Νέα

Σχέσεις και Απιστία - Κέρατο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα loutsosathens
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 91
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Σας κεράτωσε γυναίκα?


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    77

Emenos

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2017
Μηνύματα
53
Like
104
Πόντοι
0
Εγω θα σας πω απλα οτι μπορει να γινει κ να μην το μαθεις ποτε...απο προσωπικη εμπειρια αν κ ειναι λιγες οι γυναικες που δεν θα στη φερουν πιστευω, μου εχει τυχει να γαμαω παντρεμενη που ο αντρας της απο οτι λεει αυτη ουτε που του περναει απο το μυαλο...αυτη επαρχεια εγω Αθηνα και να ερχεται ανα καποιους μηνες για δουλειες κ εγω να την παιρνω απο κωλο που οπως λεει δεν την εχει παρει ουτε ο αντρας της κ να πω την αληθεια την πιστευω....με ερωτευτηκε, μου εσπαγε τ αρχιδια αλλα δεν εννοχλησε ποτε. Ακομα μιλαμε καμια φορα.
 
OP
OP
L

loutsosathens

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2024
Μηνύματα
53
Like
64
Πόντοι
0
Εγω θα σας πω απλα οτι μπορει να γινει κ να μην το μαθεις ποτε...απο προσωπικη εμπειρια αν κ ειναι λιγες οι γυναικες που δεν θα στη φερουν πιστευω, μου εχει τυχει να γαμαω παντρεμενη που ο αντρας της απο οτι λεει αυτη ουτε που του περναει απο το μυαλο...αυτη επαρχεια εγω Αθηνα και να ερχεται ανα καποιους μηνες για δουλειες κ εγω να την παιρνω απο κωλο που οπως λεει δεν την εχει παρει ουτε ο αντρας της κ να πω την αληθεια την πιστευω....με ερωτευτηκε, μου εσπαγε τ αρχιδια αλλα δεν εννοχλησε ποτε. Ακομα μιλαμε καμια φορα.
χαρουμενος συζηγος. σου ειπε ποτε γιατι το κανει?
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.263
Like
10.788
Πόντοι
2.256
χαρουμενος συζηγος. σου ειπε ποτε γιατι το κανει?
Γιατί έχει καυλες που ο δικος της δεν μπορεί να τις σβήσει. Και απελευθερωνεται καλύτερα με έναν άγνωστο που θα ξυπνήσει τη σεξουαλικοτητα της και θα τη γλεντήσει ακομπλεξαριστα. Ανεβαίνουν έτσι οι γυναίκες και οι κερατάδες συνήθως το ξεχνάνε.
 

Emenos

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2017
Μηνύματα
53
Like
104
Πόντοι
0

Hase

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Αυγ 2023
Μηνύματα
515
Κριτικές
46
Like
2.231
Πόντοι
1.076
Λοιπον σαν πρωην ναπτικος, τοφαγα κι εγω το κερατο μου. Και μαληστα εποχες που ημουν "νεος ωραιος πρασινα ματια" που ελεγε και η Ριτα και με τσεπη βαθια και παραφουσκομενη. Η δικαιολογια ηταν εκδικιση, αφου ξενογαμισα εγω γιατι να μην ξενογαμιθει κι εκεινη. Πως την επιασα? Οχι εγω, ο μπατζανακης μου, τουχε κολησει οτι τον κερατωνε η δικια του και το εψαχνε με ντετεκτιβ και τετοια. Τελικα πιασανε στα πρασα την δικια μου. ΟΚ αρχικα σκοτωθηκαμε, αλλα ευτυχως συνηλθα γρηγορα, σκεφτηκα λογικα, μιλησα με δικηγορο, την αναγκασα να το παραδεχτει, βγηκε το διαζυγιο σε βαρος της, χωρισαμε τα τσανακια μας και ησυχασαμε.
Πλεον στις σχεσεις μου, εχω διαφορετικη νοοτροπια. Χεστηκα αν μου ξενογαμιθει η γκομενα, αρκει εγω να περναω καλα και να μου κανει ολα τα κολπα που γουσταρω κι ας γαμαει κι αλλος. Και τριο αμα γουσταρει, μεσα ειμαι. Τι να κανεις? Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες. Κοιταμε μπροστα!
Δε χρειαζεται να το πολυφιλοσοφει κανεις...Απολαμβανεις τα πραγματα οπως κι αν συμβαινουν..περνας καλα ακομη κι ετσι, και γκομενες υπαρχουν κι αλλες! Σιγα...
 

Hase

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Αυγ 2023
Μηνύματα
515
Κριτικές
46
Like
2.231
Πόντοι
1.076
Μεγάλη κουβέντα και εξαιρετικά δύσκολη αν πάμε σε ανάλυση.
Για κάποιους η αδιαφορία σηματοδοτεί την πλήρη κατάκτηση που υπερνικά την 'αρρώστια' της κτητικότητας. Ενώ για άλλους, αυτή η αδιαφορία μπορεί να αποτελεί απλά την παραδοχή της γενικής αποτυχίας.

Προσωπικά επειδή μια ζωή προσπαθούσαν να φυλάγομαι απο τα διάφορα δράματα που έβλεπα γύρω μου, δεν έτυχε να πάθω κάποια χοντρή ζημιά από γυναίκα μέχρι στιγμής.
ΑΛΛΑ δεν είχα σχεδόν ποτέ την χαρά να αφεθώ απόλυτα ελεύθερος με καμμία. Πάντα κρατούσα πισινές, παρίστανα τον χαζό και τον χαλαρό ώστε να ξεδιπλώνει η καθε μια τη φάση της ελεύθερα κλπ.
Φτάνοντας σε μια ηλικία (40+) πλέον κάπου καταλαβαίνεις πως πολλά πράγματα απ αυτά που σ έτρωγαν, ουδεμία σημασία έχουν πλέον. Ωριμάζεις, μπορείς να ζυγίζεις πιο αντικειμενικα τα πράγματα, είσαι κυνικός και αξιολογείς.

Το συμπέρασμα μου: βλέπω συχνά γυναίκες που μεγάλωσαν χύμα και έκαναν τις καφρίλες τους ελεύθερα να καταλήγουν να είναι πολυ πιο ώριμες και εντάξει απέναντι στις σχέσεις τους, συγκριτικά με άλλες που έμαθαν να μπαίνουν από νωρίς στον ρόλο της 'κυριούλας'.

Έχω υπάρξει με γυναίκα που δούλευε σε μπαρ και σε μπουζούκια για χρόνια, που με είχε βασιλιά, με φρόντιζε με αδιανόητη στοργή και στάθηκε βράχος πλάι μου σε δύσκολες στιγμές. Τα έδωσε όλα και δε ζήτησε τίποτα.
Ούτε παντρεύτηκε, ούτε έκανε παιδιά, ζει πλέον μόνη της.

Κι έχω ζήσει και γυναίκα που μεγάλωσε εύκολα, σε 'καλή' οικογένεια, με παιδεία, οικονομική άνεση, μόρφωση κλπ να μη νιώθει τίποτα.
Δύο γάμοι, δύο παιδιά, χωρισμένη τριγυρνάει στο κέντρο κάθε βράδυ.

Όταν ωριμάζεις, μπορείς να παραβλέψεις κάποια πράγματα βασιζόμενος στα καλά στοιχεία.

Ζύγισμα μάγκες μου, ζύγισμα πάντα!
Ετσι ειναι η ζωη..γινονται αυτα..δε χρειαζεται να το πολυφιλοσοφει κανεις..μακαρι βεβαια να μεναν δυο ανθρωποι πιστοι ο ενας προς τον αλλον..αφοσιωμενοι..αλλα αυτα σπανιζουν..
 

Hase

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Αυγ 2023
Μηνύματα
515
Κριτικές
46
Like
2.231
Πόντοι
1.076
Μεγάλη κουβέντα και εξαιρετικά δύσκολη αν πάμε σε ανάλυση.
Για κάποιους η αδιαφορία σηματοδοτεί την πλήρη κατάκτηση που υπερνικά την 'αρρώστια' της κτητικότητας. Ενώ για άλλους, αυτή η αδιαφορία μπορεί να αποτελεί απλά την παραδοχή της γενικής αποτυχίας.

Προσωπικά επειδή μια ζωή προσπαθούσαν να φυλάγομαι απο τα διάφορα δράματα που έβλεπα γύρω μου, δεν έτυχε να πάθω κάποια χοντρή ζημιά από γυναίκα μέχρι στιγμής.
ΑΛΛΑ δεν είχα σχεδόν ποτέ την χαρά να αφεθώ απόλυτα ελεύθερος με καμμία. Πάντα κρατούσα πισινές, παρίστανα τον χαζό και τον χαλαρό ώστε να ξεδιπλώνει η καθε μια τη φάση της ελεύθερα κλπ.
Φτάνοντας σε μια ηλικία (40+) πλέον κάπου καταλαβαίνεις πως πολλά πράγματα απ αυτά που σ έτρωγαν, ουδεμία σημασία έχουν πλέον. Ωριμάζεις, μπορείς να ζυγίζεις πιο αντικειμενικα τα πράγματα, είσαι κυνικός και αξιολογείς.

Το συμπέρασμα μου: βλέπω συχνά γυναίκες που μεγάλωσαν χύμα και έκαναν τις καφρίλες τους ελεύθερα να καταλήγουν να είναι πολυ πιο ώριμες και εντάξει απέναντι στις σχέσεις τους, συγκριτικά με άλλες που έμαθαν να μπαίνουν από νωρίς στον ρόλο της 'κυριούλας'.

Έχω υπάρξει με γυναίκα που δούλευε σε μπαρ και σε μπουζούκια για χρόνια, που με είχε βασιλιά, με φρόντιζε με αδιανόητη στοργή και στάθηκε βράχος πλάι μου σε δύσκολες στιγμές. Τα έδωσε όλα και δε ζήτησε τίποτα.
Ούτε παντρεύτηκε, ούτε έκανε παιδιά, ζει πλέον μόνη της.

Κι έχω ζήσει και γυναίκα που μεγάλωσε εύκολα, σε 'καλή' οικογένεια, με παιδεία, οικονομική άνεση, μόρφωση κλπ να μη νιώθει τίποτα.
Δύο γάμοι, δύο παιδιά, χωρισμένη τριγυρνάει στο κέντρο κάθε βράδυ.

Όταν ωριμάζεις, μπορείς να παραβλέψεις κάποια πράγματα βασιζόμενος στα καλά στοιχεία.

Ζύγισμα μάγκες μου, ζύγισμα πάντα!
Επισης ειναι αρκετα διαφορετικα τα πραγματα στον αντρα απ τη γυναικα..ο αντρας το βλεπει και λιγο σαν εμπειρια σεξουαλικη να παει και με μια αλλη...ακομη κι ετσι για την αλλαγη...χωρις να σημαινει και πως δεν θελει αυτη που σταθερα εχει επιλεξει..αλλα αυτο δε το δεχονται οι γυναικες...γιατι?? Γιατι γι αυτες η απιστια εχει αλλη βαρυτητα...γιατι- χωρις να ειναι απολυτο αυτο- αυτες απιστουν οταν εχουν ψιλοαπορριψει μεσα τους τον αντρα με τον οποιον ειναι..ενω αυτο δεν ισχυει για τους αντρες!
 

Hase

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Αυγ 2023
Μηνύματα
515
Κριτικές
46
Like
2.231
Πόντοι
1.076
Τελείως άτοπο thread. Τα μέλη του BOU δε τα κερατώνει ποτέ καμία γκόμενα
Φυσικαα..γιατι εμεις κανουμε και για τους αλλους...το λεει και το τραγουδι..το ν απατας τον εραστη σου...που το χεις δει γραμμενο??
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.497
Πόντοι
216
Επισης ειναι αρκετα διαφορετικα τα πραγματα στον αντρα απ τη γυναικα..ο αντρας το βλεπει και λιγο σαν εμπειρια σεξουαλικη να παει και με μια αλλη...ακομη κι ετσι για την αλλαγη...χωρις να σημαινει και πως δεν θελει αυτη που σταθερα εχει επιλεξει..αλλα αυτο δε το δεχονται οι γυναικες...γιατι?? Γιατι γι αυτες η απιστια εχει αλλη βαρυτητα...γιατι- χωρις να ειναι απολυτο αυτο- αυτες απιστουν οταν εχουν ψιλοαπορριψει μεσα τους τον αντρα με τον οποιον ειναι..ενω αυτο δεν ισχυει για τους αντρες!
Α γεια σου!

Δεν το δέχονται πολλοί αυτό που λες. Αλλά έτσι είναι: όντως όταν μια γυναίκα απιστίσει, μέσα της τον έχει απορρίψει τον άλλον (είτε το παραδέχεται είτε όχι, η πράξη μιλάει από μονη της).

Δεν ξέρω τι λένε οι περισσότεροι, αλλά όσες φορές είδα γυναίκα να γουστάρει όντως έναν άνδρα, χεσμένους τους είχε όλους τους άλλους.
Φίλες γνωστές κλπ τις έχω δει ανά τα χρόνια. Ακόμα κι οι μεγαλύτερες παρτόλες, άπαξ και κολλήσουν μ έναν, τέλος!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Hase

Hase

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Αυγ 2023
Μηνύματα
515
Κριτικές
46
Like
2.231
Πόντοι
1.076
Α γεια σου!

Δεν το δέχονται πολλοί αυτό που λες. Αλλά έτσι είναι: όντως όταν μια γυναίκα απιστίσει, μέσα της τον έχει απορρίψει τον άλλον (είτε το παραδέχεται είτε όχι, η πράξη μιλάει από μονη της).

Δεν ξέρω τι λένε οι περισσότεροι, αλλά όσες φορές είδα γυναίκα να γουστάρει όντως έναν άνδρα, χεσμένους τους είχε όλους τους άλλους.
Φίλες γνωστές κλπ τις έχω δει ανά τα χρόνια. Ακόμα κι οι μεγαλύτερες παρτόλες, άπαξ και κολλήσουν μ έναν, τέλος!
Πολυ σωστα αυτο ισχυει στη πλειοψηφια των περιπτωσεων κι ας λενε οι αλλοι ο,τι θελουν...
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.150
Κριτικές
81
Like
7.271
Πόντοι
6.265
Στις μέρες μας η νομογαμία είναι απλά αστείο. Πάντα ήταν , αλλά παλιά κρατούσαν τα προσχήματα, καθώς μια χαρά έπεφταν τα κέρατα. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι έχουν δεί τα μάτια μου στα δικαστήρια στα 70s ως ασκούμενος. Να είναι κυριολεκτικά με τα σεντόνια και να τους σέρνουν στα δικαστήρια για μοιχεία. Έπιαναν τότε μια στις 1000 που πηδιόταν. Ναι, και; Κλάιν μάιν. Παλιότερα έπιαναν ακόμα μικρότερο ποσοστό. Η γυναίκα αν θέλει να γαμηθεί θα το κάνει. Ακόμα και οι παλιές γυναίκες που αναπολούν κάποιοι, μια χαρά το πήγαιναν το γράμμα, απλά ηταν διακριτικές και δεν το βροντοφώναζαν. Πέρναγαν καλά, φόρτωναν και κανένα μπάσταρδο στον άντρα τους και όλα καλά. Ακόμα και σημερα γίνεται κάργα αυτό, αλλά είναι άλλη κουβέντα. Ότι και να λέμε εμείς, η πραγματικότητα ορίζει πως οι γυναίες απιστούν στην ίδια συχνότητα, αν οχι και μεγαλύτερη, με τους άνδρες. Πλέον έχει πορτοφόλι, εργασία και κυκλοφορεί. Δεν θα ζητήσει την άδεια κανενός να πάει όπου θέλει και γενικά να κάνει ότι θέλει. Βεβαια αν κερατώσει η γυναίκα, φταίει ο άντρας και πάμε παρακάτω. Αν πιάσουμε εμάς να κερατώνουμε, θα μας πάρουν τα παιδιά και την μισή περιουσία και θα την κάνουν. Δεν αλλάζει όμως την αλήθεια, πως το κέρατο καλά κρατεί. Τουλάχιστον να υπάρχει ειλικρίνεια και να το συζητάνε. Κάποιοι μπορεί να το αντέχουν ψυχικά αυτό, άλλοι όχι. Απο το ξεφτιλίζεις κάποιον, καλύτερα να παίξει χωρισμός και να κάνει ο καθένας ότι θέλει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom