια.Εκτοτε χώρισαν οι δυο φίλοι,χώρισε και ο Αργύρης με την κοπέλα αλλά δεν κατάλαβε πόσο καλό του έκανε ο φίλος του.Ο εγωισμός δεν τον άφηνε να καταλάβει τα λάθη του κ να εκτιμήσει καταστάσεις ώστε να μην του συμβεί ξανά κάτι ανάλογο.Πιστευω ότι πολλές φορές κι εμείς οι άνδρες με την άγνοια ή την πλήρη εμπιστοσύνη κ αφοσίωση έλκουμε το κέρατο γιατί γινόμαστε πλήρως ελεγχόμενοι και δεδομένοι.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.266
Like
10.794
Πόντοι
2.256
Πλεον στις σχεσεις μου, εχω διαφορετικη νοοτροπια. Χεστηκα αν μου ξενογαμιθει η γκομενα, αρκει εγω να περναω καλα και να μου κανει ολα τα κολπα που γουσταρω κι ας γαμαει κι αλλος. Και τριο αμα γουσταρει, μεσα ειμαι. Τι να κανεις? Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες. Κοιταμε μπροστα!
Σε αυτό το απαύγασμα σοφίας πρέπει να καταλήξει το κάθε ψημένο αρσενικό που θέλει να θεωρεί τον εαυτό του πραγματικό μπήχτη.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.497
Πόντοι
216
Σε αυτό το απαύγασμα σοφίας πρέπει να καταλήξει το κάθε ψημένο αρσενικό που θέλει να θεωρεί τον εαυτό του πραγματικό μπήχτη.
Πλεον στις σχεσεις μου, εχω διαφορετικη νοοτροπια. Χεστηκα αν μου ξενογαμιθει η γκομενα, αρκει εγω να περναω καλα και να μου κανει ολα τα κολπα που γουσταρω κι ας γαμαει κι αλλος. Και τριο αμα γουσταρει, μεσα ειμαι. Τι να κανεις? Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες. Κοιταμε μπροστα!

Μεγάλη κουβέντα και εξαιρετικά δύσκολη αν πάμε σε ανάλυση.
Για κάποιους η αδιαφορία σηματοδοτεί την πλήρη κατάκτηση που υπερνικά την 'αρρώστια' της κτητικότητας. Ενώ για άλλους, αυτή η αδιαφορία μπορεί να αποτελεί απλά την παραδοχή της γενικής αποτυχίας.

Προσωπικά επειδή μια ζωή προσπαθούσαν να φυλάγομαι απο τα διάφορα δράματα που έβλεπα γύρω μου, δεν έτυχε να πάθω κάποια χοντρή ζημιά από γυναίκα μέχρι στιγμής.
ΑΛΛΑ δεν είχα σχεδόν ποτέ την χαρά να αφεθώ απόλυτα ελεύθερος με καμμία. Πάντα κρατούσα πισινές, παρίστανα τον χαζό και τον χαλαρό ώστε να ξεδιπλώνει η καθε μια τη φάση της ελεύθερα κλπ.
Φτάνοντας σε μια ηλικία (40+) πλέον κάπου καταλαβαίνεις πως πολλά πράγματα απ αυτά που σ έτρωγαν, ουδεμία σημασία έχουν πλέον. Ωριμάζεις, μπορείς να ζυγίζεις πιο αντικειμενικα τα πράγματα, είσαι κυνικός και αξιολογείς.

Το συμπέρασμα μου: βλέπω συχνά γυναίκες που μεγάλωσαν χύμα και έκαναν τις καφρίλες τους ελεύθερα να καταλήγουν να είναι πολυ πιο ώριμες και εντάξει απέναντι στις σχέσεις τους, συγκριτικά με άλλες που έμαθαν να μπαίνουν από νωρίς στον ρόλο της 'κυριούλας'.

Έχω υπάρξει με γυναίκα που δούλευε σε μπαρ και σε μπουζούκια για χρόνια, που με είχε βασιλιά, με φρόντιζε με αδιανόητη στοργή και στάθηκε βράχος πλάι μου σε δύσκολες στιγμές. Τα έδωσε όλα και δε ζήτησε τίποτα.
Ούτε παντρεύτηκε, ούτε έκανε παιδιά, ζει πλέον μόνη της.

Κι έχω ζήσει και γυναίκα που μεγάλωσε εύκολα, σε 'καλή' οικογένεια, με παιδεία, οικονομική άνεση, μόρφωση κλπ να μη νιώθει τίποτα.
Δύο γάμοι, δύο παιδιά, χωρισμένη τριγυρνάει στο κέντρο κάθε βράδυ.

Όταν ωριμάζεις, μπορείς να παραβλέψεις κάποια πράγματα βασιζόμενος στα καλά στοιχεία.

Ζύγισμα μάγκες μου, ζύγισμα πάντα!
 

Nearozeugari

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2024
Μηνύματα
97
Like
333
Πόντοι
20
Ολοι εχουμε φαει και εχουμε ριξει παιδια.... εμενα η πρωην μου το εκανε αρκετα αργησα να το καταλαβω που μετα δεν ξερω πως το εκανε με εφτασε σε σημειο να το δεχτω και να πηγαινει με αλλους οταν ειχαμε καπως πιο ελευθερη σχεση... και τοτε το σεξ που καναμε μεταξυ μας δεν υπηρχε ολα επιλογες ειναι θα πω εγω δεν χρειαζεται να σκε για τιποτα μια ζωη την εχουμε!!
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
870
Like
1.461
Πόντοι
206
1 - Το μυστικό όπως λένε στην ανδρόσφαιρα λέγεται " Υπεργαμία ". Η γυναίκα θα πάει με τον οποιοδήποτε άμα τη συμφέρει να πάει μαζί του. Άμα δει πως δε της συμφέρει να είναι μαζί σου απλά θα το δώσει αλλού. Αυτό είναι κάτι που συνέβαινε εδώ και χιλιάδες χρόνια , βλέπε την ωραία Ελένη για την οποία κάναν ολόκληρο πόλεμο οι αρχαίοι.

Το θέμα είναι πως στην εποχή μας η έλλειψη ηθικών κανόνων ( θρησκείας , συστολής κλπ ) , η είσοδος της γυναίκας στην αγορά εργασίας ( οπότε απλά δε νοιάζεται άμα βγάζεις όσο μπορεί να βγάλει και αυτή ) και η εκμηδένιση των αποστάσεων από τα social ( γεωγραφικών και κοινωνικών , μπορώ να χαζεύω κοπέλες από την Αρμενία πχ απο το κινητό μου και η Μαρία η ωραία της γειτονιάς να γίνει η ωραία της πόλης με λίγους followers ) έχει κάνει το παιχνίδι της υπεργαμίας ακόμα πιο δύσκολο για τους άντρες και εύκολο για τις γυναίκες.

Μια κοπέλα δηλαδή η οποία δε πιστεύει πως είναι ηθικά κακό να πάει πολλούς , μπορεί να δουλέψει μόνη της να βγάλει ότι θα της έδινε ένας απλός άντρας που π.χ. δουλεύει λάντζα σαν το μούτρο μου ( ρεπό σήμερα ντε ) και έχει και 600 followers να τη τονώνουν το ηθικό της. Γιατί να μη κερατώσει ; Γιατί να μη παίξει με τους άντρες ; Γιατί να μη πάει με ότι παλιόπαιδο βρει μπροστά της από τα 18 ως τα 25 και μετά να βρει ένα καλό παιδάκι simp που ψάχνει στα μεταχειρισμένα να την έχει ως πριγκίπισσα όπως την είχε ο μπαμπάς της. Αυτόν γιατί να μη το κερατώσει με κάποιον άλλον από τον οποίο θα μπορεί να πάρει ότι θέλει ; Είναι όλα υπερ της , ο κόσμος μας δουλεύει με το μέρος της.

Μετά φυσικά μπορεί να το παίζει ηθική να μη σου λέει ούτε καλημέρα. Όσο για το καλό παιδί , είναι τόσο εύκολο να το παραμυθιάσει , να τα πει και να τα φέρει όπως θέλει που θα της " κάνει πίπες " αν και πρακτικά θα συμβαίνει το αντίθετο αλλά ο simp φεμινιστής είναι στη πραγματικότητα αυτός που θα τη παίρνει.

2 - Το αντρικό κέρατο σήμερα απλά φαίνεται. Παλιά έπρεπε να πας στο μπουρδέλα ( εξού και ότι ήταν περισσότερα και πιο κέντρα ) σήμερα εμείς που πάμε θεωρούμαστε τα " κακά παιδιά " που " δεν υπολογίζουμε τις γυναίκες ". Παλιά ήταν απλά μια συνήθεια , οπότε ήθελε να ρίξει μια πούτσα απλά πήγαινε στο μπουρδέλο χωρίς να πολυενδιαφέρεται περί θεμάτων ηθικής. Η Ομερτά που υπήρχε ( έστω υποκριτική χριστιανική ) δεν επέτρεπε να συζητιέται πολύ , πολύ τι κάνει ο κυρ Δημήτρης όταν πάει βόλτα το βράδυ στις 11 το Σάββατο.

Όταν τους λένε πως το να " πας σε μπουρδέλο " είναι κακό , είσαι βιαστής άμα πας , ενισχύεις το trafficking ( λες και δε πληρώνω της αστυνομία από τους κωλοφόρους μου ) ανήθικο και ότι άλλη χαζομάρα μπορείς να φανταστείς ο άλλος δε το έχει καν σαν επιλογή στο κεφάλι του. Θα κοιτάξει πρώτα να κερατώσει. Απλά μπείτε στο facebook στην ομάδα " εξομολογήσεις " να δείτε τι γίνεται τα 5/10 είναι κέρατα.

Το ίδιο κακό παίζει και με τις τσόντες υπάρχουν παιδιά που θεωρούν πως είναι καλύτερο να το Βροντάνε όλη μέρα παρά να πάνε να πηδήξουν επί πληρωμή.

Υ.γ. Εδώ ολόκληρος Βούδας και έλεγε " καλύτερα να βάλεις το πουτσο σου σε ένα σάκο με φίδια πάρα στο μουνί μιας γυναίκας
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: Hase

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.940
Like
2.996
Πόντοι
456
Ολοι εχουμε φαει και εχουμε ριξει παιδια.... εμενα η πρωην μου το εκανε αρκετα αργησα να το καταλαβω που μετα δεν ξερω πως το εκανε με εφτασε σε σημειο να το δεχτω και να πηγαινει με αλλους οταν ειχαμε καπως πιο ελευθερη σχεση... και τοτε το σεξ που καναμε μεταξυ μας δεν υπηρχε ολα επιλογες ειναι θα πω εγω δεν χρειαζεται να σκε για τιποτα μια ζωη την εχουμε!!
Οι άντρες έχουνε φάει..οι γυναικες..εχουνε ρίξει..
 

Xaramofais

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
630
Κριτικές
18
Like
4.058
Πόντοι
2.836
Θα το ξαναπώ
Σπίτι δίχως κέρατο,
Δάσος χωρίς ελατο..:headbang2:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom