Νέα

Ρωσσίδα στην Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 117K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.366
Κριτικές
3
Like
3.172
Πόντοι
786
Russian women are habitually beaten with legal impunity—in a country with no support system for victims of domestic violence. So it was horrible but hardly surprising when my friend’s husband got drunk and killed her.


“The number of Russian women killed will keep increasing, as there is no law that would punish domestic crime. Both the state and society treat this issue as something everybody is used to,” Pisklakova-Parker says. “It is commonplace that men beat women in Russia. And it is commonplace in Russia, too, that women forgive their men for the beatings, and that the police always say, if a beaten woman calls them: ‘Call us only when he threatens your life.’” Melnikova adds: “We have proposed different law against domestic violence, but every time our ideas are rejected either by law-enforcement organs or by the presidential administration.”

Domestic violence is one of Russia's darkest secrets. The government estimates that 14,000 women die each year at the hands of their husbands or male partners. But Russian police don't even classify domestic abuse as a crime. It's a social problem few Russians ever mention.


 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Πάντως οι Ρωσίδες είναι άπληστες και σε πειράζουν στον ανδρισμό σου.Π.χ. αληθινός άντρας θα έκανε αυτό και αυτό κτλ.Αλλά η εμπειρία με τις Ρωσίδες είναι φοβερή σε κάνουν να νιώθεις master of the universe ενώ με τις Ουκρανές,Πολωνέζες μάλλον πέφτεις σε μιζέρια.Με τις Ρωσίδες εμπνέεσαι να κάνεις μεγάλα πράγματα.
 

caetano_italia

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2011
Μηνύματα
181
Like
0
Πόντοι
1
kman ναι,σε ανεβαζουν πολυ..σε εξιταρουν,πιστευω αυτο πηγαζει απο το dna τους που εχουν πνευμα νικητη και δεν εχουν χασει πολεμους οπως πολωνια ουκρανια.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
kman ναι,σε ανεβαζουν πολυ..σε εξιταρουν,πιστευω αυτο πηγαζει απο το dna τους που εχουν πνευμα νικητη και δεν εχουν χασει πολεμους οπως πολωνια ουκρανια.

Όχι δεν έχουν χάσει. Μόνο στο Αφγανιστάν, στη Φινλανδία και τον Κριμαικό πόλεμο :grin:
 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
obiwan αν το πόσταρες για εμένα,δεν ξέρω τόσο καλά αγγλικά για να καταλάβω όλα.αν κατάλαβα σωστά ,λέει ότι 14 000 γυναίκες το χρόνο στη Ρωσία πεθένουν από τα χέρια τών αντρών τους ή των φίλων τους.
Ε,και? Μόνο στη Ρωσία συμβαίνει αυτό??
Εδω,όταν μια φίλη μου φώναξε αστυνομία επιδεί τη χτυπησε ο κουνιάδος της (!!!),ήρθαν μπάτσοι και της είπε ο ένας *και τη έγινε? κι'γω βαράω τη γυναίκα μου!* :o :o (Για χωριό μιλάμε)
Η φίλη μου είναι*σινηθισμένη στο ξύλο *ρωσίδα,επομένως έκανε καταγγελιά. Αν ήταν ελληνίδα,να καθώταν στα αυγα της!
 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
Π.χ. αληθινός άντρας θα έκανε αυτό και αυτό κτλ.
ναι,έτσι είναι :2funny: αλλά και ουκρανες,νομίζω, το έχουν. Ειναι βγαλμένω από κομμουνισμό :grin: ο πότε νεες κοπέλες μπορεί να΄ναι και αλλιως..
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.366
Κριτικές
3
Like
3.172
Πόντοι
786
obiwan αν το πόσταρες για εμένα,δεν ξέρω τόσο καλά αγγλικά για να καταλάβω όλα.αν κατάλαβα σωστά ,λέει ότι 14 000 γυναίκες το χρόνο στη Ρωσία πεθένουν από τα χέρια τών αντρών τους ή των φίλων τους.
Ε,και? Μόνο στη Ρωσία συμβαίνει αυτό??
Εδω,όταν μια φίλη μου φώναξε αστυνομία επιδεί τη χτυπησε ο κουνιάδος της (!!!),ήρθαν μπάτσοι και της είπε ο ένας *και τη έγινε? κι'γω βαράω τη γυναίκα μου!* :o :o (Για χωριό μιλάμε)
Η φίλη μου είναι*σινηθισμένη στο ξύλο *ρωσίδα,επομένως έκανε καταγγελιά. Αν ήταν ελληνίδα,να καθώταν στα αυγα της!

Μπά, οί αναφορές καί οί στατιστικές λένε ότι ή βαριά οικογενειακή βία μέ θύματα γυναίκες είναι οξυμένη στή Ρωσία όπως σου παράθεσα. Τί νά κάνουμε.

Εδώ ή παντόφλα υπερτερεί τής φάπας. Κοίτα:

 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
χα-χα-χα,καλό αυτο! :dancing: Βέβαια δεν πολυ πιστέυω στην *κακοποιηση* αντρών.Αντρας έχει περισσότερη σωματική δύναμη.
Ψυχολογική *κακοποιηση*-ναι,αλλα αν δεν μπορεί να εκτελέσει το παραδοσιακό το ρόλο,τι να πεις?
και...το εργο *το ξύλο βγηκε από παραδεισο* στην Ελλάδα γυριστηκε..όχι στη Ρωσία! :booty:
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.366
Κριτικές
3
Like
3.172
Πόντοι
786
Τό 1959 μέ κάτι κακομαθημένα κοριτσάκια πού τρώγανε χαστούκια στό σχολείο, όχι 14,000 νεκρές τό χρόνο τό 2010, όσα όλα τά θύματα τής Ρωσίας στό Αφγανιστάν. 1979-89 14,530 νεκροί. Άστο, πές δέν ήξερα, δέν μαζεύεται.



 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Γενικά οι Ρωσίδες και οι Πολωνέζες όταν αποφασίσουν να δείρουν δέρνουν με φοβερή μανία.Συνήθως τα θύματά τους είναι θήλεα βέβαια αλλά και αδύναμοι άντρες δεν καλοπερνάνε.Μου έλεγαν πώς τους κοπανάνε με αντικείμενα στο  κεφάλι κτλ.
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.366
Κριτικές
3
Like
3.172
Πόντοι
786
Δηλαδή όποιος πήρε Ρώσα εδώ καί τόν χτύπησε προσφάτως ή άτιμη κρίση, μόλις τής πεί ''νιέτ κομμωτήριο'' παίζει νά απολαύσει τά βίτσια τού male tsouli;
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Γενικά οι Ρωσίδες και οι Πολωνέζες όταν αποφασίσουν να δείρουν δέρνουν με φοβερή μανία.Συνήθως τα θύματά τους είναι θήλεα βέβαια αλλά και αδύναμοι άντρες δεν καλοπερνάνε.Μου έλεγαν πώς τους κοπανάνε με αντικείμενα στο  κεφάλι κτλ.

Οι Ουκρανές μύστη μου? Για να διαλέξουμε σωστά μη πέσουμε στο λάκο με τα φίδια και μετά είναι αργά  :o
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Οι Ουκρανές μύστη μου? Για να διαλέξουμε σωστά μη πέσουμε στο λάκο με τα φίδια και μετά είναι αργά  :o

Γενικά Ρωσίδες Ουκρανές Πολωνέζες έχουν βαρύ χέρι βαράνε ανελέητα.Αλλά και οι Ουκρανοί δε μασάνε τα αρχίδια τους.Εδώ βλέπουμε ένα γνωστό Ουκρανό γόνο να μπουκετώνει στη ντίσκο γκόμενα που τον έσπρωξε.

 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
obiwan σε όλες τις χώρες υπάρχει ενδοοικογενιακή βία,στη Ρωσία μπορεί να΄ναι  περισσότερα περιστατικά λόγο του αλκοολ.Οταν αλλος πήνει και δεν καταλαβαίναι τι κάνει? το χειρότερο είναι ότι και αρκετες γυναίκες δεν πανε πίσω, ο πότε δεν αργεί να γίνει το κακό.
Στο κάτω-κάτω γιατί κάθεται μαζί του αφού την δέρνει? Στη Ρωσία γυναίκα ήταν ανεξάρτητη από την εποχή που ελληνίδα,για παράδειγμα,ακόμα δεν ειχε δικαίωματα.
Πάντως στη Μόσχα είναι πολύ λιγότερα τέτοια περιστατικά-σε νορμαλ οικογένιες- από ότι στην υπαρχία.
 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
Δηλαδή όποιος πήρε Ρώσα εδώ καί τόν χτύπησε προσφάτως ή άτιμη κρίση, μόλις τής πεί ''νιέτ κομμωτήριο'' παίζει νά απολαύσει τά βίτσια τού male tsouli;
ε,πολλες οικογένιες διαλιουτε λογο οικονομικών προβλημάτων. ανεξαρτήτως εθνικότητας.
 

eto ia

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2011
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
0
είμαι καλό κορίτσι :2funny: δεν βαράω  :2funny: πολύ σπάνια δλδ  :dancing:
 

patrick

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2007
Μηνύματα
692
Κριτικές
4
Like
356
Πόντοι
26
Αλλιώς ξεκίνησε το νήμα κι αλλιώς κατέληξε, συνεχίστε πάντως...

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom