Νέα

Ρωσική ψυχολογία και προσέγγιση μέσω internet

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 837
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Γενικά οι Σλάβες έχουν μανία με τις φωτό,Και βρακί να μην έχουν να φορέσουν θα τα σκάσουν στον επαγγελματία φωτογράφο για την καλύτερη πόζα.Οπως και με το μέικ απ.Προτιμούν να τα σκάνε σε μανικιούρ πεντικιούρ αντί να φτιάξουν τα δόντια τους ή να πάρουν ζεστά ρούχα.Η να αγοράσουν κοσμήματα και αυτοκίνητο αντί για σπίτι.Ετσι είναι οι Σλάβες.
Είναι βέβαια και το κοινωνικό περιβάλλον η επιτυχία και η καλοζωία μιας γυναίκας στο σλαβικό κόσμο εξαρτώνται 100% από την ικανότητά της να γειώσει έναν κατάλληλο άντρα οπότε δε φείδονται θυσιών στο θέμα αυτό και οι φωτό είναι ζωτικές.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Ναι,αλλα δεν ειναι μονο οι σλαβες που το κανουν αυτο.
Αυτο το κανουν και οι ουγγαρεζες και οι ρουμανες,μπορει και σε μεγαλυτερο βαθμο απο τις σλαβες  :grin:
 

ulavut

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
520
Like
17
Πόντοι
6
καλά, σοβαρά τώρα, ψάνουμε ρωσίδες απο Βλαδιβοστόκ μέσω dating sites?
 

ulavut

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
520
Like
17
Πόντοι
6
Dirty ευχαριστώ για τις συμβουλες. Σε καμια περιπτωση δεν θα εστελνα λεφτά, δε πα να μου ελεγε οτι δεν έχει να φαει. Δεν ηρθα εγω να δουλεψω στη Γερμανία για να στελνω λεφτα σε αναξιοπαθούντες και απορες Ρωσίδες. Θα συνεχίσω την αλληλογραφια και σκεφτομαι αργοτερα να τις κανω δυο προτασεις.
1) Ερχετε το καλοκαιρι Ελλαδα με δικα της εξοδα για διακοπες. Την φιλοξενω, την ταιζω, την ποτιζω και αν τα βρουμε σε ολα και της αρεσει η ζωη κανονιζουμε για το μελλον.
2) Ερχετε Βερολινο, τη φιλοξενω, την ταιζω, την ποτιζω κι αν της αρεσω και της αρεσει και η ζωη εδω, της βρισκω δουλεια σε καμια κουζινα και μενουμε μαζι. Το δευτερο δεν ξερω τι δυσκολιες εχει αφου ειναι υποικοος χωρας εκτος Ε.Ε. αλλα πιστευω καποιος τροπος θα υπαρχει να μεινει.

Δεν έρχεται, δεν υπάρχει
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Συμφωνα με οσα γραφτηκαν απο τους εμπειρους συναγωνιστες (αν και περιμενα τον Δημητρακη να τοποθετηθει σαν πιο εμπειρο), μαλλον το κοριτσακι θα ζητησει στην πορεια καποια ανταλλαγματα.
Θα την αφησω καμια βδομαδα χωρις να της γραψω κατι. Μετα θα της προτεινω τον Ιουνιο που θα ειμαι Ελλαδα να ερθει με δικα της εξοδα διακοπες. Λεφτα δεν στελνω ουτε ταζω γαμους. Ειμαι ξεκαθαρος. Ερχεσε με δικα σου εξοδα, σε φιλοξενω, τρως, πινεις τζαμπα, κανεις τις διακοπες σου, τα μπανια σου (να παρει και λιγο χρωμα γιατι πολυ ασπρη τη βρισκω στις φωτο) πηδιεσε μαζι μου αν με γουσταρεις οπως λες και μετα.......βλεπουμε.

Το δημητρακη νομιζω τον μπαναρανε (?). Οσο για την τσουρκα, απλα μην ασχολεισαι. Μετα θα γραψει στον επομενο τα ιδια, στον επομενο, τον επομενο. Ριχνουν αδεια να πιασουν γεματα και οτι βγει.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Συμφωνα με οσα γραφτηκαν απο τους εμπειρους συναγωνιστες (αν και περιμενα τον Δημητρακη να τοποθετηθει σαν πιο εμπειρο), μαλλον το κοριτσακι θα ζητησει στην πορεια καποια ανταλλαγματα.
Θα την αφησω καμια βδομαδα χωρις να της γραψω κατι. Μετα θα της προτεινω τον Ιουνιο που θα ειμαι Ελλαδα να ερθει με δικα της εξοδα διακοπες. Λεφτα δεν στελνω ουτε ταζω γαμους. Ειμαι ξεκαθαρος. Ερχεσε με δικα σου εξοδα, σε φιλοξενω, τρως, πινεις τζαμπα, κανεις τις διακοπες σου, τα μπανια σου (να παρει και λιγο χρωμα γιατι πολυ ασπρη τη βρισκω στις φωτο) πηδιεσε μαζι μου αν με γουσταρεις οπως λες και μετα.......βλεπουμε.
Ξεχασε τον τον τυπο και βρες καμια αληθινη.Τωρα το να ζητας συμβουλες απο τον δημητρακη για γκομενα,με κανει να αμφιβαλω το αν μπορεις να βρεις ενα νορμαλ γκομενιδιο.
 

ulavut

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
520
Like
17
Πόντοι
6
Ελα μωρε ποιο το προβλημα? Ενας υπερσιβηρικος ειναι ,πεταγεσαι , σιγα :grin:

χωρίς να ξέρω, υποθέτω ότι στο εν λόγω, έχεις περισσότερες πιθανότητες από τις νυφάδες των σάιτ. Έλεος, νόμιζα ότι τα στοιχειώδη τα είχαμε ξεπεράσει
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Φίλε paralimnios, αυτά που γράφεις για τις επαγγελματικές φώτο της τύπισσας μου θυμίζουν scammers που κλέβουν φώτο και φτιάχνουν προφίλ σε διάφορα ντέιτιν σάιτς για να τα αρπάξουν από τους αγαπούληδες. Ξέρεις τι είναι σκάμερ ; Αν όχι ψάξτο στον γούγλη. Όταν σου γράφει απαντάει σε όσα την ρωτάς ή σου λέει τα δικά της ;
Τα λεφτά τα ζητάει αργότερα όχι άμεσα ο σκάμερ.
 

Επισκέπτης
Στο τελευταιο mail της, πρεπει να το ειχε στειλει πριν 4 ή 5 μερες, δεν ειχα απαντησει. Εγραφε κατι κουλα για πατιναζ στην πολη της κι αλλα τα οποια δεν μ΄ενδιεφεραν.  Σημερα ειδα ότι εστειλε κι άλλο mail. Παραπονιοταν ότι δεν της εχω απαντησει και ρωτουσε αν ειμαι καλα. Εστειλε άλλες 3 φωτογραφιες της.
Θα της απαντησω αυριο ή μεθαυριο. Θα της στειλω γυμνη φωτογραφια μου, χωρις προσωπο να φαινεται μονο η μαλαπερδα και θα ποσταρω αντιδραση για να ακουσω γνωμες. 
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
Στο τελευταιο mail της, πρεπει να το ειχε στειλει πριν 4 ή 5 μερες, δεν ειχα απαντησει. Εγραφε κατι κουλα για πατιναζ στην πολη της κι αλλα τα οποια δεν μ΄ενδιεφεραν.  Σημερα ειδα ότι εστειλε κι άλλο mail. Παραπονιοταν ότι δεν της εχω απαντησει και ρωτουσε αν ειμαι καλα. Εστειλε άλλες 3 φωτογραφιες της.
Θα της απαντησω αυριο ή μεθαυριο. Θα της στειλω γυμνη φωτογραφια μου, χωρις προσωπο να φαινεται μονο η μαλαπερδα και θα ποσταρω αντιδραση για να ακουσω γνωμες.  
Ασε τα mail,χασιμο χρονου.Ζητα της να μιλατε απο σκαιπ,αν δεν ανταποκριθει και αρχισει τις δικαιολογιες στειλτην με την μια...
 

babinos077

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2011
Μηνύματα
579
Like
0
Πόντοι
6
Εγώ δεν έχω πάει ποτέ Ρωσία αλλά το σχεδιάζω για το καλοκαίρι. Άμα αγοράσεις το tinder plus (νομίζω 10 ευρώ το χρόνο) μπορείς να αλλάξεις τοποθεσία. Έβαλα λοιπόν διάφορες ρωσικες πολεις και είναι πραγματικά απίστευτο. 20-25 matches την ημέρα είχα  σε όλες τις πόλεις τις Ρωσίες και όλες ήταν φιλικές και δεκτικές στο να βγούμε για ποτό. Αν όντως ήμουν εκεί θα έβγαινα με 4-5 γκόμενες την ημέρα. Το έπαιζα ότι και καλά είμαι εκεί για να δω αντιδράσεις. Στην Αγία Πετρούπολη δε πέτυχα μέσω τιντερ και μια πουτάνα που μου είπε 100 ευρώ για 2 ώρες στο ξενοδοχείο μου και με άλλα 100 ευρώ αν ήθελα να μου δείξει τα αξιοθέατα της πόλης με το αμάξι της. Μου έδωσε και τον αριθμό της αν είναι κανείς αγία πετρούπολη ευχαρίστως να του το δώσω αν θέλει  :cheesy: Άρα λοιπόν όποιος πάει Ρωσία μη ξεχάσει να χρησιμοποιήσει το tinder. Στην Ελλάδα με το ζόρι να έχω 1-2 matches ανα 2-3 μέρες και αυτές δε μιλάνε καν.

1478509129297.jpg

1478509133176.jpg
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Αντε και μετα την Ουκρανια,
να ερθει η μερα που θα αρθει η βιζα προς ΕΕ, και για τη Ρωσια!

Ζουμε σε ενδιαφερουσες εποχες....ποιος περιμενε αρση βιζας για ουκρανια πριν 10 χρονια;
Και ομως εγινε!
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
56
Πόντοι
6
Αντε και μετα την Ουκρανια,
να ερθει η μερα που θα αρθει η βιζα προς ΕΕ, και για τη Ρωσια!

Ζουμε σε ενδιαφερουσες εποχες....ποιος περιμενε αρση βιζας για ουκρανια πριν 10 χρονια;
Και ομως εγινε!

ρε φιλε ελεος εχεις ανοιξει ολα τα θρεντ σε καθε χωρα και ηπειρο. μονο για εξωγηνη δεν εψαξες ακομα
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Δειτε εδω
Κατεβασα απο torrent ολο το ντοκυμαντερ, να το δω, ειναι στα αγγλικα, απο το bbc.


Υπεροχη χωρα πρεπει να ειναι η Ρωσια, για τους ανδρες, αλλα και την θεση που εχει βαλει τις γυναικες.
Φυσικα ειναι κατακριτεες καποιες ακραιες συμπεριφορες(πχ φονος! ή βαριες σωματικες βλαβες),
αλλα γενικα καταλαβαινω οτι η Ρωσια τοποθετει τις γυναικες εκει που πρεπει,
'υπο τον ανδρα'.
Οχι φεμινιστικες μαλακιες και δικαιωματα οπως στην διελυμενη και διεφθαρμενη Δυση...

Δεν καταλαβαινω βεβαια, πως πολλοι λετε οτι οι Ρωσιδες το ενα, οι Ρωσιδες το αλλο,
και δεν σε κοιταζουν αν δεν εχεις χρημα, αν δεν ξερεις γλωσσα, ή κοιταζουν ανεβασμενο επιπεδο κλπ....
Ισως βεβαια, καποιος που ειναι εστω και λιγο πανω απο τον 'πατο' των Ρωσων ανδρων,
να εχει φοβερο πλεονεκτημα στη Ρωσια...
Ενα αμαξακι, ενα αξιοπρεπη αλλα μετριο μισθο(χαϊλικια; και στις Ρωσιδες που τρωνε ξυλο;), μια νορμαλ εμφανιση, και κανεις μαλλον τη διαφορα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom