Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 38K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Vienezos1_

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2022
Μηνύματα
310
Like
280
Πόντοι
21
πιστευεται ότι οι αυξήσεις λόγω πολέμου θα έρθουν πραγματικά στην αγορά τον Μάιο? οι περισσότεροι θεωρούν ότι ακόμα δεν μας έχει αγγίξει καθόλου το τσουνάμι που έρχεται.....
 
OP
OP
ririkonav

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
Δεν αγοράζεις πετρέλαιο αλλά του το μεταφέρεις σ' αυτούς που το αγοράζουν...
Πιό Νέα Δούλα πεθαίνεις.
Ποιόν κοροϊδεύεις?
φαε βαξεβανη το λαμογιο ζωο συριζοπουλο . Δεν υπαρχει εμπαργκο ουτε στη μεταφορα ρε ασχετε :tooth:
 
  • Like
Αντιδράσεις: px75

Διαγραμμένο μέλος 172222

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
18 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.864
Κριτικές
83
Like
13.713
Πόντοι
24.436
φαε βαξεβανη το λαμογιο ζωο συριζοπουλο . Δεν υπαρχει εμπαργκο ουτε στη μεταφορα ρε ασχετε :tooth:
Η λογική του φτωχομπινέ!
Κυρώσεις ατην αγορά χωρίς εμπάργκο στην μεταφορά που ακριβώς μετά θα μεταπωληθεί…
Τα ίδια κάνατε και με τον isis αγοράζατε το πετρέλαιο που πουλούσε στην Τουρκία βαπτισμένο μέσω Ισραήλ…
Και είσαι και υπερήφανος που κοροιδεύεις τον κόσμο!
Όξω από δω!
 
OP
OP
ririkonav

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
Η λογική του φτωχομπινέ!
Κυρώσεις ατην αγορά χωρίς εμπάργκο στην μεταφορά που ακριβώς μετά θα μεταπωληθεί…
Τα ίδια κάνατε και με τον isis αγοράζατε το πετρέλαιο που πουλούσε στην Τουρκία βαπτισμένο μέσω Ισραήλ…
Και είσαι και υπερήφανος που κοροιδεύεις τον κόσμο!
Όξω από δω!
καλα ρε Βαξαβανοπουλο επικοινωνεις με τον αφαλο σου ? :tooth: Τα ιδια καναμε εμεις , ποιοι εμεις :think: . Εδω δεν απαντας το απλο ερωτημα Ελληνικη σημαια ,η ελληνικη ιδιοκτησια . Αλλα αυτοι ειστε , οπως λεει και ο Κουτσουμπας :tooth:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
μπα το βορονεζ θα γινει ουκρανια;
τι λες τωρα!!!!
Μαγος εισαι?η καβλομουνα μου ειπε οτι κατι τετοια ελεγε ο Ποροσενκο το 2012 πριν εκλεγει προεδρος.

Οταν φυσικα βγηκε εβαλε στο συνταγμα και την ενταξη στο ΝΑΤΟ κατι που μεχρι και ο Ζελενσκι δηλωσε οτι επρεπε να ειχε γινει δημοψηφισμα τοτε για αυτο το θεμα :confused: βεβαια ας μην ξεχναμε οτι αργοτερα κατηγορηθηκε για εσχατη προδοσια για συμμετοχη στη χρηματοδοτηση των ανταρτων στο Ντομπας ...

ΥΓ. κριμα να μην γραφει ο Ιωσηφ που εζησε εικοσι χρονια στην χωρα να μας αναλυσει διεξοδικα την πολιτικη συμπεριφορα των χαχολων :confused:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.517
Like
13.484
Πόντοι
3.656
O συγκεκριμενος με λεει βλακα, εσυ οχι.
Εσενα σε εκτιμω, αυτον οχι.
Αρα μαντεψε αν με ενδιαφερει η αποψη αυτων που δεν εκτιμω.
Μην χαλιεσαι. Δεν περιμενω επιβεβαιωση απο τον καθε μυρωδιά.
Κατανοώ το πνεύμα σου. Αν δεν απαντούσα όμως, θα ήταν σαν να αποδέχομαι τη δήλωσή του
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.517
Like
13.484
Πόντοι
3.656
Αμφιβάλλω μόνο για αυτούς που πάνε να κάνουν το άσπρο-μαύρο. Για να το κάνουν συστηματικά αυτό, πολύ πιθανόν να θιγονται οικονομικά τους συμφέροντα, να είναι έμμισθοι προπαγανδιστές, ή να είναι πολύ φανατικοί και να εμποδίζονται να δουν καθαρά το όποιο λογικό επιχείρημα της άλλης πλευράς.
Προσυπογράφω. Όμως δεν είναι σωστό να βάζουμε στο ίδιο επίπεδο έναν άνθρωπο, όσο κι αν διαφωνούμε μαζί του, ακόμα κι αν το θεωρούμε μονολιθικό, με ένα άτομο που σχεδόν κάθε ποστ του είναι βρισιά. Δεν είμαστε στο Γυμνάσιο, να μιλάμε έτσι συνεχώς. Τότε το κάναμε και για χαβαλέ
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.723
Like
29.202
Πόντοι
6.056
20220404_152754.jpg
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.517
Like
13.484
Πόντοι
3.656
Ο υπουργός Οικονομικών της Σλοβακίας, η οποία καλύπτει με ρωσικό φυσικό αέριο περίπου το 85% της ζήτησης, είπε ότι η χώρα θα πληρώνει σε ρούβλια, εφόσον χρειαστεί, καθώς δεν μπορεί να αποκοπεί από τις ρωσικές ροές.
Ωστόσο, σημείωσε ότι στηρίζει τη λήψη μιας κοινής απόφασης από την Ευρωπαϊκή Ένωση.

αυτό που με κάνει να ξεκαρδίζομαι στα γέλια, είναι η επικεφαλίδα του άρθρου. Η Σλοβακία υποκύπτει στον Εκβιασμό του Πούτιν. Οι κυρώσεις δηλαδή, δεν είναι μια εχθρική πράξη, στην οποία έπρεπε να απαντήσει, απλά καύλωσε στον Πούτιν να εκβιάσει. Και όλοι υποκρίνονται ότι δεν κατανοούν πως αν ο Πούτιν καταφέρει να διοχετεύσει, έστω ικανοποιητικό αν όχι όλο το Φυσικό του αέριο στην Κίνα και στην Ινδία, θα καταστραφεί η πλειονοψηφία των μικρών και μεσαίων επιχειρήσεων της Ευρώπης. Ο Γερμανός, ήδη το είπε χωρίς τσιριμόνιες
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.517
Like
13.484
Πόντοι
3.656
Αυτός ο πόλεμος είναι πολύ άσχημη εξέλιξη.
Δεν θα έπρεπε να είχε γίνει.
Με θλίβει πολύ που ταλαιπωρούνται
οι αγαπημένες μας Ουκρανέζες, που είναι
οι κορυφαίες γυναίκες μαζί με τις Ρωσίδες.
Στον πλανήτη Γη θα έπρεπε να υπάρχουν κυρίως
Ουκρανέζες και Ρωσίδες, και λίγες άλλες.


Αλλά γιατί ο Ζελε΄νσκι τώρα δεν συνθηκολογεί;
Μήπως επειδή όχι μόνο είναι αυτή η αποστολή του, αλλά σαν Εβραίος ξεροχύνει να βλέπει Σλάβους να αλληλοσκοτώνονται, κι όταν ο Πόλεμος τελειώσει θα προσπαθούν για δεκαετίες να θεραπεύσουν τις πληγές τους;
 
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446
Οταν ο Βολταιρος κανει καλεσμα με στοιχεια διαβατηριου σε ολοκληρη kgb ενω εσυ( εγω δλδ) ακομα και τη πεθερα μου απο πισω της τη βριζω

Εντωμεταξυ ολοι περιμενουν να διευκρινισει αν στα βασικα αγαθα που λεει ο κοντος να πληρωνουμε σε ρουβλι ειναι και το νινι
 
Τελευταία τροποποίηση:

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.057
Κριτικές
1
Like
33.030
Πόντοι
6.256
Άντε βάλε μίνι και ψηλοτάκουνα μωρή αλαφρόμυαλη καλντεριμιτζού γιατί σε λίγο ξεκινάει η βάρδια σου πίσω από το Ωνάσειο.
Εκτος απ τα πακια θα σε ανακουφισει κι ο κουλης,
Γδύσου πλύσου και ξάπλωσε
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.517
Like
13.484
Πόντοι
3.656
Οταν ο Βολταιρος κανει καλεσμα με στοιχεια διαβατηριου σε ολοκληρη kgb ενω εσυ( εγω δλδ) ακομα και τη πεθερα μου απο πισω της τη βριζω
υπάρχουν οι εξής λογικές πιθανότητες
1ον. Δεν κατανοεί τις πιθανές επιπτώσεις στην υγεία του, ή την πιθανότητα να τρακάρει, ή να του επιτεθεί κάποιος ψυχασθενής, ή να πάρει φωτιά ο ηλεκτρικός πίνακας, ή να γίνει έκρηξη του φυσικού αερίου στο σπίτι του, ή να γλιστρήσει σε σαπουνάδες και να πάθει κάποιο άλλο ατύχημα
2ον. Έχει ένα ηρωικό Ιδανικό το οποίο τον κάνει να θέλει να θυσιαστεί υπέρ κάποιου μεγάλου σκοπού
3ον. Γνωρίζει ότι δεν κινδυνεύει, αφού ο λογαριασμός εκπέμπει από τα υπόγεια κάποιου Υπουργείου το οποίο έχει φροντίσει για όλες τις πιθανές στραβές
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.582
Πόντοι
4.765
Όχι. Μια φορά κάναμε το λάθος να πάρουμε με το καλό τους ψέκες και το αποτέλεσμα ήταν να έχουμε δέκα χρόνια μνημόνια αντί για 2-3 όπως οι ΄άλλες χώρες.
σωστα,για τα μνημονια φταινε τα ψεκια και οχι οτι σας διορισε το κλεφτοπασοκ να τα ξυνετε 40 χρόνια,κοπροσκυλα

#ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΠΑΣΟΚ

1649077610425.png
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.517
Like
13.484
Πόντοι
3.656
Τι απύθμενες μαλακίες είναι αυτές που γράφεις; Το 93% των Ουκρανών στηρίζει τον Ζελένσκι και λέει όχι στη συνθηκολόγηση.
τι σε κάνει να πιστεύεις ότι, ακόμα κι αν είναι αλήθεια αυτό που γράφεις, η κατάσταση δεν θα εξελιχθεί ακριβώς όπως προέβλεψα εγώ; Το Λαικό αίσθημα μπορεί να είναι έτσι. Ομοίως το Λαικό αίσθημα του Λαού της Αβησσυνίας μπορεί να ήταν παρόμοιο όταν ξεκίνησε η εισβολή των Ιταλών. Και πολέμησαν με γιαταγάνια και δόρατα, ενάντια σε τανκς και αεροπλάνα που τους έριχναν εκρηκτικές σφαίρες και αέρια Μουστάρδας. Το τέλος ήταν αναμενόμενο. Οι Ουκρανοί πολεμάνε με καλύτερα όπλα, αλλά οι καταστροφές των υποδομών της χώρας τους είναι δεδομένες
1649077876075.jpeg
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.517
Like
13.484
Πόντοι
3.656
Αν σε πόναγε πραγματικά το τι θα απογίνουν οι Ουκρανοί θα έλεγες κάτι για τα εγκλήματα πολέμου των Ρωσικών ορκ.
Γι'αυτό μη μου πουλάς εμένα ευαισθησίες και ανθρωπισμό του κώλου.
δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο μπερδεύεις μέσα τα συναισθήματα. Είτε εγώ έχω κατάθλιψη, είτε χορεύω πεντοζάλη, η Ουκρανία καταστρέφεται κάθε μέρα και περισσότερο, και οι φτωχοί της Ευρώπης θα πληρώσουν πιο ακριβά το λογαριασμό του Πολέμου
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.517
Like
13.484
Πόντοι
3.656
Ναι, εντάξει. Περίμενε να σου δώσω ένα μαντήλι να κλάψεις.
δεν μπορεί να είσαι τόσο χαζός. Το έχω γράψει αμέτρητες φορές, ότι η πραγματικότητα δεν ενδιαφέρεται για τα συναισθήματα κανενός Όντος. Αυτό επισημαίνω. Πως είτε οι Ευρωπαίοι είναι υπέρ, είτε είναι κατά του Πολέμου, αυτοί θα πληρώσουν το λογαριασμό. Οι Ουκρανοί και οι Ρώσοι με αίμα και φτώχεια, οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι με φτώχεια. Κι όσο περισσότερο συνεχίζεται, τόσο ακριβότερος θα είναι ο λογαριασμός. Τα δε έφη Μπόκολος
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.440
Like
3.646
Πόντοι
456
δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο μπερδεύεις μέσα τα συναισθήματα. Είτε εγώ έχω κατάθλιψη, είτε χορεύω πεντοζάλη, η Ουκρανία καταστρέφεται κάθε μέρα και περισσότερο, και οι φτωχοί της Ευρώπης θα πληρώσουν πιο ακριβά το λογαριασμό του Πολέμου
Πραγματικα δεν καταλαβαινεις οτι αυτο που λες ειναι ανοησια?
Η ουκρανια καταστρεφεται απο την ρωσια που της επιτεθηκε και εσυ κατηγορεις τον προεδρο της ουκρανιας?
Εκτος απο λογικη χρειαζεται και λιγη τσιπα τυπε.
 

jim2323

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Σεπ 2021
Μηνύματα
2.882
Like
6.677
Πόντοι
1.056
Όχι. Μια φορά κάναμε το λάθος να πάρουμε με το καλό τους ψέκες και το αποτέλεσμα ήταν να έχουμε δέκα χρόνια μνημόνια αντί για 2-3 όπως οι ΄άλλες χώρες.
Από'δω και πέρα πούτσα και ξύλο σε όλα τα ακροδεξιοαριστερά σκουπίδια που πάνε να κάνουν το άσπρο μαύρο και τον θύτη θύμα.
Px αγριεψε και θα γαμησει κόσμο :uzi:πιξακι κάτι κουραδομαγκες σάν εσένα εδώ στο καπάνι της Σαλονίκης τούς πουλάν με το κιλο- πόσο να σου βάλω?:tooth:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom