Νέα

Ροτβάιλερ επιτέθηκε σε μωρό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα PeinaleosX
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 437
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επικίνδυνα τα σκυλια;

  • Φταίνε οι γονείς.

    Ψήφοι: 83 74,8%
  • Φταίει το σκυλί.

    Ψήφοι: 11 9,9%
  • Φταίει το κράτος.

    Ψήφοι: 17 15,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    111

PeinaleosX

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2019
Μηνύματα
179
Κριτικές
4
Like
123
Πόντοι
1

Βλεπω τα σχόλια που γράφουν κάποιοι για το γεγονός. Άλλοι μισούν τους ανθρώπους, αλλοι μισούν το κράτος, αλλοι τα σκυλια και άλλοι οτιδήποτε τους φαίνεται να παρεκκλίνει από αυτό που πιστευονυ.
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.241
Κριτικές
3
Like
1.390
Πόντοι
566
Το κακό έχει παραγίνει με τους φιλόζωους.

Τα ζώα δεν είναι άνθρωποι για να ζουν κλεισμένα σε διαμερίσματα, ιδού τα αποτελέσματα...
 
OP
OP
PeinaleosX

PeinaleosX

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2019
Μηνύματα
179
Κριτικές
4
Like
123
Πόντοι
1
Το κακό έχει παραγίνει με τους φιλόζωους.

Τα ζώα δεν είναι άνθρωποι για να ζουν κλεισμένα σε διαμερίσματα, ιδού τα αποτελέσματα...

Όχι ότι είναι φιλόζωος καποιος που κλείνει ενα ζώο στο διαμέρισμα του για "φυλακα"...
 

lagonisian

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Ιουν 2011
Μηνύματα
12.585
Κριτικές
282
Like
12.425
Πόντοι
25.846
Το γεγονός σα γεγονός είναι τραγικό και σίγουρα κανένας δεν μπορει να καταλαβει τον πόνο της οικογένειας. Σχετικα με το σκυλί, η κουβέντα είναι μεγάλη.. Τα ροτβάιλερ είναι πανεξυπνα σκυλιά, κτητικα και απο τη φύση τους φύλακες. Απαιτούν εκπαίδευση, έμπειρους κηδεμόνες και συνεχή άσκηση για εκτόνωση...δεν είναι ουτε παιχνίδια ουτε διακοσμητικά...τα αιτία πρεπει να αναζητήσουν βαθύτερα
 

iuakoya

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2015
Μηνύματα
36.415
Κριτικές
34
Like
24.292
Το γεγονός σα γεγονός είναι τραγικό και σίγουρα κανένας δεν μπορει να καταλαβει τον πόνο της οικογένειας. Σχετικα με το σκυλί, η κουβέντα είναι μεγάλη.. Τα ροτβάιλερ είναι πανεξυπνα σκυλιά, κτητικα και απο τη φύση τους φύλακες. Απαιτούν εκπαίδευση, έμπειρους κηδεμόνες και συνεχή άσκηση για εκτόνωση...δεν είναι ουτε παιχνίδια ουτε διακοσμητικά...τα αιτία πρεπει να αναζητήσουν βαθύτερα
Συμφωνώ. Τέτοια σκυλιά δεν κάνουν για όλους, δεν είναι πεκινουά να το έχεις στο σαλόνι και να το βγάζεις σε ένα μπαλκόνι όπου με το ζόρι μπορούσε να στρίψει...
Κρίμα πάντως για το μωράκι, έφυγε πριν προλάβει καν να γνωρίσει τη ζωή  :(
 

lagonisian

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Ιουν 2011
Μηνύματα
12.585
Κριτικές
282
Like
12.425
Πόντοι
25.846
Κ οπωσδήποτε απόψεις περί θανάτωσης του ζώου κλπ δεν ευσταθούν κ δε λύνουν το πρόβλημα...
 

koukos0000

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2007
Μηνύματα
530
Like
236
Πόντοι
26
θα σας πω και εγω τη γνωμη μου μιας και ειχα ροτβαιλερ 15χρονια.τα ροτβαιλερ ειναι απο τη φυση τους φυλακες και κτητικα ζωα.θελουν ασκηση και εκτονωση.εγω το πηγαινα καθε μερα για τρεξιμο αρκετη ωρα γιατι οσες φορες δε τον εβγαζα μου εκανε το σπιτι κουκλοσπιτο.και να σας πω οτι εχω πολυ χωρο.πιστευω για αυτο το περιστατικο οτι το σκυλο τον ειχαν και μεσα στο σπιτι και γενικα δεν ειχε θεμα.μολις ηρθε το μωρο ο σκυλος μπηκε στην ακρη.παραμελιστηκ σε ενα μπαλκονι.και απο κει ηρθε η ζηλεια και η ελλειψη επαφης και ασχολιας.δεν ειναι κοκερ σπανιελ.15 χρονια που ειχα τετοιο σκυλι ηταν γαματος φυλακας δυνατος,δεν επερνε χαμπαρι απο τσαμπουκαδες αλλα δεν ειχα ποτε το παραμικρο προβλημα με ατομα στο σπιτι,επισκεπτες ανηψακια κτλ κτλ.γνωμη μου!
 

lagonisian

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Ιουν 2011
Μηνύματα
12.585
Κριτικές
282
Like
12.425
Πόντοι
25.846
100% σύμφωνοι :respect: :respect:ακόμα ομως και το Κόκερ Σπάνιελ που αναφερεις, επειδή τυγχάνει να έχω εγώ κ μάλιστα θηλυκό, βγάζει ζήλια και άγχος αν το παραμελησω η αν καταλάβει οτι το ενδιαφέρον μου είναι προς στιγμη αλλου.απλα δεν είναι τόσο επιθετικής η συμπεριφορά και η αντίδραση
 

koukos0000

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2007
Μηνύματα
530
Like
236
Πόντοι
26
100% σύμφωνοι :respect: :respect:ακόμα ομως και το Κόκερ Σπάνιελ που αναφερεις, επειδή τυγχάνει να έχω εγώ κ μάλιστα θηλυκό, βγάζει ζήλια και άγχος αν το παραμελησω η αν καταλάβει οτι το ενδιαφέρον μου είναι προς στιγμη αλλου.απλα δεν είναι τόσο επιθετικής η συμπεριφορά και η αντίδραση
εχεις δικιο αδερφε.!!απλα εδωσα ενα παραδειγμα με μια ρατσα <σαλονιου>
 

lagonisian

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Ιουν 2011
Μηνύματα
12.585
Κριτικές
282
Like
12.425
Πόντοι
25.846
σωστο,πρεπει να ξεπαστρευτει αυτη η μαλακισμενη ρατσα τελειως!
δεν υπάρχει μαλακισμενη ράτσα...υπάρχουν ράτσες καταλληλες για συγκεκριμενα περιβάλλοντα και ράτσες λιγοτερο κατάλληλες
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.193
Like
10.108
Πόντοι
2.606
-κουναμενη συναμενη 60ρα+ ραολιμεντο ,περιπου 50-55 κιλα ειχε βγαλει βολτα ροτβαιλερ...τη βλεπω απο μακρια και ξαναμπαινω στο παρκινγκ πισω απο τη γκαραζοπορτα και την αφηνω να πλησιασει...ηταν ενα πολυ ομορφο και εντυπωσιακο ζωο που πηγαινε καροτσι μια σαυρα ,που περπατουσε με το ζορι...της λεω,πισω απο την σιδερενια πορτα...
-καλα το πας βολτα χωρις φιμωτρο,πλακα κανεις...?
και απανταει η θεουλα...
-ειναι του γιου μου και με ξερει,δε δαγκωνει....


......καποια γραναζια στο κεφαλι μου κινηθηκαν αντιστροφα και μαγκωσα λιγο.... :2funny: :2funny: δεν της απαντησα γιατι το θηριο ηταν σιγουρα κανα 50ρι κιλα και δεν ημουν σιγουρος για την πορτα αν θα το κρατουσε μακρια.....την αφησα να παει να γαμηθει και βγηκα αφου περασε κανα 5λεπτο και ημουν σιγουρος οτι ηταν μακρια....
 

mikes3

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2019
Μηνύματα
17
Like
22
Πόντοι
0
Αυτά τα σκυλιά είναι επικίνδυνα και δε να μένουν με βρέφος
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.193
Like
10.108
Πόντοι
2.606
δεν υπάρχει μαλακισμενη ράτσα...υπάρχουν ράτσες καταλληλες για συγκεκριμενα περιβάλλοντα και ράτσες λιγοτερο κατάλληλες
τυπε αυτη οντως ,ειναι πολυ καταλληλη ρατσα...στο να τρωει αλλα σκυλια ,παιδια,γατια,καθρεπτες αυτοκινητων,γερους με παρκινσον,ποδηλατα ,καμια φορα μαζι με τον ποδηλατη,καζανακια,μπιντεδες,μπινεδες(αυτους σωστα)....μαλλον ρε συ ειμαι υπερβολικος με τη ρατσα...ισως εχεις δικιο....
 

koukos0000

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2007
Μηνύματα
530
Like
236
Πόντοι
26
τυπε αυτη οντως ,ειναι πολυ καταλληλη ρατσα...στο να τρωει αλλα σκυλια ,παιδια,γατια,καθρεπτες αυτοκινητων,γερους με παρκινσον,ποδηλατα ,καμια φορα μαζι με τον ποδηλατη,καζανακια,μπιντεδες,μπινεδες(αυτους σωστα)....μαλλον ρε συ ειμαι υπερβολικος με τη ρατσα...ισως εχεις δικιο....
αδερφε αυτα που λες πιο πανω τα κανουν και τα σκυλια του δρομου.ολα ειναι θεμα ιδιοκτητη και το πως μεγαλωνεις ενα σκυλο.αν ηταν ετσι οι μισες ρατσες επρεπε να θανατωθουν
 
OP
OP
PeinaleosX

PeinaleosX

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2019
Μηνύματα
179
Κριτικές
4
Like
123
Πόντοι
1
Δυστυχώς εχω κανει και εγω το λάθος να μην ασχοληθώ με το σκυλι μου. Ειχα ενα πιτμπουλ απο τα 16. Καποια στιγμή ενώ τον ειχα μεσα ατο σπίτι ζήλεψε ενω ήμασταν με κατι φίλους και επιτέθηκε αε εμενα ενώ έτρωγα σουβλακια. Δεν το είχε κανει ποτε αυτο για 5 χρονια και να που το εκανε.. Ολοι μου έλεγαν να το θανατωσω αλλα δεν ακουσα κανέναν. Πηγα για εκπαίδευση και εγω και αυτος. Απο τοτε τον γυμναζα τον κουραζα και του μάθαινα τον χώρο του εξω. Εζησε αλλα 6 χρόνια και ποτε μα ποτε μα ποτε δεν εκανε κιχ. Απίθανος απλα.. Εκπαίδευση λοιπόν..
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
τα σκυλια που τα εφτιαξαν στα εργαστηρια ειναι λαθος της φυσης

τα σκυλια που τα φτιαξανε με το ζορι ειναι εγκλημα

τις ρατσες στα εργαστηρια ειναι λαθος

αφηστε την εξελιξη να κανει τη δουλεια της με τη σοφια που εχει και σταματηστε να επεμβαινεται στη φυση


τραγικο να υπαρχουν ανθρωποι που το παιζουν φιλοζωοι

οταν ακους φιλοζωος να ανασκουμπονεσαι κατα μεγαλο ποσοστο προκειται για προβληματικα ατομα


ατομα που εχουν μεσα σε διαμερισμα σκυλι μεγαλυτερο απο πατσαβουρι ειναι το ιδιο


κανονικα δεν θα πρεπει να επιτρεπεται μεγαλοσωμο σκυλι να παταει πλακακι και μαρμαρο


μιλαμε για τα αυτονοητα τωρα ετσι

δεν γινεται γερμανικο ποιμενικο να αραζει σε βελουδινο καναπε και να περπαταει σε παρκε σε πολυκατοικια της αθηνας


αν καποιοι θελουν σκυλια επειδη δεν τα εχουν καλα με τον εαυτο τους να κοιταξουν να τα βρουν με τον εαυτο τους πρωτα

αυτες ειναι καποιες αποψεις που εχω για το θεμα σκυλιων


στο χωριο σας που εχετε προβατα ζωα και κοτετσια παρτε και 30 σκυλους αν θελετε

στη πολη απλα ειναι εγκλημα
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.193
Like
10.108
Πόντοι
2.606
αδερφε αυτα που λες πιο πανω τα κανουν και τα σκυλια του δρομου.ολα ειναι θεμα ιδιοκτητη και το πως μεγαλωνεις ενα σκυλο.αν ηταν ετσι οι μισες ρατσες επρεπε να θανατωθουν
ναι ρε συ ,πως δεν το σκεφτηκα...καθε μερα ακουω για σκυλια του δρομου που τρωνε ανυποψιαστους περαστικους..οτι ναναι.....το 99,99 των σκυλιων του δρομου,ζουνε κυριολεκτικα στη σκια,φοβισμενα και μαλλον εχουν ξεχασει και να γαβγιζουν...ασε που παιζει να χω να δω "κοπριτη" πανω απο 10χρονια χωρις υπερβολη...αυτοι οι μαλακοκαβληδες μικροτσουτσουνοι καγκουρες που ζουνε σε 32τμ διαμερισμα και αγοαρζουν ροτβαιλερ για προστασια απο τους κλεφτες ,ειναι βασικα αυτοι που θελουν πρωτοι πιστολιασμα και μετα αυτη η γαμηδορατσα......
υγ....για φιλοζωους κουζακι.....ΣΕ ΠΟΣΑ ΝΑΝΟΣΕΚΟΝΤ ΕΝΑ ΡΟΤΒΑΙΛΕΡ ΞΕΣΚΙΖΕΙ ΣΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΕΝΑ ΜΑΛΤΕΖΑΚΙ???
                               Α. σε θραυσμα νανοσεκοντ...

                               β.ποτε,τα ροτβαιλερ ειναι φιλοι μας..

                               γ.η ταχυτητα της σκεψης ειναι αργη μπροστα στο μη μετρησιμο αυτο μεγεθος
                               

κερδιστε πλουσια δωρα!!!!



 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.193
Like
10.108
Πόντοι
2.606
Δυστυχώς εχω κανει και εγω το λάθος να μην ασχοληθώ με το σκυλι μου. Ειχα ενα πιτμπουλ απο τα 16. Καποια στιγμή ενώ τον ειχα μεσα ατο σπίτι ζήλεψε ενω ήμασταν με κατι φίλους και επιτέθηκε αε εμενα ενώ έτρωγα σουβλακια. Δεν το είχε κανει ποτε αυτο για 5 χρονια και να που το εκανε.. Ολοι μου έλεγαν να το θανατωσω αλλα δεν ακουσα κανέναν. Πηγα για εκπαίδευση και εγω και αυτος. Απο τοτε τον γυμναζα τον κουραζα και του μάθαινα τον χώρο του εξω. Εζησε αλλα 6 χρόνια και ποτε μα ποτε μα ποτε δεν εκανε κιχ. Απίθανος απλα.. Εκπαίδευση λοιπόν..
τα σουβλακια φιλε ηταν απο ολα????
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom